Nespavost u 19měsíční holčičky.

jezurka9
10. črc 2020

Ahojte chci se podělit co mě trápí... Mam dvě děti první už má 8let a druhá dcera teď 19mesicu. Co mě trápí je že se mi v noci stale budi. Ma to od miminka...kojila jsem ji cca do 6mesice s tím že pak na UM. Budi se mi cca co hodinu a půl až dvě. Za celou dobu co je na světě napsala v kuse max 4h.Spi s nama v ložnici ve své postýlce. Jde spát okolo 19.30 a za hodinu už poknourava a do rana se budi cca co hodinu až hodinu a půl a řve

jezurka9
autor
10. črc 2020

@jezurka9 kolem 18h nebo třeba 18.30 ji dávám večeři co jí zasytí a pak jak jde spat vypije 230ml Sunaru. No a jak jsem psala nahoře budi se pak co hodinu a půl s tim že řve volá mě.. Přijdu uklidní ji dám jí vodu nebo cajik a usne ale většinou kolem 2h v noci vyžaduje mléko že má hlad.. Zkoušela jsem ohřát trochu obyčejného mléka vypila a rvala dal... A vydrží být třeba vzhůru i další 2-3h když ji to UM dám tak stejně se pak zas co dvě hodiny nebo hodinu budi azvdo rána.. Doktorka nám dala Sedelii homeopatika ale zdá se mi že to nepomáhá... Já vůbec nevím jak na ni.. A stim že tolik vypije ji i třeba 3jrat za noc musím měnit plenku... A někdy se stává že ještě když jde spát po Sunaru vypije 120ml čaje. Od mimina nechtěla dudel tak usíná s čajem

miba10
10. črc 2020

@jezurka9 jak spí přes den? Nedavas spát moc brzy? Dcer jsem od 1,5r dávala spát na 20-20:30 a spí celou noc. Hlavně hlídám, aby k večeru už nespala. Sice si psala, že má "problém se spaním" od miminka, ale zkusila bych víc utahat 🤔ale to mě jen napadá... 🤷‍♀️

jjasmina
10. črc 2020

Nevim sice proč, ale když sme měli malou v ložnici budila se po dvou hodinách, když je sama v pokojíku, v noci kojim jen jednou. V noci ji ta samotka asi prospívá 🙂

jezurka9
autor
10. črc 2020

Mala má dost pohybu, právě že ji dávám po obědě spát kolem 12 nejpozději o půl 1 a spí do té 14h - 14.30 a odpo jako chodime ven atd.. Bydlíme na baráku tak co můžeme jsme pořád venku někdy i do sedmi... A včera usla po 21h a stejně se budila a to jsme šli kolem 17h za kamarádkou pěšky bez kočáru a stejně to nepomohlo

miba10
10. črc 2020

@jezurka9 tak už jedině zkusit vlastní pokoj jak píše @jjasmina. Faktem je, u nás to bylo od roku kombinace spousty věcí. Úprava spánku přes den, snažili jsme se utahat, posunout spaní a jelikož jsme se přestěhovali do rodinného domu, tak dostala vlastní pokoj.
U nás teď zase spíš nastal ten problém, že tak chceš být zalezla až moc často 🤷‍♀️a nefunguje nic co by ji odlakalo od potřeby jít a zalezt do pokoje.

lachtanice86
10. črc 2020

dcera skoro 20mesicu. Usina až kolem 21:30, budi se kolem 1, vzhůru je třeba 2-3 hodiny, pak vstava nejdéle v 7. Pres den spí jen po obede max 1,5hodiny. Pohybu hafo, jidla taky, pred spaním si da 300ml um. A stejne vstává a prostě nevím co s tím

megi89
10. črc 2020

Syn 2r3m a spánek má šílený od miminka. Pohybu má až až. Spí přes den 1,5h-3h záleží... A v noci se budí co hodku a půl a knoura, prevaluje se... 🙄 Um dávám taky v noci... Zkoušela jsem bachovky ale nepomohlo to :(

modra_zizala
10. črc 2020

Podle mě je to úúúplně normální děťátko 🙂 Některé dětičky jsou spáči a některé potřebují pomoc a ujištění maminky při přechodu mezi jednotlivými spánkovými fázemi. Navíc se pořád rychle vyvíjí (teď hlavně psychicky) a v noci to všechno zpracovává. Je to náročný, ale dost běžný, taky jsme si tím prošli. Zkoušeli jsme snad všechno, zlepšilo se to časem. U nás hodně pomohlo společné spaní, minimálně v tom, že když se vzbudil, tak jsem nemusela vstát, ale stačilo se jen přitulit / pohladit / nakojit, tak jsem se ani úplně neprobrala.

jezurka9
autor
10. črc 2020

Tak vidím že opravdu je to i jinde tak

veronikav31
10. črc 2020

@lachtanice86 proč nezkrátíš spánek po obědě? místo 1,5 hodiny například jen hodinu nebo 45 minut...budí se ti v noci a je dlouho vzhůru protože je přes den vyspaná

veronikav31
10. črc 2020

@megi89 malej ještě spí přes den? syn má 2r a 5m a nespí od 1r a 7m přes den vůbec, večer chodí spát okolo 19.30-20h a spí až do rána do 6.30-7.30h...podle mě je tvůj syn přes den vyspalý a proto nemůže v noci zabrat a spát celou noc

megi89
10. črc 2020

@veronikav31 2x denně spaval do 18 měsíců... Takže ano spánek potřebuje. V 11h je už hotový a usíná během chviličky.ale on v noci není vzhůru že by se vzbudil a nespal. To nedělal nikdy.

lachtanice86
10. črc 2020

@veronikav31 píšu max 1,5hodiny. Vcera spala 35minut po obědě a vzhuru byla stejne 2hodiny. Ještě nějaká rada?

megi89
10. črc 2020

@veronikav31 a jako radit aby dítě spalo jen 45min... Sorry, ale to je někdy ještě horší... 🙄

atomix
10. črc 2020

Spíš než do jiného pokoje, bych zkusila dát si ji do postele. Některé děti potřebují kontakt, aby mohly spát dál. Pití v noci může být zlozvyk. A určitě ji bolí zuby. Kolik se jich tlačí?

jezurka9
autor
10. črc 2020

@atomix noo já ji jednou dala na noc k sobě a to byla od 1h do 3h vzhůru protože si chtěla hrát že byla u mě, ale co tak koukám na skoro všechny zoubky které má mit krom jednoho Špičáku ten má trošku venku

jezurka9
autor
10. črc 2020

Zítra vám dám vědět totiž dnes jsem jela ráno kolem 10h k rodičům bez kočáru ať ji unavim a u nich spala cca 20min a to jsem ji dávala až kolem 13h ,no a od té doby je vzhůru Teda byli jsme se koupat v bazéne, byla u mě návštěva. Večeři jsem ji dala kolem 19h stim že jsem ji osprchovala, a v 19.50 jsem ji dala spát s UM, tak uvidíme kdy se vzbudí a jak bude dnes spat

veronikav31
10. črc 2020

@lachtanice86 ano,víc ji utahat.misto v kočárku,víc aby chodila nebo jezdila na motorce (nevím zda jezdí nebo ne)

veronikav31
10. črc 2020

@megi89 nevím proč.vetsina děti co spí až 3 hodiny denně má převrácený rytmus a mají problém s ničím spaním.me spát děti 3 hodiny denně tak v noci nespí vůbec

modra_zizala
11. črc 2020

@veronikav31 Tak to rozhodne neni pravidlem, kazde dite je jine, kort co se tyka spanku. Me syn spi v noci mnohem lip, kdyz pres den spi 2-3 hodinky, nez kdyz spaval po 20 minutach. A je mu pres 2 roky. Na deti opravdu nejde aplikovat univerzalni navody, kort kdyz jde o omezovani spanku.

veronikav31
11. črc 2020

@modra_zizala zkusit se má všechno.pokud to zabere tak dobrý,pokud ne tak je snadné se vrátit k tomu co bylo,ne?jinak spánek se neomezuje,spočítej si kolik spí v noci a přes den,to pomalu vychází víc jak batole...a on ti vydrží spát celou noc když přes den spí 2-3 hodiny?😲tohle měla neteř,přes den jim spala,v noci byla x krát vzhůru i 2-3 hodiny,co přes den spánek zkrátili a víc začala chodit místo vozeni v kočárku,tak jim spí velice dobře.misto buzení po 2 hodinách spí celou noc, maximálně se vzbudí když jí vadí pocurana plina (teď ji budou 2 roky) a x krát za noc se budila ještě na jaře

modra_zizala
11. črc 2020

@veronikav31 Tak pomoct to muze, kdyz uz to dite je ve fazi, kdy ten spanek pres den nepotrebuje, o tom zadna. Ale pokud na tom diteti vidim, ze ten spanek potrebuje, v poledne uz je unavenej, usne behem chvilicky, vecer taky usina v pohode a pres den je veselej a v pohode, tak za me je ten spanek ok. Nocni buzeni je naprosto normalni, celou noc mi nespi, budi se cca 3x na kojeni. Neni to tak davno, kdy se budil v noci kazdou hodinu. To je proste prirozenej vyvoj. Takze ze se mi budi 3x v noci a rano je vyspanej a spokojenej, je za me uplne ok. Kolik hodin spi opravdu nepocitam, pze potreba hodin spanku je tak individualni, ze to za me nema moc vypovidajici hodnotu.

veronikav31
11. črc 2020

@modra_zizala jenomže ty kojis,při kojení je to jiný než při Um.kdyz se tazatelce vzbudí a řve a je vzhůru 2-3 hodiny v noci,tak to je o něčem jiném a evidentně je vyspana a v noci spát moc nechce

megi89
11. črc 2020

@veronikav31 čteš co píšu? Mě syn v noci spí. Není vzhůru 🙆. Brečí ze spaní, knoura, prevaluje se. Takže sorry na to zkrácení spánku nepomůže.

veronikav31
11. črc 2020

@megi89 čtu co píšeš,já psala co psala tazatelka,proto jsem navrhla zkrácení spánku přes den.to s tebou a tvým synem nemá nic společného.pokud spí v noci,super.tazatelce spí přes den,v noci ne.a jinak,to že tvůj syn v noci kňoura může mít souvislost s dozráváním nervové soustavy, noční můry nebo děsy.na to pomůže jen čas.kdyvyvti syn spal přes den a v noci ne,tak bys mluvila jinak

jezurka9
autor
12. črc 2020

Ahojte tak ten den kdy Teda mi přes den spala jen 20min spala v noci tak že je pravda že jsem ji dala spát az kolem té 19.50 protože tady byla návštěva ale stejně se vzbudila 4krat za noc s tím že jedla až o půl 4 rano, a dnes to je 12.7 mi v noci spala tak z 11.7 na 12.7 že usla okolo 19.45 a budila se okolo 21h pak o půlnoci, potom o půl 2 s tím že chtěla jist, pak zase za hodinu a ve 4 a v 5 se vzbudila nechtěla čaj dala jsem teplé mliko stejně nepomohlo a je stále vzhůru a to je 6h ráno já mám za noc naspanych 5h.. Začínám být už marná!!! A den zpět mi po obede kdy usla až okolo 13h spala cca 1,5h

veronikav31
12. črc 2020

@jezurka9 jaké používáš UM?

jezurka9
autor
12. črc 2020

@veronikav31 Sunar complex

veronikav31
12. črc 2020

@jezurka9 a když se ti v noci vzbudí,tak Sunar pije?

jezurka9
autor
12. črc 2020