12měsíční se úplně přestala kojit a nechce ani mléko z flašky. Co dělat?

florida2001
14. kvě 2022

ahojte holky,

chci poradit. mala ted mela 1 rok a do ted jsem kojili 5-6x denne. Pred nedavnem onemocnela, mela zanet ouska a virozu a uplne prestala kojit.( doktor rikal ze tim sanim ji to jeste vic bolelo) myslela jsem si ze je to docasne ale uz je to 8 den a nic. Ousko je konecne lepsi, i kdyz ji trapilo pekne dlouho. Jeste dobira antibiotika. Pumpuju 3x denne ale odmita mliko i z flasky. mate nekdo zkusenost nebo radu co delat? nevim jestli je cas odstavit. porad zkousim nabidnout ale odtahuje se a z flasky si parkrat cucne.
Ji vsechno a pije jen vodu, zkousela jsem caj ale taky nic moc. Kdyz byla moc nemocna a rvala bolesti jedla hodne ovoce aby byla aspon trochu zavodnena. ted je ocividne fit ale o mliko vubec nema zajem.

missbufy
14. kvě 2022

Zkuste zaradit mlecne vyrobky jinym zpusobem jako syry, cottage, lucina, jogurty, smetanove pribinacky, termix atd. Pak lusteniny jako cizrna, cocka, fazole trochu. Tyto male deti toho moc nesni.

dundee88
14. kvě 2022

@florida2001 starší syn mi taky v roce sám přestal pít UM (kojila jsem do půl roka a pak už nechtěl, jen UM). Doktorka tehdy radila taky nahradit jinými mléčnými výrobky, že je to dostačující, když bude jíst jogurty, sýry.

emillyhk
14. kvě 2022

@florida2001 Syn byl teda na UM, ale ve 13m odmítl večerní mléko a asi o týden později i ranní. Tak mu aspoň jednu dávku dávám do kaše k snídani. Jinak jí hodně jogurty, různě mícháme s tvarohem a zakysankou, na pečivo Lučinu, sýry. Jak píšou maminky nade mnou - nahradit mléko mléčnými výrobky.

jjasmina
14. kvě 2022

@florida2001 mě malá flašku taky nevzala, buď ještě zkusit kojení nebo zařadit mléčné výrobky. Jí vám dobře aspoň?

veritanas
14. kvě 2022

@florida2001 dcera se mi takhle při nemoci odstavila sama, taky okolo roku. Prostě už si mléko nevzala, jenom vodu a čaj a má to do teď. Mléko jakékoliv nepije, ale za to každý den sní Bílý jogurt a ke svačině lučinu s chlebem, Pribináček... netěšila jsem, stejně bych to mléko do ní nedostala...

sirinfirst
14. kvě 2022

A odstříkané místo do flašky dát do skleničky/hrnečku? Třeba má se sáním spojenou tu bolest při nemoci.

florida2001
autor
14. kvě 2022

@sirinfirst ani nejspis ano, je to sice uz 9 den , rano jsemdala mlicko do hrnecku s brckem a trochu pila. s flasky s cumlem to uz nechce. zajimave

florida2001
autor
14. kvě 2022

@jjasmina mala ji dobre, ji temer vse, 3x denne normalni jidlo a mezi svacinky. ma rada ovoce. denne ma jogurt, syr takze asi si nebudu moc lamat hlavu

aanisecek
14. čer 2022

Teď jsem něco takového slyšela u kamarádky.malej po roce už nechtěl mlíko.tak to říkala dětské a ta na to,že se to stává že některé děti mlíčko už nechtějí a ať nenutí.
Takže mu dává normálně prej kakao a spí jak dudek🤣