V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bihan
25. črc 2008

Weroni, ako hovoria kočky, mne a sa tiež zle nosilo, keď som mala krúžky na pleci.. keď som posunula krúžky tesne nad prsia a malej hlavičku čo najviac k tým krúžkom, takže ju nemala vnútri, ale opretú o ten polstrovaný okraj, bolo to ok.

Bambu, tak aj ty si už presedlala na šatku? 😀

bambusko
25. črc 2008

bihan, este len sedlam 😀 ale zriebetko sa nestorcuje 😅

bihan
25. črc 2008

Tak aby hej, keď má lepší výhľad 😀

lenki33
25. črc 2008

baby na to ze babatko sa ozve ak ta poloha nie je ok,by som sa moc nespoliehala, takisto nato ze ved by to nepredavali keby to nebolo ok. Aj klokanky sa stale predavaju, a babatka v nich tiez neplacu.
Ak si nie ste iste odporucam prediskutovat asi najlepsie nazivo, aj ked viem ze to niekedy nie je mozne a prestudovat si dokladne stranky s touto tematikou

bambusko
25. črc 2008

jemu sa hlavne paci, ze ma kus latky caz ksichtik 😎 on je taky maniak, aj spava so zakrytou tvarickou

weroni
25. črc 2008

lenki mas pravdu ale ako to s nimi prekonzultujem? zavolam im cez skype? 😀

bambusko
25. črc 2008

veru hej, aj vselijake choditka sa predavaju 😖
lenki, ved ale kebyze ho nieco tlaci, ak sa ozve, nie? a ruky, nohy, hlavicku skontrolujes vizualne, ci nie je vykrutena, si ma zneistila 😕

venonna
25. črc 2008

hm, lenka ma sice kus pravdy, ale ja by som to brala troska intuitivne... ked som nosila vo vaku na zaciatku, mala fakt malokdy plakala, ale ked som ja mala blby pocit, ze nie je v dobrej polohe, radsej som ju vybrala a skusala to napravit. Ale nie vzdy sa to zadarilo 😝 Preto som (ked nam zaviedli net) priam "skocila" po manduce a neskor po satke...

lenki33
25. črc 2008

ale jasne ze keby dieta nieco tlacilo tak sa ozve, aj vierka ma pravdu ze to treba robit intuitivne 😉 ale ja viem zo svojej skusenosti ze som na zaciatku nosenia tiez robila chyby, ale proste som stale zhanala info a tie najhorsie uz som dufam odstranila, aj ked od dokonalych uvazov mam daleko. Chcela som len povedat ze dieta nie je vzdy spolahlivym indikatorom. Tazko sa mi vyjadruje k babyvakom ked som ich nikdy nepouzivala, dokonca som to myslim ani nedrzala v ruke, takze vobec nepoznam system. Ale o satkach je na nete tolko info ze ked si to clovek pohlada tak vie ake zasady ma poloha dietata v satke splnat.
Weroni ale ved v tej jednej polohe je podla teba dobre a aj ty si ok, nie?? tak preco ju nenosis tak?? a nechces predsa len skusit satku?? bolo by to aj tebe pohodlnejsie hlavne ked mala bude rast?? viem ze su tu baby co si vaky chvalia ale skoro kazda mala k tomu aj satku 😅
bambu ako som ta zneistila ved si napisala ze skontrolujes vizualne, tak co sa trasies, ved viazes ako profik 😀
inak tie uvazy ktore pouzivame my su podla mna "nastavene" tak ze sa to skoro vzdy uviaze spravne, ked si clovek pozrie tie brutalne uvazy z afriky, juznej ameriky alebo aj u nas co sa kedysi viazalo, tak ho nejaky malo podsadeny zadok nemoze rozhadzat 😉

denisocka
25. črc 2008

haloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

nejaky link na BECO fakt nikto nemá?

audreyd
25. črc 2008

weroni, malinkú dávaj do vaku tak, aby mala nôžky na tej strane, kde nie je tá všitá sieťkovaná látka. presný postup je tuším aj v poslednom čísle "dieťa nielen pre rodičov" 🙂 ako som písala, môj malý bol babyvakový celé dva roky 🙂 a šatku som k nemu nemala. bola som lenivá ju viazať a hlavne vak bol podľa mňa praktickejší, keď zaspal a chcela som ho nerušene položiť. so šatkou by to nešlo 😖

bambusko
25. črc 2008

audreyd, zistila som, ze to ide aj so satkou 😅 taky jednoduchy uvez, origos na uspanie, mam aj dokaz, vecer dam fotky, teraz ideme piect visnovy kolac

venonna
25. črc 2008

fiha! bambusko, upec hned 2 plechy, jeden si tu rozdelime 😀 😀 😀
lenki, vidim, ze si sa teme nosenia dost venovala - nevies tak v skratke napisat nejake perlicky, resp. chyby, ktore sa pri uvazoch robia...
ozaj a nedavno si tusim spominala uvaz "jordan" - to nemam v popise k satke 😕 ako sa to viaze???

zuzalach
25. črc 2008

ahoj, zdravím a opět prosím, jestli byste neporadily ohledně návleků na nožky(viz.dotaz na str.94) a vůbec ohledně oblečení, do kterého děti oblékáte při nošení-teď a třeba i v zimě. díky moc a pěkný večer.

johanda
25. črc 2008

zuzalach, záleží na tom, jak má dítě tlusté nožky a kolik chceš investovat. Já má zkušenost s Babylegs (cca 300 Kč), jsou krásné ale ten rantl nahoře strašně stahuje stehýnka, takže jsem je brzo poslala dále, Mokobi(kolem 100 Kč) jsou spíše na menší mimčo a nestahují tak hodně. Dost holek včetně mě je spokojeno s dospěláckými podkolenkami, kterým ustřihneš šlapku. Vypadají stejně jako ty originální (mají i více vzorů 😉 ) a pořídíš je tak za 50 Kč

duskaf
25. črc 2008

deni, ja som si dala do googlu beco a hodí ti tam všeličo, druhy, ale aj dosť aktuálne problémy s jednou várkou beca na ktorej bola nejaká vada a prosili všetkých čo mali svoje beco z tejto várky, aby ho vrátili, našťastie sa nič nestalo. Ale mňa to beco stále tiež láka.

bambusko
25. črc 2008

tak aj pri druhom pokuse mojfigurant zaspal 🙂 skusila som len taky uvez podla navodu, ktory mi dosiel so satkou, vpredu je to len volne visiace pod krkom a vzadu prekrizene, potom uviazane okolo pasu. po rozviazani som ho jednoducho prelozila aj so satkou do postielky a spal dalsie 2 hodiny
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
super, presne toto som potrebovala 😅 akurat chcem nieco tensie, radite asi storch. no, vyzera to, ze ani manzel nebude velmi somrat, kolac sa vydaril, tak som mu ho naservirovala so satkovou poziadavkou 😝

zuzalach, mame navleky design socks, ale maly ma baculate nozky, tak ho pod kolienkami ominaju. chystam sa mu nejake ustrikovat. obliekam mu body, pancuchy a ciapku, ak bolo chladnejsie, tak na to este overal a proti vetru som si ho zapla do flisky, co som nosila aj ako tehu.

skolara
25. črc 2008

no s tymi babylegs ste ma nepotesili 😝 lebo som si objednala troje 😅
Aaaaaale vraj ze su pouzitelne od mimca az po 10 rokov pod suknu tak uvidime. 😉

bambusko
25. črc 2008

do 10 rokov? tak to nech sa nedozvedia moje babizne 😀

duskaf
25. črc 2008

zuzalach- takisto máme design socks, ale poradili mi dámske.
Ja som dnes oprášila šatku a malá sa v nej od radosti roztápala, hneď zaspala. ja vlastne ani neviem akého druhu je tá moja šatka- darovali mi ju. Má na sebe vpletené také dve malé nožičky- vraj je to poznávací znak, neviete niekto, aký druh mám?

skolara
25. črc 2008

bambusko 😀 hej hej do desat rokov tam im to pise na anglickej web site 😉

zuzalach
25. črc 2008

díky moc za rady ohledně návleků. možná zkusím i ty podkolenky ustřihnout-to je dobrý nápad..

zrzuska
25. črc 2008

chcela by som sa vas opytat ci nemate problemy s detickami, ze ked ich nosite v satkach alebo v nosicoch, ze sa chcu nosit cely den.
ja som uz dost zufala. ta moja certica by sa nosila najradsej cely den a ked ju polozim na postel tak jaci ako diva. o kociku nehovoriac. dnes som ju potrebovala v nom mat, tak ked zaspala som ju tam dala a ked sa zobudila to ste mali vidiet...
v manduce mi nechce byt dlho. idem na 1prechadzku a vydrzi aj 2hodiny aj si pekne pospi ale ked potrebujem ist este raz (v druhej polke dna) tak sa zlosti.
ach jaj. cely den ju iba nosim 😖

eriqe
25. črc 2008

Zrzuska to si uzivaj, neboj nebude chciet stale aby si ju len nosila. Rut uz chce byt teraz aj na zemi a lozit, stverat sa. Sice sa stale rada nosi, ale uz si to tak nevyzaduje 😉

zrzuska
25. črc 2008

eriqe ved si hovorim, ze to ma asi take obdobie a este ked jej idu zubky. tak je len na mne nalepena. aj ked ju ockovali a mala zvysenu teplotu tak zaspala iba na rukach a ked som ju polozila do postielky hned bola hore. 😔 tak mozno ju to bolka a preto sa chce nosit. neviem uz.
no a ked ti uz lozi tak ti obsedi v satke?
ja som zvedava ako to nase sidlo bude v manduce ked uz bude lozit. ci tam vydrzi. 😅

duskaf
25. črc 2008

zrzuska, naša Veronka sa chce takisto nosiť celý deň. Všetko robím jednou rukou.

verulka
25. črc 2008

cafte, tak po vcerajsom neuspechu som dnes odnosila krpca v manduce celu svadbu a hostinu...super mu v tom bolo... a to ani nehovorim ako si oddychol moj chrbat- uz chapem, ze nie je nosic ako nosic...manduca mi brutal ucarovala...a to mam este len pozicanu 😉
kocky, neviet, ci sa nebude konat nejaky kurz na viazanie satiek v bA, resp. kde by som to mohla zistit? ja sa na satku odvazim az ked mi to niekto realne ukaze 😅 mne to pride brutal zlozite...furt...no uvidime, skusim si pozicat, ale vlastne, ja potrebujem hlaven podrobnu instruktaz- mne to nastaci nafotene 😅 🤐
deni, inak tu satku som vtedy nestihla kupit 😢

eriqe
25. črc 2008

Verulka napis na nosime.sk tam su baby z BA poradkyne, mozu sa s tebou stretnut, predviezt ti viazanie aj rozne satky.

eriqe
25. črc 2008

ja som tiez takto bola u Jabrunka, ale kvoli nosicu ci ergo, ci manudu 😅