V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

michaela80
10. pro 2010

@denisocka ked moja protestuje s tymi rukami... 😠 a my tam musime mat este "hadr" namiesto deky...aby aj pospala

denisocka
10. pro 2010

@michaela80 aj moj protestuje,ale dam ruky do boka a utiahnem a nema šancu, a tiež mu musim ghodit plienku aby si ovonal a takmzaspi

michaela80
10. pro 2010

@denisocka 🙂

misha_
10. pro 2010

@michaela80 U nas je to stejne. Mala si da ruce pred sebe (jednou jsem ji zkusila zavazat ruce bliz k telu a to byl rev) a jeste se chvilemi odstrkuje. Ale je starsi. Jestli Viktorka drzi hlavicku, asi bych v tom problem nevydela. Nebo muzes nechat vic latky za hlavickou. Neslo by to?
@jonki Mala mimca maji spatnou, nebo spis zadnou termoregulaci. nam se Beatka zapotila, i kdyz leze v postylce. Vzdycky tam, kde se dotykala podlozky. Na doma bych do satku dala jenom overalek. Preci jenom ma na sobe dalsi tri vrstvy satku.

venonna
10. pro 2010

ahojte dievcence,
dufam, ze sa nikto nenahneva, ak sem hodim fotku mojej zimnej nosicskej bundy (klasicka bunda + vsadka)
je to moja srdcovka, dobre sa mi nosila, no nedavno sme mali v rodine pohreb a tuto zimu proste cervenu neobleciem... 😔
nehodila by sa vam niektorej? ozvite sa mi do IP

emjee
11. pro 2010

presli sme na dalsi level nosenia 😀

bambusko
11. pro 2010

@emjee tak uz aj u vas 😀 😉 😵 nas marek ked raz takto nosil, isiel potom oddychovat a lahol si na brucho, kde mal toho chudaka nosenca 😝

emjee
11. pro 2010

@bambusko 😀 😀 😀

monr
11. pro 2010

@denisocka sľúbená bunda

monr
11. pro 2010

@emjee super, aj u nás sa tak nosí 😉

denisocka
13. pro 2010

kto uhadne z čoho som si urobila vankušik? 😀

divoska
13. pro 2010

@denisocka dufam ze nie z nejakej nobl satky 🙂

majdula
13. pro 2010

@denisocka Jeee Anicka 🙂 Obdivuju tvoji odvahu, u nas je nedotknutelna...

denisocka
13. pro 2010

@majdula annu som strihala pred 3r ,ked som robila 2x ring sling a toto mi ostalo . cely cas som nevedela,.naco to použit a teraz ma osvietilo, lebo vankušik mam vždy pod hlavou a moj mi zobral davnejšie mm a nechce mi ho vratit.tak mam svoj konečne

lulukn79
15. pro 2010

ked je teraz vonku minus staci, ked dam malej na ponozky a pancuchy uz len merino topanocky Manymonths?

ivika18
15. pro 2010

@lulukn79 jestli nosíte pod bundou, tak určitě stačí, já dávám pod bundu jenom tenké merino ponožky a kožené capáčky s kožešinou a nožičky má teplé 😉

monr
15. pro 2010

@denisocka výmyselník. Ale treba uznať, že vankúš vyzerá super.

@lulukn79 ak bude pod kapsou prípadne pod bundou tak by to malo stačiť. 😉

monr
15. pro 2010

@ivika18 to je zhoda 😀

ivika18
15. pro 2010

@monr vy taky, jo? 😉

lulukn79
15. pro 2010

@ivika18 @monr dakujem, nosime sa pod bundou tak to je super ze to postaci 🙂 doteraz som davala take hrube ponozky, ale uz ich vyrastla 😒boli super

lulukn79
15. pro 2010

a ako vam deticky znasaju takuto zimu? my sme boli vonku len chvilu a ako je zima a este zafukalo tak mi to pripadalo, ze chuda male nevie dychat a aj sa rozplakala ☹

ivika18
15. pro 2010

@lulukn79 no, taky blbě 😒 , ale snažím se vázat níž, aby byl víc krytý bundou a je to lepší 😉

misha_
15. pro 2010

@lulukn79 U nas to docela jde. Taky uz nemame zadne mimino. Vcera jsme byly venku pres hodinu, ja byla zmrzla, protoze jsem si vzala spatne boty, ale mala byla v pohode, skoro celou dobu spala.

denisocka
20. pro 2010

baby,toto ste videli?ja prvy krat,pači sa mi to,celkom 😵 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9849238&tab=4

monr
20. pro 2010

@denisocka pozerala som cez víkend na to v nejakom e shope, ktohovie aké je to hrubé, ináč dizajnovo to vyzerá fajn.
no ale kapsu máme, tak nemusím riešiť. 🙂

camillka
4. led 2011

Holky zlaté 😉
potřebovala bych poradit s šátkem...jsem menší a drobné postavy (158cm)...v únoru se nám má narodit miminko a nevím jak se rozhodnout. Přečetla jsem si zhruba některé komentáře a zkušenosti, které si tady předáváte, ale stejně si pořád nejsem jistá...někteří prosazují pevné šátky už od narození (já mám půjčený od švagrové pevný šátek Hoppediz a zkoušela jsem na něm tento úvaz

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0


a musím říct, že mě braly mory 🙄 a nedokážu si představit, jak to miminko do toho pevného šátku nasoukám...myslím si, že ten taťulda v tom videu má elastický šátek a připadá mi to i pohodlnější pro miminko a na začátek by to mohlo stačit, ne?)...určitě si pak pevný šátek pořídím, ale ten Hoppediz mi připadá hodně tuhý a není mi ten materiál moc příjemný. Máte některá zkušenosti s elastickým šátkem (upřednostňujeme šátek z ekologického materiálu) a s pevným šátkem Ellevill ZARA? Nebo je ten materiál u ZARY podobný jako u Hoppediz?
A ješte jedna otázka...
některé maminky psaly, že by nepořizovali ani kočárek, když šátkují...přemýšlím nad Casualplay S4 a rozhoduji se, jestli koupíme trojkombinaci nebo jen sporťák s autosedačkou Prima ( dala by se použít už v březnu místo korbičky? a s fusekem by tam prcek byl asi na těsno, co?... a zatím nevím, jestli se dá ta autosedačka polohovat až do lehu...i když manžel tvrdí, že nemusí miminko ležet ve vodorovné poloze...je pravda, že jsem se zatím nikde nedozvěděla, proč je nutné miminka do vodorovné polohy pokládat 😒 )...nebo máme pořídit jen hlubokou korbu, když hlavně chceme šátkovat? ...
já vím, že každá to cítíme jinak, ale více zkušeností a víc hlav mi určitě mé brouky v hlavě protřídí 🙂
děkuji

emjee
4. led 2011

@camillka toto video je robene s elastickou satkou, pri pouziti pevnej satky a tohoto uvazu tam mimco das lahsie zvislo nez vodorovne si myslim (aj ked nasla som aj video s pevnou satkou

https://www.youtube.com/watch?v=LvSacFkVHHA

)
ak chces viazat s pevnou satkou do vodorovnej polohy, tak hladaj uvazy koliska - napr. toto je viazane s pevnou satkou

https://www.youtube.com/watch?v=9j3FQXLjZr8

s 3tyzdnovym mimcom
alebo

https://www.youtube.com/watch?v=NsjCOWXVhiw

ak budes mat mimco, ktore neznasa vodorovnu polohu (takych miminiek je dost), skus viazat zvislo do kriza s kapsou vnutri alebo dvojiteho kriza - vid http://www.nosenideti.cz/navod.php?skupina_id=4...

co sa tyka dilemy - pevna satka - elasticka satka - ja som zastanca pevnej satky uz od prveho dna nosenia 😉 ak to s nosenim myslis vazne, potom je pevna satka ta najlepsia investicia, pretoze ti vydrzi ovela dlhsie ako elasticka (nosnost), naucis sa s nou viazat preciznejsie ako s elastickou, ktora odpusti drobne chybicky vo viazani a hlavne s nou mas ovela viac moznosti vo vybere uvazu ako s elastickou (pri tej mozes pouzivat len uvazy, ktore maju 3 vrstvy)

co sa tyka kocika - ja som kupila lacny bazarovy (tiez mam februarove mimco) a vyuzivat som ho zacala az na dalsiu zimu, ked krpec este nechodil, no vedel v kociku sediet a pozerat von (to uz sa mi do korbicky nezmestil, bol v sportaku vo fusaku); lezat v kociku mi absolutne nechcel; keby som sa mala teraz rozhodovat, tak nekupim ziadny kocik alebo opat len lacny bazarovy
autosedacka sa ma pouzivat vyhradne v aute, nie na kocikovanie

camillka
5. led 2011

@emjee ...děkuji moc za názor a inspiraci😉 ...zajímalo by mě ještě, jestli je některý pevný šátek z lehčího materiálu...šla bych nejraději do Ellevill ZARA - vypadá lehounce (tím že jsem malá, tak nechci mít kolem sebe spoustu látky ), ale nemůžu si ho nikde vyzkoušet a obávám se, že když si ho objednám, dojde mi něco podobného jako Hoppediz...
...chci se ještě zeptat, když máš taky prcka únorového, tak jsi miminko do šátku oblíkala do čeho?...

emjee
5. led 2011

@camillka ja mozem porovnat len hoppediz a didymos indio - naozaj hoppediz pevna je hrubsia / sirsia / tazsia ako didymos indio (a este som neodhadla velkost a kupila 5,1m a pri vyske 155cm som bola omotana hoppedizom jak .. 😀 ), indio je ovela lahsie
zara je myslim lahucka (nedrzala som v ruke, ale co mam nacitane), no pozor na velkost, ma dlhe splyvajuce konce, ktore su zaratane do celkovej dlzky satky, takze ak nechces viazat na koncoch treba zobrat zaru dlhsiu ako ine satky (hoppediz, didymos, storchenwiege - sa pocita len jeden cip do dlzky satky)
neviem odkial si, ale urcite je moznost niekde si pozriet satky aj osobne - napr. v branakdetem (praha, brno), alebo na nosenideti.cz su uvedene najblizsie kurzy viazania satiek brno, praha, jihlava

co sa tyka obliekania - ako seba plus maximalne jednu vrstvu naviac, kedze sa budete navzajom zohrievat; dobre zateplit hlavicku a nozicky, sup do satky a navrch zateplovaciu kapsu, tehotensku bundu (alebo vacsiu manzelovu) alebo specialnu nosicsku bundu
ja som to striedala rozne, cela moja vybava je popisana tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

tamka84
5. led 2011

@emjee uvažujem nad kúpou Didymos india, len si neviem vybrať odtieň, tie farebné sa mi nepáčia a tie natur sú buď s konope alebo s ľanou, nevieš aké je pozitívum šatiek s týmito prímesami? Bola si s indiom spokojná? neni tá látka moc hrubá na nosenie? mne sa páči ako je utkaná.