Dcera mi nechce jíst. Rady, tipy?

markettwu
12. únor 2021

Ahoj maminky, jdu se Vás zeptat na rady/tipy ohledně odmítání jídla u dítěte. Mám skoro tříletou dcerku a cca před měsícem mi naráz přestala jíst téměř všechny potraviny. Jí jenom chleba, koláče/buchty, co upeču a chtěla by čokoládu, tu se jí ale snažím moc nedávat. Problém je v tom, že se s ní nedomluvím, protože nemluví, jen ukazuje. Myslela jsem si, že to je jen zubama, které jí rostly, ale zdá se mi, že už to trvá moc dlouho. Ona nikdy předtím nebyla moc velký jedlík, ale jedla. Mám strach, že tímto tempem skončíme v nemocnici. Násilím ji krmit nebudu, stejně by to nesnědla a jídlo bych jí ještě víc zprotivila. Ze zoufalství jsem jí zkoušela dát i pokračovací mléko od malého, ale ani to neochutnala. Ona ani neochutná a už to odmítá. Jsem zoufalá, už jsem zkusila kde co a pořád nic. Předem děkuji za rady a omlouvám se za sloh.

blondynka400
14. únor 2021

@amazonkajanik asi takto, já jsem jsem reagovala na ten jeden příspěvek, který jsi napsala, protože nedává smysl, protože to bylo k tématu. Zbytek nevím co s tím chceš dokázat. Jinak děkuji za chemický rozbor sacharidů, to pořád ale neříká nic o tom, že by byla marmeláda a med zdravý a vhodný pro 20m dítě, hlavně na chlebu s máslem 😀 To samé já se ptala, v čem je kakao špatné. Ne na porovnání karob x kakao. Místo toho jsem dostala odkaz 😀 A porovnávat koncentrované ovoce a čerstvé ovoce je trošku mimo.

amazonkajanik
14. únor 2021

@blondynka400 jako,napsat,že je čokoláda lepší než lipanek,to je dle mě mazec. A jinak,kupujes čokoládu,kde je původ kakaa? Víš o tom,že co je třeba z Pobřeží slonoviny,tak jej sklízí děti?
A co jí tedy tvé dítě?
A jaký je rozdíl,mezi čerstvým ovocem a rozvarenym a zarexovanym,aby vydrželo?
V čem jsou špatné kukuřičné a pohankove křupky?
Nedává smysl to,jak můj syn jí,páč to občas nedává smysl i mě, ale jí. Má režim,nechceš,nejez...vypsala jsem,co aspoň sní,když nemá svůj den. A asi takhle,až najdu srsni med,bude výhradně pro syna,páč to je poklad mezi přírodními léčivy...

blondynka400
14. únor 2021

@amazonkajanik a kde jsem napsala, že čokoláda je lepší než lipánek? Já pouze napsala, že když bude mít zdravou stravu po celý dne, kousek čokolády ho nezabije. Zbytek sis k tomu přidala ve své hlavě.
Tak teď jsi tomu dala korunu už úplně👏. V rámci složení budeme řešit, odkud kakao pochází a zda ho nesbírají děti.... Nebo když ho sbírají děti, tak je je výživově taky méně kvalitní? 😂
Zbytek s tebou opravdu nehodlám rozebírat, nemám k tomu důvod. Ale díky za pobavení takto při neděli. Hezký den .-)

amazonkajanik
14. únor 2021

@blondynka400 no,ty mě bavis od včera a motas se v tom ty. Takže zdar!