Zoubky - příkrmy - kojení. Co myslíte?

magdalena48
1. lis 2020

Ahojte. Mám téměř 8 měsíční dceru která s růstem zoubků( rostou jí dvě spodní jedničky zároveň) začala bojkotovat příkrmy. Nejdřív obědy, pak ovoce. Zoubky jsou prořezané, ale ještě né celé venku a tak vzala ovoce na milost. Kapsičky si vycucne celé, ze lžičky toho tolik nesní. Zeleninu občas trochu ale spíš vůbec. Dál je hodně mrzutá, špatně spí a chce často kojit. To, co mě trápí je to, že přítel chce, abych jí nenabízela místo příkrmu prso, když nic nesní. Prý se to jinak nenaučí a hlady neumře. Mám jí dát znova příkrm a pak třeba znova a až pak prso. Jinak prý můžu kojit třeba do 3 let. Mně to přijde dost drastické a nechci jí takto "trápit" nebo je občas nutné zakročit aby to dítě pochopilo a nedělalo si co chce? Co byste řekly?

me_druhe_ja
1. lis 2020

@mdch91 Však koj klidně do 15, nikdo ti to nebere. 🙂 Každá jsme jiná. 🙂 Mě je jedno jestli někdo nekoji vůbec nebo 5 let. Já jen říkám, že prostě pokud žena v Africe nemůže kojit, tak je to dost vaznej problém. V podstatě otázka života a smrtí pro to dítě. Za to u nás, pokud žena nemůže/nechce kojit, to žádnej problém není.

jakreb
1. lis 2020

@vladienka No vidis. Moje deti boli kojenci v tom veku nie babatka. A to že tvoja dcéra takmer nic nejedla neznamená ze jeto normálne. Obe moje (a nielen moje) deti mali plnohodnotne prikrmy -komplet obed (samozrejme vyhovujúci veku) tiež už sme začínali večerami a ranajkami. Každé dieta je ine.😉 Tvoje dieta skoro nič nezjedlo. Moje zase od prveho prikrmu celu misku-"preboha"..

mdch91
1. lis 2020

@me_druhe_ja ale tahle diskuze opravdu nebyla o tom, ze nekdo nemuze kojit. Ale je minimalne lehce zvlastni domnivat se, ze dite uz nepotrebuje materske mleko, ale potrebuje umele. Pokud dite nepotrebuje materske, pak nepotrebuje ani jeho nahrazku a ma zkratka zit z jidla a piti. Jen ze proste nektere veci u kterych se tu s jakreb poklepavate po rameni, se vzajemne popiraji. (Ano, jakreb tu nic o tom, ze by odstavila od prsa a dala umele nepsala, jsem si toho vedoma)

mdch91
1. lis 2020

Nojo, holky, tak materstvi zdar. Treba za deset let zjistime, ze jsme to uplne blbe delaly vsechny 🙂

me_druhe_ja
1. lis 2020

@mdch91 Však muj první příspěvek v diskuzi byl o tom, že v osmi měsících může být dítě klidně plne na MM. 🙂 Já bych prostě jen nesrovnavala význam kojení tady a v Africe - tam prostě nekojeny děti nemůžou přežít. 🙂
A jinak jasně, že naše dcery budou nad nasema nazorama otacet oči v sloup. 😀

malytlustyhroch
1. lis 2020

@magdalena48 nemam silu cist celou tuhle ohnivou diskusi, ale pro pripad, ze by to nezaznelo, je klidne mozne, ze se dceri rovnou klubou i horni zuby, nebo dvojky, proto muze byt mrzuta dal. Oba moji kluci meli prvni ctyri zuby venku behem jednoho mesice. Pokud tobe prijde kojeni ok, tak at si pritel trhne (nebo ho to nejak omezuje?).

vladienka
1. lis 2020

@jakreb babatko je teda co? To nie je ziadne casove urcenie.. ved ano kazde dieta je ine, nemyslim si ze dcera bola nenormalna alebo ze teda nebolo normalne ze sa len kojila. Ak sa autorkine dieta chce teraz len kojit, nech sa koji, za mesiac mozno zje 3 jedla denne

jana_zofie
1. lis 2020

@magdalena48 malá teď taky nesní moc obědu. S bídou půl lahvičky. Netuším proč. Jabko kouše v celku, kapsičky sní, kaše nic moc, na jogurtu ujíždí, ale zeleninka s mase max. půl skleničky a to jí to musím dávat alespoň nadvakrát. Pokud chce, tak ji nakojím, nevidím důvod, proč ne. Navíc bych s ní jinak nevydržela. Předpokládám, že to u vás bude stejné. V krajním případě bych se podvolila příteli, ať ho klidně nechá nenakojeného dokud nesní, ale ať si ho celý den hlídá a uklidňuje v tom případě sám. To nedá.

astyna88
2. lis 2020

Syn v tomto období taky nechtěl příkrmy. Kojila jsem plně až do roku, pak je vzal na milost, přispíval hezky, nebyl důvod. Teď mu jsou 3,5r, přes dva roky nekojím a ji všechno.

astyna88
2. lis 2020

@me_druhe_ja

Jen tak na okraj, v Africe jsou ženy v podstatě pořád tehotne a v řadě kmenů to funguje tak, že dítě nakoji např jiná žena. Jak to kdysi bývalo běžné v českých zemích (máma vyrostla na kozím mléku, taky neumřela, můj stryc měl kojnou, svou tetu). Jen ty děti pak vypadají tak, jak vypadají, takže věřím, že ty ženy s našimi zkušenostmi a možnostmi by volili umělou, která má směs vitaminu, které ony do sebe nedostanou...a vlastně se i tak dokrmuji, ostatně můžete na to přispět přes UNICEF.

jakreb
2. lis 2020

@vladienka Pisem niekde ze nemá dojcit?

kuttu
2. lis 2020

@jakreb WHO doporucuje kojeni do 2 let,nejde o závislost,ale pořád v tom MM má spoustu prospěšných věcí,je to takový bonus,nejlepší multivitamin...ja dceru kojila do 21 měsíců kdy se mi prostě sama odstavila a tak by to mělo být...a pokud chce 15 měsíční nebo roční dítě MM,je to v pořádku,pokud maminka s kojenim nemá problém

jakreb
Autor odpověď smazal
Zobraz
jakreb
2. lis 2020

@kuttu Ja nikde nepisem ze dojčenie nie je prospesne. Mne sa tiež deti odstavili same. A naozaj co sa tyka odporúčani WHO to je ina diskusia.