8měsíční nechce jíst. Poradíte, prosím?

tintina23
21. únor 2021

Ahoj, jsem s nervy na pochodu, potřebuji poradit. Mám dceru za 2 dny 8 měsíců. Nechce mi poslední dobou vůbec jíst. Do půl roku jsme byly na UM od 5 měsíce jsme papali brambor, dýni, mrkev.. domácí přesnídávku z jablek, hrušek, to jedla. V 7 měsících nám Dr. řekla že už můžeme bílý jogurt a mixovat polévky. Ok jedli jsme ale vždy pár lžiček a konec. Teď v pátek jsme byly na kontrole a doktorce se nelíbila váha holky má 6,820 je to drobek, nu a vyslechla jsem si že by měla mít přes 8 kg podle tabulek, že jí už můžu dát chleba s máslem, já Koukala jak puk, říkám že vše musím mixovat jinak se dusi, a ona se mě zeptala jestli si taky pro sebe mixuji jídlo, no přišla jsem si fakt blbě, jako kdybych holku týrala hlady a to doma každý den vařím různé kombinace jen prostě ona není jedlík. A od toho pátku jak naschvál už nejí skoro nic, vždy pár lžiček ať už jogurtu, polévky, kaše, přesnídávky vypije max 100ml mléka a víc nechce, jsem z toho na nervy každou hodinu přijdu s jídlem sní pár lžiček zamkne pusu a vztek. Jdu na kontrolu až v dubnu ale už teď se bojím že nebude mít optimální váhu a já zas budu vypadat jak blbec, má některá z vás nějakou radu prosím??

kristousenecek
21. únor 2021

Ahoj ,buď v klidu můžou to být zoubky ;),.a ser na doktorku moje malá má za pár dní 3 roky a nejedlik je pořád má jen 10,5 kg a tak 87 cm to šou nervy moje začala chodit do školky a snad začne jíst trochu víc ;Da taky oni vše bero

kristousenecek
21. únor 2021

@tintina23 berou podle tabulek ,jaksi mě nejde napsat dlouhá zpráva ...no taky moje malá měla v rodce jen 7 kg ,bud v klidu ;) ona hladem neumře ;)*,

eithelwing
21. únor 2021

@kristousenecek Vaha samostatně je nicneříkající, jak je dlouhá?
Můžou taky růst zuby, syn, za týden 9 měsíců, se taky s příkrmy nepretrhne a když byly zuby, tak vůbec.
Něco pevnějšího zkus nabídnout, třeba kůrku chleba. Kdo vi, třeba se jí to zalíbí. Nabizej, nenut. Snaž se, aby byla odpočata, zpívej jí, zkus se uklidnit. Tvoje nervozita z toho, co sní a nesni, jí nepřidá. Jezte společně, to taky může pomoci.
Držím palce. 🙂

jakreb
21. únor 2021

@tintina23 Pokiaľ je dieta spokojne a zdrave nerieš tabuľky pediatra. Mne zase vytkla zastupujúca pediatricka ked mal syn 5.5mesiaca plne dojceny a mal 10.5kg ze nech "neprekrmujem babatko"...tak som sa jej spytala ci mu nemam dat jest ked place len ked je hladny (kazde cca 4h). Ze "oklamte ho vodickou". P.ca ledva sa zmestila na dve stoličky tak som sa jej spytala ze ci sa tiez klame vodickou a boli sme porozpravane.😀😉

tintina23
autor
21. únor 2021

@eithelwing tak ona má jen 66cm, zoubky stále v puse nevidím ani dásně nemá oteklé, právě že nabízím většinou to sežeru já 😀 pak ještě zkouším švindl vezmu si jogurt a jím a ona už kouká,a šup laduju do ní polévku z hrnečku ale po pár lžičkách mi na to prdí. Ano já jí zpivam písničky z pohádek které má ráda ale už to taky není zrovna hit.ja se jen bojím aby pak Dr neměla blbý řeči atd...

tintina23
autor
21. únor 2021

@jakreb já bych to neřešila ale doktorka to řeší prostě tabulky no... já byla taky hubená doteď jsem, její otec ještě horší ten prý vůbec nic nechtěl jíst ten zase hubnul,my za měsíc přibrali jen 80 dkg a je to prý málo

codal
21. únor 2021

Buď úplně v klidu, obě moje holky na roce 7,5kg, tabulková nebyla ani jedna. A dneska jsou jim 4,5 a 2,5 a jsou úplně v pohodě, váhové odpovídají a krásně se obě rozjedly. Vůbec bych to neřešila.

jakreb
21. únor 2021

@tintina23 Tak jednym uchom dnu a druhym von.

cilkat
21. únor 2021

Můj prvorozený byl těžký nejedlík. U něj to nebylo pár lžiček po hodině, ale pár lžiček 2x denně, jinak mlíko (kojila jsem, objem nevím). Běhali jsme po doktorech, neb manžel je genetik a zhrozil se, že je tam nějaký metabolický důvod. Žádný nebyl odhalen. Jíst začal kolem čtyř a půl roku.
Takže pokud vás to nějak uklidní, není od věci zkontrolovat potravinové intolerance. DOkonce se klidně můžete nechat poslat do výživové poradny - vaše doktorka tím bude z obliga a vy se dostanete do péče někoho, komu přijde normální, že děti nejedí... (dostali jsme třeba různé nutridrinky... syn se jich nedotkl, ale pokus to může být zajímavý).
Ale hlavně bych s etím nestresovala. Dítě fakt dobrovolně hlady neumře.
Ale klidně bych jí nabídla ten chleba - samozřejmě pod dohledem, ale nechte jí, ať se s tím popere. Že se dítě občas zakucká, je ok. Pro moje kluky bylo mnohem snazší vyloženě "něco do ruky", než špatně mixované kousku. A měli jídlo do ruky raději - mixované začali odmítat velmi brzy, prostě jim vadila ta struktura. ALe s "kouskama v tekutině" bojovali ještě kolem dvou let.
Držím palce, ať to nervy přežijí 😉 .

veroniqess
21. únor 2021

@jakreb 😂😂

tintina23
autor
21. únor 2021

@cilkat děkuji za uklidnění 😁 jen s tím chlebem mám strach,co kdyby vdechla kousek já pak dostanu infarkt až jí ho budu lovit z útrob... Já si pak připadám jak špatná matka která neví co svému dítěti dát k jídlu aby mu to chutnalo celej den přemýšlím jen o jídle a strašně to hrotim. Když se narodila měla jen 2kg,a špatně jedla už tehdy takže já už 8 měsíců neřešim nic jiného než aby jedla, hlavně když pak člověk vidí ostatní děti takový macatý, tak mám depku...

aneta_v
21. únor 2021

@tintina23 mně se třeba macatý děti vůbec nelíbí a jsem “pyšná” na mojí hubenou holčičku 😁 Při narození 2.34kg (šla o 6 týdnů dřív), v půl roce 5.7kg a v roce 7kg. Teď jí je 2.5 a má něco kolem 11kg. Do půl roku plně kojená, do dvou let kojená. Prostě nežrala (to nejde jinak napsat 😂). Ale usměvavé spokojené miminko. Jak říká moje laktační poradkyně “jídlo prostě není její priorita”. Sestra u doktorky jí říká váleček - dlouhá a tenká. Váha k výšce se s námi od narození táhne mezi 10. a 25. percentilem (spíš k tomu 10.). Dítě dobrovolně na hlad neumře. Pokud permanentně neřve, tak bych byla v klidu
Ještě bych zkusila BLW - jídlo na kousky. Třeba jí nejedou ty rozmixovaný kejdy. Jinak děti mají dobře vyvinutý dávivý reflex a jen tak se neudusí, vykašlou to. Ale chleba neni zrovna nějaká výživová pecka

klokanka31
21. únor 2021

@tintina23 A nezkoušíš jí dávat kupované příkrmy? Moje malá moc nechce jíst když jí lezou zuby. Třeba to bude tím.

tintina23
autor
21. únor 2021

@aneta_v Ty jo tak válečka budu mít asi i já 😃 právě že hlady neřve vůbec, pořád se směje hraje si na dečce prohlíží si hračky kouše do nich, když si prdne tak se tomu zasměje 😄 blbneme spolu miluje pozornost. Je hodně akční nechápu ty její cviky 😅 jenže znáte doktory, někteří jsou schopní si myslet že dítě zanedbavate...

klokanka31
21. únor 2021

@tintina23 Když je spokojená tak bych to asi nehrotila...

tintina23
autor
21. únor 2021

@klokanka31 ano dávám ale taky pár lžiček a dost mám pocit že jí jen proto aby žila 😉

klokanka31
21. únor 2021

@tintina23 Zas lepší než kdyby žila aby jedla 🙂

tintina23
autor
21. únor 2021

@klokanka31 to jo 😉 já si dělám srandu ale pravda že ty nervy mám, protože ze začátku mě matka mého teď už ex, furt otravovala jestli kojim a jak často a stačilo aby holka knikla už honem honem jdi ji nakojit a ona hlad neměla 😣 všichni v rodině měli macky a já ne tak jsem byla pod dohledem jak pablb

aneta_v
21. únor 2021

@tintina23 já kvůli buzeraci pediatry měnila v půl roce doktorku. Ta ji prohlídla, řekla, že je to normálně se vyvíjející dítě a že některý děti prostě nelze vykrmit a mam klid.

tintina23
autor
21. únor 2021

@aneta_v proboha,a to buzerovali kvůli váze?

klokanka31
21. únor 2021

@tintina23 Nic proti baculatým miminkům ale opravdu se mi to nelíbí 😟 takže buď ráda že máš holčičku takovou jakou máš😉 Moje malá se teda od narození pořád drží na 50.percentilu, je krásně štíhlá, ale stejně jsem se doktora posledně ptala jestli ta váha není moc.

chumlee71
21. únor 2021

@tintina23 znám to. Můj roční syn neváží ani 8 kg. Tak ze porad jsme chodili na převážení, ja porad stresy proc nejí a jak ho donutit jist. Zkoušela jsem všechno možný a když prostě nechce tak to do něj nenarvu. Dělám to tak že mu na talíř dám jídlo a on se krmí sám. Někdy toho sní hodně a nekdy třeba nic, ale už se nestresuji, vím že hlady neumre. A taky vím že je šťastný, že mu nic nechybí. Opravdu nestresuj se a když bude mít doktorka kecy, tak všechno odkyvej a dělej si to podle sebe 😉

jednaholkaa
21. únor 2021

@tintina23 Nekdo mixovani vubec nedoporucuje, naopak spis jenom rozmackat vidlickou, aby si dite zvyklo na kousani dasnemi. Podle me je to lepsi nez uplne mixovat.. Ja jsem dala male na zem podlozku a vse jedla rukama z talirku ze zeme. Bavilo ji to, hrala si s jidlem..i kasi jedla rukama, kousky varene zeleniny nebo ovoce..atd. V tomhle veku by ji to mohlo bavit. Muzes zkusit.. Dneska ji docela dobre 🙂

aneta_v
22. únor 2021

@tintina23 ano, chodila jsem s dcerou každý měsíc na převážení, dokonce mě tam nutila kojit, kolik toho dítě vypije. Moje konzervativní, předčasně narozené dítě, co mělo rádo svůj klid (zvlášť na kojení) a kolem poledne vypilo z celého dne nejméně, nevypilo v pravé poledne v cizím prostředí skoro nic 🤷‍♀️ Poslední kapka byla, když mě v půl roce nutila tlačit do ní příkrmy horem dolem. Výsledek bylo totálně pozvracené přežrané dítě (a to jsem do ní nacpala jen o kousek víc než obvykle). V tu chvíli jsem řekla a dost

tintina23
autor
22. únor 2021

@aneta_v Nutila kojit?! To snad ne... já mám též předčasně narozenou o měsíc dříve s pouhými 2 kg,a doktorka to moc dobře ví, neříkám kdyby hubla,ale přibírá sice málo ale přibírá. Má to už v genech v naší linii byly takoví drobci. Bohužel já jsem na ní sama,tak si pak může někdo myslet že se o ní nestarám,lidi toho pak napovídají... prostě tabulky říkají že má mít alespoň 8 kg,nu dnes jí udělám na oběd masíčko, mrkvičku a brambor nebudu to mixovat a uvidím co se bude dít 😋

ziraffka13
22. únor 2021

@tintina23 zkoušela jste BLW? Pokud aspoň trochu přibírá a je spokojené miminko, neřešila bych zatím 🙂

tintina23
autor
22. únor 2021

@ziraffka13 jsem asi blb ale co to je BLW?

ziraffka13
22. únor 2021

@tintina23 blw je metoda podávání příkrmů vedená dítětem, jídlo do tlapky. Na webu najdete dostatek informací, dále doporučuji knihu Vím, co mi chutná. Ikdyž to možná vypadá složitě, pro někoho nereálně, ve skutečnosti je to jednodušší a přirozenější, než se zdá 😉