V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

monr
5. zář 2011

@paula_1 šatky máš super, tak veľa tréningu a veľa nosenia 😀
@crysmile všetko chce čas, mne sa ešte aj teraz podarí niekedy taký skvost, že mi rozum stojí, ako mám podoťahované, hlavne keď sa ponáhľam, alebo malá moc štrajkuje. 😀 😀 😀

crysmile
5. zář 2011

@monr to mi hovor.. mne sa minule podarilo vymenit pri KsK vymenit tie pruhy latky a ze co nejde dotiahnut 😀 ale ucim sa.. nie je to jednoduche, niekedy by som mala najradsej ruky ako chobotnica.. aby som malemu drzala hlavicku, aj spravne podotahovala a poupravovala pruhy..

monr
5. zář 2011

@crysmile ja mám teraz novú šatku doma, hopp, a tiež bojujem, ešte nie je tak zanosená, a oproti leu je to riadna deka, takže doťahovanie mi robí problémy. ale poctivo trénujem a zanášam. Ja tak milujem nosenie, škoda že nie je na obzore ďalší nosenček, isto by som doplnila výbavu. 🙂

crysmile
5. zář 2011

@monr ja mam moju od denisocky a myslim ze je dost makka, moj brat ma storch, neviem ako sa teraz vola, taka s fialovymi pruhmi a ta sa mi zdala dost tvrda este.. ja som si to nosenie tiez oblubila, aj kvoli tomu, ze maly sa tam citi dobre.. a mam ho pri sebe a volne ruky..

zfidorka
5. zář 2011

ahojte, potrebovala by som poradit elasticku satku pre kamosku a jej babo ako alternativu k babyvaku na prve mesiace... ktora je dobra? potom by asi presla na nejaky ergo-nosic...

monr
6. zář 2011

@zfidorka najlacnejšia verzia elastiku je jednoznačne liliputi, osobná skúsenosť bola super. ale veľmi chvália aj elastik moby a MaM. tie pružia trošku menej, sú pevnejšie. ale pokiaľ chce potom prejsť na nosič, a nemá nejako extrémne ťažké mimi, tak postačí aj liliputi.

zfidorka
6. zář 2011

@monr dakujem

pimma
7. zář 2011

potrebovala by som poradit.. rozhodujem sa medzi babyvakom premaxx a baba sling. co je lepsie? rozdiel vidim v tom, ze babyvak ma vystuzene dno a sling je podobny ako satka. aky mate nazor?

zuzanockamt
7. zář 2011

@zfidorka ja odporucam sleepy wrap, perfektna elasticka satka a velmi dobra aj pre tazsie babo

monr
8. zář 2011

@pimma osobne by som nebrala ani jedno, to už radšej šatku, alebo ergonomický nosič . pri babyvakoch máš zaťažené len jedno rameno, nevydržíš nosiť dlho.

sussanah
8. zář 2011

@pimma jen pridam k odpovedi monr, ze babyvak uzijes uz tak max 1-2m, pak uz zacne byt mimco moc velke nebo moc tezke. Babyvak je spis tak na zacatek, uz bych ted taky radeji premyslela nad nositkem treba. Ergo je od cca 7kg (3-4m), jakmile drzi ditko poradne hlavicku. Satek urcite taky krasne vyuzijes a fakt se ta pohodlnost noseni absolutne neda srovnavat s babyvakem. Mela jsem babyvak (pujceny), satek moby a nositko ergo, takze fakt srovnani docela mam a babyvak uz bych nebrala ani na chvili.

pimma
9. zář 2011

@monr
@sussanah baby , dakujem za nazory 🙂 mne bolo tazko porovnavat, ked som este nic z toho nevyskusala

monr
9. zář 2011

@pimma kľudne sa pýtaj, čo vieme, poradíme.

pimma
9. zář 2011

@monr dakujem, ste zlate 🙂 pri malom babatku nemam cas citat si celu temu. moj maly ma 2 mesiace, aky nosic by si mi poradila 🙂 na satku nejak nemam odvahu

pimma
9. zář 2011

@pimma maly zatial este nedrzi hlavicku, ale hadam uz coskoro bude 🙂

prsky
9. zář 2011

@pimma hociktory ergonomicky, bolo by fajn si ist podla moznosti vyskusat, aby si vedela, ktory ti sadne..najpouzivanejsie su manduca, beco, liliputi, bondolino, mei tai

monr
9. zář 2011

@pimma ako píše @prsky hocktorý z týchto. pre malinké babätká je z nich asi najlepšie beco, ale fakt je to najlepšie vyskúšať. na nete v obchodoch majú aj požičovňu, že za poplatok môžeš vyskúšať.

pimma
9. zář 2011

dakujem vam 🙂

sussanah
9. zář 2011

@pimma taky urcite hlasuju za vyzkouseni, Ja treba chtela manducu (ma i novo vlozku pro mensi mimca), ale v obchode mi vubec nesedla, takze nakonec jsme skoncili u erga. Taky treba zalezi i na tom, kdo vsechno bude chtit nosit (napr manzel) a jak moc jste od sebe rozdilni. Znami skoncili s becem, protoze ona ma cca 155cm a jeji muz 2m a to bylo jedine nositko, ktere sedlo obema 🙂
Zkus se kouknout po prodejne pobliz kde bydlis nebo nektere posilaji k zapujceni i postou. Vetsinou to byva tak, ze se plati plna cena s tim, ze pokud vratis do nejakeho jejich limitu, tak ti vrati penize minus to pujcovne. A pokud si ho nechas, tak uz mas vlastne vyrizeno. Nektere obchody ale treba pujcuji jen nejake obyc kolekce, takze pokud by sis vybrala nejakou supr barvu, tak bys to urco musela menit, protoze na zapujceni specialni edice vetsinou nedavaji.

paula_1
10. zář 2011

@pimma a odkial si? ja mam satku aj ergo by si si mohla vyskusat 😉

paula_1
10. zář 2011

@monr no tak ta koliska nam uz celkom ide. ale uz si konecne rozkroci nozicky ´tak sa uz viac nosime vertikalne. 😉

monr
10. zář 2011

@paula_1 super, len tak ďalej. a kolísku využiješ isto dlho, ak sa mu v nej bude páčiť. Ja občas uspávam v kolíske aj teraz, síce dať ju do tej kolísky stojí za to. ale funguje 😀 😀 😀

wilsonka
17. zář 2011

ahoj, rada by som sa spytala aku satku si mam kupit- dlzku, a sirku, elasticku alebo normalnu. pripadne aj znacku ak mate dobre skusenosti- prepacte ak sa to tu uz rozoberalo ale nemam vela casu citat. mam 172 cm a 70 kg. moja dcera ma 8 kg. dakujem🙂

michaela80
17. zář 2011

@wilsonka urcite pevnu, elastik je fajn pre malinke babetka..... ja som mala iba ellevilky cize ine znacky nepoznam ake su.... a velkost u ellevill urcite 6 na vsetky uvazy...mam aj 4 ale to len kratke a na manzela uz je kratka....

wilsonka
17. zář 2011

@michaela80 dik moc🙂

monr
18. zář 2011

@wilsonka značky didymos, ellevill, storch, hoppediz, nati s týmito určite nič nepokazíš. Isto pevná, ako písala @michaela80 a veľkosť 6, ak chceš viazať všetky úväzy. veľa zdaru do šatkovania.

mamusia
19. zář 2011

Ahojte satkarky/nosicky 🙂

prisla som si po radu,kedze satkujeme a nosime v Manduce tiez,akurat som kupila MaM kapsu a ze od kolkostupnov ju zacinete nosit von a ako obliekate deticky pod nu - ako oblieka v 5stupnoch a ako v -5 stupnoch,lebo neviem,ci uz ju aj teraz vytiahnut,ked je 11 vonku,alebo to este netreba,ked vezmem satku,mame hoppediz a uviazem ksk,cize bude mat 3 vrstvy na sebe.
Dakujem za rady 🙂

katka6211
19. zář 2011

ahojte dievcata, chcem sa vas opytat na nazor, v com by bolo najlepsie nosit mojho matusa, ma rok aj osem mesiacov, chodi este strasne malicko, tak by som ho rada nosila. do teraz sme skusali baby vak, ten sa celkom osvedcil. dakujem za kazdu radu 🙂

samila
20. zář 2011

ahojte kocky... maleho nosim od narodenia... nosim ho v koliske, ale uz je vacsi a uz je viac hore potrebuje vidiet a mna s kolisky uz obcas boli chrbat... chcela by som poradit ohladne uvazu... aky by bol najvhodnejsi uvaz hlavne na von, ked je hore... skusala som kriz s kapsou vnutri, ale nakolko nemam este uplnu istotu ze si udrzi hlavku musela som mu pretiahnut jeden pruh kriza cez hlavicku a to sa zlosti, pretoze chce hlavickou vrtiet zo strany na stranu... osvedcila sa mi nanho manduca, ale ta mi je menej pohodlna ako satka - je menej "pricucnuty" na mne a viac citim chrbat... dik za napady...

zulok
20. zář 2011

@mamusia ahoj, ja obliekam pod manducu tak, akoby v nej ani nebol.. cize tak ako mna + o vrstvu viac.. ale ked budes satkovat, tam by som dala menej vrstiev, predsa ta satka zakryva viac z telicka, ale nozicky treba zababusit o dost viac..

ja by som potrebovala tiez poradit.. starsi nebol tolko noseni, spaval v kociku, tvaricku spotenu nemaval.. ale mladsieho nosievam a ked zaspi v manduce, tvaricku am na jednej strane spotenu, ako sa o mna opiera a ked je uz taka zima, ci lahsie neprechladne, ked mu rozohriatu tvaricku ofukne studeny fujak... ci ako to vy riesite? Dakujem