Bojkot spaní v postýlce. Poradíte?

lula86
29. zář 2020

11 mesicni syn už 2 dny odmítá spát ve své postýlce.

Přitom dříve v ní spal bez problémů až do rána.

Teď se situace otočila... přitom žádná změna v režimu  nenastala. Večer dostane druhou večeři okolo 20 hodiny, vyčistíme zoubky a jdeme si lehnout do ložnice kde syna položíme na naší postel lehnu si vedle něho a povídám mu něco nebo zpívám až usne (vždy máme zapnuté tlumeně lampičku), vezmu ho a opatrně položím do jeho postýlky kterou mám hned vedle sebe pristrcenou u velké postele. Po hodině se však vzbudí s hysterickým pláčem tak k němu jdu vezmu ho a pochovám ho v náručí dám mu dudlik a čekám až zabere jen že ono nic. Včera jsem ho chovala skoro hodinu na ruce a už když jsem myslela že zabral jsem ho potichu vracela do postýlky a jen co dolehl tak spustil řev znovu a rovnou si stoupl. Utěšovala jsem ho tím že s ním v pokoji zůstanu, pohladila ho po hlavě a zkusila znovu položit s tím že jsem ho hladila. Nepomohlo to. ☹ Tak jsem nakonec šla  spát s ním s tím že jsem si ho dala vedle sebe do naší postele. Chci se zeptat mohou být na vině zuby ? Syn má zatím jen 2. Protože změnu stravy neměl ani režimu a bolest bříška to taky není. Trochu mě to znepokojuje že tak pláče a ráda bych se taky vyspala trochu normálně (momentálně jsem v 9m těhotenství) ale pokud to jinak nepůjde budeme spát společně, jen mě překvapuje že se to jeho spaní ze dne na den změnilo v takový nářky, přitom přes den spí úplně v pohodě dopoledne a odpoledne vždy 30minut - 1,5 hodiny. Děkuji za vaše odpovedi a zkušenosti.

squezy
29. zář 2020

@lula86 Možná mu rostou zuby, možná separacka, ale tak jako tak, ty změny nikdy neprichazeji pomalu, přicházejí naráz. Bud tam s ním, jdi s nim klidně spát. Jestli jsi v 9 měsíci, tak mozna bud ráda, že budeš ted chvilku brzo spát 🙂 Doporucuju to stridat i s tatinkem ;)

malenka3
29. zář 2020

To není bojkot postýlky. Chce tebe, v tomhle období začíná separační úzkost. Každý se s tím pere jinak, u každého trvá různě dlouhou dobu.

kmarie81
29. zář 2020

nevím, asi bych odbourala to uspávaní ve vaší posteli, měl by se uspávání zhostit tatínek s novým řádem - táta v posteli, dítko v postýlce, na tatínka snad nebude zkoušet tolik hrát na city. Až se vám to druhý narodí, tak toho staršího do postýlky stejně šoupneš a on si to spojí s tím, že máš v posteli to druhý dítko, a bude na něj o to víc žárlit. Spát s ročním dítětem a novorozenětem v jedný posteli si vůbec nedovedu představit - asi tu hodně maminek řekne, že uplně v pohodě, ale já bych prostě měla strach, že ho ten starší třebas kopne nebo si na něho lehne...

lula86
autor
29. zář 2020

@kmarie81 to nemám v plánu spát s nimi. Syn také až do teď spal sám v postýlce. Jinak si to taky nedokážu představit moc. 😅

lula86
autor
29. zář 2020

@malenka3 to mě tedy nenapadlo se přiznám i když jsem o tom četla. Tak děkuji za info.

lula86
autor
29. zář 2020

@squezy no na jednu stranu vím, že aspoň můžu spát, ale právě většinou třeba ještě něco dělám po uspání nebo se chci s manželem koukat na seriál a to prostě nejde. Ale vím, že to chce čas a zase se to uklidní. Jen nechci aby byl syn nespokojený. Určitě zkusím i výměnu uspávání tatínkem...