Má tu někdo manžela účetního

lobella
28. bře 2019

Ahoj vsem, je tu nekdo, jehoz manzel/manzelka pracuje jako ucetni v soukrome firme? Manzel pracuje v male firme jako ucetni, ale ma na starost i personalistiku zamestancu svych klientu, danove poradenstvi. Zajimalo by me, kolik casu vasi partneri travi v praci. Manzel pracuje od 8 rano do 5 vecer, ale kdyz je lepsi obdobi (letni prazdniny) chodi domu na 6-7vecer,kdyz je blbe obdobi (zbytek roku) chodi domu po 8 vecer. Mne to vytaci, prescasy se neplati, takze si ani neprilepsime. Rika, ze je to normalni v tomto zamereni, ze je obdobi dani. To je ale snad ceky rok, porad neco. Mame doma male mrne a jsem tu sama na vsechno, nejvic me stve, ze nema na malou skoro cas. O vikendech pracuje take, takze naplanovat vylet nehrozi. Takze mam malou i pres vikend. Jak moc je toto zamestnani casove narocne? Manzel je chronicky odkladac veci na co nejzazsi termincoz tomu celemu pritezuje. Dekuji za vsechny nazory a zkusenosti.

sus3nka
29. bře 2019

Dělám v malé účetní firmě, teda teď jsem doma na rodičovské. Ale jinak u nás v práci bych mohla i spát, protože práce je pořád hodně. Mohla bych tam sedět od rána do noci. Jde o to, že bych tam nikdy neseděla zadarmo přesčas. První čtvrletí je nejhorší, pak odklady do června. Nejlepší měsíc je srpen a září. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout, že musím odejít od rozdělané práce. O víkendu jsem odmítla dělat. Jedině když se nám to hodilo finančně, třeba vyšší výdaj za dovolenou, ale to jsme byli ještě bez dětí, teď už bych víkendy nedělala.

lenoulinkaa
29. bře 2019

@lobella řekla bych, že hodně záleží na tom, jak má svojí práci zorganizovanou a jak moc se s některými věcmi zabývá. Pak se věci dají stíhat v běžné pracovní době plus pár hodin prescasu, které nemusí být nijak závratné. Hlavně teď v období daní. A ono je přesčas a přesčas. Jestli tu práci navíc opravdu má a musi delat nebo v tý práci sedí, protoze nechce být doma s rodinou...

bervidova
29. bře 2019

@zuzineckah ne nejsem státní správa a na rozdíl od paní účetní trávím v práci i víkendy,abych mohla v klidu zpracovat projekty

lobella
autor
29. bře 2019

Ja si rikam, ldyby mel ty hodiny alespon placene, ale oni nemaji pichacky nebo evidenci od kdy do kdy delal, maji prijit pred 8 a delat do 5,je jich tam par a sef s nimi sedi, tak si hlida jak chodi, takze nikde neni evidence, ze treba kazdy den je o 3 hodiny dyl, kdyz jsem rekla, ze toto je blbost, tak ze zakona muze nadelat 150 hodin prescasu, ktere se neplati, takze nic navic nema, nahradni volno take ne, jelikoz neni ta evidence, kolik hodin navic nedelal, talze ma 20 dni dovci rocne a to je vse...kdyby si aspon vybral hodiny, kdyz maji volneji a treba v patek chodil domu driv, ale ne, prcka koupu mezi 6-7 vecer a vzdy je doma az po koupani...

ninive211
29. bře 2019

@lobella Jo ze zákona může dělat nějaký přesčasy "zdarma" (150 h ročně), ale musí mít tohle zakotveno už při podpisu v pracovní smlouvě.To se řešilo, když to zaváděli,že zaměstnavatelé hromadně dávali zaměstnancům k podpisu nový smlouvy,které byly stanovené s ohledem na práci přesčas anebo spíš tedy nově nastupující zaměstnanci touž v těch smlouvách zakotvené měli,staří ne. Pokud ale dlouhodobě mívá 2-3 hodiny přesčasu denně, tak to prostě nesedí,ne?

lobella
autor
29. bře 2019

@ninive211 myslim, ze tech 150hodin ma za 3 mesice nadelane, kdyz je tam jen o pul hodky nebo hodku dyl je to fakt svatek a jsem z toho hotova, ze je doma tak brzy

ninive211
29. bře 2019

@lobella jako já jakožto účetní chápu,že třeba v lednu,březnu je fakt práce nad hlavu. To první čtvrtletí je fakt nejhorší z celého roku, takže pokud chodí z práce pozdě teď koncem března, ještě bych to pochopila. Ale pokud takhle dělá přesčasy po celý rok, i třeba v září, kdy je podle mě nejvíc "mrtvo",tak to normální prostě není. Pokud je té práce opravdu tolik, tak ať šéf najde nějakou výpomoc, třeba bridádníka jen na zadávání faktur,bankovních výpisů, pomocné práce...ostatní jeho kolegové mají také tolik přesčasů??Když to tak čtu a uvědomím si,jak to vlastně často tady v té"mé"branži funguje,tak se mi fakt chce vracet do práce o to míň. Už předem mám jasno, že budu trvat na zkráceném úvazku, jakožto matka od malých dětí bych od 8 do 6 do večera prostě fakt dělat nemohla a nechtěla.

betka09
30. bře 2019

Jsem teď na rd, ale předtím jsem pracovala jako účetní. S kolegou jsme měli na starost kolem 30 firem. Musím říct, že jsme se nezastavili. Sli jsme od termínu k termínu, intrastaty, dph, závěrky. Když byl opravdu frmol nebyl problém být v práci od pěti ráno do devíti do večera. Jinak jsem chodila do práce na šestou a většinou končila kolem čtvrté. Když nam přidali další účetní hodně se to zlepšilo.