Sterilizace ve 23 letech - názory

nikolinka0000
21. čer 2019

Maminky chtela bych se zeptat jaky mate nazor na sterelizaci ve 23 letech? Ted budu mit 3 cisarsky rez a doktori mi to porad pripominaji, dalsi dite v planu urcite nemam ale myslite si ze sterilizace v tak nizkem veku je dobry napad? Nebo by jste radci odmitly? Porad nat tim premyslim uvitam kazdy nazor dekuji

gracinka7
21. čer 2019

Jestli další dítě nechceš, šla bych do toho. Po třetím císaři by ti ji měli udělat snad i zadarmo. Jen si to pořádně promýšlí, abys toho třeba v budoucnu nelitovala.

copinka
21. čer 2019

Mám taky 3 CS a nechala jsem se taky podvazat a asi bych se nerozmyslela protože další CS je fakt už velký risk takže za mě určitě ano 😉😉 i v tom nízkém věku

viiny
21. čer 2019

Pokud jsi si jistá, že 100% nechceš další dítě, určitě bych do toho šla. Je to jistota, že se nestane nehoda a ty budeš v bezvýchodné situaci. Otázka zní, jestli to neřešit antikoncepcí apod, ačkoliv ta bude finančně náročnější a není to 100% .. pak také otázka toho, že jsi mladá, co když (nedejbože) budeš mít za 10-15 let nového partnera a ten s Tebou bude chtít dítě. Noo, je to velké pro a proti. Já teď budu mít také 3 děti a upřímně nad tím také přemýšlím, je mi sice 27, ale jsem si jistá, že budu ráda v 45 už relativně “svobodná” a moc si užívat život a ne se starat o další prtě 🤷🏻‍♀️

surikata131
21. čer 2019

@nikolinka0000 já bych do toho asi nešla, nevíš co bude za nějakých dejme tomu 15 let, třeba budeš ještě jedno dítě chtít...

zuzajulie
21. čer 2019

Pokud uz dite nechces, tak urcite - ze zdravotniho pohledu je lepsi tu delohu uz fakt nechat byt 🙂) ja cekam druhe, resp. treti, a potom uz nechci. Sic je mi vic.

te_ga
21. čer 2019

já do toho šla v 28 letech - mám tři děti a všechny císařem. Přemýšlela jsem nad tím strašně dlouho, probírala jsem to ze všech stran a nakonec se rozhodla do toho jít. Trošku mi pomohlo vědomí, že kdybych ještě někdy dítě chtěla, šlo by to udělat uměle, s tím tedy, že bych si to celé hradila sama. Aspoň takhle mi to vysvětlili dva doktoři. A zatím nelituji... Pravda, nejmladšímu je teprve půl roku, ale zatím jsem ráda, že jsem do toho šla a nemusím řešit antikoncepci a můžeme se s mužem milovat beze strachu... A zatím jsem tedy přesvědčená, že další dítě už fakt neee 😀 A co se týče toho, kdybychom se s mužem nedejbože rozešli a já si našla jiného chlapa, tak můj názor je, že pořád bych měla ty tři děti a to je dost. Takže by se musel smířit s mými třemi dětmi a další nechtít, nebo jít holt o dům dál 😀

sisoidka
21. čer 2019

Pro mě docela také aktuální téma, bude mi 30 a čekám třetí dítě. Vím, že další dítě už určitě nee, ale je to velký zásah do těla, tak nad tím přemýšlím. Vy, co jste sterilizaci podstoupily, jak se cítíte? Nejsou u ní nějaké vedlejší účinky? Když jsem brala antikoncepci, tak jsem hodně trpěla na záněty močáku, pak jsem anti vysadila a rázem byl klid. Po druhém dítku jsem si nechala zavést nitroděložní tělísko a hned jsem dostala velmi těžké záněty močového měchýře, takže tělísko muselo po 2 měsících ven. Od té doby klid... Tak nad tou sterilizací po třetím dítku pořád přemýšlím... 🙂

glimmer
21. čer 2019

já jsem po dvou CS ... obě císařem ... bylo mi 33 let a věděla jsem, že už další dítě nechceme, i vzhledem k riziku pro mě, při dalším těhotenství ... měla jsem to zadarmo, na pojišťovnu

calvac
21. čer 2019

@nikolinka0000 urcite bych v tomto pripade do toho sla. Dalsi cisar je fakt riziko.

michaela19911991
21. čer 2019

Já bych do toho šla. Jedná se o podvazaní tzn. že kdyby sis to přece jen rozmyslela je tu možnost umělého oplodnění. Mám kamarádku která do toho po 3 sekci šla, za 10 let chtěla přece jen ještě jedno a má ho přes umělé oplodnění.

misakri
21. čer 2019

Člověk míní a život mění..
Měla jsem 2 děti císařem,šťastné manželstvi,byla jsem si jistá,že další dítě nikdy nikdy nikdy..
Po 10 letech jsem se rozvedla,poznala nynějšího manžela a šup,třetí miminko = třetí císař,znovu jistota,že nám jedno společné stačí,další dítě nikdy nikdy nikdy..
Podstoupila jsem sterilizaci a.. a dcerka nám umřela.... Jak já bych chtěla a vím,že i přes to velké riziko bych do dalšího dítěte šla..
( Vím,že to jde umělým oplodněním ) - jen jsem chtěla říct, že si to dobře rozmyslete, v takhle mladém věku..

larascont
21. čer 2019
Uživatel larascont je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od larascont.

@nikolinka0000 ono pokud máš 3 císař a nejde to přirozenou cestou tak bych na to přistoupila protože ted miminko nechceš ale nehody se stávají a pak by byl problém protože by si ohrozila sebe a musíš myslet na to že máš doma děti o které se staráš

hermanecka
21. čer 2019

@te_ga presne,pokud by i zena zatouzila po diteti tak ho mit muze,ale jen diky um.oplodneni ale porad muze..takze si podvazanim cestu nezavirate

copinka
21. čer 2019

@sisoidka není mi vůbec nic 😉😉 jsem ráda že do sebe nemusím cpát antikoncepci a mám svatej pokoj 😉😉 jediné co je nevýhoda že nejde nijak oddálit menstruace ale třeba mě se úžasné zkrátila na 2 dny

babanci
27. led 2020

Nešla bych do toho. Jsi mladá a stát se může kdeco. Nechci nic přivolávat,ale prostě nikdy nevíš.

julielim
28. led 2020

Ja bych do toho sla. Je mi 25, az porodim druhe, bude mi 26 a urcite na sterilizaci pujdu, protoze dalsi dite nechci a nebudu mit. Ale ja k tomu mam zdravotni indikaci.. kazdopadne je to jen tve rozhodnuti a nikdo te do nej nemuze tlacit. Je to trvale, tak to opravdu dobre promysli.

floruska
28. led 2020

@nikolinka0000 no také jsem ho chtěla ale mám 3porody normálně a jeden CS a i tak mi toto žádný z doktoru přímo nedoporučil nakonec jsem do toho nešla a taky v tomto věku jsi mladá a co když budou komplikace nebo tak to chceš potom riskovat zdrav.problémy atd?nikdy nevíš co se jako naschvál posere

priefi
21. únor 2020

@nikolinka0000 nikdy nevíš, co Ti život přinese. Měj stále právo volby