Maminky jedináčků

hermanecka
6. zář 2016

Dobrý den maminky,
budu moc ráda, pokud se mně ozvou maminky, které se rozhodly mít pouze jedno dítě. Dnes máš super tříletou holčičku a manžela, se kterým si rozumím. Mám pocit, že jsme sehraná trojka a já vlastně ani další dítě nepotřebuji. Manžel rozhodnutí nechává na mě, do ničeho nenutí. Pokud bych se rozhodla mít druhé tak jen pro dcerku, aby v budoucnu měla jak se říká dnes "parťáka"..I když vycházet spolu děti taky nemusí a těch případů znám více..Chtěla jsem poprosit maminky, které se rozhodly mít jen jedno dítě, jestli svého rozhodnutí později litovaly..
Rada, abych se vrátila na 2-3 do práce a pak možná změnila názor příliš nepřipadá v úvahu..Je mně 37 let, takže prostor pro toto rozhodování víceméně nemám.
Děkuji za vaše názory🙂

zerog
7. zář 2016

@amazonka.k jo,tak presne tohle mi rodice taky rikali.a zaver mam z toho take stejny jako Ty 😉

zvirka
7. zář 2016

Taky jsem pyšná matka jedináčka, příští týden oslaví Mireček 6 let. Napřed jsem druhé nechtěla (šílený porod a náročné miminko), pak se bohužel přidaly psychické potíže a i když už bych do dalšího šla, zatím nemůžu, kvůli lékům. Je mi skoro 33, nějaký čas ještě je, tak uvidím. Já sama mám bratra o 7 let staršího, něměli jsme a nemáme dobré vztahy, celý život jsem si přála být jedináček. Podle mě našemu synovi nic nechybí, kamarády má ve školce, já se mu můžu naplno věnovat a zvládám i domácnost a práci, to vše s nepříjemnou psychickou poruchou. Takže za mě je jedináček SUPER. I když občas mám pocit, že diktát doby velí mít dvě děti, jedno je divné, tři už taky. Kamarádky se ptali a ptají, kdy budeme mít druhé, a jsem fakt hodně "divná", když říkám (říkala jsem), že druhé nechci.

zerog
7. zář 2016

@veveruse14 presne, taky prevazovalo to, ze mi vadilo, ze jsem sama (muj tata treba take a take to nijak zvlast nevychvaluje).mama moje sestru ma a kritizuje to, ale ona kritizuje vsechny! 😀 no a manzel take sourozence ma a jedinacka nechtel.

zerog
7. zář 2016

@kacca11 plny respekt.

zerog
7. zář 2016

@verka4d presne tak, nejde uvazovat tak jednoduse, budete hroznesocky s vice detmi nebo jedinacek bude vzdy rozmazleny, ale bohuzel mnoho lidi to tak dela, uvazuje tak.a i mnoho lidi se necitlive pta a rype, proc nemate vice deti, nevedi co za tim treba muze byt.viz. kamaradka, moc chtela druhe, manzel ne, tak nemaji a mrzelo ji to hodne, lide se hodne ptali.ted uz moc ne.

veveruse14
7. zář 2016

@zerog u nás je to ještě tak, že manžel je taky jedináček, moji rodiče rovnež, takže my jsme takova mikro rodina, neměla jsem nikdy ani bratrance/sestřenici, asi proto to bylo u nás tak jasné, že prostě dvě jsou minimum, ale jak teď zjišťuji taky maximum 😀
ale kdybych měla sourozence a s nimi špatnem vztahy, mluvím jinak, že jo. Prostě každý se rozhoduje podle vlastních zkušeností a to je dobře!
já jen věřím, že to že jsem dala synovi sestru, byla jedna z nejlepších věci co jsem mohla udělat. přidám k tomu ještě (pevně doufám) úspěšnou výchovu a pak to bude už jen na nich 😉

zerog
7. zář 2016

@veveruse14 ani nevíš jak Ti rozumím! většinou mají lidé aspoň ty sestřenice bratrance, máš recht.ale matky sestra děti nechtěla tak nemá a otcova nevlastní sestra možná má, ale děda se s tátou od roku a půl věku mého táty nevídal, takže jako by nebyli.proto bez sourozenců, sestřenic a bratranců a z rozvedené rodiny jsem určitě chtěla aspoň dvě děti, bylo mi smutno, byla jsem dost sama, kamarádi byli extra důležití, i partneři, ráda bych ještě třetí dítě, manžel možná do toho půjde, ale ne hned, tak uvidíme, ale pořád doufám, tři jsem měla v hlavě vždy.ale to je pouze má zkušenost a chápu a respektuji, že jiný to může mít zcela jinak z určitých důvodů a je to tak v pořádku.

japona
7. zář 2016

@hermanecka
Z pohledu dítěte: dal bych nevím co, abych byl jedináček, sourozenci byli na pěst..

Z pohledu dospělého: za sourozence jsem rád, máme dobre vztahy..

Z pohledu rodiče: méně dětí = méně starosti..

Z pohledu rodiče, který o to jedine dítě přijde: Proc jsme jich neměli pět?

..tohle si každý musí vyresit sám, nikdo vas ani vaše možnosti nezna, kazda možnost má své pro i proti🙂

trolik
29. zář 2016

Ahoj,já mám dvě sestry nejstarší je se mnou o 5 let a prostřední o 4roky.Nikdy jsme si moc nerozuměly ony byly naštvané když sem byla malá,že mě musely tahat všude s sebou vodit do školky,školy,doma si se mnou hrát když chtěli jít za kamarádkama tahali s sebou "mimino" a já jak sem cítila že mě nemají rády tak sem za trest na ně žalovala a pro mámu to musel být hrozný boj dělat furt rozhodčí mezi náma.Pak přišla puberta a to sme si doslova přibouchávali dveře pokojíčků!Když bylo nejstarší 18 tak se snažila být pořád někde pryč a ta prostřední si pro jistotu vybrala školu s internátem...No a pak sme se postupně všechny vdaly a každá sme odstěhovaná kolem 100km od sebe a máme své rodiny a času málo.Vidíme se tak 3x do roka.Ale věřím,že kdyby se něco nedejbože stalo našim tak se vzájemně podpoříme.Jinak naši zůstali sami dva v třígeneračním baráku i když měli tři děti.Teď mají sice kupu vnoučat ale musí chodit do práce tak si to moc neužijí.

camelinka
20. srp 2017

Ahoj, ozivuju diskuzi, je tu nekdo, komu "staci" jeden prcek? 🙂

cilka4488
16. říj 2017

@camelinka Ahoj já mám taky 1 a o druhém neuvažuji. Svoji dceru milují , a prostě mi stačí a já se hodně dívám do budoucna a kolem sebe. Když vidím ty maminky které mají třeba 2 roky od sebe, tak na miminko ťuťu ňuňu a na 2 leťáka řvou ticho , teď nemůžu , nech toho atd ... Tak je mi jich hrozně líto a říkám si , že tohle já nechci , abych jednou byla uzel nervů a řvala po díťeti. Chci mít 1 spokojené dítě , kterému dám veškerý svůj volný čas a nebudu na něj.muset řvát.Taky pravda , že máme hodně zvířat , babičky na baterky , starej barák -
Rekonstrukci střechy na krku jonak spadne, chlap tejden v práci , na vše jsem sama, takže si to s 2 dětmi nějak neumím představit.
I když vím , že mít sourozence je určitě lepší. Màm sestru a je a vždy mi byla oporou.
No uvidíme jak se říká - nikdy neříkej nikdy , ale zatím jsem přesvědčená o 1
Odsuzující okolí mě nezajímá . Oni by mi děti neživili, nešatili , nebudou platit školu , naší hypotéku atd...

alboo
16. říj 2017

máme 3letou dceru a další v plánu není. sama mám sestru a vztah nic moc, dětství bez ní by bylo určitě lepší. Manzel ma sestru a vztahy lepší, ale super to taky není. možná ve stáří se k tomu dopracujeme 🙂
dům máme velký, volný pokoj atd. ale nějak se nechceme zahrabat znovu s miminem... finančně to není nejhorší, ale opravdu netuším jak to dělají rodice více děti, když chtějí třeba koupit kvalitní boty ☹ o hlídání ani nemluvím
A když někdy vidím buď ty ustvany matky od více děti a nebo naopak matky, který sou už 5let doma a naprosto ztratili pojem o dění v reálným světě. tak takt nevím co je lepší

camelinka
17. říj 2017

@cilka4488 Ahojky,mam to uplne stejne😉