V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
31. črc 2010

dnes sa mi podarilo vcelku slusne uviazat toto

https://www.youtube.com/watch?v=0pJ2zU8_S0I

dokonca ani M. sa nejako nemetal 😀

dugyna
31. črc 2010

takze hlasim ze nasa malicka dneska cez den krasne spinkala ako sa rano zobudila napapala dala som ju di satky a zaspinkala a zobudila sa za 3hodky..papala trosku sme sa ropravalai a pocuvali pesnicky a ked uz chcely byt pri mne uplne zase sme uviazali KsK a zase spinkala pekne 3 hodky...naozaj perfektn vec...
ja som mala volne ruky ..nebolel ma chrbat..a bol to uzasny zazitok pre nas obe aj pre muzika 🙂

zajtra skusim uiazat nieco ine...mozno kolisku-ale mala je najredsej v polohe ako pri KsK

emjee no sikula si 🙂

ja musism kuknut co by bolo este pre nasu malicku vhodne ake uvazy

divoska
31. črc 2010

a hlavne ten maly nema chybu 🙂 . kukam ze to uz pokrocila skola viazania 😀

divoska
31. črc 2010

mimochodom, ked chcem aby nosil aj moj vysokansky ale relativne chudy chlap tak mam ist po 4,6m? ci na mne bude zase strasne plantat ked som konfekcna 36tka?

anjelicek26
31. črc 2010

Babulky, ma niekto tento nosic? Uz som ho objednala, tak je to jedno, ale ste s nim spokojne? Bude ok? Maly ma 7 tyzdnov a cez 5 kg... potrebujem volne ruky pre dcerku 🙄

emjee
31. črc 2010

@anjelicek26 neprakticke 😝 zataz na jedno plece, pri noseni zvislo to nevyzera nejako extra dobre dotiahnutelne, dieta nema podoprety chrbatik az po hlavicku, nosenie len na boku 😝
ovela lepsiu sluzbu by ti spravil hocijaky ergonomicky nosic (manduca, ergo, liliputi, patapum, african, beco, bondolino, ...) alebo este lepsie satka

anjelicek26
31. črc 2010

@emjee - hm ale pri mojej vyske satka akosi neprichadza do uvahy... a ani v tomto maleho chcem nosit len do pol roka... mozno este menej. Potrebujem ho len teraz, kym sa mi zmesti do nosica na brucho... a kym Saska certik pojde v septembri do skoly a nebudem ho potrebovat mat nalepeneho na sebe, ked budeme behat u nas po zahrade...

Aj ta poloha pre miminko je taka zla?

emjee
31. črc 2010

@anjelicek26 moj krpec sa vobec nechcel nosit vodorovne 😀 aku mas vysku? ja mam 155cm a so satkou som uplne v pohode, mam aj manducu
nehovorim, ze je to zle, ale nosenie je zavislost 😀 - no a pri noseni na jednom pleci / jednostrannej zatazi a hlavne ked potrebujes dozerat este na dalsieho certika by si podla mna viac ocenila nieco ine

emjee
31. črc 2010

nosicky uz ste zaregistrovali slovensku satku na nosenie? mate niekto referencie? https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...

bobsove
31. črc 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Nošení dětí fandím a praktikuju už od r.2007, kdy se mi narodil první synek. Hlavně šátky, v zimě Ergo. 🙂

anjelicek26
31. črc 2010

@emjee - my musime nejako prezit tento mesiac, kym pojde do skoly... drahy v praci a ona ma kopuuuu energie 😖 Maly stale spi... je uzasny...tomu bude jedno, v com sa nesie...a aj ci vodorovne ci zvisle...aspon teraz, ked ma 7 tyzdnov... len musim byt mobilna, nemozem s nou byt v zahrade s kocarom, to nepojde... no a ja mam len 1,53m/47kg... satky sa mi vzdy zdali moc pridlhe...a bolo v nich akosi teplo 🤐

Snad to bude fajn...aspon nejako...lebo uz mam aj nosic na brucho, toto a keby potom objednam este aj satku, tak si drahy bude klepkat na celo 😝

emjee
31. črc 2010

@anjelicek26 a aky nosic na brucho mas?

bobsove
31. črc 2010

@anjelicek26 ahoj, čtu že jsi drobnější, tak by sis mohla koupit menší šátek... ty jsou i levnější, jak delší. 🙂 Na léto je bezva hedvábí, v tom se mnohem míň potíme, jako bych to ani na sobě neměla... Ale pak na těžší dítko už by to zas nebylo ono, to je fakt...

emjee
31. črc 2010

@anjelicek26 tebe by stacila satka 4,2m na vsetky uvazy
ale zaujima ma ten nosic na brucho co mas, mozno by si ho vedela vyuzit hned a nemusela si riesit babyvak

anjelicek26
31. črc 2010

@emjee - tento...je fajn, len je mu este dost veliky...chyba mu tak 5 cm... on ma teraz 55cm (optimisticke cislo)... ale vahovo je buchta s 5180g 😝

http://www.amazon.de/Esprit-3-Way-Carrier-Navy-...

anjelicek26
31. črc 2010

@emjee - tu som vyhrabala fotku na nete, ako ten nosic vyzera s dietatom... ja mam ale taky tmavo modry..

emjee
31. črc 2010

@anjelicek26 skoda, ze si sa neporadila skor - ten hauck espirit je klokanka a ta ma od zdraveho nosenia deti poriadne daleko 😝 vid napr. http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...
za cenu tej klokanky a bayvaku spolu si mohla mat super satku alebo ergnomicky nosic

anjelicek26
31. črc 2010

@emjee - o peniazky mi nejde... hlavne ho potrebujem nejako nosit, aby bol spokojny ja a aj on...a teda aj Saska... no dam vediet, ako dopadneme...

bambusko
31. črc 2010

@emjee ty si dala dvojity hammock 😕 dobraaaaaaaaa 😵 nikdy sa mi nepodarilo, uplne gramblava som na to a uz nosim len v meitai, tak nic 😅

dugyna
31. črc 2010

@anjelicek26 emjee ti dobre hovori ..ja som vcera uviazal pre malu kolisko..a ta poloha sa jej nepacila/totozna s tou ako nositko na obrazku/ ale sa jej kubi ked ju mam priamo na hrudi...a nepride mi to take bezpecne pre babatko

@emjee nie ..ale s kamoskaou tuto z MK sme preberali satyk lebo chce si tiez kupit ale ona zije v zahranici ..a spominala mi ze u nich su dostat aj v obchode a ze tam mali 3 druhy a jedna z nich bola slovensky vyrobok ..tak sa jej opytam ci to bolo ono .

bobsove
31. črc 2010

@emjee ahoj, koukala jsem, že uvažuješ o bundě... ta peekaru je bezva, já mám zkušenosti jen s vestou, ale je to takovej dobrej střih. Nej co jsem viděla, je SusesKinder, ale ta cena je nereálná. 😠 😠

anjelicek26
31. črc 2010

@dugyna - hm ja ze prave, ked je tam bezpecnostny pas, to prave bezpecne bude...este som nasla jednu fotku na inej stranke...no zacinam sa bat, co som si to vlastne objednala...

denisocka
1. srp 2010

@anjelicek26 to už nevieš stornovat objednavku?šak sa da do 7dni vratiť

denisocka
1. srp 2010

@divoska a aku objednavaš ? bo mužovi stači do dlžky 4,5 - čiže keby si brala storcha tak stačí 4,2

divoska
1. srp 2010

@denisocka hoppedizku, tam je bud 4,6 alebo 4,0 z tych prijatelnych ine bud maxi velke alebo asi male

denisocka
1. srp 2010

a hoppky nemaju rezervu jak trebars storchy? v nich sa veru nevyznám,ale 4,6 ti bude dlháááá ale furt lepšie,ako mužovi kratka

divoska
1. srp 2010

netusila 🙂 prave preto sa pytam ale pisala tam jedna co predava ze jej chlap mal vyse dva metre a ze 4,60 bola dobra pre obboch. moj ma necele 2.

anjelicek26
1. srp 2010

@denisocka - no mozem, jasne, ale ked uz, tak ju aspon vyskusam, poslat naspät ju vsak mozem tiez...

dugyna
1. srp 2010

@anjelicek26 ja mam doma satku a tej verim, neviem toto sa mi zda ci sa to nejak nemozes naklonit smerom bud uz k tebe alebo od teba...vies v tom ci je to bezpecne...a ten bezpecnostny pas jeten cez ritku...
neviem no sak uvidis ked ti dojde domov
mne by osobne vadilo aj nosenie cez jedno rameno...neni to dobre na tvoju chrbticu

bambusko
1. srp 2010

@anjelicek26 nechcem ta strasit, ale mne to viac pripomina kabelku ako babyvak 😖

http://www.najmama.sk/clanok/224663/nebezpecne-...

neviem preco si taka presvedcena, ze satka nie je pre teba, su aj kratsie, ak si nizka a napriklad svetle lanove indio je super aj na leto

http://didymos.de/shop-php/tuecher/sondermodell...