Každý večer 2 hodiny pláče

lucka1106
23. črc 2017

Zdravim všetky maminky....
Nikdy som sa nezučastnila žiadnej diskuzie, dokonca som bola proti nim. No moje trapenie ma donutilo sa podelit o starosti a poprosit o pomoc. Mam mesačnú holčičku, zlatičko. Je krasna, zdrava, žiadne problemy sme nemali od narodenia. Trapi nas akorat večerne usinanie. Cely den je ako andilek, spinka, kouka co se deje okolo, keď je unavena začne se vrtet a bez problemov ju uspím. No večer nam začina peklo. Po kupani ju nakojim a pak to vypukne. 2 hodiny plaču...je napana, prebalena, s prdikana problem nemame. Nedari sa mi ju ničim utíšit... ani nošeni nepomaha, ani ššš...plačom se neunavy. Většinou po 2 hodinach zrazu usne..to je kolem 10 vecer. Za všetky nazory a rady moc diky
Lucia

zarecna
23. črc 2017

Normalne, ma koliky, nic len rpezit, po 3 mesiacoch prejde. Skus mozno kvapky Coliprev, alebo Babycalm, vela nosit a obrnit sa.

medakote
23. črc 2017

Já bych si tipla na "večerní neklid". Nepomůže v celku nic, jen trpělivost a čas, za pár týdnů/měsiců to většinou přejde. Oba synové to tak měli jako malí, zhhuba do 4 měsiců to přešlo ( pak plynule nastoupily zuby .-) )

odula
23. črc 2017

@lucka1106 taky jsme to meli,od sedmi vecer. Spolehlive pomahalo ji tesne pred vypuknutim uvazat do satku. Zacala sice treba plakat ale hodne rychle se uklidnila. Nekomu to pomuze nekomu ne,ale zkusit to muzes,za to nic nedas.😉

bamishop
23. črc 2017

@lucka1106 ja mela u prvni dcery problem ji uspat, protze sem vecer byla unavena, uz jsem chtela mit klid a ona to ze me citila, takze nemohla zabrat, kdyz ji uspaval manzel, byla v pohode. Druha dcera byla jako vy popisujete, ale vecer byla schopna usnout pouze pokud sme ji pevne zavinuli ruce, aby s nima nemohla ani pohnout, byla vecer proste uz predrazdena, takze sme ji pevne zavinuli, ona par vterin rvala jak drak a pak to bylo jako kdyz vypne vypinac a spala spokojene 6 az 8 hodin v kuse, kdyz dyl, tak pak se pres den casteji hlasila na kojeni. Po usnuti sme rucky povolovali, jen na to usnuti ji proste vadily jeji vlastni pohyby. Syn naopka nesnasel jakekoliv zavinuti, i obycejna zavinovacka pro nej byla za trest, takze ten naopak potreboval volnost, casto usnul po nakojeni a kdyz ne, tak pomahalo jezdit mu hrbetem prstu po korenu nosu a treba zpivat ukolebavku, na kterou byl zvykly jeste z tehotenstvi (mam dve dalsi deti...). Treba neco z toho zabere, kazde dite je jine, jinak prvorozena a syn trpeli na prdiky, vecerni ritual obsahoval koupani v kybliku, kde se dite vykopkalo, vyprdelo, pak za tepla do pyzamka nebo lehounkeho bodycka, brisko klidne prihrat polstarkem z pecek, kdyz nam dyl trvalo masirovani a tak a pak teprve kojeni a usinani, druha dcera byla zivel, ta nic z toho nepotrebovala, z koupani v kybliku byla vzdy voda vsude, masaze ji nebraly, jen proste potrebovala uz spat a to pevne zavinuti...

koitschka
24. črc 2017

Ja bych zkusila zavinovat, kup zavinovacku little angel,odvadi pot,stahni pevne ruce do pleny a pak zabal do zavinovacky,ale tak,aby se nemohla vykroutit. Prvni den dva bude boj,ale pak ti v tom usne behem chvile,je to na deti jak Rohypnol🙂 jinak nam se osvedcilo prave toto plus zadne moc velke uspavani, to jsou dalsi podnety a tim to pak bylo jeste horsi:( proste pusinku,pohladit,ponunat,zavinout a ulozit,konec. V noci pak krom krmeni zadne vytahovani z postylky a zadne mluveni. Do tydne byl klid a budila se jen jednou na UM🙂

kittyy17
24. črc 2017

U nás fungovala hebká chlupatá deka místo zavinovačky, líbilo se mu když jsem ho s ní hladila po tváři a přes oči, bez té deky neusnul. Později jsem ji nahradila zajíčkem z podobného materiálu, teď má 8 měsíců, položím do postýlky na bok, dám dudlíka, k obličeji zajdu a odcházím, většinou je tuhý než zavřu dveře.
Vydržte, vyroste z toho ani nebudete vědět jak...

lucka1106
autor
24. črc 2017

Diky moc za rady.... malička sice spinka v zavinovačke, ale s ručičkami volne. Jak ji svažu, začne řvat jak keby ji na nože brali. Ale možna to jen skusit vydržet. Taky si myslim že je to ten neklid, jen si s nim nak neviem poradit 😒.. i ked ji po kupani masirujem, povidame si, zatim po kojeni vždy spusti 😢

panickatlamicka
24. črc 2017

Je to nejspis zpracovavanim podnetu z uplynuleho dne. Nepises, zda zkousis uspat u prsa-to pomohlo u nas. Za zkousku stoji i bezplenkova metoda, deti placou kvuli prirozene potrebe vylucovat. Pevne zavinuti- to je takove osemetne. U mnoha deti zabere, na druhou stranu detatko upada do neprirozene silneho spanku a zapomene se budit na kojeni, cimz MUZE klesnou laktace. Ale zduraznuju, ze to tak byt nemusi. Je hodne maminek, co zavinovaly a kojily treba do dvou let. 🙂 Pokud by nezabiralo uspavani v posteli u prsa, tak muzes zkusit ulozit bez uspavani, ale urcite nenechat plakat samotne .

katgatoo
24. črc 2017

A v kolik ji dáváš spávat? mám tedˇ jedenáctiměsíční a v podstatě neusne před pů desátou. V měsíci to bylo složitější právě kvůli prdům. Doteď usíná jen tak, že jí dám do zavinovačky a houpu s ní. U nás žádný "položit, pohladit, odejít" nefunguje.

lucka1106
autor
24. črc 2017

@panickatlamicka .... u prsu vzdy stichla, ale vcera uz ani prso nepomahalo. A i kdyz u nej usiná, hned sa pak prebrala

bamishop
24. črc 2017

@lucka1106 dcera taky rvala jako kdyz ji na noze bere pri pevnem zavinuti, ale jenom chvilku a pak spokojene spala. Syn co to rad nemel rval stejne, ale ten by se v tom musel asi urvat aby usnul, kdyz to chvilku zkusite, tak uvidite, jak bude reagovat, ten zacatek byl u obou deti stejny a jedno to potrebovalo a druhe ne e

lucka1106
autor
24. črc 2017

@katgatoo ..prave taky pozde...koupat zacinam kolem 8... v 9 sme pripraveny spinkat a začina rev ... tak nevim jestli skusit dřiv. Vacsinou ak nahodou nespinka, uz od 5-6 je neklidna, i ked sa s ni hraju nebo sme venku

panickatlamicka
24. črc 2017

@lucka1106 tak to opravdu zkus uspavat driv, mozna je mimco prertazene.

evcamonca
24. črc 2017

to jsou koliky. Jak přešli prdíky, tak nám od 3 do 5 měsíce začali večerní koliky. Tříhodinový řev.. :( po čase to přejde samo. Ale hodně nám pomohl Babyclam

bamishop
24. črc 2017

@lucka1106 pokud mimco nebude sova, tak tohle je dost pozde, v zime sem zacinala vecerni ritualy uz v 6 v lete v 7, takze v posteli bylo dite v zime v 7 v lete 8, ted uz to nemame tak striktni, ale porad deti chodi brzo spat neb brzo vstavaji a s tim vstavanim nic nenadelam, usinani posouvat muzu...

karlajasmine
24. črc 2017

@lucka1106 Zkusila bych urcite uspat driv, je dost mozna pretazena.. zkus uspat uz kolem 19h nebo klidne i driv 🙂

zarecna
24. črc 2017

n, moj ma dva mesiace a chodi spat 1,5 hodiny od posledneho spanku, cize, ked spi do 17tej, o 18tej zacinam kupanie, natieranie, pyzamko, papa a o 18:30 spi na noc, tak som to robila aj so starsim synom, ak sa posunie spanie, tak o 19tej najneskor. Starsi dvojrocny je o 20tej v posteli pije mlieko a ja citam rozpravku. SKus naozaj uspavat skor, neboj sa kludne aj o 18tej zacat s vecernym uspavanim. V zivote mi deti nechodili spat o 21 a neskor a nikdy aj napriek skoremu uspavaniu nevstavali skor ako o 6:30

nike2015
24. črc 2017

Mam ted aktualni zkusenost. Dcera, 3 mesice a tyden. Mely jsme toto presne do 3 mesice, nez zacla poradne vnimat a zvatlat. Je to kombinace nekolika faktoru - jeste nema moc ustaleny rezim, zpracovava podnety za cely den, je unavena (mozna pretazena) plus ji zlobi brisko (i kdyz nijak zasadne). Postupne jsem vyzkousela nekolik veci (protoze mala byla schopna prorvat i nekolik hodin v kuse), vse zabralo.🙂 Jako malinkou jsem ji nosila pred spanim zavinutou plenkou a v babyvaku a naucila jsem ji na dudlik. Nekdy po 2 mesici jsem ji zacala pokladat do postylky, opet zavinutou a s dudlikem (prvni tyden jsem tam chodila porad - vracet dudlik 🙂 ) Ted neusne jinde nez v postylce a sama, obcas dojdu nandat dudlik, ktery se ted naucila vyndavat, pripadne ji tam na dounaveni necham zavesene hracky. Pres den vlastne uz nezavinuju. Jen vecer. Staci znehybnit rucicky, stejne se z toho ale po usnuti nejak vykrouti. 🙂 Na brisko se nam osvedcily laktobacily (jakekoliv) a Espumisan (ale nedavam pravidelne a kdyz uz, tak jen na vecer pred poslednim krmenim). Jo a hodne nam pomohlo dusledne davat pres den spat. Cim min spala, tim vetsi peklo bylo k veceur. Tak snad vam neco z toho pomuze.

katgatoo
24. črc 2017

Chtěla jsem napsat jedenáctitýdenní. No jsem zvědavá, jestli mě někdy usne sama. Spíme spolu v posteli a musím si jí vždycky udyndat v ruce. Už se pronese...