Půlroční dítě - šílený pláč v noci. Čím by to mohlo být?

lucie7324
27. únor 2022

Zdravím, nemá někdo stejnou zkušenost a neví co by to mohlo být? Syn celý den usměvavej (půl roku), večer uspím a spinká krásně třeba do 11,pak začne každou chvíli zničeno nic hrozný brek, malej není k utišení,nic nepomáhá,občas dudlík a většinou jen prso,někdy ani to ne a musím dlouho utišovat. Trvá to už snad dva měsíce a je to horší a horší. Nevypadá,že by ho něco bolelo, dokonce ani není vzhůru,je vidět,že spinká a přitom pláče. Je to milionkrát za noc a trvá to do rána a když se třeba se ráno vzbudí,hned se směje. Děkuji za rady.

emillyhk
27. únor 2022

@lucie7324 My měli něco podobného, trvalo to od 4,5m do 6m. Začalo to s příkrmy. Večer jsem uspala a od 10 do rána co hodinu vzhůru, často i dřív. Syn teda brečel ze spaní, v podstatě málokdy něco potřeboval. Nejlepší (pro něj) bylo nechat v postýlce, nijak s ním nemanipulovat, maximálně podat dudlík, ruku na záda. Málokdy se napil aspoň vody. Když jsem ho chtěla utěšit, přebalit nebo nakrmit, bylo to mnohem, mnohem horší. Místo 5min. to trvalo i hodinu, než přestal plakat. Přešlo to ze dne na den 🤷‍♀️

podestatka
27. únor 2022

Dcerka tohle předváděla do pěti let 😭 Bylo to strašne a ke mnoho brečela,že už to nevydržím ....Zkusila jsem všechno,nepomáhalo nic. Usnula už jako miminko dobře,kolem jedenácté až půlnoci to začalo....Břek, vztekáni, měla zavřené oči. Nepomáhalo vůbec nic,byla jsem zoufalá. Ustávalo to mezi čtvrtým až pátým rokem ...Teď je jí šest,půjde do školy a konečně spí normálně. Radu nemám,ale přeji hodně sil

danvitka
27. únor 2022

To jsme taky měli v různých fázích věku. Až hysterické záchvaty. Třeba sny? Úleky? Nervová soustava se teprve formuje....

aselluska
27. únor 2022

Taky neporadím. Rok a půl to samé. Nejhorší to je po Prevenaru, při zubech. Jinak kňourání a moje přítomnost je na denním (nočním) pořádku. Prý jsem to dělala taky a dlouho. Vyroste z toho, ale je to zoufalé, chápu.

anetka9
27. únor 2022

To asi nemá řešení...syn se taky někdy takto budí...někdy stačí, že se víc probere, někdy řve nonstop a nepomáhá vůbec vůbec nic...teď se budí a jakoby spí a podle toho i mluví, vzteká se a říká třeba, že chce nandat ponožky, tak mu je jakože nandávám a snažím se s ním hrát ten sen...ale třeba nedávno se probudil, neustále problém, házel se svojí látkovou plínou, co s ní spí, na zem, chtěl ji podat, pak hned na zem a podat a takhle pořád, u toho se vztekal, když jsem ji nepodala, i když jsem ji podala a furt dokola, asi dvacet minut a šílenej hysterickej řev a vztekání, nefungovalo vůbec nic, už jsem myslela, že mu rupne céva, to bylo šílený...no, doufám, že z toho vyroste..:D chce to najít nejlepší způsob, co vyhovuje dítěti🙂

drakenn
28. únor 2022

To budou noční děsy, něco si o tom vygugli. To dítě za to nemůže.

jasemin26
28. únor 2022

Nám se to stalo předevčírem v noci poprvé, syn spal a v půlnoci strašný řev, šla jsem k němu a normálně spinkal ale řval jako tur, snažila jsem se ho uklidnit,pohoupat ale nic, nakonec jsem ho musela vzbudit,10 min jsme si prohráli,pak jsem uhoupala a byl klid

vikinkav
28. únor 2022

Syn se takhle budi a place ze spanku kdyz se par dni nevykakal a uz ho to trapi, dnes to bylo extra hrozny, tak snad bude dalsi noc klidnejsi

janule0123
28. únor 2022

@lucie7324 u nás to byly zuby .. ale stopy po nich v te chvíli žádný .. trvalo to několik měsíců a jak vykoukli během dvou dni 4 zuby byl klid 😂teď se nám to stává taky … a můžou za to mravenci v noze třeba 😂