V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

adikasb
21. črc 2008

duskaf, no v tom je prave problem, na Slovensku ani v Cechach sa zohnat neda... Ale inak sa da kupit tu v Europe - v Rakusku, Nemecku, dokonca myslim, ze aj v Polsku - aj v ostatnych krajinach. Ale stoji tu dost, cca 139,-- EUR... To nase je z Kanady, no ale bolo to dost zlozite - bolo kupovane cez nasho znameho a cez jeho znameho v Kanade a na Slovensko nam ho priniesli zas dalsi ludia z Kanady, co sli na Slovensko, no trvalo to vyse mesiaca a prekomplikovane to bolo cele, no uz je tu 😀 Takze lacnejsie sa da objednat z USA alebo Kanady, no najlepsie je mat tam niekoho znameho a najlepsie keby mal aj cestu sem - lebo postovne je tiez dost a neviem nakolko by to bolo bezpecne... A ak by si si to objednala priamo od predajcu, on to posle s oznacenim ceny a to sa este potom musi preclit 😠
A ja som s nosenim spokojna - aj ked teda neviem to porovnat s ergom alebo manducou, tie som nikdy nemala a ani neskusala, ale urcite by to bolo zaujimave niekedy porovnat 🙂 Ja som sa pre beco rozhodla hlavne kvoli vysokej chrbtovej casti, dalej kvoli tomu, ze sa da dat dietatko do Beca a potom si to das na chrbat ako ruksak a samozrejme aj preto, ze sa mi moooc pacilo 😀 No Sofi dnes ani babiku nechcela dat do Beca, joj uz neviem co na nu vymysliet 😅
blumka, pozeram, ze si z Kosic, my sme zo Sabinova - ak by si mala niekedy cestu sem, kludne sa ozvi a prid si ho vyskusat 😉 Z KE do SB je nejakych 60 km.

adikasb
21. črc 2008

verulka, no my sme kocik donedavna vela pouzivali, Sofi s nim nemala problem - hlavne na trochu dlhsie trasy a rychle presuny, no teraz v lete sme vacsinou na dvore alebo ideme len tak k susedom, ci do obchodu, co Sofi uz pekne zvlada pesi a kocik uz tiez len stoji v predsieni a rozmyslam, ci ho nechat este na zimu... Mne by sa zislo, keby aspon cestou z obchodu, pripadne v obchode bola v nosici a nebrala vsetko zaradom z regalov 😅 😝 Ale ona ani na rukach dlho nevydrzi, chvilku chce ist na ruky a vzapati spat na zem.
Prinajhorsom nechame pre dalsie babo a to si to nosenie mozno uzije 😅 Ale to je este v nedohladne 😎

zrzuska
21. črc 2008

nasa mala je v kociku podla nalady. ale je velmi malo dni kedy tam chce byt. ked zaspi tak sa tam vyspi to je jasnacka ale ked je hore vydrzi mi tam najdlhsie pol hodinu. takze a ja malu nosim a nosim a nosim 😅
mne to vobec nevadi. vcera sme boli partia hrat tenis na takej velkej chate tu v rackovej u nas a ja s tehu kamoskou sme nehrali len kukali no bolo super. malu som mala v kociku no po pol hodine uz protestovala a potom som ju supla do manducy a sla sa s nou prejst (lebo ked stojim tak ju to tam nebavi) a zaspinkala a spala na mne dost dlho. a mne to vooooobec nevadilo. citila som sa super ze ju mam pri sebe a ze je spokojna a spinka. chalani sice hovorili ci sa tam nezadusi ale ked som im ju ukazala tak videli ze jej tam je dobre.
no a idu nam zubky takze asi tri dni mame take uplackane. vcera mi vecer zaspala v manduce a ked som ju chcela dat do postielky tak hned bola hore.
este stale mam taku tendenciu skusat aj kocik. ale to len ked ideme autom a niekde na cely den. ved auto odvezie. ale ked idem na prechadzku tak kocik uz vobec nebravam 🙂

inak anke ja som sa trochu pohrala s nastavenim pasov a mala mi dnes sedela perfektne v manduce. vobec jej nesli pasy cez tvaricku. ani sa jej nedotykali 😅 iba som si predlzila ten pas co sa na lopatkach zapina (aby som mala pasy na ramenach dalej od seba ale aby mi nepadali) a predlzila som si trochu pasy na ramenach a dala som si do pasu bedrovy pas. malu si vzdy napravam tak ako radi bambusko. ja neviem, mne sa zda ze to zavisi aj od toho ci je chladnejsie a mala je viac oblecena alebo je teplo a ma menej oblecenia. vzdy mi tam inak sedi. aj ja ked mam mikinu, tak sa mi da dat ten bedrovy pas viac vyssie. no asi to chce fakt trochu cviku a poskusat to nastavenie 🙂

blumka
21. črc 2008

ja mam taky dotaz. doteraz ked som mala Terezku v satke bol s nami vzdy ocino a ten nam niesol tasku so vsetkymi potrebami. Dnes som uz bola sama ale len na chvilocku tak som nic nebrala, ale mi tak napadlo, ze v com to asi vsetko nosite...mate nejaky tip, ci klasika taska na plece?...lebo to je dalsia zataz..ked som pouzivala kocik tak som to vsetko supla dolu ale teraz to uz nie je take jednoducheee
adikasb, dakujem za ponuku, tak sa teda mozno niekedy ozvem...musim to prekonzultovat s manzelom, beco je drahsie ako ergo, tak uvidime, co na to povie on... 😉

ladunka
21. črc 2008

blumko, já jsem normálně nosila batoh na záda (teď už mívám na zádech dítě), a na kratší cesty tašku přes rameno, ale to moc praktické není. Ten batoh už není taková velká zátěž, i se mi zdálo, že mi to pěkně srovnává těžiště 🙂

Ačkoli sem už skoro nechodím a tedy se neznáme, musím se pochlubit - moje dcera evidentně pochopila, jak nejlépe pečovat o miminko, a dneska se rozhodla, že své mimčo vezme ven: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

blumka
21. črc 2008

jeeeeej, to je krasna fotka 😵 ...no co sa v mladosti naucis, v starobe akoby si nasiel 😀
inak ja som dnes kukala na beco a tam normalne predavaju ze beco mini, hracku pre deticky aby mali v com nosit babiky 😀

zrzuska
21. črc 2008

ahojte.
tak ja som si dnes kupila pekny ruksak. teda drahy mi kupil 😅 tak sa vytesujem. lebo doteraz som nosila tasku z kocika ale ta mi isla na nervy. aj to ze to bolo neprakticke mat ju na jednom pleci, aj tam bolo vsetko v jednej kope a ked som daco chytro chcela najst tak to trvalo 😖 aj vrzgala tak to mi islo najviac na nervy 😝 tak hura na nosenie. no neviem co bude potom ked budem malu nosit na chrbte 😕 ci ruksak dopredu? 😀

ladunka ako to teraz riesis ty?
ta fotka je bohovska 🙂 tak mala nechodi s detskym kocikom ale so satkou 😅

majenka
21. črc 2008

Ladunka: super fotka 😵 😵 😵 . Doufám, že se moje malá taky s něčím takovým přijde, až bude větší 😉

zrzuska
21. črc 2008

rozmyslali ste uz ako budete nosit v zime? teraz je to este ok. tenka bunda alebo iba tricko/mikina... ale v zime si napchat nosic na zimnu bundu 😕
neviem si to celkom dobre predstavit. a nemam taku velku bundu aby sa mi mala zmestila pod bundu a tak sa zapnut 😖

blumka
22. črc 2008

zrzuska existuju myslim nejake speci bundy na zimu pre nosicky 😉
nooo kukni tu http://nosime.sk/kategoria456-mam-bunda-3v1 😉

bambusko
22. črc 2008

zienky, za tych par mesiacov, co vas tu citam, ste ma dokonale zmagorili 😀 teda navnadili na satku a presvedcili, ze ju dokazem uviazat. od vcera premyslam, ze si ju zaobstaram, pretoze maly mal umrncany den a nosenie v ergu nebolo celkom ono, tak sme sa vlacili aj po rukach. proste nam chyba babyvak, kde bol v takom pololahu/polosede, ale siel inam, lebo na jedno rameno mi uz bol tazky. skusila by som satku, potrebujem ju na uvezy na dve ramena, aby siel do kolisky, aku dlzku potrebujem? asi 4,5-4,7m? poradte, len ma svihne, ked ju kupim a nakoniec uz v tom nebude chciet byt ☹ obzeram nejaku z druhej ruky

blumka
22. črc 2008

bambusko, pozicaj si na par dni z www.nosime.sk...myslim ze na tyzden je to za 250 sk...a uvidis ci sa malemu bude pacit...
ja tak idem skusat ergo 😉

bambusko
22. črc 2008

hej, blumka, o tom viem, uvazujem 😉

bambusko
22. črc 2008

nosicky, kde ste? ak by som si pozicala hoppediz, je to pre mna amatera ok? bojim sa zleho vyberu, aby ma to neodradilo 😕

valka
22. črc 2008

bambusko, ja som si hoppediz kupila..a som spokojna...je to taka hrubsia satka, ale dost pruzi...myslim, ze na sever sa dost hodi 🙂
my mame 4,7 m - ale pre mna je troska dlha (mam 160cm) na druhej strane precnievajuce konce davam malej cez nohy, ked je zima alebo pali slnko. viazem dvojity kriz, tak sa to da....

bambusko
22. črc 2008

valka, s tym severom, pravdu mas 😖 aj dnes fuci strasne studeny vietor, maly sa mi v ergu krcil. ja mam 172cm. to ze pruzi, je dobre? 😨 aby som nemusela 100x prevezovat, kym sa niekam vyberiem.

blumka
22. črc 2008

bambusko ja ti neporadim, ja som rovno kupila didymos 7m a bol pokoj..bolo to viac menej na blink ale som spokojna. Mam doma este jednu, taku akoze satku...ta je elasticka a dost ma z nej bolel chrbat, lebo pod Terezkinou vahou sa dost natahovala

valka
22. črc 2008

myslim, ze je to v pohode s tym pruzenim...nie je to elasticke- teda ja to neviem natiahnut, ale pod vahou mojej malej to povoli. je to pre mna vyhoda, lebo ju tam ledva natlacim a potom to trosku klesne a tak ma dost miesta a zaroven je to pevne priviazane...
urcite skus pozicat a uvidis...my sme tu satku kupovali kamaratom a skusim sa opytat, ci ju nepredaju, lebo oni nenosia vobec ☹

bambusko
22. črc 2008

blumka, 7m??? 😕 ved to uz je na starorimsku togu, nie? 🙂

blumka
22. črc 2008

bambusko 😀 😀 tak nejako..no ja som chcela aby sa s tou satkou dalo viazat co najviac uvazov..a ked si uviazem napr. takeho klokana tak mi je to akurat...a dalsia vec, kupovala som ju z ebay, a v tom case tam bola jedine tato za dobru cenu... 😉 a ked mi trcia konce tak im viem vzdy najst take miesto ze su nenapadne a netlacia ani mna ani malu

blumka
22. črc 2008

oni su tie satky tak paradne urobene, ze na prvy pohlad aj dotyk vyzeraju take pevne ale ked sa do nich vlozi babo tak sa tak akosi dobre poddaju, presne ako pise valka..rukou to nenatiahnes ale pod vahou dietatka sa to uvolni 😉

bambusko
22. črc 2008

na pozicanie ju maju az za 14 dni 😔 😢 asi to risknem bez skusania, ja nie som velmi trpezlivy typ 🙄

zrzuska
22. črc 2008

baby ako dlho sa da nosit dieta v manduce v predu?

eriqe
22. črc 2008

blumka myslela asi velkost 7 to je 5,2 m 😉
Bambusko hoppediza sa nemusis bat, je to dobra satka. Mala som na testovanie nairobi a ozaj super satka. Trosku hrubsia ako didymos, ale presne aspon ti ju neprefuka a maju ju v krasnych farbach 😵
Baby satku natiahnete aj rukou, teda vidno to pruzenie ale je priecne, takze trosku sikmo to musite skusit. V tom je kuzlo satky 😉

blumka
22. črc 2008

eriqe, este ze ta mam, ja som bola stale v tom ze to je 7m a to je fakt 5,2...teraz som to merala...to je velkost 7 ako ty vravis 😀 😀

duskaf
22. črc 2008

adikasb- ďakujem veľmi pekne za info o becu- vidím, že ja som si to veľmi ľahko predstavovala, ale naozaj sa mi veľmi páči a hlavne to, že sa tak zaujímavo dá dať drobec na chrbát.

vikinka27
22. črc 2008

dievcata, ako kupujete cez e-bay? normalne nad tym uvazujem...
chodi to ku nam, alebo musite mat niekoho vonku?
dakujem.

listicka77
22. črc 2008

Co se týče šátků Hoppediz, tak ty nové (posledních pár měsíců) už jsou tenčí, nejsou to takové "deky".

anamor
23. črc 2008

ahojte nosičky,
takze dva dni sme majitelmi manducy, tak si vas idem trosku dozadu precitat a ziskat rady. Zatial mame menej ako dva mesiace, ale dufam, ze na jesen veselo manducujeme po lese.... prvy den mi mala vrestala, ked som ju tam davala.... som uz v hlave riesila inzerat na predaj 😅 , ale mam trpezlivost, na druhy som ju tam dostala a vydrzala chvilku, tie rozkrocene nozky - nikdy tak nemala, tak asi nieco nove, preto obmedzujucu.... hadam sa to naucime a manducu si oblubime 😉

lili03
23. črc 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné manducu koupit někde v obchodě, nebo jen přes internet? Nevíte o nějakém obchodě v Praze nebo okolí? Protože já bych si to chtěla nejdřív zkusit, než objednat za 2 a půl tisíce.