V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

luthien.k
19. led 2010

Tak snad to tak bude, Tobík nechtěl být v kolíbkových úvazech vůbec, když už, tak vertikálně v kříži s kapsou, ale jak měl tu hlavičku připlesklou šátkem ke mně, tak z toho byl rozmrzelej, ale jakmile jsme koupili Bondolino a začal z něj vidět ven, tak pohoda 😉

emjee
19. led 2010

majka nekvalitna satka ta akurat odradi od nosenia ☹ radsej "investuj" a uvidis, budes mat radost - ono satka ma oproti nosicom vyhodu aj v tom, ze sa da naviazat na chrbat vyssie - dietko kuka cez plece 😀

kukuca F. je este malicky, bude to tou hlavickou - moj si nechce ani teraz nechat zafixovat hlavu 😀

kajark
19. led 2010

Ak by mal niekto záujem predám elastickú šatku Moby oranžovú inzerát tu
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... ako píšem nosená bola len na skúšanie po byte pár hodín.
tiež predám beco carnival butterfly inzerát tu https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
tiež nosená len na skúšanie pár hodín. ak nevyhovuje cena, tak navrhnite. Ďakujem Katarína

smailinka
19. led 2010

ahojte, potrebovala by som poradiť....kedysi som rozmýšľala nad manducou, ale bohužiaľ ma odradila cena...dnes som videla v dámskom magazíne príspevok a šatke a veľmi ma to zaujalo, že aj také veľké dieťa sa dá nosiť...

viete mi nejako v skratke poradiť, podľa čoho mám vybrať,ako vlastne na to?

môžte aj IP, ďakujem Vám krásne 🙂

tymothy
19. led 2010

Vybírá se hlavně podle toho, jaký šátek se ti líbí. 😀 Ale vážně - je potřeba zohlednit váha dítěte, typ úvazů, jaké budeš využívat (podle toho se vybírá délka).

smailinka
19. led 2010

no viacmenej mi je to jedno ako vyzerá, všetky čo som videla sú krásne... 🙂

no malý má 9kg a čo sa týka nosenia, tak v kolíske on už nechce byť vôbec to znamená, že nosiť by som ho nosila len vrpredu alebo na chrbte...nič krkolomné 🙂

majka79
19. led 2010

emjee díky za názor

quika
19. led 2010

smailinka, su aj ine nosice rovnakeho typu ako manduca, ale lacnejsie - napr. liliputi a pod. na 10 mesacne dieta ktore sa este nenosilo by som radsej nesla do satky, ale do nostika. hlavne dovody: cca po roku ked zacne behat, a budes ho chciet casto davat dnu/von to uz bude so satkou neprakticke (v tomto veku aj vacsina zarytych satkarok prichadza na chut nositkam), dieta ktore sa 10 mesiacov nenosilo sa bude priserne nudit pri viazani a bude ti v tom branit, a hlavne kvalitna satka v ktorej by sa ti nosilo pohodlne je prakticky rovnako draha ako nositko... samozrejme netvrdim ze to tak bude naisto, ale mam uz nejake skusenosti. uplne naj by bolo pozicat na 1-2 tyzdne satku, poriadne otestovat, a az podla toho sa rozhodnut.

nosenie v mdc na chrbte - ja si pripnem mdc (okolo pasa nie uplne dotiahnutu) tak aby ta latka bola na boku, posadim tam mrne - sedi mi na boku, pridrzam ho jednou rukou a druhou mu natiahnem mdc za chrbat. chytim si oba popruhy pravou rukou tak, ze mam laket medzi nimi, potom svihom kusok nadhodim dieta a zaroven posuniem mdc okolo pasu az na chrbat. pravu ruku mam pri tom tak, ze sa mi na nu rovno navlecie popruh a za chrbtom si uz len druhou rukou chytim druhy popruh a navleciem, podotahujem, hotovo. zneje to komplikovane ale je to otazka 10 sekund a aj velmi nespolupracujuce dieta je cely cas bezpecne zaistene. akurat podla reakcii okolia sudim, ze to vyzera dost hrozivo, lebo obcas mi nahodni okoloiduci idu zachranovat dieta pred vypadnutim 😀

smailinka
19. led 2010

quika, ďakujem pekne za názor, takto som sa nad tým nezamyslela...idem to omrknúť 🙂

smailinka
19. led 2010

a ešte k tým nosičom, pozerala som tie liliputi a našla som tam mei tai nosič...je lacnejší, aký je v tom rozdiel?

quika
19. led 2010

nosic sa zapina sponami ako turisticke batohy, mei tai ma popruhy ktore zaviazes na uzol. v praxi dost maly rozdiel. u inych znaciek casto mei tai nema polstrovanie popruhov, co je nepohodlne pri dlhsom noseni, ale liliputi maju polstrovanie.

lenki33
19. led 2010

ahojte uz sem moc nechodim, ale predavam kratsiu satku tak mozno to niekoho zaujme, je to leo natur 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

emjee
19. led 2010

quika nemas video? 😉

smailinka tiez si myslim, ze doteraz nenosene dieta bude mat vacsi problem so satkou ako s nosicom

smailinka
19. led 2010

ďakujem pekne za odpovede, tak teraz si už len vybrať... 🙂

baskaj
20. led 2010

kočky - a ešte mám otázku ohľadom jednej elastickej šatky - má niekto americkú Sleepy wrap?

majka79
20. led 2010

jsem rozhodnutá pro storch jen se nemohu rozhodnout 3,6m nebo 4,1m chci vázat koníka a klokana na bok, ale chtěla bych zkusit i batoh na záda a tam si nejsem jistá stačí mi 3,6m? mám 57kilo a 162 cm
a pak vím, že půjdu do pruhů, ale taky nevím jak,ý ale to už bych chtěla asi moc aby mi někdo poradil 😀 že jo

tymothy
20. led 2010

Tak jsem kvůli tobě uvázala batoh...jak jinak než se storchem(4,6m) 😉javascript:addEmoticon('😉','vBody') ...a zbývá mi přes 2m látky. Takže těch 3,6m musí stačit úplně bohatě. S těmi4,1m bys asi uvázala skoro všechno - pokud ne úplně všechno.
Co se týče těch barviček, u mě vyhrává Ulli a za ní je v těsném závěsu Albert. Ale to už je na vkusu každého.

majka79
20. led 2010

tymothy jsi hodná díky, máme podobný vkus Ulli a Albert jsou taky dva mí favoriti, asi se rozhodnu podle toho, který bude skladem a je to

quika
20. led 2010

emjee, nemam ☹ aj by som ti natocila, ale maly mi rozmlatil fotak, tak nemam cim 😖

bambusko
20. led 2010

majka, uviazes uplne v pohode 🙂 mam annu storch 3,6m a uviazem s tym aj ksk, sice na koncoch, ale drzi. mam 172cm/65kg, dieta 2r a skoro 13kg 😉 na batoh s velkou rezervou a najcastejsie viazem dvojity kriz 😎

majka79
21. led 2010

tak super bude to storch 3,6m už se na něj mooooc těším, jen doufám že i Lukášek z něho bude mít radost v šátku nikdy nebyl, jen v Manduce

sariana
21. led 2010

ahojte,
zacinam uvazovat nad tym, ze svoje druhe dieta by som nosila v satke, aby sme boli trochu mobilnejsi, kedze tu sa velmi mamickam s kocikmi nevychadza v ustrety. nieco som si o satkach nastudovala a zatial mam predstavu, ze by som si zaobstarala Stroch zrejme pruhy, len teraz neviem, aku dlzku, ci 3,6m alebo 4,1m. Najlepsie by bolo, ak by mi poskytla moznost na vsetky uvazy /aj ked neviem, ci ich vyuzijem, to len kvoli tomu, aby ma neskor dlzka neobmedzovala/. Vysku mam 164 cm a cca 56 kil a rada by som nosila od narodenia. Viete mi poradit, ktoru tu dlzku zvolit? 😉

tymothy
21. led 2010

Sariano, jestli chceš nosit ve všech úvazech, volila bych 4,1

klaudia74
21. led 2010

Sariana, ja mám cca. takú istú postavu ako ty, tiež odporúčam dĺžku 4,1 m, s tým uviažeš a KsK - úväz ktorý budeš pravdepodobne najviac používať. Ja som mala tiež Storcha 4,1 m a nosila som na 95 % v KsK, až od cca. 10 mesiacov občas aj na chrbte.

bambusko
21. led 2010

sariana, od narodenia budes pravdepodobne nosit v koliske v ksk, takze 4,1 😉

kahlan
22. led 2010

Ahoj ,
chtela bych se jen zeptat jestli tu nekdo naaaahodou nechce prodat satek Didymos le tis?Strasne se mi libi a rada bych mu poskytla domov 😵 .

tymothy
22. led 2010

Kahlan, nedávno jsem viděla inzerátek s Tisem na nosenideti.cz Také jsem po něm pokukovala...tak třeba je ještě k mámí.

majka79
22. led 2010

tak dnes jsem si objednala Storch a nakonec to bude Anna, byla v akci a skladem, tak uvidím jak rychle bude u nás

bihan
22. led 2010

Faninky Elleville, na FB budú čoskoro z fanúšikov losovať dvoch výhercov Jade Yonder alebo Mauve.. a ak sa nazbiera ešte 47 fandov, tak bude tretia.. skúšte šťastie, ktorá máte záujem 🙂

kahlan
22. led 2010

Tymothy dekuju ,uz to zkousim ... ale asi uz bude pozde ☹