Uspávání nošením dvouleťačky. Jak to nenásilně odnaučit?

21. čer 2020

Ahoj maminky. Naše dvouletá dcera začala před pár měsíci vyžadovat nošení na uspání nebo i když se v noci vzbudí. Ze začátku jsem to moc neřešila a říkala jsem si, že je to snad jen nějaké období, které brzy přejde, ale už to trva několik měsíců. Zkoušela jsem ji prostě nepochovat, ale po hodině histerického pláče a dávení se placem jsem to prostě nevydržela a vzala ji. Největší potíž je, že jsem ve třetím trimestru těhotenství a už mě to zmáhá. Máte nějakou podobnou zkušenost a radu, jak to nějak nenásilně odnaučit nebo to prostě bude muset jít přes pláč? Děkuji...

ariadna12
21. čer 2020

Zkouselas rict, ze te boli brisko nebo ruce, ze to nejde, ale ze si treba muze lehnout k tobe? U naseho prcka zabira, ze si lehne k nam, drbeme ho na zadech nebo tatinek potichu zpiva, uklidni se a chrupci😉. Ja teda tehotna nejsem, ale noseni dvouletaka bych nedala.

lv
21. čer 2020

Co kompromis, lehnout spolu hladit, masirovaz nozicky, cokoliv co má ráda

autor
21. čer 2020

@ariadna12 Jojo to jsem zkoušela, ale bohužel bez úspěchu. Ona spí s námi v posteli, takže už vůbec nechápu, proč chce nosit 😌 Většinou ji stačí dvě tři minutky nošení a usne, holt se asi nedokáže jinak uklidnit a zabrat...

autor
21. čer 2020

@lv My právě spíme spolu v posteli, říkám pohádku, hladím, atd atd a bez úspěchu. Pak stačí chvilku ponosit a spi jak špalek ...

lizzie02
21. čer 2020

Zkoušela bych s ní o tom mluvit, vysvětlovat, že už to pro Tebe je prostě náročné, potřebuješ také odpočívat, nabídnout to držení za ručičku a zpívání nebo septani 😉 mám také dvouletacka a hodně už chápe, takže se dá na dost věcech domluvit😊 jinak také spí s námi v posteli, ale Teda uspavani je třeba více jak na hodinu a zachvili se narodí také sourozenec, tak jsem zvědavá na to uspavani teprve potom 😁

malytlustyhroch
21. čer 2020

Nas syn byl cim dal vic kontaktni, cim jsem byla tehotnejsi (na noseni teda nedoslo, ale chtel mnohem vic kontaktu nez driv) vidim to casto i v okoli. Myslim, ze se ty deti casto boji, co prijde. Co s tim neporadim. Vim, ze pred porodem jsem mela intenzivni pocit, ze mu to preci musim (chudakovi) doprat nez prijde ten (priserny) mladsi sourozenec. A po porodu jsem zas mela pocit, ze jsem mela starsiho pred porodem vic vest k samostatnosti. Ted kdyz se starsi cca pul roku po porodu konecne se situaci srovnal (a navazal v samostatnosti tam, kde pred trictvrte rokem zkoncil), uz nevim, jestli bych neco menila, jen jsem rada, ze je to snad za nami.

cuuza
22. čer 2020

Syn byl v posledním trimestru také víc kontaktní, ale vysvětlili jsme si, že má mamkabříško, kde má mimi a nemůže ho zvedat a nosit atd.
Večer byla pohádka a pak občas přišel, že se chce tulit, sedl si na mě jako při nošení a zpívali jsme naší hitovku Houpy houpy dokud neřekl, že stačilo a že už chce spinkat.

martinato1989
22. čer 2020

A zkusit ji na sebe v posteli jen položit bez nošení? Já jsem zastánce ze když ten kontakt chce tak ho zkratka potřebuje a od toho tu jsem. Asi bych úplně nevysvetlovala ze nemůžu nosit kvůli miminku abych v ni nepestovala už v začátku to, ze toho sourozence nesnese protože kvůli němu mě maminka nenosila. Ale netuším jestli to dítě to takhle do důsledku bere. Nebo zapojit tatínka? Aby uklidnil malou on?

drakenn
22. čer 2020

2-3 minutky nošení a usne, já čekala min. půlhodinu. To se dá vydržet, ne?
Potom si s dítětem i lehnout, až přejde do hlubokeho spánku a můžeš odejít..

konidana
22. čer 2020

mám zkušenost pouze s denním spánkem. Bylo to období přes zimu, kdy jí byly 2 roky. Přes den už od 1,5r. nespala, ale byla protivná jak noc a unavená. Brala jsem ji na poledne na procházku do šátku (mimino v kočáru) Stačilo 30min a pak šla už po svých domů. S večerním uspáváním bych trvala na tom, že nosit nebudu. Také jsem ji cca od 15.m do 22.m nenosila, protože jsem byla těhotná. Vzít do náruče OK, ale v sedě. Tak to praktikuji i teď když chtějí pochovat oi moje velké děti. Ve stoje je fakt neunesu.

autor
22. čer 2020

@lizzie02 Zkusím domlouvat tedy 😁 No já to právě taky nechci vidět, jak to bude ještě s druhým 😁

autor
22. čer 2020

@malytlustyhroch To verim, musí to být dost náročné, taky si říkám, jestli ji nemám vést více k samostatnosti...

autor
22. čer 2020

@cuuza Zkusím domlouvat, děkuji 🙂

autor
22. čer 2020

@martinato1989 To bohužel nefunguje, zkoušela jsem ji pochovat jen vsedě, ale to jí nestaci potvurce 😁 Když jsme doma oba, tak chce právě jen mě, když byla noc beze mě, tak ji tatínek stačil...

autor
22. čer 2020

@drakenn Jo není to ted časově nic hrozneho, ze začátku to byla i hodina. Jenže když se takhle v noci vzbudí třeba třikrát a člověk s ni musí pokaždé vylézt z postele, tak toho už mám potom dost. Ještě když se nám narodi druhé, tak si říkám, že přeci nemůžu nosit na rukou dvě miminka 😁

autor
22. čer 2020

@konidana Na ven ji právě učit nechci, pak běhat ven za každého počasí a oblíkat dvě děti se mi moc nechce. Trvat si na nenošení zkouším, ale nezabírá 😁 Se dvěma to nejde, to je jasne, z toho mám právě strach, až se narodí druhé....

lizzie02
22. čer 2020

To zvládneme, také z toho mám trochu strach, protože u nás, i když nenosím, je to uspavani opravdu na dlouho, ale ono se to nějak podda 😁🤷‍♀️ jinak je možné, že se to i zlomí až budeš pár dní v porodnici s miminkem a bude doma s tatínkem nebo s někým jiným 😉

majsina
22. čer 2020

A kolik jí je přesněji? Syn by asi ve 2 letech nepobral co mu pořádně říkám...ale kolem těch 2,5 už asi jo. Asi bych ji řekla, že mě bolí záda a nemůžu a lehla bych si teda k ní...
Taky čekáme druhé, ale hned jak jsme začali plánovat jsme syna začali víc osamostatňovat. V pokoji sám spí někdy od roka a 3/4 , ale uspávali jsme ho...lehali si k němu a čekali, až usne...jako malej pohoda...ale jak začal mluvit jako kolovrátek tak už teda zaležitost na půl hodiny a když jsem odešla driv než byl úplně tuhej, tak pláč. To si vůbec neumím toto se dvěma představit... Mimino řve, druhej nespi... No takze se uspávání zrušilo...jde si lehnout, přečte se krátká pohádka a já odcházím a usíná si sám. Chce teda nechat otevřené dveře... Ale pro psychické zdraví celé rodiny si myslím, že je potřeba to trochu zorganizovat. Plakal jeden den asi půl hodiny, vydržela jsem... A druhy den, když bude hodný, jsem mu slíbila pohádku (jinak u nás televize moc nejede)...zabralo...takto za pohádku asi týden...usíná sám bez řečí... Když smlouvá, řeknu mu že tak je to každý den a hotovo ...diskuze konci a chrní.

konidana
22. čer 2020

Záleží co je pro tebe priorita.. Jestli ji zvládněš ponosit a pochovat, protože ji radši vezmeš, než aby půl hodiny řvala, tak ji nos. Jestli je pro tebe již neúnosné ji nosit, tak musíš najít jinou alternativu a vydržet zpočátku její řev a protesty. Je to na tobě.

maggiele
22. čer 2020

Ahojky, zkus ji to pomalu odnaucit, chvili jibponos a pak s ni sedni at ti usne v naruci jak je zvykla a presoupni ji do lehu. Pozdeji uz ji vubec nenos a rovnou si ji deh do naruce at usne jak je zvykla a zas odloz. Podle me neusina tim nosenim,ale tim pochovanim,ze ti lezi na hrudniku a to ji uklidnuje. Drzim palce

kmarie81
22. čer 2020

Myslím, že cítí obavu z miminka a ted se skousi zase miminka stát.... Je to někdy normální, že děti který už normálně sami jedí s příchodem miminka zase zkouší vyžadovat láhev, tak tvoje malá chce zase chovat 🙂 ale myslím, že bys ji to měla odnaučit co nejdřív, pac až se to narodí, tak ti třebas může začit delat ještě horší sprasky... Taky by si si měla asi hlavně u sebe říct a hlavně se i přepnout, že ji nijak nezanedbavas a je úplně přirozený že se s přicházející miminkem všechno mění. Jakmile začneš sama pochybovat a mít vůči malé výčitky svědomí (že už na ní není tolik času a tak) začne toho využívat ještě víc. A to spaní v posteli bych už asi taky být tebou zrušila nebo miminko bude spát v postýlce a ty budeš každou noc malou budit při kojení a přebalování?

herminka
22. čer 2020

S dvouletým dítětem se dá už docela dobře domluvit. Vysvětli jí, že ji nosit už nemůžeš (ne kvůli miminku, ať k němu zbytečně už teď nezíská averzi) a zkus zavést nový rituál (případně se jí zeptej, co by jí pomohlo usnout - nevím, nakolik komunikuje).

kaja2016
22. čer 2020

A nemoh by ji nosit tatinek? Ja bych ji vyhovela. To muze byt tim tehotenstvim, deti casto jdou do regresu...