Malý nejí. Poradíte, prosím?

renny2022
28. led 2022

Ahoj prosím o pomoc, mám 14 denní miminko bohužel na umelem mlíčku, Beba comfort. Bohužel od porodu zhubnul, a teď skoro nepřibírá. Mléko svoje nemám proto jsme na um. Ale můj problém je hkabmr v tom že on má vypít 60ml ale mě vypije 20ml a usne a vážně nejde vzbudit, nebo ho vzbufim a on si flašku jen drží v puse a necuca a ne vypije nic a pak ještě třeba něco vyblinka... Já už nevím co dělat aby pil, nevím proč nechce pit a začínám se vážně o něj bát 😔poraďte prosím... Prosím neřešte proc nrkojim a že se mám snažit kojit to já bych ráda ale mliko nemám ať se snažím jak chci

sanyy22
28. led 2022

@renny2022 a dát mu to třeba stříkačkou nebo cevkou přes prst?

biciklissie
28. led 2022

Taky jsem měla takhle spave dítě. Dokonce dvě. Pokud tam není nějaký zdravotní problém, tak opravdu nepomáhá nic jiného, než ho cpát a cpát. Pravidelně po dvou hodinách ve dne i v noci budit a krmit a krmit. U jídla budit, nejlépe nenechat usnout. A to jakkoliv, simranim pod krkem, za uchem, na slapicce nohy. Když bude úplně nejhůř, tak trochu zatahat za vlásky, dloubnout pod pazičkou, pod žebírky. Samozřejmě opatrně, ale tak, aby to bylo trochu nepříjemné a vzbudilo. Ty postupy měnit, jinak si na to zvykne a bude spát i u toho. Nebo někdo studil namocenou zínkou. Někomu prý pomaha hodně mluvit, zpívat, to u nas nezabiralo. A když už se odtáhne, že nechce a bdí, tak znovu zkoušet nabízet. Stane se, že opravdu nepůjde vzbudit, ale většinou se tímto do těch děti dostane víc jídla. Je to fakt šílená řehole, ale neboj, jak bude víc jist, tak povyroste, bude mít víc síly a bude min sotva vuc jist sám od sebe. A taky se třeba naučí jist v polospánku, to taky pomáhá. Ale ten začátek je u těch spavych děti prostě vydřený, no.

darinka84
28. led 2022

@renny2022 kolik ma pocuranych plen za den?

petradt1986
28. led 2022

A nwma jeste žloutenku? Treba? Nam se drzela dlouho u syna. Taky hodne zhubnul, nechtel papat a jen spinkal. Ale oak se to zlomilo a uz bylo lepe.

cuuza
28. led 2022

Tak ve dvou týdnech by měl být zpátky na porodní vaze. Žloutenku má v pořádku?

renny2022
autor
28. led 2022

@darinka84 víceméně každou tak 10 bych rekla

renny2022
autor
28. led 2022

@petradt1986 on neměl vůbec odcházeli jsme s nulou

renny2022
autor
28. led 2022

@cuuza to bohužel není.. Bude mít Teda dva týdny v pondělí.. Žloutenku neměl vůbec, měl nulu

petradt1986
28. led 2022

@renny2022 my prave taky nemeli(v porodnici) az doma.

darinka84
28. led 2022

@renny2022 za den ma být tak 6 až 8 plen.. Takže pokud jich má 10 dehydratovany není.. Což je určitě dobrá zpráva

zmrzlinka
28. led 2022

@renny2022 a jak často ho krmiš?Zkus ho před krmením rozbalit,prebalit a trochu ho když tak u toho krmení bud a počítej si počurane pleny.Kdyz se Ti to nebude zdát,tak kontaktuj pediatria ať malého prohledne.