Antimatky 🙂
Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....
Stručné shrnutí
- Rodiče v diskuzi popisují časté noční buzení dětí a vyčerpání a uvádějí jako praktická dočasná řešení hlídání od prarodičů a omezení noční lahvičky nebo kojení.
- Několik rodiček doporučilo nákupy přes Tesco online s rozvozem jako způsob, jak se vyhnout stresu s dětmi v obchodě; cena dopravy v příspěvcích byla uvedena 69–99 Kč a platba probíhá online nebo kartou při převzetí.
- Problémem jsou i nehody s dětskými kosmetickými přípravky; v diskusi byly konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem a Garnier tělové mléko (mango), u kterých uživatelky popisovaly obtížné odstranění a dlouhodobé skvrny nebo kluzký povrch.
Nejčastější otázky
Q: Jak využít Tesco online nákup, když chci nakupovat bez dětí?
A: V diskuzi uživatelka popisuje, že objednala včera přes Tesco online a nákup jí dorazil následující den; cena dopravy byla uvedena 69–99 Kč v závislosti na čase doručení a platit lze online nebo kartou při převzetí (hotovost prý nelze).
Q: Co dělat při častém nočním buzení dítěte?
A: Diskutující uváděly různé praktiky: některé napsaly, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení vedlo ke spánku delšímu bez přerušení; jiné zmiňovaly podpůrné přípravky jako homeopatický sirup Sedalia nebo Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou, přičemž jedna uživatelka uvádí dávkování 2–3× denně po 5 ml, a zároveň byla poznamenána obava z přílišné sladkosti.
Q: Jak se zbavit skvrn a mastnoty po dětských krémech (Indulona, Sudocrem, tělové mléko)?
A: V diskusi jsou konkrétní zkušenosti: Indulona byla natřena na okna, Sudocrem se u dětí špatně smýval a kakao i tělové mléko (Garnier mango, velké balení) zanechalo na linoleu kluzký povrch přibližně 14 dní; v diskuzi však nebyla uvedena jednotná nebo ověřená metoda odstranění.
Q: Kde hledat akutní psychickou pomoc pro vyčerpané rodiče v ČR?
A: V příspěvcích se jako instituce zmínily Bohnice a uživatelka žádala o telefon na Chocholouška; v diskuzi ale nikdo konkrétní kontaktní číslo nebo adresu těchto služeb neuvedl.
Q: Jak omezit škody, když dítě začne mazat krémy a potraviny po bytě?
A: Rodiče v diskuzi doporučují schovávat krémy a kosmetiku mimo dosah dětí, zamykat dveře a schovávat klíče vysoko, a jako praktickou taktiku uvádějí také pustit dětem DVD či pohádku na zklidnění.
Q: Jak řešit každodenní nákupy a obědy, když je rodič sám/á s dětmi?
A: Uživatelky uváděly tyto konkrétní možnosti: objednávat potraviny přes Tesco s rozvozem (69–99 Kč), využívat rozvoz obědů z obecní jídelny či „lidové jídelny“, nebo jít nakupovat bez dětí (s batohem) a použít DVD/pohádky jako zajištění klidu v obchodě.
Závěry z diskuze
Shoda
- Rodiče se shodují, že časté buzení a neukázněné chování dětí je vyčerpávající a že pomáhá praktická podpora (prarodiče, hlídání) nebo techniky jako nákupy online.
- Většina diskutujících uvádí, že dětské nehody s krémy, oleji a jídlem jsou běžné a obtížně se odstraňují (konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem, Garnier mango).
Sporné názory
- Někteří rodiče píší, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení zlepšilo noční spánek dítěte; jiní uvádějí, že po odebrání lahvičky se noční buzení zhoršilo nebo efekt nebyl jasný.
Otevřené otázky
- Které konkrétní postupy nebo produkty jsou spolehlivě účinné proti častému nočnímu buzení dětí?
- Jaké osvědčené metody nejlépe odstraní skvrny od tělových mlék a dermatologických mastí na koberci a lino?
- Kde přesně získat akutní psychickou podporu pro vyčerpané rodiče (kontakty na Chocholouška, Bohnice apod.) nebyly v diskuzi poskytnuty.
Zmíněné značky a firmy
Indulona, Garnier, Sudocrem, Sedalia, Topvet, Tesco, Lidl, Modrykonik, Super.cz, Chocholoušek, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
tělové mléko mango od Garnier, Indulona, Sudocrem, tělové spreje, řasenka, homeopatický sirup Sedalia, Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou (2–3× denně 5 ml uváděno), Tesco online nákup s kurýrem (doprava 69–99 Kč), objednávky nákupu přes internet, rozvoz obědů z obecní/lidové jídelny, odebrání noční lahvičky/omezení nočního kojení, používání DVD/pohádek jako uklidňovací taktiky, ukrývání klíčů a zamykání dveří, babybox
Místa a osoby
Praha, Slovensko, Bohnice, Karibik
@vlaru kolikrát se přistihnu, že uklízím v noční košily, ještě v jednu odpoledne 😀 😀 večer, když už i nejstarší dítko spí, tak hodím kopyta hore a místo nějakýho úklidu nebo čtení knížky, čučím na telku nebo do noťase 😀 😀 to samý ted, když prcek usnul po obídku a Danielka má školu do půl čtvrtý, to je balzám 😀
@renatalen taky to mívám, vzbudím se s tím ráno, ale po pár úkonech, kdy mě tahá prcek za nohavici a leze mi do kýbla s vodou mě chuť do úklidu přejde 😀
@mufinka26 přesně. kamarádka prý chodí spát až v jednu v noci, protože jak ti její tři chlapi jsou do postele, tak ona gruntuje. k tomu jsem se nikdy nedonutila. jak jde prcek do postýlky, tak mamka si dá max sprchu a šup do postele k televizi. a že bych ráno vstávala rychle v šest, abych něco stihla než se vzbudí? ani náhodou. v noci stále vstáváme, takže jsem ráda, že konečně nevstáváme o pěti, ale až kolem osmé a užívám si to pochrupávání s prckem. akorát pak blbý, když vstáváme 8-9h, tak dopo už toho fakt moc nestihnu a pak mám špatný svědomí 😀 a druhý den stejně nic nezměním 😀
Tak u nas sa nespi od narozeni 🙂 nejdriv kvuli kojeni, pak zuby, pak ho operovali a zacali nocne mory.. Za mesiac bude mat 4 roky, zaspi u sebe v pokojicku, mezi pulnoci a druhou se prestehuje k nam.. Uz som rezignovala, potrebuju sa vyspat, tak ho necham.. Aj tak sa casto budi s placem, alespon uz obvykle nemava tie hysteraky.. Keby som mala spocitat noci, kedy spal dlhsie ako 6 hodin vkuse, tak som max. na cisle 10.. (za cele 4roky)
To by mě tak hlo uklízet do jedný v noci! Jakmile děti spí, je relax, buď si zalezu ke knížce nebo k filmu, ale rozhodně neuklízim. Chci mít taky chvilku pro sebe. Obávám se, že nám už odpolední spaní odpadá... Ach jo... K tomu zima, to teda nevím, jak to doklepeme do večera 😒
Tak mě teď klídek končí! 🙂
Dopol. jse tu měla kamarádku,takže žádná pohodička sama pro sebe a prcek chrněl od devíti do půl jedné 😝
V půl třetí letím pro malou do školy a na tenis,pak domů napsat úkoly,udělat večeři,odvést velkou na angličtinu,žehlit a je večer! 😅
@blahova_andrea týý jo, kvůli úklidu nespat 😨 To já si zase ráda schrupnu, malej mi vstává v šest ráno a pak už nespíme 😀
@renatalen
@mufinka26 no jo, když ona měla kamarádka ty dva lumpíky děsně brzy po sobě a ten mladší se navíc narodil s vadou srdíčka, tak ten první rok života byl fakt hooodně náročnej a nedivím se jí, že přes den neměla čas ani prostor vytírat podlahu a pucovat kuchyň nebo koupelnu, navíc její manžel je na to docela háklivka, což teda si myslíme holky zase svoje o nějaké té pomoci nebo toleranci, že? 😉 Každopádně já teda domácnost tolik nehrotím. Jeden den při Míšově spánku sjedu podlahu, druhej koupelnu atd. Papání mám pro něj zavařený i zamražený, abych nemusela vařit denně a přítel má hranice bordela o dost dál než já, takže si nestěžuje a klidně nám po práci i uvaří večeři, když se nechce mě.
@blahova_andrea u nás je to v úklidu jednoduchý, manžel jede krátký-dlouhý týden v práci, taže hoodně pomáhá s úklidem, ale převážně dám malýho Danelce, at si hrajou a já si v klídku uklidím 🙂
@blahova_andrea
@vladla ten můj taky strašně rád vaří, moc chtěl být kuchařem, ale nemoc mu to nedovolila, tak aspon kuchtí pro nás 😀
Tak to tu hodně maminek bude závidět, protože ten můj dobře vaří a děsně rád peče (což teda já děsně nerada). A to nesmím zapomínat na ryze mužské schopnosti, jako oprava nebo výroba čehokoliv, co si máma vymyslí 😀
@blahova_andrea Což manžel taky stluče,postaví....celý domeček opravoval sám,takže šikovný je! V úterý mi přivez nádherné stoly co sám vyrobil.Toužila jsem po kuchyňském velkém stole a o menším do obýváku.
Jsou opravdu nádherné!! 😉
Ale kdyby mi na ten stůl postavil ještě talíř třeba s biftekem.....ne stačila by třeba topinka,abych nebyla za mrchu!! 😀 😀
Tááák a právě mi dítko rozsypalo hlínu z květináče na vytepovaný koberec. 😠
Kdy že to dnes startuje na ten Mars?! 😀
Souhlasím se všemi - večer je jen pro mě/nás s přítelem. A je vyloženě pasivní - televize, knihy, časopisy, internet... Na přítele si taky nemůžu stěžovat. Do domácích prací se nehrne, ale když potřebuji pomoct, tak si vezme malou k sobě a třeba večer po práci vykoupe nebo o víkendu nakoupí a občas uvaří. Já mám ještě ten luxus, že chodím jednou za tři týdny na jedno odpoledne do práce (střídám dvě kolegyně) a přítel je s malou. Včera jsem si to vyloženě užila, stihla jsem i nějaký ten obchod... 🙂
No a samozřejmě, čas přes den mi taky zabere to pročítání příspěvků na diskuzi, semtam něco napsat... 😀
blahova_andrea také závidím, hlavně to pečení teda. Na vaření si teda moc nestěžuji. Naštěstí u nás funguje obecní kuchyně, která obědy i rozváží. A to je fakt úúúžasné!!! Takže se stane, že třeba i 4x týdně nevařím! Maximálně nějakou polívku na véču, páč u nás se studená kuchyně moc nemusí 😝 .
@renatalen přítel je dělník a přes den často na jídlo nemá vůbec čas, takže u nás se studené večeře taky praktikují minimálně. to spíš ošidím sebe na oběd, ale večeře si užíváme společné a teplé. teď jsem ho překvapila večeří o třech chodech, ale to byl spíš zázrak...prostě se mi chtělo vařit 😀 no ale hned byla na seznamu i svatba 😀 tak to s tím vařením nesmím moc přehánět 😀 tu jídelnu skoro závidím. ale my máme kousek moje rodiče a třeba včera jsme vyfasovali papriky s rajskou a knedlíkem. hlídali mi hoďku prcka než si zacvičím a pak jsem do sebe naládovala knedlíky 😀
tak ja se k vam musim pridat, i kdyz vam pred vama docela solidni naskok. My uz totiz mame na Marzu i koupenej pozemek. Dostali jsme ho jako svatebni dar od strasich a zkusenejsich 🙂. Takze pokud nekdo neznate presny kvadrant, kam zaletet, dejte vedet a rezervuju vam u nas termin 🙂.
Jinak my vstavame v 5.40 uz cely posledni tyden - pravidelne jak hodinky ☹
Prosim vas a stava se jeste nekomu jinemu, ze kdyz rano vstanu plna optimismu a predsevzeti, ze dnes budu na deti jen a jen mila, nezvednu hlas atd, tak je obycejne do peti minut serezu: 🙂
@renatalen @mufinka26 @blahova_andrea bordel v bytě - spokojené dítě!!! já se tím heslem řídím 😀 😀
@blahova_andrea no jo, ti chlapi se na to jídlo fakt dají utáhnout 😀 . No, my máme kousek manželovo rodiče, kteří vlastní hospodu a každý pondělní večer musí být v hospodě manžel se synem na držkové. Jinak hned volají, proč nepřišli 😀 .
@aknavis taky jsme měli období, kdy děti vstávaly před šestou. Naštěstí je to přešlo. Dnes vstávaly v půl osmé, to bylo úúúžásné!!! Také si každé ráno říkám, že na ně nebudu křičet. Když ale třeba začnou skákat ze stolu na gauč a na opak a ze stolu na zem, tak mě to přejde. A navíc, starší už začíná odmlouvat, takže když mu řeknu po stopadesátý, že si má po sobě uklidit a on mě ignoruje nebo mi říká proč já, tak jde moje předsevzetí do háje. 😀

@monyliny Terez mi takhle po nějakém očkování prořvala tři noci... dvě jsem s ní prochodila po obýváku a tatínek spokojeně chrupkal, třetí jsem byla tak KO, že jsem ho vzbudila, oznámila mu, že to řve "jeho půlka dítěte" dala polštář přes hlavu a spala až do rána. Ráno ti dva spali vedle mě v posteli, akorát tatínek byl samý cucflek, protože malá byla hladová, tak zkoušela jestli něco nepoteče z tatínka 😀 😀 😀