Nespavost u 19měsíční holčičky.

jezurka9
10. črc 2020

Ahojte chci se podělit co mě trápí... Mam dvě děti první už má 8let a druhá dcera teď 19mesicu. Co mě trápí je že se mi v noci stale budi. Ma to od miminka...kojila jsem ji cca do 6mesice s tím že pak na UM. Budi se mi cca co hodinu a půl až dvě. Za celou dobu co je na světě napsala v kuse max 4h.Spi s nama v ložnici ve své postýlce. Jde spát okolo 19.30 a za hodinu už poknourava a do rana se budi cca co hodinu až hodinu a půl a řve

veronikav31
12. črc 2020

@jezurka9 tak zkusit jiný Um.neni moc normální aby se takhle často budila a v noci pila po Um,při kojení ano,ale po Um ne.co ji dáváš k večeři?

jezurka9
autor
12. črc 2020

@veronikav31 no snažím se to měnit ale chleba se sýrem, nebo pomazánkou, třeba když je bábovka, nebo kasi krupicivou, nebo oběd když zůstane, Polívky třeba vývar prostě takové co nenadymaji....

veronikav31
12. črc 2020

@jezurka9 a sní toho hodně? zrovna po krupicové kaši můžu mít žízeň...zkus jí dát k snídani místo k večeři

jezurka9
autor
12. črc 2020

@veronikav31 moc ne.... Jednou sem ji udělala z normálního mléka krupici tekutou do flašky a spala lépe... No uvidím.. Psala jsem i doktorce ale zkusím dát levanduli do ložnice.. Máme na zahradě tak natrham a dám do pytlícku... A uvažuji že ji zkusím dám na noc k sobě.. Nebudu se vzdávat 😀😀😀😀 její úsměv mi vždy vynahradí to že nespi 😀

jezurka9
autor
12. črc 2020
jezurka9
autor
12. črc 2020

Tak teď jsen se jí koukala do pusy a ještě ji chxbi jeden Špičák tak že možná proto je fakt nevrlá a nespi je pravda že když ji dám na noc někdy nurofen spí lépe

veronikav31
12. črc 2020

@jezurka9 tak zuby můžou souviset s nespanim a pláčem v noci

modra_zizala
12. črc 2020

@jezurka9 Jestli je pres den vesela a nevypada, ze by byla nedospala, tak to bude urcite ok 🙂 Pro klid duse zkousej, co by mohlo zabrat, ale kdyz nezabere nic, tak se netrap, ze by to nebylo normalni. Je normalni i u deti na UM, ze se budi, spousta mamin, co prestalo kojit, aby deti lepe spaly, tak ty deti se budily uplne stejne i po odstavu. Jen je samozrejme to uspavani u prsa jednodussi. UM neni zarukou prospane noci. Za me jsou super stranky prosimspinkej, pani ma i IG a poskytovala konzultace (nevim, jak je na tom ted casove). Ma i knizku S laskou o detskem spanku, kdyby te tohle tema joo zajimalo 🙂 Treba ale jak vyleze zub, tak zase budou i ty noci lepsi 🙂

veronikav31
12. črc 2020

@modra_zizala ale není normální,že se dítě na Um v noci budí po 1-1,5h na jídlo,u kojeneho dítěte v pořádku,ale u nekojeneho 19m dítěte ne.u miminka to v pořádku je,ale u skoro 2 letého dítěte nikoliv

modra_zizala
12. črc 2020

@veronikav31 ale ani kojene dite se nebudi na jidlo, ale pro vetsi deti je to kojeni spis o pocitu bezpeci a blizkosti. A pro pocit blizkosti se prece muze budit i dite na UM. Jen mu ho maminka dava jinak. To nemusi znamenat, ze ma kazdou hodinu hlad. A sice je pravda, ze vetsinou deti na UM spi vic, ale kdyz to tak nektere dite nema, tak to hned neznamena, ze neni normalni. Ja taky nespim celou noc a musim v noci jit curat a nejsem kvuli tomu snad nenormalni 🙂

veronikav31
12. črc 2020

@modra_zizala takatelka psala,že při každém vzbuzení má hlad,tudíž dostává Um...kdyby dítě hlad nemělo,tak by Um po 1-1,5 hodině nevypilo,mělo by zasytit minimálně na 2 a více hodin...a jsme u toho,vy chcete jít čůrat,tak se vzbudite,to je důvod,je fakt,že i někdo v noci bílí lednici a přes den nic moc nejí

modra_zizala
12. črc 2020

@veronikav31 ja teda nevycetla, ze tazatelce kazdou hodinu ditko pije UM, ale i ta flaska pro nej muze byt prostredek k uklidneni, ale to od pocitace ani jedna nepozname 🙂 Pro me je duvod jit curat, pro dite muze byt duvod potreba blizkosti maminky 🙂 Ocividne se neshodneme, to neva, ona si z toho jezurka odnese, co uzna za vhodne 🙂

jezurka9
autor
12. črc 2020

Nene mi se malá vzbudí brečí volala mě já ji dám flašku s cajikem potaha a usne jist chce až kolem půl 2v noci 2 někdy i později