Odpolední spánek skoro 3leté holčičky. Mám ho už odbourat?

evytra
27. dub 2020

Ahoj maminky s dcerou (vsrpnu3 roky) bojujeme se spankem...rano vstavame kolem pul 8-8... Pak vetsinou uvarime a jdeme ven nebo na zahradu k babicce...na obed se vracime domu a po obede kolem pul 1 jdeme spinkat...v posteli si reknem pohadku pusu a spime (dceru uspavam tim stylem ze tam sni lezim) ale dcera si ohlizi ruce, neco furt brbla, neustale se vrti, seda si vymysli ze chce ponozky, ze nechce...ze chce curat...ze chce jiny polstar 🙄 no posledni dobou ji vzdycky okriknu a s placem po hodine hodine a pul usiname a nasledne spi 1-2 hodiny....vecerni uspavani to same porad se vymysli, nekdy mi prijde ze me provokuje a me opravdu nebavi ji okrikovat a porad upozornovat aby spinkala.....myslite ze mam ten odpoledni spanek zrusit? Asi by vecer rychleji usla a mozna by se nam podarilo i usinat o samote (snazila jsem se na tom pracovat protoze za mesic se nam narodi bracha ale neuspesne vzdycky velke sceny a brek) zase mi ale prijde ze kdyz usne tak ten spanek potrebuje 🤷🤷🤷ale hodinu -hodinu a pul uspavat jeste k tomu nekdy s brekem a mojima rupnutyma nervama ...to.si myslim ze neni dobri

sassanca
27. dub 2020

@evytra malá bude mít taky 3 roky v srpnu a odpoledne už nespí celkem nějakou dobu. Postupně jsem ten spánek musela zkrátit na 20-30minut. A pak už jsem se na to vyprdla, protože to trvalo hrozne dlouho a usinala pozdě. Odpoledne i večer

evytra
autor
27. dub 2020

Zkusim asi zitra jit sni spinkat a kdyz do pul hodky neusne tak se na to vyprdnem a uvidime co to sni udela

karla2015
27. dub 2020

Starsi dcera prestala spat po o pred 3. rokem (jsou samozrejme vyjimky) a mladsi nespi asi od roka a pul. Zkuste, myslim, ze uz by to mohla vydrzet.

jipe
27. dub 2020

to jsem měla u staršího a ve 2,5 (když se narodila mladší) jsem se na to vyprdla, trávit 2x za den hodinu a víc uspáváním. Nechce usínat sám do dneška, to ale problém není, spí během 15 minut. Mladší začala odmítat spánek po o už po 2. roce, resp. po obědě usnula celkem ochotně, ale večer strašila ještě po 22.hod. Tak držíme polední klid, večer jsou nejpozději ve 20.30 oba tuhý a je klid. Takže za mě jo, zrušit polední spánek

eithelwing
27. dub 2020

Dcera tři roky oslavila minulý týden, usínat sama umí asi měsíc dva.
Odpolední spánek... Zkusila jsem ho zrušit, ale to ještě nejde, po pár dnech usínala za pochodu. Takže v jednu jde do postele, tam půl hodiny řádí, a pak vytuhne. Nenechám ji ale spát déle než hodinu. Bohužel budí, ale já chci, aby šla spát mezi 20-20:30. Což akorát vychází. Budíček mezi 6-7, ale je zvyklá, že vleze ke mně a tulí se, nebo si tiše hraje u sebe.

Kdyby odpoledne spala dvě hodiny, usinala by mi cca v 21:30. Ověřeno. 😀 A na to teda nemám. 🙂

eithelwing
27. dub 2020

@eithelwing Tu a tam je den, kdy neusne. Nejdéle o půl třetí si pro ni přijdu a neřeším to. Někdy se prostě tak neunaví, nebo ten den třeba pozdě vstává.

evytra
autor
27. dub 2020

@jipe jak resite poledni klid? A jak dlouho?

svha
27. dub 2020

Dcera mi přes den nespala od dvou let, řešila jsem to hraním v klidu na místě nebo jsem jí pustila na půl hodiny pohádku,ta půl hodina klidu znamenala že po 18h s ní bylo už k nevydrzeni, vstávala většinou kolem osmé, přiznám se že nevím,kdy se to změnilo,teď je jí 8 a večerní procedura jak píšete,pořád něco řeší,tedy,co se jí narodil bratr vyspela a čte si než usne 🙂

klaarusa
27. dub 2020

Mám skoro stejne starou holčičku. Přes poledne jde do pokojíčku do postýlky, buď usne (ale to už se nestává) nebo alespoň odpočívá, hraje si v postýlce, prohlíží si knížky...vecer usíná kolem 20:30 víceméně hned. Také jsem tam přes poledne s ní byla a '' chtěla'' aby spinkala, ale byla silnejsi soupeř. 😊 Jsem hlavně vděčná, že mi spí celou noc. Dřív to tak nebylo.

korin
27. dub 2020

Moje nejmladší bude mít 3 roky na konci července. Někdy odpoledne spí a někdy ne (častější varianta). Občas usne kolem druhé, jindy se brání a vytuhne mi v náručí v 5 odpoledne... Vzhledem k tomu, že se režim dne řídí spíš staršími sourozenci, o nějakou pravidelnost se ani nesnažím. Večer ji ukládám kolem osmé. Chvíli kojím, zpívám, mazlím a pak jí řeknu, že mám ještě práci. Řekne mi "můžeš", pak tak 20 vteřin pláče (má to jako rituál) a pak je v místnosti klid.

tonicka16
27. dub 2020

@evytra dcera má čerstvě dva roky a nespí už asi tři měsíce. Vím, že by ten spánek potřebovala, protože když jedeme dyl autem kolem 5-6, tak usne, celkově je vidět, že je unavená. Ale prostě neusne. Nejdřív spala jen v kočárku , v posteli teda nikdy. A věděla jsem, že ji naložim, jdeme ven a do dvaceti minut spí. Potom jsem musela jezdit hodinu, hodinu a půl a někdy teda odpadla, někdy vůbec. Ted uz ani v tom kocare nevydrží, hned křičí, že chce ťapat. A jak říkáš, na to prostě nemám nervy, tak uvidíme, jak to bude dál. Až přejde karanténa a pořádně se dopoledne vyblbne na hřišti, třeba to bude lepší, ale spíš si myslím, že už ne, už není zvyklá. Ale my stejně večer uspávame hodinu a usíná až kolem deváté. Usíná sice líp, ale pořád hrozně. Ale u nás je spánek boj od narození:(

jipe
27. dub 2020

@evytra čtením pohádky, prohlížením knížek nebo pohádkou v televizi