Jak zabránit otci v návštěvě porodnice?

tulipanecek
17. srp 2015

Zdravím všechny maminky,chtěla bych se zeptat,jestli nevíte,jestli jde zabránit tomu,aby otec dítěte přišel na návštěvu do porodnice???Nechci,aby tam přišel...rozešli jsme se ne zrovna v dobrém ☹ dělá mi jen nervy a píše škaredé věci,takže si nechci kazit období příchodu na svět toho drobečka tím,že on si bude hrát na tatínka.... ☹

terry1512
17. srp 2015

myslím že stačí nahlásit sestrám na oddělení že si ho tam nepřeješ.Aspoň u nás v porodnici to stačilo.

weri1
17. srp 2015

myslím si, že když řeknete sestrám, že si nepřejete žádné návštěvy, že by neměly nikoho pouštět

pipi02
17. srp 2015

Ze zákona nesmí podávat informace lidem, které neuvedeš jinak by byly v maléru. Jen nahlás co a jak a vysvětli situaci, že ti dělá zle a je možné, že by tě mohl vyhledávat.....nejsi jediná 🙂

olusenka
17. srp 2015

tak u nás v porodnici by tomu zrovna moc zabránit nešlo. A to je sesterna proti vstupu na oddělení. Tam si každý coural, jak chtěl. I když třeba je to teď malinko jinak, když je udělaná spešl návštěvní místnost a na pokoje se (ne)chodí. Tak záleží na Vaší konkrétní porodnici a sestrách, jak to (ne)kontrolují.....

lv
17. srp 2015

@pipi02 a to i o dítěti? Je také zákonný zástupce, s prácy a povinnostmi..
To neryju, jen mě to zaujalo
@tulipanecek

pipi02
17. srp 2015

@lv Ano? A kde je uvedený? Hm? Pokud není zapsaný v papírech a kolonka otec dítěte je nevyplněná..... je to cizí člověk....Horší je pokud jej dotyčná uvede

lv
17. srp 2015

@pipi02 aha, když není uvedený, tak asi těžko (a jak by to dokazoval, dna testy asi nebudou hnedle na počkání)

pipi02
17. srp 2015

@lv Pokud je uvedený tak si nejsem jistá....o jejím zdravotním stavu se nedozví a ne každá nemocnice je průchoďák. Sestry si nenechají udělat peklo na oddělení. U některých bych hlavně nepoužila ani slovo zíkonný zástupce.....spíš uteklá spermie

urum
18. srp 2015

Nemuze tam, pokud rodicka vyslovene nesouhlasi. Ona je pravne odpovedna za dite a rozhoduje o jeho zdravi vc. podavani informaci, tedy tam spada i otec. Pokud otec nema soudni prikaz v ruce, tak ho vypoklonkuji. Takze v klidku.

kytka12
18. srp 2015

Tak ono možná bude stačit, když o porodu nebude nikdo vědět. Jen velmi blízcí. Otec nemůže vědět,kdy rodíš a kde rodíš. 😉

barulina
18. srp 2015

Otec má že zákona stejne právo na dítě jako matka. Ne jen povinnosti. Tedy pokavad je v RL.sve dítě dokázal není soudem určeno jinak může vidět kdy chce

shine2015
18. srp 2015

Na bych o porodu nikomu nerikala, pokud nejste manželé, ani ho neuvadela a i sestrickam řekla že si nikoho vyjma svých rodičů nepreji.
Podle mě pokud jste manželé, jako otce houvedou - uvádí se vždy manžel. Dokonce i po rozvodu nevím kolik přesně dnů ale dost aby dítě mělo tatu. Říkají tomu ochranná lhůta. I když by měla dítě s milencem uvedou několik měsíců po rozvodu jako otce exmanzela.
Alepokud je to pouze pritel nikde bych o něm nemluvila.

lv
18. srp 2015

@barulina já to právě myslím jako ty

lv
18. srp 2015

@shine2015 300dní po rozvodu 🙂

tulipanecek
autor
18. srp 2015

@kytka12 Ano ano mám to tak v plánu,ale kdyby náhodou....

nov.tere
18. srp 2015

Měla jsem stejný problém jen s tím rozdílem že on vyhrožuje smrtí a tak podobně. Do porodnice přišel opilý s 19ruzemi. Sestry ho automaticky vyhodili. Zkusil to druhý den znovu už střízlivý. Sestra za mnou přišla a já ji narovinu řekla že se necítím dostatečně silná na to abych ho viděla že mám strach z toho že bude dělat scény. A tak za ním sestra šla s nějakou vymluvou. Pak už se neobjevil dokonce pomalu ani k soudům nechodil a když došel tak opilý. Toť moje zkušenost z porodnice.

tulipanecek
autor
18. srp 2015

@nov.tere No on bohužel přijde úplně v klidu a s tim nejmilejší úsměvem....je to ten nejlepší herec,jakého znám....a ještě veme jeho mamku,která je na vozíku,aby mě dělal nervy,protože ona je zlatá ženská a bohužel netuší ,jaký opravdu je...Musím ten porod utajit.... :-/ Bohužel,je na matrice uvedený jako otec ☹ ale včera napsal,že malý určitě není jeho a ze si bude dělat testy otcovství...někteří chlapi jsou fakt idioti... ☹

betelgeuzz
18. srp 2015

@tulipanecek podle mě hodně záleží na porodnici. Třeba ve Zlíně si přišel kdo chtěl, nikdo se nikam nehlásil.

nov.tere
18. srp 2015

@tulipanecek zase porod utajis tím že mu nenapises že je mimi na světě. Ale stejně pak budeš muset projít soudem o alimenty a svěření do péče. A pak on může chtít návštěvy a těm se nevyhnes. ☹

pipi02
18. srp 2015

@barulina v porodnici a už mít u sebe RL dítěte? Páni to jste někde asi v hodně rychlé porodnici...když už tak souhlasné prohlášení.....a někteří pánové neplní své povinnosti, měly by mít práva? Hlavně pokud opustí těhotnou ženu a a ještě ji dělají peklo.....

nov.tere
18. srp 2015

@pipi02 paní co jste označila nepsala nic o RL v porodnici jen to že pokud je otec uveden ve zmiňovaném Rl tak má právo stejné právo jako matka.

pipi02
18. srp 2015

@nov.tere ano, ale odpovídala na tuto diskuzi, kde se ptá tazatelka na to jestli může otec do porodnice......a v odpovědí zmínila RL, což k sobě opravdu nejde

nov.tere
18. srp 2015

@pipi02 jakto že nejde pokud tam bude zapsány čili podepsal že bude mít miminko jméno takový a makový tak je v RL uveden. A tím pádem porodem vznikne oběma rodičům právo na to vídat dítě a tak podobně.

pipi02
18. srp 2015

@nov.tere nebylo to myšlno ve zlém 🙂 jen to k sobě nepasovalo

nov.tere
18. srp 2015

@pipi02 v pohodě já to taky nemyslím zle. Ač bych řekla že občas to asi tak vyzní. 🙂

pipi02
18. srp 2015

@nov.tere to je souhlasné prohlášení....RL je většinou vystavován po odchodu z porodnice....a v nemocnici je hospitalizovaná matka, která uvede do záznamu, koho informovat a koho ne, pokud tam bude inkognito (což lze v mnoha porodnicích) tak se nikdo o dítěti zvlášť bavit nemusí. Hlavně v nemocnici leží vyčerpaná matka dítěte a seznamuje se se situací, přijde mi od mužů sobecké, aby tam i přes přání matky lezli...

pipi02
18. srp 2015

@nov.tere 😀 nevýhoda zpráv 🙂 aspoň smajlíci pomohou...proto pokud má někdo velké problémy s partnerem je lepší jej neuvést (záleží na situaci), a nebo souhlasné prohlášení sepsat až bude dítě na světě

nov.tere
18. srp 2015

@pipi02 rodný list je potřeba doložit už do porodnice aspoň já to tak měla. Navíc nemocnice hlásí každé narozené mimi na matriku kde defakto ihned vystavují RL a s ním se musí na pojišťovnu a pak do porodnice aby si poznamely rodné číslo. 🙂

pipi02
18. srp 2015

@nov.tere pokud je souhlasne prohlaseni, tak se predlozi, pokud ne, tak se zapise jen matka a do RL se otec pripise az pozdeji (nasledne dopsani do RL) vim o cem mluvim 🙂

nov.tere
18. srp 2015

@pipi02 ano to se předloží a paní psala že souhlasné mají podepsané. A i kdyby ho neodevzdala jako třeba já že jsem na to zapomněla tak na matrice to věděli a otce do RL napsali.