Jak lze s dětmi mít pořád navařeno a uklizeno? 🙈

cherie24
6. pro 2022

Může mi někdo prozradit trik na to, že je doma uklizeno a hlavně navařeno i s dětmi? Já nějak s těma dětma prostě nestíhám nic. 🤯 Druhá adventní neděle už proběhla a já teprve dneska pověsila věnec na dveře a ozdobila stůl (vyrábím si každý rok výzdobu sama, kupovaný bych nesnesla). Teďka se tedy 2 dny vyrábělo, starší vyráběla taky a doma to vypadá hůř jak po výbuchu atomovky. Vařit nestíhám prakticky nikdy, protože buď mi u toho kňourá pod nohama jedna nebo druhá nebo obě naráz. Bordel vzniká ihned po uklizení. Uklidím obývák, jdu do kuchyně, než uklidím kuchyň, v obýváku už by nikdo nepoznal, že se tam před 15ti minutami uklidilo.
Teďka partnerovi v práci pomáhá kamarád, který má doma 2 děti, nepomáhá s ničím, pomalu ani s dětma, vydělává peníze, takže žena na vše sama a ještě chodí i částečně do práce a přesto má chlap full servis. Žena mu dělá svačiny do práce, pak přijede a doma ho čeká oběd i večeře a ještě partnerovi vypráví o tom, že měli sex ráno před prací a i večer. Jako doháje jak? 🤯 Bavila jsem se i s jeho ženou a ono to tak u nich opravdu je! Prý do 9 děti spí a ona už má nohy nahoře a uklizeno. Moje děti jsou schopné ještě o půl 11 vysír**, že spát nechtějí a mladší se třeba 3/4 hodiny po uspání ještě na 2 hodiny vzbudí a než pak naskladám nádobí do myčky a složím prádlo, vykoupu se, tak je 11 pryč.🤦
Kdo má v 8 nohy na stole a víno v ruce, jak to děláte? Já to chci vážně vedet. 🙏😀 Budu ráda i za reakci každého, kdo je stejně marný jako já. 😆😆

cherie24
autor
9. pro 2022

@lysecek moje starší by se už takto zabavila, ale zase mladší že. Ta se vyloženě do všeho musí na💩 a s ní to prostě nejde. Nic okolo jí nezajímá, nelze ji zabavit ničím jiným, pořád se dobývá na starší a pak už chytne hysterák a je po hraní. 😀Až je mi to líto vůči starší. 🙄 A myčku zvládnu akorát vyndat a to tak, že rychle odklízím vše rozbitelné a jinak myčku zapínám až večer, protože jinak se mi do ní sápou obě děti fakt nepotřebuju mladší, aby sbírala a jedla zbytky a hrabala se ve špinavém nádobí. 🤦

blondynka400
9. pro 2022

@beruska1889 beruško nevím zda máš kluka a nebo holku 😀 Já mám 2 holky, vesměs doteď jsou "horší" než většina kluků. Ale co, za mne lepší, než kdybych je nechala stát pod okapem a další den je tam našla. Takto alespoň vím, že se ve světě neztratí 😀 Každopádně ano, čím jsou starší, tím je to vlastně lepší a určitě je tam vidět to, že jsou hlavou někde jinde než kluci v jejich letech. Bez urážky, kluci jsou prostě jelita a bohužel většině to vydrží až do důchodu, kdy to pak vystřídá senilita 😀

beruska1889
9. pro 2022

@blondynka400 já mám právě dva kluky.... 😂😂😂

cherie24
autor
10. pro 2022

@gbp no, starší se vyloženě vyžívá v matlání 🤦 Je schopna si po sobě rozmatlat všechno, co má vhodnou konzistenci. Třeba jogurtová maska je její nejoblíbenější. Stačí se otočit a už to má na rukách a úplně fascinováná si to roztírá po sobě. 😳 Občas mi přijde, že je to nějaká její úchylka. 🤷 Zkouším to eliminovat povolenými matlacími aktivitami, například s prstovými barvičkami, ale stejně, jak se dostane ke krému, tak si nemůže pomoct. Tento měsíc se stihla namatlat tím krémem na zadek, hned druhý den našla jelení lůj v mojí kabelce, taktéž to měla i ve vlasech a před týdnem úřadovala v koupelně. Já jen vzala hromadu prádla, šla jí dát do pračky, vrátím se a ona měla před sebou Niveu. Mazala si to po sobě a vedle seděla mladší a všude po obličeji měla hroudy Nivei. Prý chtěla taky namazat tvrdila starší. 😄

gbp
10. pro 2022

@cherie24 😂 ja cekam, kdy mi starsi tu mladsi necim prikrmi 🙈😄 vubec to, ze tu s nami prezila bez uhony 3 mesice, povazuju skoro za zazrak 😂🙈 nase se kremuje kazdy den 😄 ted ma ten atopak lepsi, ale kdyz ho mela rozjety museli sme i nekolikrat denne a mam pociz, ze sem ji trochu vytvorila zavislost 😅🙈 nastesti uz vi, ze nesmi moc a nejlip se mnou a ze nejlepsi je kouzelna masticka (indulona 😂🤭). vcera se bouchla a taky si to sla nanazat 😅 no, aspon mi tim celkem oresne specifikuje, kde ji boli 😄👍 takze mame taky matlu 😂🤭 ale jak rikas. bohuzel v nestrezene chvili to dela i s jidlem 🙈 te se teda zlobim dost, pohuzel ma ted nejake experimentalni chemicko-fyzikalni obdobi, ze jak je u stolu sama, dost to zkouma a vari koktejly 🙈 je schopna macet papriku v marmelade a jist to. nebo banan v hovezim vyvaru 🤢🙈😂

somalicats
10. pro 2022

@sammaelka Z mých 5 dětí spaly spořádaně v postýlce i během dne jen 2. Jedna byla absolutně neodložitelná - do 5 minut řev, i když jsem ji spící pokládala jak odjištěný granát. A řev pak trval až do dalšího krmení. Takže Tvoje představa o tom, že miminko klidně spí v postýlce a starší děti sedí spořádaně u stolu a něco si dělají (bez toho, aniž by z toho byla kupa bince) může platit u Tebe, ale nemusí platit jinde. Já třeba nejsem máma, co nechá svoje děti vyřvat, takže když plakaly, byla jsem u nich. S třetí dcerou jsem uklízela a vařila stylem mimino v šátku, protože to jinak nešlo, jenže sice máš volné ruce, ale třeba ten úklid příliš efektivní není, hůř se ohýbáš, nedostaneš se všude...
Já třeba mám celkem pořádek a stíhám navařit, ale je to o organizaci práce a o zapojení chlapa do péče o děti. Kdybych na to byla úplně sama (a taky jsem si to vyzkoušela loni, když byl muž čtvrt roku v nemocnici), tak nebudu mít v 8 večer hotovo a nohy na stole, budu mít hotovo později a žádné myšlenky na sex a podobné.

drep
10. pro 2022

@sammaelka fakt jsi mě rozesmála. V podobných diskuzích (ale i těch o jídle, o spaní, o čemkoliv) se najde matka, která si myslí, že má v něčem pohodové, že je to její zásluha a ne pekelná klika. Mám dítě, které od prvních příkrmů skvěle jedlo. Otevřená pusinka a “hamňam”. Není to proto, že jsem excelentní kuchařka ani že jsem zvolila jakokoliv báječnou moderní strategii zavádění příkrmů. Je to tím, že prostě žravá. Ale nespí. Ne proto, že jsem nedůsledná a kdesi cosi, ale proto, že je prostě bzikálek a všechno vnímá. Jako kojenec (po šestinedělí, kdy byla ikterická) spala jenom v houpajícím se šátku nebo pohybujícím se kočárku, plus teda v noci. Šance na práci tedy byla, když s tím kočarem šel někdo jiný. A to jsem ty dvě vzácné hodiny mnohem raději strávila něčím jiným, obvykle prací nebo sportem.
To, že máš hodné a klidné děti, není tvá zásluha, to je prostě štěstí. A měl by sis ho být vědoma, místo povyšování se nad méně šťastné.
Btw moje dcera už dneska uklízil se mnou. Dalo by se diskutovat, jestli je to pomoc nebo ne. Nicméně ji to vydrží možná minutu, než začne poletovat, prozpěvovat, něco demontovat, něco kreslit. Ale vlastně je mi to sympatické, je prostě třeštidlo jako já a jsem radši než kdyby byla pecka, kterou kde zasadím, tak vyroste.

ferda90
10. pro 2022

@drep mě pobavilo to, jak máš posadit dítě ke stolu ať si kreslí nebo něco v tom smyslu. Náš Filu (22 měsíců) mi na nějaké sezení pěkně prdi 😃 Rád běhá, leze na nábytek, skáče. Je to malý divoch, kterého spoustu věcí zajímá. Též si myslim, že se můžeš snažit jak chceš, můžeš být klidná povaha, ale dítě může být jiné. Nedokážu si představit, jak udělat u dítěte to, aby prostě bylo hodné a sedělo na místě kde ho dáš a ty máš čas na úklid,vaření,prostě tomu asi nedocilis pokud takové není a moc se to asi nedá změnit.

somalicats
10. pro 2022

@ferda90 To posazeni ke stolu a kresleni muze fungovat u deti predskolnich a skolnich, jenze tam uz to jaksi neni az tak nezbytne nutne, ty kolikrat iz zvladaji i s varenim nebo uklidem celkem efektivne pomahat. Batole nebo mladsi skolkove dite je borec, kdyz vydrzi u jedne cinnosti 15 minut 🤣

gbp
10. pro 2022

@somalicats ja mam takoveho borce ☺️💪 dceri je 2,5 a je v tomhle presne cela po mne. jak jde o kresleni nebo knizky vydrzi i dyl nez 15 minut (s asistenci teda). ale jak jde o uklid, bere caru 😂🙈🤭 a pritom moje mamka je fakt poradna, hospodynka, kucharka...tak nevim, kde udelali soudruzi z NDR chybu 😂🤭

somalicats
10. pro 2022

@gbp Moje 2,5 leta je taky borka. U jakekoli cinnosti vydrzi dlouho a sama i pomaha s uklidem. Svetla vyjimka 🤣. Starsi holky uz cas od casu taky uklidi samy od sebe, jinak jim to musim pripominat, ale takhle soustredene nebyly nikdy. Uvidime, co ta nejmladsi 🤣

bohumilakupkova
10. pro 2022

@cherie24 S tím matláním jsem se musela zasmát, protože přesně taková je dcera. Už od příkrmů patlala, ale to jsem myslela, že ji to přejde. Doteď škrábe z chleba pomazánku, rozmazává krémy. Posledně vazelínou namazala i nábytek a podlahu večer před spaním. Vodovky patlá. Prostě všechno co jde. Někde kydne jogurt a rozmaže ho. Maluje si po těle. Tak už jsem si říkala, že jestli není nějaká zvláštní. 🙈😅Jednou ji napadlo slepovat papíry po celé podlaze v pokoji. Lepidlo taky maže ráda... 🤦‍♀️😀Odstraňuji co se dá, ale občas zapomenu nebo ji něco s důvěrou půjčím a je to. 😀

sammaelka
10. pro 2022

@gbp omlouvam se, jestli muj prispevek pusobi jako rypani, tak opravdu nebyl myslen.
Vetsinou jsem popisovala "jak to jde" z vlastni zkusenosti, protoze tak to bylo u nas. Ano, i moje deti brecely, mrcely, vysiraly, nechtely jist, spat, cmaraly po zdi, rozlevaly piti, matlaly jidlo....a i pres to jsem mela uklizeno a uvareno. Taky netvrdim, ze jsem nekdy nepadala na hubu unavou.
Otazka znela zda a jak to jde, tak jsem odpovedela. Nechtela jsem, aby ma odpoved nekoho urazila... :(

gbp
10. pro 2022

@sammaelka ☺️👍🤝

aspie83
10. pro 2022

@beruska1889 noo, u nás ten mladší o něco klidnější je 😉 není takový vztekloun jako starší, spíš reaguje, když po něm něco chci, nechyta hystericky záchvaty jako starší a občas si vydrží chvíli sám hrát, než se mu do toho začne montovat starší 🙈 ale akční je taky, jen naštěstí usmernitelny 😉 ale zase je totální mamanek, co jakmile nejsem v dohledu, je zle 🙄 a že by usnul beze mě, to neexistuje 🙄 a nechce se o nic dělit a půjčit cokoli jiným dětem - asi protože se mu starší snaží všechno vždycky vzit a on si vše hlídá..

beruska1889
10. pro 2022

@aspie83 tak jsem zvědavá jak to bude u nás až trochu povyroste... Staršího taky uspáváme, sám být nechce, takže jeden nebo druhý musí být s ním než usne... S těmi hračkami to chápu, když mu pořád všechno bere starší... Já bych ho nenutila, jsou to jeho hračky, tak je na něm jestli je půjčí nebo ne 😉 já některé věci taky nerada půjčuji, takže ho chápu 🙂

aspie83
10. pro 2022

@cherie24 u nás už v bitkách začíná vyhrávat mladší 🙈 je totiž menší bolestinek a jde do toho naplno 🙈 ale vyprovokuje to zpravidla starší....
Jinak souhlas... Delší dobu klid a ticho nikdy nevesti nic dobrýho 😁

aspie83
10. pro 2022

@beruska1889 já ho nenutím, aby vše půjčoval 😉 ale občas je jak největší hamoun 😁🙈 třeba když má pytel krupek v šatně po plavání a nikomu nechce dát ani jednu 🙈 snad se to někdy zase zlomí 😉

la_amanita
10. pro 2022

@sammaelka já si to padání na hubu ráda odpustím, v tom smysl života nespočívá.

sammaelka
10. pro 2022

@drep vsak ja taky netvrdim, ze jsem lepsi matka nez jine nebo ze moje deti jsou lepsi nez vase.
Moje deti jsou Bozi dar a pozehnani a to doslova, i kdyz zlobi, perou se a delaji curbes.
Je to o nastaveni kazdeho. Ja mam materstvi a peci o domacnost jako poslani a odevzdala jsem tomu vse, vyhovuje mi to tak a delam to rada i kdyz v ocich mnohych jsem sluzka a otrok. Je to moje volba a ja jsem takhle stastna...

beruska1889
10. pro 2022

@aspie83 určitě se to zlomí 👍😉 můj starší byl hamoun i na cizí věci, na písku posbíral vždycky všechny hračky a nechtěl nikomu půjčit a to tam svoji věc neměl jednu jedinou... 🤷

cherie24
autor
11. pro 2022

@bohumilakupkova takže takových exemplářů existuje víc? 😂 já jsem z ní kolikrát na prášky. Ona ví, že to dělat nesmí, ale pak ji třeba dám ten jogurt, koukám mladší tlačí do plíny, jdu přebalit a než se vrátím, tak jogurt po stole, po obličeji, ve vlasech, to už mám úplně tik v oku z toho. 🤦 Když u ní sedím s hypnotizujícím pohledem, tak se normálně nají, ale jak je chvíli bez dozoru ... Že to dělala v roce, ve 2 bych, to ještě brala, ale ve 3 letech?!! 🤯 Kolikrát si říkám, jestli je teda chyba ve mě, že jsem ji to nezatrhávala hned od miminka nebo jestli je to vážně nějaká její úchylka. 🙈 Ale ona třeba i ty prstové barvy, chvíli si maluje a pak si ty barvy začne rozmatlávat po sobě a natírá se tím až po lokty a vyloženě je vidět, že jí to těší. Tak každý má nějakou diagnózu, tak tohle je asi její. 😄

cherie24
autor
11. pro 2022

@sammaelka já vím, že třeba v některých ohledech si to komplikuju sama. Jak už tu padlo, třeba trvat na tom, že hračky jen v pokoji, ale já už třeba teďka 2 měsíce bojuju za to, že se bude jíst striktně u stolu. Chystáme se koupit nový gauč, takže chci, aby chvíli vydržel pěkný. Ale kolikrát jsem unavená jen z toho, ještě jí buzerovat, že hračky jen v pokoji, to už bych byla zralá na skleničku v ruce i přes den. 😀 Sama jim jdu příkladem a jím u stolu, ale prostě to odbíhání od stolu je u nás hrozný nešvar. Pak umatlané všechno, od zdí až po zem. 😤 Malá se svlíká jak had, všechno hází na zem, svlíkne bundu, čepici, mrskne to na zem, kopne boty do prostřed chodby. Deno denně, XXX týdnu nad ní stojím, ať si to jde posbírat a zapamatuje si to, kam to patří. Nevím, jestli to někdy začne být automatické, začínám o tom dost pochybovat.🤦 S tím malováním by to u starší už celkem šlo, kolikrát já vařím a ona vedle mě má knížku na tvoření a já chystám, radím jí a je to pohoda, jenže mladší už kolikrát jede přes den jen s jedním spánkem a to nemá ještě ani rok. 😫A s ní je prostě zatím všechno marný. Visí mi u nohy, řve a všude vleze, zejména tam kam nemá.

aspie83
11. pro 2022

@cherie24 svlékání u nás vypadá stejně 🙈 u obou 🙄 musím vyloženě stát nad nimi a buzerovat je, aby to uklidili na místo...
Jinak neboj, může být hůř 😉 kluci oba od roku a půl nespí přes den vůbec 🤷🙈😆

marketanovakova14
11. pro 2022

@sammaelka Prosím, mohla bys rozepsat tvůj denní harmonogram s dětmi na mateřské když byli malinké? Ráno, dopoledne, odpoledne? Ráda bych byla produktivnější přes den, ale dcera je nespavec a vyžaduje moji pozornost. Tak bych se ráda inspirovala, kde to můžu zlepšit. Teď většinu věcí stíhám až když přijde manžel domů a to mi moc nevyhovuje. Děkuju 😊

sammaelka
3. led 2023

@cherie24 vis, ono je to hrozne relativni. Velice zavisi na uhlu pohledu a nastaveni kazdeho. Pro nekoho je straslivy bordel jedno smitko na podlaze nebo neumyty hrnecek na lince, pro jineho je normalni prekazkova draha z hracek po celem byte, protoze proste deti.
Nestresuj se, spokojena mama rovna se spokojene deti. A hlavne - deti nebudou vecne male, nebudou ti vecne viset na noze nebo cmarat bananem po zdi 😉💋 ver tomu, ze to bude lepsi a lepsi. Z holcicek budes mit brzy partacky a pomocnice.

Moje mladsi (ted sestileta) treba uz od ctyr let chce obalovat rizky a dela to strasne rada, takze tuto praci sveruji uz jen ji. Jo, strouhanka je vsude a prsty ma jak bambule, protoze obaluje rukama a ne vidlickou, ale je stastna, ze ji to jde a zlepsuje se. A rizky jsou pak nejlepsi 😆 a nez se dopatla v kuchyni, ja stihnu spoustu jinych veci.

A ohledne zmeny v rezimu s uklidem jiz nyni, zacni klidne po trosickach, stanov si jeden cil, ten si denne hlidej a az pak postupne pridavej dalsi...kdysi existovalo neco jako flylady (myslim, uz je to asi 8 let co jsem to videla...), jakoze navody jak udrzet uklizenou domacnost. Zacinalo to krokem 1 - mit kazdy den prazdny a vymyty kuchynsky drez.... Zkus mrknout po techto tipech, jestli ti budou vyhovovat.
Drzim palce 👍🙏