Dovolená v Itálii s 19měs. dcerou - co musím zařídit?

sosama
2. čer 2016

Ahoj, prosím, potřebuji rady 🙂
V srpnu odlétám s dcerou (19 měs.) na dovolenou ( Itálie- Sardinie), co vše je potřeba zařídit? Dcera ještě nikdy letadlem neletěla, cestoval jste někdo s 19 měs. dítětem letadlem? Jak to dítě snášelo? Co sebou do letadla? Ubytování a vše už je zajištěné, jde mi jen o tu cestu, co je potřeba zařídit z dokladů atd.
Moc děkuji za případné odpovědi 😉

barborka09
2. čer 2016

@sosama Dítě musí mít svůj cestovní doklad - pas nebo občanku. Pro dítě si můžeš vzít sebou do letadla pití v rozumné míře - budeš muset ty nebo dítě ochutnat u kontroly. Se sušenkami a ovocem nebyl problém, taky jsem brala. Jinak kočár sebou bereš až k letadlu (neodevzdávaš spolu s kufry). Po přistání si počkáš a kočár ti zase u ledadla dají. Do letadla jsme brali oblíbeného plyšáka, deku na přikrytí kdyby klima moc foukala a nějaké knížky na zabavení. Malá cestu snášela dobře - letěli jsme totiž ve čtyři ráno, tak celkem rychle usla. Akorát dítě do dvou let nemá nárok na místo (teda jestli si ho navíc nezaplatíš), takže seděla, teda spala na nás. Ale dá se to vydržet. Je teda pravda, že zpáteční let, kdy s námi na tom trojsedadle nikdo neseděl byl mnohem pohodlnější. Ale Itálie je kousek, dá se to určitě zvládnout.

sosama
autor
2. čer 2016

@barborka09
Děkuji, takže zařídím ten cestovní pas, ten se jí určitě bude ještě hodit. Kočárek neberu, letíme za známou, ta už má pro nás vše připravené, tak v tom máme výhodu. Jinak letenku bude mít svojí, takže místo v letadle bude. Letíme v 18:40 hod, na místě budeme v 20:50, ta to nevím jestli bude spát, doma je zvyklá chodit na 20 hod 😕 Do letadla si tedy vezmu pití pro ní a sušenky, určitě přibalím i knížku, ty jí teď zajímají nejvíc. Mockrát díky!! 🙂

majus6
3. čer 2016

My mame pro deti obcanku, po EU to staci a je skladnejsi nez pas, taky je levnejsi a je treba to casteji menit kvuli fotce. Jinak mela jsem pro dceru piti ve sportovni lahvi od Rajce a musela jsem to vylit, ze to neni kojenecka lahev (a to ji byl teprve rok, ale byla z toho naucena), ale pak jsem si to za kontrolou zas natocila u pitka. Jo a kocar jsme odevzdali u letadla a vratili nam ho na pasu s nadmernymi zavazadly, ze pry u letadla nam ho nedaji, asi kazda spolecnost to ma jinak, ale to nebudes resit. Docela se vyplatilo mit nositko, nekdy je to po letisti streka.

ondejperry
22. čer 2016
Uživatel ondejperry je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ondejperry.

Záleží hlavně na tom, do jaké destinace letíte, s jakou společností a jak je let dlouhý. My jsme letěli na Maltu s agenturou www.cpatravel.cz a vše jsme zvládali na pohodu. Let trval něco málo přes 2 hodiny a malá je celé prospala. Připravené jsme měly akorát kukuřičné křupky a pití v dětské láhvi s pítkem. Jelikož je Malta členskou zemí EU stačily nám občanky 😉

tulikiss
22. čer 2016

nevim odkud letis, ale v Praze se aspon loni piti neochutnavalo, jen ho dali do nejakyho pristroje. dcera loni letela mesic pred 2 narozeninama a mela normalne lahev s pitkem a nebyl s tim vubec problem. pokud letite bez kocaru tak super odpadnou problemy s nim a na letisti vetsinou, v Praze to tak je jsou takove ty obycejne golfky na pujceni na takove to prechazeni. do letadla urcite bud neco na cucani aby pri vzletu a sestupu polykala nebo piti, tam je ale problem kdyz moc pije moc i cura. jinka je to vpohode dost sem se toho bala ale mala pri obou cestach usnula a byl klid. letos letime zas tak sem zvedava jestli zase usne nebo uz bude zvedavec co se o vse zajima jako ten starsi. 😀