Problémy na táboře. Řešit zpětně?

26. črc 2021

Syn se mi v neděli vrátil z tábora. Bez telefonů. Pohledu napsal dost, ale psal jen, že se mu stýská a kreslil obrázky. Je mu 7.Letos byl poprvé. Jel tam se synem mé kamarádky, aby nejel sám. Kluci se vídají tak 1x měsíčně. Vždy si spolu hezky hráli. Její syn, ale v přítomnosti jiných o toho mého ztratil zájem.

Byl úplně vyřízený, když jsem pro něj přijela plakal. Zároveň naléhal, ať jsme už pryč. Při odjezdu byl frmol a zmatek. Nic jsem s nikým na místě neřešila. Dorazili jsme domu, tam mi řekl, že se s ním nikdo nechtěl kamarádit. Ten program, byl strašnej, a na denní bázi se dozvěděl, že všechno kazí. Plus posměšky.
Ani jejich vedoucí se ho nezastal.

Večer jsme si psaly s mojí kamarádkou. Její malý je víc komunikativní. Z jeho pohledu: byl můj syn ocásek, moc za ním a klukama lezl. Tím to vlastně začalo. Nedokázal poznat, že ho tam nechtějí. Oblékl si na ruby tričko, trvalo mu než se ráno oblékl. Bavilo je dělat žertíky. Jeho věci mu dávali na různá místa, a byl ještě pomalejší. Při fotbale dal vlastňáka a hodně her pokazil. Brečel kvůli všemu. Kamarádka je kvůli tomu smutná. Chce ho donutit se omluvit. To nepovažuji za zrovna šťastné řešení.

Přirozeně je mi ho moc líto. On bohužel nikomu nic neřekl. Jejich vedoucí nezískal jeho důvěru. Myslel si, že by to nemělo smysl.
Dá se s tím i zpětně něco dělat ? Jde mi o to, aby věděl, že on není ten špatný. A jako bonus tam ztratil svého nejoblíbenějšího plyšáka.

izz76
27. črc 2021

Ještě bych chtěla dodat, že já bych to asi zpětně řešila, postěžovala bych si organizátorum tábora. Šikana by se neměla tolerovat.

mourovatakocka
27. črc 2021

Příště třeba příměstský tábor 🙂

whocares
27. črc 2021

Z pozice vedoucí na táboře: samozřejmě, že netolerujeme žádnou formu šikany, ale tohle se stává dost často, že přijedou nové děti, prvňáci či druháci, jeden z nich je společenský a snadno si najde kamarády, druhý si připadá opuštěný a třeba už se tak snadno nezačlení. Pak pláče a je nešťastný. Každý normální vedoucí se snaží to řešit, ale vzhledem k dalšímu programu a hlavně dalším dětem není možné ohlídat každou nespravdlnost.

sylvka
27. črc 2021

NJ ,tak když se těšil,tak chápu že si ho poslala.ono právě záleží na povaze dítěte,já mám dva kluky .starší je extrovert do světa , spal by i u ďábla,kdyby mu to nabídnul.mladsimu je už 9 a nespí ani u souseda,přestože je to jeho nejlepší kamarád.vzdycky mu řekne,že spi nejraději doma,má tam svoje mikroplysove peřiny a to i v létě .... Je prostě citlivej.takze u něho o táboře ani neuvažují 💐starší pojede s našima v únoru na tři týdny do Thajska 😄jo,každej jsme nakej 😁