V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

elinka27
19. bře 2012

@ginepra babyvak nieje na dlhsie nosenie,vaha je rozlozena na jednom pleci.A okrem toho z vlastnej skusenosti a tiez mamiciek, nieje to az take jednouche dat tam dieta do kolisky...Satka aj ked sa to nezda je v tomto lahsia 😀 ak nechces satku tak radsej ergonomicky nosic,co je to ergonomicke nosenie sa dozvies na mojej stranke.

monr
19. bře 2012

@ginepra ako radia ostatné kočky, babyvak v tomto veku by som neradila ani ja, radšej ergonomický nosič, hlavne ak sa ti šatka zdá byť zložitá, prípadne ti to nejde. 😉

jancip
21. bře 2012

Holky, ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti se šátkem. Náš malej má 4 týdny, a když nespí nebo nejí, tak vesměs pláče. Uklidní se téměř jen v šátku, který jsem plánovala spíš na menší procházky ven a nyní ho používám pořád. Mám ale trochu strach, aby si na to moc nezvykl a nestal se "maminčiným závislákem". Vy, co s tím máte zkušenost, naučily se pak Vaše děti být trochu samostatné nebo se dožadovaly neustálé pozornosti a nošení?

strapco13
21. bře 2012

@jancip dieta si na nosenie nezvykne...dieta sa uz narodi s potrebou nosit sa..keby to tak nebolo tak by od narodenia vedelo chodit
nosenie praveze ulahci dietatku prechod k samostatnosti..pretoze jeho potreba byt pri matke je naplnena a teda ma dostatok odvahy ochutnat zvysny svet
vacsinou sa na noseni stane zavisla matka, ktora potom satkou alebo nosicom nahana dieta, ze ona este chce nosit 😀 😀 😀
moja mala je typ, ktora cim je blizsie ku mne tym je lepsia..ale zaroven, cim viac ju nosim, tym sa vie zahrat aj dlhsie sama, ma 8,5 mesiaca a uz vyse mesiaca chodi sama kolo nabytku
kazde dieta raz z nosenia vyrastie...vacsinou skor ako si matka mysli
zavisi ale aj to aku mas predstavu o samostatnosti..ak si niekto mysli ze 3-mesacne dieta bude zaspavat same, tak tuto samostatnost satka neposkytne /aj tak je to podla mna nespravne, dieta bolo 9 mesiacov sucastou matky, toto sa porodom nemeni, dieta minimalne kym sa nezacne same pohybovat tak je zavisle na matke..teraz myslim cisto z pohladu nosenia a premiestnenia sa z bodu A do bodu B
dieta z bezpecia narucia matky spoznava cudzi velky svet a ten ho tym padom tak nedesi a teda ma odvahu ho spoznavat

monr
21. bře 2012

@jancip @strapco13 to napísala super
len šatkuj, koľko ti bábo potrebuje, ani sa nenazdáš a bude ti behať s kamarátmi po vonku. Uži si toto obdobie, je to nádherný čas.

jancip
21. bře 2012

@strapco13
@monr
Já to právě takto četla, že si miminko naplní potřebu a pak bez problému skočí do dalšího vývojového období, ale neznám nikoho s praxí. Spíš slyšívám nejen od starší generace, že jak si ho naučím, tak to bude. Když ho budu chovat, bude se chtít chovat pořád, že je lepší ho nechat raději vybrečet...no, znáte to asi.

monr
21. bře 2012

@jancip tie reči poznám dokonale, že bude rozmaznané , nebude sa mu chcieť chodiť a pod. doteraz sa mi stáva, že keď idem po meste, tak sa niektorí čudujú, že malá už chodí? má skoro 3 roky 😀 a chodí od 10 mesiacov. len ma často videli že nosím, no čo už s ľuďmi. takéto názory má skôr generácia našich rodičov, generácia babičiek je s tým stotožnená, poznajú, veď aj oni nosili a všetko bolo ok.
ani raz nemôžem povedať, žeby malá bola nesamostatná, je úplne v pohodičke a hlavne kluďas. takže som živý príklad. 😀

strapco13
21. bře 2012

@jancip lebo to je generacia znicena komunizmom..kde boli vytvorene tabulky, zabudlo sa na individuality
moj svokor..on je starsi..ked ma prvykrat videl tak sa rozplyval nad tym ake je to uzasne
v obchode mi nakukala taka starsia babicka..cca 80..ze jeee aj ona nosila, ze ci je to zas v mode 😀 😀 😀
ano stretla som sa aj s reakciam..chuda asi nema na kocik, botze co je to za matku ved jej decko odtial vypadne a pod
moja rodina sa neodvazuje mi nieco do toho kecat :D
manzel...pri malom na mna kukal, ze co vymyslam, pri malej som ako bolestne za porod dostala dydimosku 😵 😵 😵
kamoska lutuje, ze ma pri prvej dcere este nepoznala, ze by urcite odkukaa satku odomna, lebo sa ju navlacla na rukach a prisla skoro o chrbat
a ktokolvek pocul moju dcerku hulakat a videl to okamzite skludnenie ked som ju dala do satky, tak poochopil 😀 😀 😀
kazde dieta sa instiktivne pyta na ruky...satka je sposob ako sa matka odbremeni a ma volne ruky...moze sa aspon najest 😀 😀 😀 nehovoriac o nakupoch, domacnosti, cestovani

lynks
21. bře 2012

@ginepra a hlavne som babyvak využila na poponášanie, keď som chcela mimi niekde rychlo obrat, alebo z auta do obchodu a tak, krátke rychle transportovani e miminka!🙂

jancip
21. bře 2012

@monr
@strapco13

Já to nošení znám zase z cest (Indie, Maroko...)..Ale používáme i kočárek. Jen tam malého položím, párkrát zhoupnu a hned spinká. 🙂

leishmania
21. bře 2012

@strapco13 u nas je to tak, ja by som este nosila 😀 ale krpec uz radsej beha, mne by ale vyhovovalo ze ja nemusim za nim behat 😉
@jancip rozmaznane z nosenia nebude, deti su rozmaznane zo zlej vychovy bez pravidiel, nie z nosenia a pod 😉

strapco13
21. bře 2012

@jancip ja tiez striedam kociar a nosenie..podla nalady, na ako dlho ideme von, ci idem sama alebo aj manzel, kam ideme a pod...lebo v zime som nevedela nosit malu na chrbte a maly je bez plienky ..no tazko sa ho dava cikat ked mam este malu na bruchu 😅

co sa tyka rozmaznania..je to vychovou ..nie nosenim..to by bola rozmaznana cela india, afrika a pod.

strapco13
21. bře 2012

@leishmania ja by som najradsej maleho priviazala na chrbat 😀 😀 😀

zuzanockamt
21. bře 2012

@jancip ja len k tomu, ze ci si na nosenie dieta prilis nezvykne ... moj syn ma rok a pol, bol noseny od 4. tyzdna intezivne do pol roka doma aj vonku, potom uz trosku menej, ale nosila som zhruba do 13. - 14.mesiaca ... uspavany bol len v nosici a sporadicky sa nosil aj vonku ... terajsia situacia je asi taka, ze nosit sa vobec nechce - zaspi sam poleziacky na posteli - ja lezim pri nom a ked som ho tento tyzden chcela dat do manduce a ist von, lebo fakt som potrebovala byt mobilna a ist radsej bez kocika, tak bol hrozne rozculeny a ked videl manducu na mne, tak ju strhaval dole a vobec sa nedal do nej vlozit, museli sme tahat kocik so sebou 😀 😝 ... takze naozaj nosenie nie je navykove

jancip
22. bře 2012

@zuzanockamt Děkuji za reakci. Je něco jiného to číst v knížkách a něco jiného slyšet pak z praxe 🙂 ..Včera mě tak viděla tchýně a moc se jí to líbilo, že to ještě nikdy neviděla🙂

strociatka
29. bře 2012

ahojte, tak BOBA u mna vyhrala, len prosim Vas, kde ju kupujete, pozerala som na SK maju ju na klingacikovi, ale je strasne draha 99e, viete poradit, kde sa da lacnejsie? veelka vdaka vopred

Vahu uz na to mame od 3 mesiacov 😀

strociatka
29. bře 2012

a este mam otazku, aky je rozdiel mezi Boba 2G a Boba 3G?

romcovaklarka
2. dub 2012

Ahoj holky, poradíte? Nosím v Ergu a začala jsem nedávno Sama nosit na zádech, ale dneska mi v tom usnul, padala mu hlavička a já jsem zjistila, že na zádech mu nejsem schopná nandat kapucku. Je problém ve mně, nebo to nejde?

monr
13. dub 2012

@romcovaklarka trošku neskoro som si všimla. S kapucou na chrbte mám problém aj ja, stava sa, ze sa mi zle kapuca podari nasadit a pol hlavy trčí von, ale zas ja mám skoro 3 rocne dietko. Zvyknem poprosit okoloiducich, ci by mi nepomohli. Zatial bol každý ochotny.

saraju
14. dub 2012

Ahojte,prosim o radu,je lepšie používat šatku pevnu abo elasticku? Mala som požičanu šatku STORCHENWIEGE a použivali sme ju od 2mes. teraz si chcem kupit svoju a vyskusala som elasticku a zda sa mi pohodlnejšia. Maly ma 9mes. a 9 kg. elast. šatka mameco sa da použit do 18kg,čo odporučate? vdaka

monr
14. dub 2012

@saraju v 9 mesiacoch by som elastik akejkolvek nosnosti ani nezvazovala, a to z jedného dovodu. Elastik je vhodný na viacvrstve uvazy, a vo veku 9 mesiacov mozes uz viazat aj na chrbat, bok, ci vpredu a mozu sa používat jednoduchsie uvazy, resp. Jednovrstvove ako batoh, klokan. Samozrejme ak ti vyhovuje uvaz kriz s kapsou, mozes aj nadalej, ale isla by som do pevnej kvoli nosnosti.

briketa
14. dub 2012

@strociatka boba 2g je od cca 6-7 kg, boba 3g od 3 kg. boba je super nosim v nej aj majmensieho aj prostrednu.

briketa
14. dub 2012

@strociatka usiel mi prispevok 🙂 . V 3g vies nosit od narodenia aj bez novonarodeneckej vlozky. Ma novsie zapinacie pracky a male vrecusko. Samozrejme je drahsia ako 2G. Tie vynovensti su len dizajnove, pokojne mozes ist s s2G bobou za lepsiu cenu.

saraju
15. dub 2012

@monr je pravda ze elast. šatky su riadne dlhé, vdaka za nazor, pekny den

ginepra
15. dub 2012

@briketa ahoj, kde si prosim Ta zhanala nosic Boba? nevies poradit, kde by sa najlepsie oplatil? diky mocinky

briketa
15. dub 2012

@ginepra ja ho mam kupeny cez americky amazon zo stranky diapers bodka com. s aplikovanim kuponu bola vysledna cena s prepocitanim kurzu 65 EUR.

ginepra
15. dub 2012

@briketa joj, to je skveleeeeeee. tu je za 112 €... ja som este zo zahranicia nekupovala nikdy...

ginepra
15. dub 2012

@ginepra aha, az teraz vidim v pase, ze pobyvas za velkou mlakou 🙂

ginepra
15. dub 2012

@briketa aha, az teraz vidim v pase, ze pobyvas za velkou mlakou 🙂
som to poplietla v predch. prispevku, ja som na rodnej hrude 🙂

briketa
15. dub 2012

@ginepra pozri si ebay anglicky, rakusky, holandsky....