Jméno po matce a přiznaný otec

kocickanaty
30. bře 2019

Ahoj všem.
S přítelem očekáváme v září mimčo, svatbu v brzké době neplánujeme a kdo ví, jestli někdy bude. Já už ale přemýšlím nad tím, jaké bude mít mimčo příjmení, jestli po mě, nebo po příteli a víc se nakláním k variantě, že bude mít po mě, ale zase bych chtěla, aby byl přítel v rodném listě. Jde to na matrice takhle zařídit? Asi tím v rodině rozpoutám válku a nevím, jestli s tím bude přítel souhlasit, ale čím dál tím víc si stojím za svým. 🙂

terka555
30. bře 2019

@kocickanaty u nas ma taky maly prijmeni po me a otec je normalne v rodnym liste🙂

kocickanaty
autor
30. bře 2019

Tak to jsem ráda, že to jde... Ležím v posteli a přemýšlím nad tím 😀 moc se v tom nevyznám

garfulka78
30. bře 2019

Je to bez problémů, taky jsem to řešila. Návštěva matriky, paní si vyplnila papíry a do týdne nám to poslala poštou, ty papíry jsem pak odevzdávala na matriku v porodnici.

terka555
30. bře 2019

@kocickanaty my to jen udelali tak, ze jsem nejdriv porodila takze mel automaticky jmeno po me a pak jsme jen doplnili v rodnem liste otce(porodila jsem o mesic driv tak jsme matriku nestihli) 😂😂

barulina
31. bře 2019

A neni.to je jedno? Delat.kvuli prijmeni zle? Ka dcera se jmenuje prijmenim po otci, my dva.spolu uz nejsme a ja teda nevidim.zadny problem

j.a.n.i
31. bře 2019

Ano, jde to, pokud bude souhlasit partner.

kittyy17
31. bře 2019

@kocickanaty jasně že to jde. Normálně mu řekni, že se nechceš jmenovat jinak než tvé dítě. Jeho problém, že si tě ještě nevzal.... akorát já jako krava jsem dala klukům příjmení po tatínkovi, v naději že si mě konečně vezme po osmi letech. Asi ho budu muset popostrčit 😉

78marcela
31. bře 2019

A otcem spolu nežijeme, děti mají příjmení po mně a jsem moc ráda. Otec s tím tedy souhlasil a na matrice to podepsal. Kdyby nepodepsal, porodila bych bez matriky a děti by měli příjmení automaticky po mně. Otec by se dopsal později.

gruyerre
31. bře 2019

@kocickanaty jasně že to jde 🙂 a doporučuji ti to tak udělat. Nevím, proč by kvůli tomu mělo být zle, jak tady padlo...v čem je tvůj přítel lepší, než ty, že by mělo mít dítě jméno po něm?😀
Když bude svatba, tak jenom v papíře, který se vyplňuje před svatbou, zaškrtnete, že chcete, aby tohle vaše společné dítě dostalo spolu s tebou nový příjmení.

vikinkav
31. bře 2019

Kdybychom neplanovali svatbu, mely by deti moje prijmeni, proc ne? A kdyby od nas nedej boze odesel, chtela bych aby mely stejne prijmeni jako ja, ne jako on

zelenaesmolda
14. dub 2019

@kocickanaty jde to a udelala bych to taky tak,kdybyste se rozesli tak dite pravdepodobne zustane ve tve peci a nebudes muset nikomu nikde vysvetlovat,ze je to opravdu tve dite.je to jednodussi kdyz se pak neco resi.