Kdy si vaši prvorození začali přát sourozence?

veroniquecz
11. říj 2017

Holky, které máte děti dále od sebe, kdy si vaši prvorození začali "přát" sourozence??

kostrbka
11. říj 2017

Mám děti osm let od sebe ... Syn začal žadonit zhruba v pěti letech, po nástupu do školy to vygradovalo ... Zatím super, žádná žárlivost, na ségru nedá dopustit a je z něj pyšný brácha 😉

luciebx
11. říj 2017

my budeme mit rozdil 7.5 let, syn nikdy sourozence nevyzadoval nejak se neptal proc tu zadny sourozenec jeste neni ale ted se tesi jako blazen. snad mu to vydrzi 😀

bzubzalka
11. říj 2017

Syn si přál asi od4let,intenzivně 2roky. Pak to opadlo. Bude mit sourozence o7,5 mladšího.těší se

vikca85
11. říj 2017

dcera asi od 4 let.. co je větší, tak je to horší.. teď má 7 v prosinci a sourozenec nikde a já nevím, zda někdy bude... je to hrozné. nikomu bych to nepřála, když vám dítě pláče o sourozence.

ange_de_la_morte
11. říj 2017

Syn žadoní o sourozence cca rok ( nyní je mu 4,5) a hodně se ptá proč ještě nemá sestričku ( chce sestřičku ne brášku) ... no co naděláme, teď to ještě graduje že má švagrová miminko a on ho chce mít doma ... no kdyby to bylo na mně, ale ono to nejde jak bychom chtěli, takže jestli to je nebo není dobře bohůžel moc neovlivním

veroniquecz
autor
11. říj 2017

U nás prave malá taky zůstane jedinacek, tak ať vím od kdy se připravit na dotazy ohledně sourozence 😓

kamino
11. říj 2017

Prcek si přeje sourozence cca od 3 a půl roku.. bohužel už další se nepovedlo a už asi nepovede, je mu 5 a dost tím, že je jedináček trpí ☹ Pořád chce být mezi dětmi, od dvou let chodil do předškolky, kde byl naprosto spokojený , ve školce je také šťastný a každé odpoledne mu musím vymýšlet program, sám se zabavit neumí.. chodí na bojové umění a fotbal, ale plonkové dny jsou očistec 🙂 A to ještě dělám u nás mateřské centrum, aby se prcek nenudil 🙂

billi
11. říj 2017

Já chtěla sourozence cca od 5-6 let, ale brzy jsem pochopila, že to nejde a proč. Máma se s tím netajila a řekla mi pravdu.
Jinak my máme 2 děti 2,5 roku od sebe a cca od 3,5 roku (mladšímu byl v té době rok) nás starší syn přemlouvá, že jeden brácha je málo a chce ještě sestřičku 🙂 Aktuálně chtějí sestřičku už oba. Starší tedy slevil a je mu jedno, jestli sestřička nebo brácha, hlavně chce miminko.

ferdi
11. říj 2017

Ahoj, dceři budou v lednu 4 roky a už má pro bratra, či sestru vymyšlená jména. Akorát sourozenec pořád žádný. S manželem se snažíme dva roky a dva měsíce a stále nic....

vikca85
11. říj 2017

@kamino mame neco podobneho... milion konicku a furt vymyslet zabavu... ja muzu byt jeste tehotna, ale uz neverim, ze se povede...otehotnela jsem po dlouhe dobe a stejne to nevyslo 😐

kamino
12. říj 2017

@vikca85 drzim palce 🙂

barborka09
12. říj 2017

@veroniquecz Tak teď nevím co si mám o své dceři myslet. Bude jí devět a s otázkou kdy bude mít sourozence nikdy nepřišla. Myslím že jí hodně ovlivnil fakt, že má bratrance a sestřenici, kteří jsou dva roky od sebe a když byli menší, tak to byl fakt děs - pořád v sobě. jednou když se jí babička zeptala jestli by chtěla bráchu nebo ségru, tak jí odpověděla že ne, že mít takovou ségru jakou má sestřenici by fakt nepřežila. Přitom má děti ráda, je společenská, oblíbená, ale po sourozenci nějak netouží a nikdy netoužila.

ivular
12. říj 2017

@veroniquecz Hele ale to přece vůbec není jisté, že si dříve či později sourozence začne přát. Synovi bude 7 let, děti opravdu miluje, ale doteď nikdy nepřišel s tím, že by chtěl sourozence. Nevím, jestli to ještě příjde, ale zatím jej to nenapadlo a myslím, že hodně dětí ani napadnout nemusí.

mrskato
12. říj 2017

kolem 3,5 let, hlavně v době, kdy se narodil sourozenec jejím kamaradkam, asi to v tu dobu začala hodně vnímat. Mají mezi sebou věkový rozdíl 4,5roku, takže zas tak dlouho nečekala😀

iva27
12. říj 2017

@vikca85 přesně tohle znám a taky bych nepřála nikomu.Dcera chtěla sourozence snad od 5let,její neustálý otázky a zadoneni,ze maji všichni nekoho a ona je sama☹Pak jsem ale 2krat potratila,strašně špatně to nesla,jeste horsi nez to jeji prani mit sourozence..Nakonec se dočkala az nedávno,ale je ji už 10let.Dneska je šťastná,brachu miluje nadevše,ale kez bychom ji mohli splnit to přání dřív..

vikca85
12. říj 2017

@iva27 chápu! ale sourozence má i když o 10 let a určitě si to užívá... ten věk. rozdíl je už jedno, když to není třeba o 15 let... 10 let ještě není tak hrozné.. hlavně je, že prostě je !!!! ten tlak je šílený a o to víc pak nemůžete otěhotnět.. já jsem po jednom potratu a od ledna snad pan doktor dovolí zkoušet znovu.. ale už to nechci tak hrotit.. já bohužel, když na to myslím, tak neotěhotním i kdy nevím co. u mě je to spojené s psychikou, ale to asi u každé ženy.

mr_falko
12. říj 2017

mam skoro 11 letou dceru a nikdy sama neprisla s tim, ze by sourozence chtela nebo potrebovala nebo to zavidela ostatnim detem....ani ja jsem s dalsim ditetem nepocitala, ale kdyz jsem se rozvedla a pozdeji poznala sveho nynejsiho muze, tak bylo jasno, ze jeste mimi bude. ...holky jsou od sebe 10 let. Kazdopadne bych se nikdy nepodridila prani ditete, pokud bych o dalsim diteti nebyla vnitrne presvedcena

iva27
12. říj 2017

My se teda dceri nepodrizovali,druhé dítě jsme chtěli taky a to dlouho.Jen o to je horší,když ty děti pak útočí a někdy zcela nepochopi situaci

malinkaelinka
18. led 2019

Já jsem si ségru přála strašně moc, co mamka říkala, ještě mi nebyly ani tři roky, kdy jsem Ježíškovi do dopisu diktovala, ať nám přinese "sestřičku Kateřinku". Když mi pak bylo necelých pět, přišly moje otázky, kde se děti berou. Mamka mi vysvětlila, že když se mají dva lidi rádi, tak spolu můžou mít miminko. No a z toho mi logicky vyplynulo, že naši už se rádi nemají, když miminko pořád nikde. Vytoužené sestřičky jsem se dočkala, když mi bylo pět a půl. Jako miminko jsem jí naprosto milovala. Pak bohužel přišla doba, kdy jsem musela vodit ségru do školky a doma jí hlídat, než přijdou rodiče z práce. V té době jsme se začaly strašně rvát a roky jsme se nemohly vystát. Sblížení přišlo až když jsem odešla po maturitě z domu a dneska jsme si hodně blízké. Ale myslím, že kdyby ji naši měi dřív, tak by náš vztah byl jiný, minimálně by mi jí nemohli "hodit na krk"... Proto já bych chtěla děti max. 2 a půl roku od sebe. Aby mohli být parťáci po celé dětství. Ale třeba manžel se ségry dočkal až v 11 letech, pak ještě v 15 bráchy a s oběma vychází moc hezky, mají se rádi.