Pohlaví miminka, pomohly nějaké babské rady?

tercasv
8. dub 2018

Ahojky,

s manželem se pomalu začínáme bavit o našem prvním miminku. Byli bychom strašně rádi, kdyby se nám v budoucnu narodil kluk. Naše příjmení je jediné v republice a tak by náš syn zajistil pokračování rodu :D

Doktor mi řekl, že chlapecké spermie jsou pomalejší, tudíž je lepší mít sex v den ovulace, holčičí spermie jsou rychlejší, a tak je lepší mít sex 1-2 dny před ovulací.

Pomohli vám nějaké babské rady, abyste se dočkali vaší vytoužené holčičky nebo chlapečka?

Neodsuzujte nás, samozřejmě že miminko budeme nadevše milovat, ať to bude holčička nebo kluk a je pro nás nejdůležitější aby bylo zdravé.

Děkuji za odpovědi.

ji_tuli
8. dub 2018

Ahoj já jsem to tedy slyšela přesně naopak, co můžu z vlastní zkušenosti doporučit,je počítat plodné dny podle metody Dr. JONÁŠE máme kluka a holku a obě přesně podle těch datumů vyšli. Mrkni třeba na Najdise.cz, tam bude odkaz

tercasv
autor
8. dub 2018

@ji_tuli Aha :D Už jsem to našla. Antikoncepci bych případně vysadila červenec/srpen a v srpnu a v říjnu vyhází kluk :D

ji_tuli
8. dub 2018

Asi bych raději vysadila i dříve, aby se tělo trochu stihlo vyčistit. A přesně dodržet v ty vypočtené dny plus to zkusit i v den ovulace podle bazální teploty jen pro jistotu, ty dny se můžou lišit, tak to pojistit 🙂

michalelka
8. dub 2018

U nás Jonáš vůbec nevyšel.. :-/ Jinak “holky” vydrží déle, než “kluci”.. ale musíš počítat i s tím, že cesta k vajíčku taky chvilku trvá a ne vždy víš na 100%, kdy ovu proběhne.. jinak držím pěsti, s příjmením to máme stejně a za pár dnů se nám chlapec narodí 🙂

priefi
8. dub 2018

@tercasv je to naopak, klucici jsou rychlejsi, ale vydrzi kratsi dobu, holcici jsou pomale, ale vytrvalejsi a vydrzi tedy delsi dobu. Pokud chcete chlapecka, musite v den ovu (to sedi), protoze nezvladnou dlouho na vajicko cekat, pokud holcicku, je lepsi par dnu pred ovu. Ovsem hraje roli i Tvuj hlen, pokud nebude priznivy, klucici spermie k vajicku nedorazi a pokud to stihnou v pozadovanem case, dorazi k nemu aspon ty holcici. Pak jeste zalezi od kvality spermii, pokud Tvuj partner je ma opravdu kvalitni, vydrzi dele i ty klucici, pokud moc kvalitni nejsou, nemusi dorazit k cili ani ty holcici. Preji hodne stesti 😊

priefi
8. dub 2018

@tercasv jak to myslis, ze v srpnu a v rijnu vychazi kluk? Pocitej s tim, ze kdyz vysadis HA, telo nemusi slapat jako hodinky (ale muze). Po vysazeni prvni 2 m byva hormonalni boom a je pry snadnejsi pocit. Nam to vyslo.

daasqua
8. dub 2018

Schválně jsem to nyní zkoušela ovlivnit na holčičku podle všech možných rad a čekáme na 90% kluka:
- sex 2 dny před ovulací (holka)
- hodně vápníku, hořčíku, málo sodíku a draslíku (holka)
- ráno nesnídat, jíst méně, málo masa, hodně sóji, podobné manžel (holka)
- teplo, léto (holka)
- podle jedné tabulky (asi té čínské) taky vyšla holka
- plus určitě jsem ještě na něco zapomněla, kde vycházela holka
Metoda Jonáše a plodných dnů vůbec neodpovídá, ovulaci mám mezi jeho termíny, blíž je holka.
Já myslím, že i když nějakou náhodou kombinací všech možných metod navýšíte počet mužských spermií oproti ženských (či naopak), tak stejně vajíčko může čekat, budou do něj bušit mužské spermie, ale ono si počká na ženskou a tu teprve pustí dovnitř...

tercasv
autor
8. dub 2018

@priefi Pokud bychom měli sex v ten den v srpnu a říjnu, tak je větší pravděpodobnost, že se narodí kluk 🙂 Teda jestli jsem to dobře pochopila :D Aha, tak možná jsem doktora špatně pochopila nebo to popletla. A doktor taky říkal, že 3 měsíce po vysazení je největší šance otěhotnět. S těmi spermiemi zatím nevím, doufám, že jsou kvalitní :D Vše je zatím informativní 🙂

@daasqua Zajímavé 🙂 Samozřejmě, že si nechceme hrát na bohy, budeme rádi za zdravé miminko. A pokud se nám narodí holčička, tak až se bude vdávat, tak si její manžel vezme naše příjmení a rod bude zachráněn :D :D Jinak tchán je nejmladší ze 4 dětí, má 3 starší sestry :D

daasqua
8. dub 2018

@tercasv Jo, já to zkoušela jen tak z legrace, zda to funguje... chceme mít dvě děti, tak třeba se holka podaří napodruhé, chtěli bychom páreček 🙂 Hlavní ale je a vždy bude zdraví 🙂

sviva
8. dub 2018

@tercasv osobně si myslím, že to neovlivnite, někde jsem četla, že jediné vědecky prokázané hledisko je rychlost spermií, druhý v pořadí byl výzkum na kravách, kde pokud krava před oplodněním stradala a hubla, byla to holka, opačně kluk... myslím 😂 píši ale spíš proto, že za sebe bych doporučila, pokud berete hormonální antikoncepci, vysadit ji podstatně dřív a nechat tělo se trochu od té chemie očistit, zregenerovat, nechat posílit svůj přirozený cyklus... zkrátka dát tělu čas, aby se před otěhotněním vrátilo do své přirozené polohy. Jinak přeji, ať otěhotnění vyjde a miminko je zdravé.

karolly
8. dub 2018

Hodně štěstí 😀 Nám ani jedno dítě nevyšlo podle nějakých tipů nebo výpočtů.... A ať je to, co je to, hlavní přeci je, že jsou zdraví...

daasqua
9. dub 2018

@tercasv Ještě jsem si vzpomněla, že HCG mi vycházelo vždy vysoké (holka), v 2-4 měsíci jsem měla strašnou pleť, víc chloupků a hrubší rysy (holka), mrňousek měl mírně vyšší tep (holka), bříško mám spíš nahoře (holka), čárku na břiše mám dlouhou (holka) a měla jsem chutě spíš na sladké než na kyselé okurky (holka) 😀
Jinak také doporučuji vysadit dříve, my to měli půl roku předem, cyklus byl naštěstí už od začátku jako hodinky.

beata.n
9. dub 2018

Me zadna z metod, co jsem nasla na netu nikdy nevysla. Mam dva kluky, a mladsi mel byt podle vseho holka. Ted cekame treti a mela by to byt podle dr holcicka. Nic jsem nedodrzovala, spis to byla jedna velka nahoda.

tercasv
autor
9. dub 2018

Holky, moc děkuji 🙂 Vím, že se na některé metody nedá spolehnout a jsou úsměvné (sex v sudé a liché dny, být natočená na sever/jih) atd. Prvořadé je, aby miminko v budoucnu bylo zdravé 🙂

jocelyn77
10. dub 2018

My zkouseli uplne vsechno na chlapecka, mela jsem to nastudovany, pripraveny😁 jen moje mamina rikala, at si to planuju jak chci, ale ze v nasi rodine jsou vzdycky prvni holky. Ja ji neverila, prece jsem udelala vse pro kluka. I v tech ruznych tabulkach vychazel vsude kluk. A za mesic se narodi Mia 😂

codal
10. dub 2018

Díky bohu, že alespoň v tomhle tu přírodu zatím neumíme očůrat😀

mamamtbo
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronka_123
10. dub 2018

My jsme vyzkoušeli doporučené "recepty" na holku a je z toho kluk 😀