Co jsme přijeli z porodnice, pes vyvádí

lucie046
10. únor 2018

Ahoj, potřebovala bych radu, mám týdenní holčičku, včera jsme prijeli domu z porodnice a máme ještě malého 2rocniho jezevčíka, psa. Když jsme malou přivezli od té doby hrozně vyvádí, stéká skace na postýlku je jak blázen. Nevím si s ním rady, nemůže někdo poradit? Kdyby to časem nepreslo, nepomohla by kastrace? I kdyz to už by byla taková krajní možnost. Dekuji

horsiee
11. únor 2018

@smudlinka24 jo taky je mi smutno z toho když jde zvíře pryč, hlavně když to s ním majitel ani nezkusí. Jednou mám za to zvíře zodpovědnost a když ne tak si ho nemám pořizovat. Dítě taky nevykopnete z domu když přijde těžší období. Hlavně, že když dítě povyroste a začne toužit po zvířátku tak se mu honem nějaké koupí a když už je zvíře nepohodlné tak šup s ním zase pryč.

smudlinka24
11. únor 2018

„Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži...“ „Jsem zodpovědný za svou růži...,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.

Zdroj: https://citaty.net/blog/citaty-z-maleho-prince-...

zmrz_lina
11. únor 2018

Podle mě jeho chování není projevem zarleni, ale zvědavosti. Mám doma 2 labradory - šestiletého psa a devítiměsíční fenku a k nim triletaka a šestitýdenní miminko. Psy jsme s dětmi seznámili ihned po příjezdu z porodnice a jsou s dětmi v kontaktu od začátku (samozřejmě pod dohledem), nikdy jsme je od sebe neseparovali.

eviicka
11. únor 2018

@horsiee
@smudlinka24
Holky já bych nesoudila, životní cesty jsou nevyzpytatelné a v určitých výjimečných situacích je změna nejlepším řešením pro všechny i pejska.

smudlinka24
11. únor 2018

@eviicka Souhlasim, pokud budou vyjimecne, to ale bohuzel nejsou😒

alenqa
11. únor 2018

@eviicka Dekuji za podporu,i za vam co pisete ze nechapete,jak se nekdo muze takhle zbavit pejska.Jeste nedavno bych take odsuzovala,a mozna si to taky zjednodusuji,nevim.Ale nedokazu si predstavit,jak to vsechno sama zvladam.Ale zkuste si predstavit,ze ve 32letech jakoby zazrakem otehotnite s novym pritelem,je to moje prvni,vymodlene.Z pritele se vyklubal parchant,a nechal me v tom samotnou.Ted jsem 35tt,a od 25tt na rizikovym.Nedokazu si predstavit,jak sama skloubim peci o miminko a velkyho psa,kteryho mi nikdo nevyvenci.Nemuzu prece nechat malyho doma a jit ven jen tak na prochazku a dohromady to taky nejde,je to jelito,a jakmile potkame nekoho,koho chce pozdravit,nebo pejska se kterym by se chtel ocuchat,tak jsem tam zase sama,a mit v ruce na voditku 30-ti kiloveho silnyho psa a v druhe kocarek,no nevim.A vety typu ani to nezkusila??Ja prece nebudu cekat az se neco stane,to bych pak rovnou mohla skocit pod vlak.

smudlinka24
11. únor 2018

@alenqa Vencim 3 psy, jednoho na voditku, v druhe ruce vezu kocarek nebo mam nositko. A to vsechno 3x denne, jde to. Jenom kdxz jsem byla na rizikovem, museli me zastoupit, to je jasne.

horsiee
11. únor 2018

@alenqa trochu souhlasím, jestliže je pes i přes cvičení na cvičáků naprosto neovladatelný tak Vám nic jiného asi nezbude.

Problém dnešní doby je v tom, že psi už nejsou psi, ale mazlíčci. Celkově musím přiznat že když to zhodnotim jako celek tak lidstvo nestojí za nic. Pro ty co si myslí že to zbytečně dramatizují, tak je musím vyvést z omylu. Zajděte si do nejbližšího útulku, jedno jestli pro psy, kočky nebo cokoliv jiného a chvilku si povídejte s lidmi co tam pracují. Z některých příběhu vám bude značně nevolno. Teď si myslíte, že všude se najdou nějaké zrůdy, ale většina zvirat strašně trpěla jen kuli lidské hlouposti a omezenosti.

Teď už se pokusím držet tématu.
Jednoznačně je třeba dohnat mezery ve výcviku. Dále je třeba být ostražitý když je pes u mimi, ale neseparovat psa. Pes i mimi musí mít kousek prostoru kam ten druhý účastník nesmí. Je fajn ještě před příchodem mimča z porodnice dát pejskovi očichat něco co je ,,načichlé,, miminkem.

alenqa
11. únor 2018

@horsiee no právě z toho co jsem v útulcích videla jsem špatná.Kdysi jsem byla dobrovolník v útulku,pak jsem mela dva psy,oba dva nez pošli stářím,a vzdy jsem byla proti tomu,dat psa pryč.Upřímně řečeno,na tohoto prdolu jsem se upnula,a ted se mi po letech konečně zadarilo.Přiznávám že chyba je i na mojí straně,ze jsem zanedbala výcvik,je tak trochu rozmazleny a tvrdohlavy buldog,Sama jsem z toho špatná,ale snad se bude mit dobře.Teď cekam na paní,ktera jede z daleka,posilali jsme si fotky,informace mam připravenou smlouvu s tim ze zůstaneme v kontaktu a kdyby něco,tak ho beru zpět.

horsiee
11. únor 2018

@alenqa kdyby paní byla ochotná sem tam poslat třeba foto, nebo zavolat, případně můžete podniknout třeba jednou za rok společný výlet tak by to bylo prima. Špatně je když už teda musí zvíře jinam, ztratit kontakt úplně, může být v milující rodině, ale taky kdekoliv jinde. Což ostatně víte, takže už se o osud psiska nestrachuji. Také se pravidelně hlásíme depozitu kuli jedné kočce a pár fotek za rok nikoho nezabije.

swetlusska
11. únor 2018

já psy miluju, vždycky jsme je měli, ale k dítěti mi to prostě nejde, nechtěla bych ještě mít doma psa a bát se, že malýmu pejsek něco udělá.

kejt29
11. únor 2018

On si zvykne, je to pro nej nove. Nase fenka byla hystericka kdyz mimco zacalo plakat, proste chtela vedet, co se mu deje. Vzala bych ho ven na dlouhou prochazku at se unavi a za cas bude pro nej uz jen dalsi clen rodiny 😉

alenqa
11. únor 2018

@horsiee Tak už si ho odvezli😢,paní byla příjemná,a domluvili jsme se,že zůstaneme v kontaktu a kdyby něco, tak si pro něj přijedu.Jdu brečet...

duhovakony
11. únor 2018

@alenqa to musi bejt strasne😭ja bych to proste nesomazala,a snazila se najit i jine reseni. Je to boj☹

kariii
11. únor 2018

Za prvé je určitě zvědavý, přišel někdo nový a hlavně asi nejpodstatnější část, psa neodstrkovat, dávat mu stejnou pozornost, jako dřív, ať miminko bere jako fajn prirustek do jeho smečky a ne jako vetřelce, co mu bere panicky, aby nezacal žárlit, hlavně si chce asi hrát, ono ho to přejde, ale samozřejmě mít nad ním pevnou ruku, ale oni se určitě zžijí

kariii
11. únor 2018

i pro vás je mít miminko něco nového, pes to vnímá stejně a je dobře, že je nadšený, horší by byl opak, že by ho nechtěl přijmout

horsiee
11. únor 2018

@alenqa určitě jste vybrala dobrý domov. Máte doma ještě nějakého jiného společníka? Zachvilku tu budete mít mimčo a na chmury nebude čas.

alenqa
11. únor 2018

@horsiee Tak zítra jede zpátky domů,paní s manželem asi nemají tolik zkušenosti jak tvrdili a po prvním problému to vzdali.Když mu chtěli dát najíst,tak se ohnal po kočce.No ale jsem ráda že dodrželi slovo a neskončilo to bůhví jak bez mého vědomí.

alenqa
11. únor 2018

@smudlinka24 no vidíte,a ja nikoho jiného nemám na zastoupení az se divím ze jsem to vydržela do teď

horsiee
12. únor 2018

@alenqa no na jednu stranu je to dobře a na druhou není. Opravdu není nikdo kdo by Vám s ním mohl pomoci? Když ne někdo z rodiny, tak třeba nějaký soused, nebo pejskař?

zuzineckah
12. únor 2018

@martiniquest to je Škoda, asi už byl starý, aby si zvykl... my máme 2 bisonky a oba jsou k deckam od mala skvělí. Ale měli 3 roky a 4m, když se narodil prostřední. Nejmladší snad ani nezaregistrovali😂

pataja
12. únor 2018

@alenqa mám psa hyperaktivních 36 kilo a kočárek, prvníCh 14 jsem chodila venčit psa s někým, kdo mi vzal kočárek a já psa nebo naopak, pak už jsem musela venčit sama. A jde to. Dceři jsou 4 měsíce. Od začátku ho moc nezajímala a když řvala tak odcházel z místnosti. Cca dva měsíce mě pes ignoroval a nechtěl venku poslouchat, ale už jsme si k sobě zase našli cestu. Proste se nesmí opomíjet,ale chovat se k němu, jak když máš dvě děti.

evee24
12. únor 2018

Mám 40 kilovyho psa. Pokud pes táhne proc na něj nakoupíte ohlavku? Do porodu sem vencila. A pak prostě šátek a nositko. Na ohlavce psa udržíte. A to mám 50 kilo.

fifi02
Autor odpověď smazal
Zobraz
julif
12. únor 2018

Máme 3 letého staffbulla a 9 měsíční dítě... Krásně spolu vycházejí. Pes malého miluje a syn krásně reaguje, je šťastný, když ho vidí, mazlí.. 🙂

fifi02
12. únor 2018

Já si tedy myslím, že to vůbec není o váze a velikosti psa, ale o Vás, jako majiteli psa. Když je zvládnuta výchova, tak není problém. Doma máme 60 kg berňáka a je to synův (18M) ochránce a mazel. U babiček jsou maltézák, jezevčík a ridbeck a taky úplně v pohodě. Našeho psa nechám klidně s malým na zahradě a odběhnu si, naopak vím, že ho hlídá a nehne se od něj. Od miminka hlídal kočárek před obchodem a nikoho k němu nepustil (bydlíme na vesnici a do obchodu se kočárek nevejde). Jak syn roste, musím spis chránit psa před ním, protože někdy nezná hranice a pes by si na sobě nechal dříví štípat. A kočárek miluje, myslím, že až ho nadobro odložíme, ponese to nejhůř pes!

adelaullrich
12. únor 2018

Dobrý den, chci se s Vámi podělit o zkušenosti se seznamováním psa s miminkem...stalo se to sice před 38 lety, ale myslím si, že je to pořád stejný postup.Já, porodní asistentka, jsem přivezla mimino domů, měli jsme tenktát 9letou žíhanou boxerku - cvičenou,hodnou. Dceru rozbalila do naha, položila na zem na deku a nechala boxerku za dohledu si miminko očichat. Nádhernější okamžik jsem do té doby neviděla - velká, 34 kg vážící Sally se kroutila radostí a blahem z mimina, byla k dceři velmi něžná, opatrná... instinktem pochopila, že je to moje dcera a vždy jí pak byla ochráncem. A nyní, po 38 letech, čeká za pár týdnů to samé moji dceru: má 2 psy - feny 7 letou bíglici a 15 letou pekinézku a uvidím, jak to zvládne ona...hezký den.
P.S. Vždy když čtu, že se lidi zbavují zvířat, psů nebo kočiček, ze zástupných důvodů, hrozně mně to trápí... ani ty děti by neměly tolik alergií, kdyby vyrůstaly společně se zvířaty a ne v téměř sterilním prostředí bytů. Lidi nemají čas na sebe a pocit zodpovědnosti za zvíře, které si pořídí, se vytrácí...

smudlinka24
12. únor 2018

@adelaullrich kdybych mohla, dala bych 10 palcu🤗

zuzineckah
12. únor 2018

@smudlinka24 ne vždy je to bohužel možné. Známí se snažili rok, byl to opravdu velký boj. Pejsek byl z útulku, měli ho 6 let, miláček rodiny. Ale když i navzdory zásahu profesionála (když už nevěděli kudy kam, obrátili se pro odbornou pomoc) pejsek malého kousnul, tak nebyla jiná možnost. Nikoho to netesilo...

missa111
12. únor 2018

@alenqa
Se psem to zkuste. Kupte ohlávku. Pro miminko na doma ohrádku, aby jste se nebála, že na mimčo pes šlápně, nebo něco provede, když budete třeba na toaletě.
Já mám taky velkého psa. Musím říct, že se mi nikdy (mám už 3tího) nepodařilo psa naučit chodit 100% u nohy a s ohlávkou to jde OK. Sice stále trochu tahá, ale jde dobře udržet.
Můj pes třeba u kočárku chodil překvapivě dobře, právě s ohlávkou. Na kratší venčení jsem měla Manducu. Ta se mi tak osvědčila, že jsme pak chodili i na dlouhé vycházky do lesa. A druhorozené dítko jsem už nosila pouze v šátku nebo nosítku se psem na ohlávce a batoletem za ruku. Sbírání hromádek bylo tedy komické🙂))
Přesto pes je pes a musíte pořád předpokládat, že se přeci jen může něco stát. Díte vést k respektu ke psu. Taky, že nesmí kolem něj skákat jak šídlo. Tchánů westík třeba moje dítě kousl do ucha, když k němu rychle přiběhlo. Pes má ale špatné vedení od štěněte, vrčí i na dospělé.