Mám možnost brigády, ale doma rok a půl staré dítě

nnikola24
19. črc 2021

Dobry den

Chtela bych se zeptat nebo spise podpořit
Určitě víte ze penize navic se na materske hodi vzdy .
Mam moznost jit ted 3 dny na brigadu . Bohuzel je to od 7-18 takze proste cely den .
Mam rok a pul stare dite a bojim se ze jak by me ted 3 dny poradne nevidela tak zapomene . Nebo spise nebude ke me chtit jit . A nebude nas vztah takovy .

Uz ted jak kdyby se od me tesila pryc kdyz prijedou prarodiče . Nemohla jsem se tyden o ni starat . A vzdy pres den byla u nich a od te doby . Ji nevadi nekde byt ale kdyz pro ni prijedu po pulce dne tak je takova divna a odtazita tak se prave bojim nekam jit

kamino
19. črc 2021

3 dny ?? 🙂) Neřešila bych 🙂 Ve většině států je mateřská jen pár týdnů a pak maminky, které si nemohou dovolit být doma, tak jsou v práci..

volodka162
19. črc 2021

Hlídání bys měla zajištěné? Manželovi to nevadí? Práce by Tě naplňovala? Cítiš se občas "mateřsky vyhořelá" (chuť změny atd)? Pokud 3x ano, běž do toho. Já dávala syna ve 2,5letech do školky 5x v týdnu od 6:05h do 15:45h. Proč? Nebavilo mě to doma...potřebovali jsme peníze...hlídání nebylo - školka naštěstí na požadavek vyšla...a kluk? Ten byl samosebou první týdny trochu mimo (nové prostředí, učitelky atd), ale vše se poddalo. Ono když se chce, tak to půjde. A kdybys třeba po 2-3 měsících viditelně zjišťovala, že to potomek nedává, tak skončíš...

mandala
19. črc 2021

Tak ony děti mají rády změnu, ale to neznamená, že by tě přestala mít ráda, nebo snad zapomněla, toho se bát určitě nemusíš...

margriet
19. črc 2021

@nnikola24 Začala jsem pracovat hned po šestinedělí a do synova roku jsem pracovala (pak jsme se přestěhovali a bylo po práci, ale to už je jiná story). Na našem vztahu se synem to nezanechalo žádné následky. Naopak si myslím, že to dítě obohatí trávit čas i s někým jiným než jen s maminkou. A ráda tě mít nepřestane. Máma je jen jedna 😉

janinasm
Autor odpověď smazal
Zobraz
janinasm
19. črc 2021

@nnikola24 já bych na takovou dobu na brigádu nešla. Pouze ve finanční krizi, jinak bych uprednostnila být s dítětem doma. Silně by mě zralo že s mým dítětem netravim čas já, ale někdo jiný. Jednou týdně bych to ještě dala, na pár hodin, víc ne. Mě by to mrzelo,ze dokud s dítětem můžu být doma a věnovat se mu, tsk ze to nedělám.

maxulekapcule
19. črc 2021

@margriet Uz jsem si myslela, ze takovej "magor"jsem jen ja 🤣

margriet
19. črc 2021

@maxulekapcule Neboj. Myslím, že takových (a ještě větších) magorů existuje víc 😉🤣

drep
19. črc 2021

@nnikola24 v tomto věku jsem začala chodit na čtyřiadvacítky, obvykle tři měsíčně, plus jednou týdně odpoledne. Nemám pocit, že by tím dcera trpěla, byla naprosto spokojeně s manželem nebo babičkou

maxulekapcule
19. črc 2021

@margriet 🙂 a taky Ti vsichni nadavaji? 🤣

ai30
19. črc 2021

Vracela jsem se na plny uvazek do prace, kdyz bylo synovi 13 mesicu, nezapomnel na me, vztah mame krasny. Vztahy jsou o kvalite, ne o kvantite.

michaelarousova
19. črc 2021

@nnikola24 pokud mas hlidani a dite s tim nema problem a naopak si to i uziva tak bych nevahala ani minutu☺️ Me se takova moznost naskytla az kdyz synovi bylo 2,5 let a ja si v te praci vzdycky taaak odpocinula 😂a syn si uzival bud s tatinkem nebo babickama a spokojeny byli vsichni..

margriet
19. črc 2021

@maxulekapcule Vůbec. Manžel je workoholik, ten i na kapačkách ve špitále úřadoval a po dvou dnech utekl, že musí pracovat. Stejně většinu času proseděl na chodbě a telefonoval, takže doma aspoň neseděl v průvanu 🙈😃 A moje mamka měla se mnou taky pracovní mateřskou, takže se v rodině nenašel žádný protestující, ale naopak se mi dostalo maximální podpory 👍😊

maki90
19. črc 2021

@nnikola24 šla bych. Neboj, nezapomene 😁 já začala pracovat s první hned po šestinedělí a s druhou 3 týdny po porodu 🙈sice to není na celý den, ale zato dlouhodobě. Hlídá manžel, babičky. Holky jsou s tím v pohodě a možná jsem jim krapet vzácnější. Máme hezký vztah.

nnikola24
autor
19. črc 2021

@margriet myslis ze tedy ze i po tech trech dnech pak se mnou bude chtit byt ?

margriet
19. črc 2021

@nnikola24 To víš, že bude. Jsi přece její mamka 😉

maxulekapcule
19. črc 2021

@margriet tak to je supr, me nadavaji jak doma, tak v praci a sef s tim nesouhlasi, ale jak mam zaplatit byt, hypoteku, auto a naklady spojene s detmi uz nikdo neporadi. Jsem sama a byt doma na soc. davkach si nedovedu predstavit

margriet
19. črc 2021

@maxulekapcule To je možná ta výhoda, že nemám šéfa. A klienti sice někteří udivení byli, ale zarazila jsem jakékoliv komentáře hned v začátku a bylo 😁 Škoda, že nemáš podporu v rodině. Na druhé straně, když se stane, že jsem někým nepochopená, říkám si vždycky, že svůj život žiju podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a ostatní mi můžou vlézt na záda. Ty sama víš nejlíp, co je pro tebe a tvoje děti to nejlepší 😉

maxulekapcule
20. črc 2021

@margriet To mas naprostou pravdu ;) U prvniho jsem chodila od jeho pul roku do prace, ale jako ze fest, treba 300 hodin mesicne. Po porodu se taky chystam jit hned po sestinedeli aspon parkrat do mesice. Problem je ten sef, ze mi to moc nechce umoznit

kamino
20. črc 2021

@nnikola24 jeste jednou se chci ubezpecit, ze jsem spatne nerozumela..jednorazova brigada 3 dny a pak zas v pohode doma? Tak to odlouceni fakt nehrozi. Prosim vygoogli si termin tydenni jesle, ci skolka...

uzivatelkapetra
20. črc 2021

Chodím na plný úvazek od jeho dvou let a jsem ráda, doma na mateřské mě to nebavilo. Hlídá nám děda.

ivya
20. črc 2021

Je to dítě. Člověk. Nemá paměť zlaté rybky, aby hned zapomnělo 🤦🏻‍♀️

ai30
20. črc 2021

@maxulekapcule 300 hodin mesicne? To delas snad vic nez Elon Musk :D

maxulekapcule
20. črc 2021

@ai30 No ted uz je to trochu min 🤭 ale pres 200 je to kazdy mesic, ono v zemedelstvi to ani moc jinak nejde

ai30
20. črc 2021
drep
20. črc 2021

@ai30 já tak pracovala roky, zdravotnictví funguje jen díky tomuto, můj rekord byl 348hodin. A to zdaleka nejsem největší stachanovec.

kamino
20. črc 2021

@drep i ve výrobě autoelektroniky 300 hodin nebyla výjimka... tedy nebylo to povinné, ale my bezdětné jsme fungovaly jako záplaty za paragrafy a dovolené 🙂 Příplatky se vždy hodily 🙂Jen tedy pracovalo se na taktových linkách, produktivních 55 minut z hodiny, 30 minut pauza každé 4 hodiny