Jak jíst lépe? Kde brát inspiraci - tipy na blogy, rady...

martaulicna
9. srp 2019

Ahojte 🙂

Ráda by jsem se zeptala ako celkovo vnímáte tému jíst lépe, nebo jestli se o to jako rodina usilujete?

Totiž začalo na mne doléhat, že je to všude a donedávna jsem to moc neřešila, no ráda bych aby jsem byla v tomto ohledu lepší, neznáte nejaké tipy.

Třeba blogy, nebo vaše rady, co a kde nakupovat, nebo cokoli 🙂

Děkuji

fandysek_1
9. srp 2019

@martaulicna základ je vařit z jednoduchých surovin žádné polotovary, připravovat doma svačiny, nekupovat dětem sladkosti a víc péct nebo dělat studené zakusky(zmrzku bych nechala), ovoce a zelenina každý den a stravovat se tak všichni, ať mají příklad. Vařím dle whole30, ale máme přílohy. Maso, zelenina, příloha a dělám různé kombinace. Jime jen biomaso, vajicka a zeleninu máme naší, ovoce vyměňuji za zeleninu. Náš syn ve dvou letech nezná sušenky, bonbóny a sladké pití. Vyhybam se palmovemu oleji u. Myslím, že má smysl věnovat se tomu, co rodina jí a pije.

kajalka
9. srp 2019

My jíme sezónně. Hodně jezdíme na samosběry, buď to zmrazím, zavařím či nasuším. Co jde, uskladním ve sklepě. Přes zimu jíme hl. kořenovou zeleninu, kysané zelí, jabka a zavařeniny. Maso sháním od místních farmářů. Zkoušeli jsme i udit a vyrábět klobásy, to pak zavařím či zmrazím.

kafr
9. srp 2019

Přesně jak píše @fandysek_1. Vařit doma a bez polotovarů. Mě teď nedávno napadlo, jak šidím ryby a luštěniny 🙄, takže je chci začít pravidelně zařazovat. Asi si budu muset udělat např. Luštěninové úterý a rybí čtvrtek, abych nezapomněla 😅
Jinak mě napadá nejíst (nekupovat) blbosti. Takové ty, co jsou jen na chuť, nezasytí a nedodají tělu nic potřebného.

lenicka95
9. srp 2019

@kajalka Zdravím, můžu se zeptat, jak sušíte? Hledám sušičku, abych mohla sušit i bylinky a nespálila je...máte tip? Díky a omlouvám se za odbočení od tématu.

xsenova
9. srp 2019

@martaulicna teraz je fajn na mall.tv porad rozum v troube alebo dobrou chut? Je to s Vankom, Havlickou a pani Večerkovou, je tam info ako citat etikety alebo aky je rozdiel biely/hnedy cukor, kolko solit, Havlicek tam hovori kedy a co vecerat - take vselico ... Na youtube si mozes pozriet tedx prednasku zdravy talir od Margit Slimakovej - ta prednaska je velmi fajn.

kajalka
9. srp 2019

@lenicka95 Já mám roky tuto: https://susicky-potravin.heureka.cz/domo-do-600/#
Byliny ale nejvíc suším jentak rozprostřené na plechu ve stínu.

martaulicna
autor
10. srp 2019

Děkuji velmi pěkně za vaše tipy 🙂 určite se jim povenuji