V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

adikasb
5. čer 2008

ahojte, tak nasa mala ma uz vyse jeden a pol roka, ale chcem kupit nejaky ergo nosic, uz sme ho mohli kupit aj skor... A teda bola som rozhodnuta pre Ergo, ale trosku som si prebehla diskusiu a zapacilo sa mi Beco 😅 Len sa neda pozriet ani kupit u nas... Ale podla obrazkov to vyzera, ze Beco ma vyssiu chrbtovu cast ako Ergo- ze by sa dieta nemalo nejak zaklanat, hlavne teda mam na mysli starsie deti ako je nasa. Tak by som Vas chcela poprosit viete mi odmerat aku vysoku ma tu chrbtovu cast Ergo a ktosi tu spominal, ze ma aj Beco - tak ako je vysoka u Beca??? Chcela by som to porovnat, kedze Beco nemam moznost si tu nikde vyskusat, len ho zo zahranicia nejak objednat... Pripadne ak ma niekto Ergo aj Beco, tak skuste porovnat 😉

kaaja
5. čer 2008

beco má zádovou část dlouhou 38,5 cm (bez bederního pásu)

adikasb
5. čer 2008

Jeeej, Kaaja dakujem za expresne rychlu odpoved 😵 😵 😵

kaaja
5. čer 2008

no měla bych se snažit, manžel říkal, že dokud to druhé beco neprodám, tak si nekoupím ani ponožky 😀 (teda nemyslela to vážně😉)

adikasb
5. čer 2008

Tak este mi niekto prosim pomerajte vysku opierky u Erga, nech mozem porovnat, vopred dakujem 😉

adikasb
5. čer 2008

Kaaja a Ty si inak plne spokojna s Becom??? Mas aj manducu, vsak? Co Ti vyhovuje viac? Ja som uz z tych nosicov jelen, uz som bola dost pevne rozhodnuta pre Ergo a teraz ...

bambusko
5. čer 2008

adika, ergo je od pasu po vrch 35,5cm. beco je fakt krasne, ale nema vrecko ako ergo nie? to je uplne super, vzdy ho mam napchate kdecim 😀

denisocka
5. čer 2008

kili,ja som sa včera dozvedela,že jedna baba šatkuje o 3km odomna v dedine,vraj od januara, a ma maleho o 2mes staršieho od šimona,takže šatkuje tak dlho ako ja,už ju len vymaknuť

ERGAčky,davate do vrecka na ergu aj mobil?

baby,ja chcem indio eis 😎 nema niekto navyše?

kaaja
5. čer 2008

včera jsem měla po delší době manduku a dnes radši opět beco. u beka jsem ještě nezkoušela sama připnout kapucku, to půjde asi o něco hůř, než s mandukou. jinak jsem zcela spokojená 😵 😵 😵
pohodlná jsou obě nosítka, manduca má hůř dostupnou kapsičku, zbytečnou pojistku na sponě na bederním pásu a blbější dotahování (ale já moc nedotahuju, manžel upravuje jen bederák), není tak skladná jako beco, kapucka nelze odepnout...

kaaja
5. čer 2008

denisocko, myslíš, jestli kvůli záření z mobilu? pokud to není nutné, tak ho do kapsičky nedávám (ale u beka, ne erga).

adikasb
5. čer 2008

Tak ten rozdiel je len 3 cm 😕 Na fotkach mi to prislo, ze je to viac... Bambusko merala si bez bederneho pasu alebo s nim?
Kaaja, Beco ma tiez nejake vrecko, ci nie?

ivee
5. čer 2008

Ahoj, potřebovala bych od zkušených šátkařek poradit ☹ máme šátek a snažím se malou v něm nosit (jsou jí 3 a půl měsíce), ale ta potvůrka se neustále propíná do luku a jakoby zaklání hlavičku. Takže i když se ji snažím sbalit do klubíčka, aby měla kulatá zádíčka a podsazenou prdelku, tak se zapře a "postaví se". Už nevím co s tím, protože v šátku takhle jančí často a bojím se, abych jí nezničila páteř. Ale šátek má ráda (když má náladu), klidně v něm i usne.

bambusko
5. čer 2008

adika, bez pasu. tiez som rozmyslala o tom mobile, ja ho davam do erga, ale drobec ho ma vtedy rovno pod zadkom ☹ to asi nie je dobre. ale neviem, kde s nim, nerada nosim dalsie veci, iba ak do vrecka na nohaviciach a to je uz asi to iste...

denisocka
5. čer 2008

aby sme im gulky tým mobilom neupiekli 😀

kaaja
5. čer 2008

ony i 3 cm jsou asi znát, protože zvětšená manduca má taky 38,5 a doporučují ji pro větší děti místo erga

bambusko
5. čer 2008

ved prave, pouzivame latkove plienky, aby bol ok a potom ho ozarujem ☹

certica
5. čer 2008

baby, je tu niekto, kto nosil v manduce od narodenia, resp. od 1-2 mesiacov?

denisocka
5. čer 2008

certica,my sme mali manducu od 2 a pol mesiaca a v poho

certica
5. čer 2008

deni, uz ti maly ale zrejme drzal hlavicku..?

martina46
5. čer 2008

Ivee, toto isté robila aj mne malá. Neviem, či sa s tým dá niečo robiť. Mne sa to nepodarilo. Aspoň trochu pomôže dobre podsadiť zadok a dostatočne pevný úväz.
Ináč, moja malá NIKDY nemala v šatke okrúhly chrbátik, iba po pás- veď prirodzene- a od pása rovný. Guľaty bol, iba keď spinkala. No neviem, asi je také dieťa...

denisocka
5. čer 2008

certica nedržal,pozri do mojho albumu

certica
5. čer 2008

denisocka, uz som kuklaaa 😀 , ma to nenapadlo. vdaka. inac, ked porovnas manducu a ergo?

kili
5. čer 2008

certica, aj sue nosíla v manduce od takého prťata, tak sa spýtaj jej alebo kukni do albumu.

denisocka
5. čer 2008

manduca bola super,hlavne ked bol taky prcek,a teda bola by aj teraz,len mi proste nesedel beder.pás a spôsob uťahovania,ergo je v tom pre moju postavu pohodlnejší 😉

certica
5. čer 2008

dik baby

eriqe
5. čer 2008

Deni, tak sa ti predsa len zapacilo indio? hmhmhm my mame ale nedame, je to nas milacik. Ja riesim teraz kratku satku na batoh a neviem sa rozhodnut.
Certi na malicke mimi je lepsia asi manduca, lebo mas tam uz tu novorodenecku vlozku a nemusis dokupovat. Ja som skusala aj ergo aj manducu a rozdiely su minimalne, skor je to o tom komu sa co paci 😉 (vzhladovo)

kili
5. čer 2008

ja som teda ešte nepochopila, na čo je na mdce to vrecko, keď je dieťa v nej, tak sa tam ledva dá vopchať opčiansky a keď sa dieťa vytiahne a mdc samozrejme otočí dole hlavou, tak všetko vypadne. Toto fakt nedomysleli

eriqe
5. čer 2008

tak to hej kili to vrecusko je na nic. Ale ja aj tak stale nosim rupsak alebo kapsu nejaku a vsetko nosim tam, a po vreckach v nohaviciach 😅 najradsej mam teraz take s vela vreckami, lebo tam mam vreckovky v druhom malu plienku v dalsom malu hracku 😅

kili
5. čer 2008

mne by tiež tá u erga bola na nič, tiež by som musela mať ešte niečo zo sebou. S jednou plienkou sa bojím ísť na výlet niekam.

denisocka
5. čer 2008

eri,a to tvoje je ešte v akcii?ja som si dnes podstivo uviazala batoh a premerala konce,aby som nekupila kratku šatku na batok,kedže som chcela panamu 2,5m. dospela som k tomu,že potrebujem šatku 3,2m -3,4max,no a indio by bodlo,len sponzor nijaky 😠