Hlad každou hodinu. Je to ještě normální?

7. říj 2022

Potřebuju se vypovídat, nebo si přečíst, že to máte taky. Už týden řeším s měsíčním miminkem pláč. Není to moje první dítě. Brečí hlady. Dává hlavu nasranou a hledá prso. Brečí tak dlouho, dokud prso nedostane. Nenechávám vyřvat, nemám na to sílu. Od minulého týdne byl požadavek každé dvě hodiny. Jenže dnes už to je každou hodinu a to už je na mě moc. Jediné co mě napadá, je růstový spurt. Každý den čekám, kdy se to zlomí a bude pokoj, ale dnes je to ještě častější. Po týdnu už to je náročný. Když přiložím k prsu, hltá, zuřivě saje. Mlíka mám dost. Ale tohle krmení už je hodně. Nikdy neblinká mlíčko a teď ano. Vypadá to, že se přecpává, ale vyžaduje to brekem, kdy už zrudne a pomalu se nemůže ani nadechnot. Dudlík má. Hovínko hladové nemá, vypadá "zdravě". Je tohle ještě normální? Připadám si vymačkaná jako citrus. Jsem ráda, když si dojdu na WC, natož obstarat zbytek. Pomoc je jen pozdě odpoledne, když se vrátí manžel z práce. Rodiče pracují a tchánovci nezvládnou delší hlídání. Nikomu jinému říct nemohou. Chápu, je to jen období, ale náročný. Trápí mě, když chce starší jíst a musím ohřát jídlo, a do toho spustí mladší, nebo když starší chce jíst a skoro brečí, protože ještě nechápe, že musí počkat. Nebo se bojí, že nedostane, když nejdu hned. Že se nemůžu věnovat staršímu a místo toho na něj vrčím ať počká. Jsem únavou protivná i sama sobě. Není to na spurt už dlouhý? A čím častěji krmím, tím víc bolí bříško. Na bříško nepomáhá nic, zkouším všechno. Dík

jijulka
7. říj 2022

tak zas jakým jinym způsobem si ma to mimino rict o jidlo nez brekem? Jiny zpusob komunikace neumi.
Koj na pozadani, úvaz dite do staku/nosítka at mas volný ruce a muzes obsloužit i starsiho. Kolik mu je?
Mam deti 26m od sebe, nebylo to vzdy snadny. Sedne si to. Sestinedeli je i pro miminko tezky obdobi. Jestli ho boli brisko - muze to mit z něčeho co jis/pijes ty. Syn nesnášel fenykl, po nem rval jak protrzeny. Druhy syn spal jen na brise, v jiné poloze nemohl prdet a rval.
Fakt se to srovna, vydrz.

moonulka
7. říj 2022

Je to úplně normální, doporučuju naučit se vázat miminko do šátku, dá se v něm i kojit a ruce zůstanou volné 😊

autor
7. říj 2022

@jijulka nejím už skoro nic, v čem by mohlo cokoliv být. Ale něco jíst musím. Starší byl to samý, pomohlo mu z toho vyrůst. Šátek mám, vážu, ale nejde nám v něm kojit. U toho se rozčiluje. Je mi jasný, že mi to nemá jak říct. Samozřejmě mi starší taky brečel, ale každé dítě je jiné. Znám spurt jen tak, že byl problém s přisátím a každé 2 hodiny, proto se ptám.

jijulka
7. říj 2022

my měli s jedním synem obdobi kojeni nonstop, tyden jsem vlastně jen seděla s prsama venku a stridave dávala jedno, střídavě druhy.
U druhyho potreba jidla po 1,5-2h trva doted (6,5 let) 😀😀
Jak rikam muze mu vadit složka kojiciho caje, konkretne ten fenykl.
Fakt bude lip. Hlavu vzhuru.

lentilkah
7. říj 2022

Ja kojila co hodinu hooodne dlouho, je to normalni.
Casem si vsechno sedne, neboj.

autor
7. říj 2022

Díky 🙂

martiniquest
7. říj 2022

Ja kojila i po pulhodine. Je to strasny oser, ale nenadelas nic. Hlavu vzhuru

shak29
7. říj 2022

Malej se kojil kazdou hodinu od doby, co vylezl. 😃 Nekdy to byl fakt očistec, ale prostě mel hlad, chtel kontakt, chtěl proste mámu. Cely sestinedeli kojeni po 30-60 minutach, postupne se to lehce prodluzovalo od pul roka. 😃

zmrzlinka
7. říj 2022

A co zkusit dudlík?Dcera taky pořád brečela a chtěla prso.Nabizela jsem ji pořad dudlík a asi po měsíci si ho vzala a byl aspoň na chvíli klid 😉

marge_s
8. říj 2022

Na dudlik se vykvajzni, vic minusu nez plusu 😉 ono si to sedne. Je to uplne normalni. Jen trpelivost 🙂

Jako lepsi prirovnani me nenapadlo…v manzelske poradne: manzelka porad otravovala, ze chce me a mit se mnou mimino, ze me miluje nebo co a tak. Mesice jsem ji nabizel vibrator. A asi po mesici si ho vzala a byl klid. 🤷🏾‍♂️
Proste to neni jen uspokojovani zakladnich potreb 🙂

journals
8. říj 2022

@marge_s tohle nejde tak rict, kazde dite je individualni, kazda mama je jina. Nekdo muze a ma chut kojit nonstop a v kojeni vidi neco posvatneho a nekdo proste ne. Nektere mamy si v kojeni nelibuji, potrebuji delat i neco jineho… starsi syn se kojil porad, co 40 min a bylo to strasne narocne. Dudlik nechtel, ale co bych za to dala! Mladsi asi i diky dudliku vydrzi dele a ja jsem popravde rada ze ho na prsu nemam nonstop, ani nechci mit. Mam jeste starsi dite, ktere je porad nemocne, vyzaduje pozornost mamy a na noseni oba moc nejsme… takze ja doporucuju naopak zkusit cokoliv s cim budou oba spokojeni

marge_s
8. říj 2022

@journals ja vim, ja vim :D ona to spis byla reakce na to jakym stylem to bylo napsane. Jako fakt je, ze ja za tim vidim hodne ten vztah. A vim jake to je, ze to je nekdy narocne, mam odkojene tri deti, devet let kojeni. Jeden syn s tezkym postizenim, fakt narocne na organizaci. Kdyz byla takova obdobi, tak proste byly u me a bylo to min prace nez zvedat dudlik a varit mliko. Ja vzdycky rikam, ze kojeni je pro line matky jak stvorene 😀 obsluhovaly se vetsinou samy. Kojila jsem temer jen v leze, precetla par knih, videla nejake filmy. Nemusela jsem tahat zadne jidlo s sebou po venku, nemela jsem strach, ze jim dam neco zkazeneho, nezdraveho a tak 🤷🏾‍♂️ Neodepisuju pausalne dudliky, ale kdyz nekdo napise, ze mesic mimino rvalo a nechtelo a nakonec rezignovalo-je to takove …smutne 🤔 velmi pravdepodobne chtelo i tu mamu. No jo, to asi ty hormoni 🤣 kdyz to po sobe ctu 🤣

autor
9. říj 2022

@zmrzlinka dudlík má