V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mneme
23. únor 2010

aha, az teraz som pochopila, ze pytel je asi kapsa na nosenie/zahriatie 😅
kapucu zapinam do tych hacikov, vobec ma neskrti. skus prestelovat popruhy a pripadne poposuvat haciky

lamarika
23. únor 2010

tak já jsem asi nějakej exot nebo co. . . 😅 Dneska odpoledne jsem si s tím hrála a malýho bych musela mít v půlce stehen aby měl hlavu fixovanou kapuckou na pevno a mě neškrtila. Jinak když ji přichytím na háčky, tak se buď škrtím a nebo zase plandá a nefixuje na pevno. . . Jsem já to ale případ a nebo nemehlo 😅

Jojo, MaM kapsa 😉 supr věc 🙂

mneme
23. únor 2010

lamarika, teraz si spominam, ze aj emjee riesila podobny problem, mozno ti bude vediet dat lepsie instrukcie

lamarika
23. únor 2010

s tou jsem si tu psala když to řešila a myslím, že psala, že ji škrtí pořád. . .

bambusko
23. únor 2010

co ste kupili nejake skrtiace modely? 😅

lamarika
23. únor 2010

no jestli je to možný, tak asi jo 😀

emjee
23. únor 2010

😀 neskrti ma, posunula som si tie uchytky nizsie

lamarika
23. únor 2010

a i tak máš našponovanou tu kapucku? Já ty špagátky snad přeměřím a porovnám je s vama jestli je nemám krytší 😀 😝

ninnaricci
24. únor 2010

ahojte...mám otázočku
...chcela by som kúpiť nejaký ergo nosiť...zvažujem manducu alebo liliputi
...drobec má čoskoro 11mesiacov a cez 10kg...chcela by som nosiť na chrbte...kedže sa mi zdá, že to už bude jednoduchšie...len ma zaujíma či máte niektorá skúsenosť s nosením na chrbte s týmito nosičmi
...chcem aby drobec pekne všetko videl
...kedže som videla pár obrázkov tak na manduce sa mi zdalo, že je dieťa velmi nízko...tak sa skôr prikláňam k liliputi...tak prosím poraďte

ďakujem

mneme
24. únor 2010

ja nosim v mdc aj na chrbate a je to v pohode 😎

lamarika
24. únor 2010

my nosíme zatím na břichu, malýmu se to na zádech zatím nelíbí 😒

Holky jak je to s nošením a těhotenstvím? Myslíte, že může nějak ušodit když maminka nosí během začátku těhotenství dokud ještě nemá bříško?

bambusko
24. únor 2010

lamarika, eriqe nosila cele tehu, este aj v den porodu, precitaj si na str. 384 😉

ninnaricci, mne nosenie na chrbate v ergu nevyhovovalo, bolo mi nizko, ale manzel tak nosil v pohode, aj vela kamosiek tak nosi deti v ergu aj manduce. ja som nosila na chrbate v satke a teraz v meitai, asi od veku 10m, maly ma teraz 2r, 13kg 🙂

lamarika
24. únor 2010

bambuska děkuji 😉

emjee
24. únor 2010

lamarika ano, kapucka drzi hlavicku dobre

quika
25. únor 2010

ninnaricci - ci budes nosit nizko alebo vysoko, zalezi na tom ako to tebe viac vyhovuje. vyhodne je nosit nizko, aby bedrovy pas isiel cez bedra, tak ti dietatko pripada najlahsie, lebo takmer celu vahu nesie bedrova kost, a nie si stiahnuta v pase. lenze potom je dietatko nizko, nevidi ti cez plece, musi pozerat doboku. mozes samozrejme nosit aj vyssie, ale potom mas bedrovy pas okolo makkych casti brucha, je to menej prijemne na dychanie, ale mnohym to vobec nevadi a prave takto im to vyhovuje viac. toto plati pre vsetky nositka, ci uz manducu alebo liliputi, to mas uplne jedno - nemoze existovat nositko, kde by si mala bedrovy pas okolo bedorvej kosti ale dieta by sedelo vysoko. ci ti bude prijemnejsie nosit vysoko alebo nizko, to tiez nie je otazka nositka ale tvojej anatomie. ale neboj sa ani nizkeho nosenia, detom to vobec nevadi a ked chcu spat, je to este pohodlnejsie 😉

emjee
25. únor 2010

no ja prave uz musim nosit dost nizko, m. nejako narastol a ked ho mam na bruchu moc vysoko, tak musim mat ja vytocenu hlavu do jednej strany 😀 😀 😀 uz len cakam, kedy sa poriadne otepli a pojde na chrbat

megg
26. únor 2010

prosím, neporadili by ste mi ak by som chcela nosiť moje malé drobátko, má cca 3 týždne, nosenie chcem aj po dome aj von na prechádzky. čo si skôr kúpiť šatku alebo nejaký nosič Ergo s tou novoroden. vložkou?

mneme
26. únor 2010

megg, pre take male mimi je lepsia satka - oproti nosicom je viacej variabilna a "makka".

luthien.k
26. únor 2010

pro tak malé mimi jsem také rozhodně pro šátek a později třeba ergonomické nosítko, pokud přestane šátek vyhovovat (je to jednodušší manipulace a může nosit i tatínek, tatínci se obvykle šátku brání, i když určitě ne všichni 😉) My jsme měli tento postup a spokojenost 😉

emjee
26. únor 2010

megg urcite satku 😉

ninnaricci
27. únor 2010

quika...ďakujem za info...už je manduca na ceste...tak sa neviem dočkať ako ju vyskúšame...len dúfam, že sa drobcovi bude páčiť 😵

kaleilah
28. únor 2010

ahoj holky, jdu si pro radu, zkoušela jsem Danýska uvázat do batohu na záda, a vůbec mi to nejde. zkoušela jsem to podle docela hodně návodů, a prostě mnikdy nemá dost látky pod zadečkem, a jak ho hodim na záda, tak mu akorát překreje prdku, ale nejde mi zašoupnout pod něj ☹ Mám Vatanai 4.2m. zkoušel to i manžel a taky bezůspěšně, přitom když ho dávám do šátku, tak stojí, horní lem má u ramínek, spodní přesahuje hodně prdelku, a jak ho dám na záda, tak prostě už nemám dost látky na zašoupnutí a ani mi to nejde...snad chápete v čem mám problém..co s tim? 😅 díky 🙂

emjee
28. únor 2010

kaleilah neviem teraz najst video, ale ja to robim tak, ze mam ruky medzi mnou a krpcom (pod jeho nozickami), je to tak jednoduchsie ako ked mu latku pod prdelku zasuvas tak, ze ho drzis od jeho chrbta
aku sirku ma ten vatanai? bezne maju satky 70 cm a malo by to v pohodicke stacit
mne sa inak osvedcilo viazat ho tak, ze ho dam poleziacky, "zabalim", vyhodim, zapasujem pod ritkou a uviazem - ale nie vzdy sa drzi takto 😝 😅 teda skoro nikdy 😀

kaleilah
28. únor 2010

emjee, má 70cm, takhle to dělám taky někdy ve stoje, někdy si ho položim a nikdy jsem to ještě neuvázala 😝

kaleilah
28. únor 2010

kolik musí mít látky pod prdkou, abych měla jistotu že ho tu udrží? mě se povede maximálně cípeček... 😅

emjee
28. únor 2010

tolko ako v ksk - celu ritku zakrytu a medzi vami takych 5-6cm asi

kaleilah
28. únor 2010

tak to nemám ani náhodou...no nic, budu zkoušet na plyšácích a trénovat 😝 😀

emjee
28. únor 2010

a mozno aj menej, ja nemam odhad 😀 a fakt vyskusaj ked uz ho mas na chrbte, jednou rukou pridrzaj a druhu si strc popod nozku medzi teba a dieta a tahaj satku medzi vas

kaleilah
28. únor 2010

no to zkoušim a dám tak centimetr, vetšinou to má vytažený až nad prdkou 😕 😝 😀

kaleilah
28. únor 2010

ale možná je to tím, že mi moc nepomáhá, nikldy nebyl nošenej, šátek mám asi 5 týdnů tak se v tom taky ještě plácám a motám jak trdlo 😀