V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

beruska113
2. bře 2011

@michaela80 díky za radu. ja sa v šatkách vobec nevyznám, mám len nosič liliputi, ale ten je na leto strááášne teplý. a ked budeme mat druhá bábo, chcem stíhat za Lukim.
Viete mi poradit aj nejaku univerzálnu šatku, ktorú by som mala na dlhšie a zároven je vhodná už od narodenia? A šatky su pre bábo lepšie ako babyvak?

ikke
2. bře 2011

@beruska113 ja myslim, ze predovsetkym satky su lepsie pre matku a jej chrbticu 😉 teda aspon podla toho, co som videla obrazky babyvakov, kde ti vlastne cela vaha spociva na jednom pleci 😝 ale osobnu skusenost nemam.
satky su podla mna vsetky vhodne od narodenia, zalezi ale na uvaze. osobne do buducna planujem (po skusenosti s prvym dietatom) elasticku satku do 3-4. mesiaca, kym sa dieta viaze do koliskovych uvazov, potom manducu.

beruska113
2. bře 2011

@ikke díky. ja čo mám nosič, tak som malého cca 9kg nosila v Polsku asi 3h a vobec som necitila, že niečo nosím. a v manduce mysliš, že mu nebude teplo? naživo som ju nevidela, ale každý mi vravel, že je ako liliputi a mne to pripadá dost teplé. idem mrknut tie elastické šatky.

ikke
2. bře 2011

@beruska113 my sme maleho minule leto nosili uz v manduce, tak spoteny bol, ale nie nijako mimoriadne na to, ako teplo bolo 😅 mame bledsiu verziu, niektore dokonca maju v zlozeni lan ci konope (? teraz fakt neviem...), ktory by mal mat chladivy ucinok. inak myslim, ze manduca a liliputi su si podobne, aj ked ja som zas liliputi nevidela nazivo 😅

ono je to inak vzdy trochu loteria, niektore deti (ako to moje) sa do urciteho veku chceli nosit iba v koliskovej polohe, ine deti tuto polohu vyslovene neznasaju a najradsej su hned bruskom k bruchu nosiaceho. take dieta mozes rovno nosit v manduce, alebo ak je liliputi tiez vhodny od narodenia, aj v tom 😉

beruska113
2. bře 2011

@ikke liliputije do 3,5kg, ale malý mi tam pripadal taký stratený. tak preto rozmýšlam nad šatkou.

beruska113
2. bře 2011

@ikke som myslela od 3,5kg. alebo ten druhý od 3-4mesiacov. idem hlladat niečo viac o tej elastickej Liliputi.

michaela80
2. bře 2011

@beruska113 ja citim rozdiel medzi satkou a nosicom liliputi na mojej chrbtici a to drobec ma iba 6,5 kila...nosic uz malo co pouzivam ked tak siahne radsej po mai tai...

beruska113
2. bře 2011

@michaela80 teda šatka je Ti lepšia?

michaela80
2. bře 2011

@beruska113 ovela lepsia.....a ked chce manzel nosit tak nosi v mei tai.... 😀

ikke
2. bře 2011

mne je satka neprakticka z toho dovodu, ze sa mi tazko pouziva(la) napr. v kombinacii s autom - omotavat sa do satky na parkovisku sa mi zdalo dost narocne 😅 ale satka a manduca pri rovnakej vahe dietata sa mi co do nosenia zdali rovnake (chvilu som mala obe).

shira_
2. bře 2011

@beruska113 ja osobne nevládzem nosiť v babyvaku ani 6kg malého. nosila som ho len po byte, raz iba som sa s tým vybrala von a veru hned som objednala manducu. so šatkou nemám skúsenosť,látka dlhá 4,7m vo mne vzbudzuje paniku, ale ked už je to hotové, dobre uviazané, vyzerá to super a asi je to aj príjemné nosenie.

emjee
3. bře 2011

uviazat satku nie je take zlozite ako sa na prvy (druhy) pohlad zda 😉

beruska113
3. bře 2011

@michaela80 @ikke @shira_ díky baby. takže babyvak vypadol z výberu. už len vybrat šatku.
@emjee mne sa aj na 20-ty pohlad zdá to viazanie zložité. a hlavne tie metre látky. ale hádam ked vyskušam, tak sa do toho dostanem.

michaela80
3. bře 2011

@beruska113 ja som bola az zhrozena ked mi prisla ellevillka 6 a som ju rozbalila ze to je velke cudo a teraz uplne pohoda s viazanim...da sa to v pohode nacvicit... 😉 😉 😉 😉

beruska113
3. bře 2011

@michaela80 ja asi také pevné nebudem riskovat a kupim elastickú. ak bude druhé dieta ako Luki, tak ho od roka v ničom neudržím.

michaela80
3. bře 2011

@beruska113 elastik mas ale na kratko....skus pozriet v bazariku..... tak potom mozes od tych4 mes skusit meitai, nie je az takja palka ako za satky a dobre sa v nom nosi...

beruska113
3. bře 2011

@michaela80 my máme Liliputi, tak meitai už nie. V zime neplánujem šatkovat a na jar už bude liliputi dobrý. A ak sa mi šatka zapáči, tak kupim druhú. Liliputi elastická stojí 30Enová, možno niekde nájdem aj použitú, tak to nie je také hrozné. Nechcem hned na začiatok vela investovat. Dalsie mimčo neplánujeme a ani nosič sme moc nevyužili.

michaela80
3. bře 2011

@beruska113 jej ty cakas 5.8 ..ja som mala terin 6 8... len ako som pisala v liliputi nosici citim na chrbtici aj jej pidi vahu 6,5 kila no v meitai a satke nie akosi inac sa ta vaha rozlozi....

lenadka
3. bře 2011

@michaela80 skus si inak dat tie popruhy na nom, mne sa v nom zle nosilo a potom si ho zicla kamoska a prestelovala popruhy a parada 😀 nosim ju ale len vpredu ked ju chcem uspat a pocit rovnaky ako v satke 😉

michaela80
3. bře 2011

@lenadka mna to tlaci a lopatky a ramena taha dopredu.... ja ked tak meitai vytiahnem

lenadka
3. bře 2011

@michaela80 mna to pred tym tiez nejak tahalo v pleciach a ten popruh na chrbate ma tlacil a uz nie, bolo to treba len ponadstavovat 😝

zrzuska
4. bře 2011

ahojte.

ja stale dumam ci kupit satku ci az potom ked sa krpcek narodi. malu som nosila v manduce, uspavala sa tam. ale to mala tri mesiace ked som si to objednala lebo tie klasicke nosice, otras....
a teraz neviem ci sa da nosit uz novorodencek v manduce. teda pisu ze hej, aj baby pisali. ale ked väcsinou tie satky pouzivaju baby. tak neviem. musim riadne skrtit financie teraz lebo aj malej treba kopec veci dokupit.
myslite ze to zvladneme aj s manducou s tak malinkym babom? skor mi pride to ze hlavicku este nedrzi pevne take ze kvoli tomu vaham. nozicky ok, siroke balenie ani netreba ked bude v manduce ale co chrbticka. fakt oki?

anamor
4. bře 2011

@zrzuska ahoj ja som rovnako ako ty malu nosila v manduce, ale do troch mesiacov mi tam nechcela byt vobec, strasne nasiroko mala nozky, ta novorodenecka vlozka bola uplne ze o nicom, nepacilo sa jej to vobec, tak som pockala a potom ked podrastla trosku bolo to lepsie. Teraz skusim satkovat skor a uvidime.

zrzuska
4. bře 2011

@anamor teraz si si satku kupila?
no moja sa rada nosila v polohe tigra (dolu bruskom) kvoli kolikam jej tak bolo asi naj.
hnevala sa mi v manduce kym si zvykla ale vzdy mi zaspala iba v nej. ja som tu zmensovaciu podlozku vobec nepouzivala. no ved uvidim. lebo bojim sa satku kupit dopredu a ak mi v tom nebude krpec chciet byt. keby som to mohla od niekoho pozicat a vyskusat. 😝

anamor
4. bře 2011

@zrzuska to je aka poloha dolu bruskom? to nepoznam

zrzuska
4. bře 2011

@anamor takto som fungovala prve tri mesiace dokym nebola manduca a potom aj ked som ju mala ale uspavala sa mala uz v manduce.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zrzuska/albu...

anamor
4. bře 2011

@zrzuska uz rozumiem super, ja ze to si tak v manduce nejako nosila 😉

zrzuska
4. bře 2011

@anamor no mi isla ruka odpadnut ju tak nosit väcsinu dna 😝

beruska113
4. bře 2011

@zrzuska skus pozriet na liliputi.sk, tam bola požičovna, možno aj šatky požičiavaju a uvidíš ako.

denisocka
4. bře 2011

@anamor terz prišiel mail o ellevilku - Dear customer

We would like to informe you that your order has now been shipped.
Shipments under 2 kilo (under 2 wraps) are sent as letter and therefore not traceable.



PartiesReceiver
Name:xxxxx
Address 2:
Zip/City:xxxxxx

Carrier:Carrier NameProduct
BrevBrev

Sent Date04.03.2011 14:51:03
Shipment Noxxxxxxxxxxxxx

Goods Information
SequenceParcel number
1/1

tak to ju ako až dnes odoslali ? 🙄