Dlouhodobý nejedlík - zabavovat u jídla či ne?

beatax
30. dub 2016

ahoj holky, prosím o vaše názory a zkušenosti, rok a čtvrt starý syn již od začátku nejeví zájem o jídlo, sni neco jen kdyz ho zabavujeme, popr. mu poustime hudbu.. jinak sebou sije, vztekli, a ma hodne prace, nez aby jedl... asi me odsoudite, ale krmim tak ze proste zabavuji, jinak by neotevrel ani pusinku, nabidnute jidlo se lzickou shodi klidne ze stolu aniz by ochutnal sam... nekdy si sam matla kasi, ale spis po sobe a po stole :D maminky chronickych nejedliku, jaky na to mate nazor, muze to negativne ovlivnit jidlo do budoucna, takove to zabavovani u jidla? mam na vyber, bud nebude jist a bude jen MM, anebo neco sni, ale jen tak ze ho zabavim a on pak otvira pusinku.... uz jsem z toho zoufala, .. kdyz vidim jak deticky okolo zerou jak bezedny :D a u nas se nepapa... mam pocit, ze mu tim mou nastavit spatne stravovaci navyky ... ale vnotrne si myslim ze by male batolatko uz melo neco do te pusinky poradneho nacpat a ne jen mleko :D diky za rady a postrehy... pocitam s tim ze me nekteri odsoudi... a nejsem typ co by dite chte nechat vyhladovet ... apod... 🙂

baris
19. črc 2017

@ivetsiki tak cca do 2,5 - 3 let. Nejdříve jsem holky posadila do jídelní židličky, zapla pohádku a ládovala do nich jídlo. Koukaly na pohádku a jen otevíraly pusu. Časem chtěly jíst už samy, takže jsem je nechala a cca po půl hodině jsem si k nim sedla a dokrmila je. Pak chtěly už obědvat v kuchyni u stolu. V restauraci taky nebyl a není problém.

Mě se holky rozjedly teprve nedávno. Ale se starším dítkem se už přece jenom domluvíš, že ven jít může, až sní ještě 5kousků masa 😉

ivetsiki
19. črc 2017

No uvidíme, třeba pomůžou i ty jeslicky občas, a motivace od ostatních dětí...
Děkuji všem