Problém se spánkem u půlroční holčičky. Poradíte, prosím?

peunka
9. kvě 2022

Ahoj, mam problem se spaním u moji dcery, který je 6 měsíců.
Pred každým usinanim si hrozne sudla obličej a vyrazi si dudlík a potom rve ( a to i v kocarku ). Kdyz uz konecne usne, spi 15-20 minut, pak se probudí, je unavena ale uz proste neusne, protoze se silene mele, macha rukama a vsude kouká.
Dceru se snazim nepretahovat, dbam na to aby chodila spinkat vcas, ale aby byla dostatecne unavena.
Vecer chodi spat po koupání cca v pul 8. Usne v pohode , spi do 10 pak se probudí a hodinu a pul rve, je videt ze je unavena a nemůže zabrat. Chovam, houpu, zpívám, zkouším kocarek, bily sum a nic nezabírá. Uz jsem z toho zoufalá.
Nemáte nekdo nejakou radu jak na to?

anita003
9. kvě 2022

Nemůžou ji bolet zoubky? A budí se, protože kvůli tomu cítí diskomfort a nemůže už zabrat? Já bych třeba zkusila dát jednou na večer paralen a viděla bys, jestli to bylo bolestí...

peunka
autor
9. kvě 2022

@anita003 Zoubek ma jeden uz venku, zoubky poznám si myslim. Dávala jsem ji na noc paralen a bylo to lepsi, ted nic 😞

jjasmina
9. kvě 2022

@peunka u nas dokud jsem kojila, tak se vlastně nespalo no, budila se pořád a pořád, nic nepomáhalo, prostě jsem to období do odstavu nějak vydržela no. Jinak zkusit Nurofen, ale jestli se budi několikrát, zkusila bych až při extremu, ono jim to dávat často taky není dobrý

konidana
9. kvě 2022

@peunka zkoušela si zavinovačku? třeba jí vadí jak se mele... Nebo třeba šátek...

peunka
autor
9. kvě 2022

@konidana dokud jsem zavinovala, tak v pohode, ale pak mi doktorka rekla, ze uz bych zavinovat nemela kvuli tomu, ze se mala pretaci na bříško. Tak ja nevim 😞

peunka
autor
9. kvě 2022

@jjasmina ja nekojim bohužel, mala je od začátku na UM.
A ty leky jsem fakt dávala jen kdyz mela natekle dáseň a videla jsem, ze uz ji to fakt boli a budí, tohle mi prijde jiný 😞

sirinfirst
9. kvě 2022

Dceři bude 5 měsíců, na bříško se otáčí od tří a pořád spí zavinutá, jinak je to jako u vás. Taky už jsem ji to chtěla odnaučit, ale nevyspí se tak a je to začarovaný kruh. Vratila bych se klidně k zavinování, pokud to ještě potřebuje. Nechápu, co s tím má společného přetáčení. Některé děti spí zavinuté téměř do roka.

peunka
autor
9. kvě 2022

@sirinfirst pry kdyby se zavinuta pretocila na bříško aby se neudusila 🤷🏽‍♀️ Ale zkusim zase zavinovat teda 🙂

vikinkav
9. kvě 2022

Ja zavinuju 7 mesicniho do perove zavinovacky. Mam ho na videokamere, kdyz se pretoci na brisko tak ho to bud probudi, nebo usne a spi dal. Spim vedle nej a sleduju aby se do ni nezamotal, casto pak uz spi jen na zavinovacce, ale na ty prvni dve hodiny vecer je zavinutej. Taky se mi v ni dobre houpe na rukach

martinau5
9. kvě 2022

Prvního syna jsem zavinovala 9 měsíců. Když jsem se na to ptala doktorky, tak mi řekla, že jestli to malému vyhovuje, tak ať klidně zavinuji. Kamarádka zavinovala dcerku skoro rok. Jsou děti co to potřebuji 🙂

pampeliska1313
10. kvě 2022

@peunka zkuste spací pytel. Je k použití prave, když už se miminko pretaci na bříško, místo zavinovacky.🙂

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
peunka
autor
2. čer 2022

@andreadobro ahoj, mam Lenku 😊 ale mala neni moc nosici, je hodne aktivní, tak se furt potrebuje hýbat a koukat vsude mozne.

sylvka
2. čer 2022

Zkusila jste spací pytel ? Ten se nám moc osvědčil. Jinak mám stejně starou holčičku a teď učíme samostatně usínání 👍což jde parádně ,ale ty noci jsou děsný.bidi se co dvě hodiny a vstává v pět ( dnes ve 4)....😵

shirilka
2. čer 2022

@martinau5 Přesně jako u nás, také jsem zavinovala až do 9 měsíců jinak by prostě nikdy nespal 😃

peunka
autor
2. čer 2022

@sylvka ano, ale nakonec spi s nama v posteli a je to klidnejsi 😮‍💨🤣

sylvka
2. čer 2022

@peunka první syn spal u mě asi do deseti let 😁 Karolína u mě být nechce. Ji by se líbilo v tom houpacím křesle u kozy celou noc a mě pak na ni kapou sliny,ptz na tom křesle usínám 😁