Nechuť k sexu po porodu. Rady, zkušenosti?

28. kvě 2021

Ahojte, měla bych dotaz na ženy, které měli problém s návratem k sexu. Mám 3 měsíce po porodu a prostě se mi představa sexu ,nechci říct hnusi ale absolutně nemám chuť... jakýkoliv intimnejsi dotek od partnera mi je nepříjemný . Je to z části i tím, že se mi změnila postava s kterou samozřejmě nejsem vůbec spokojena. Já vím, co bych taky chtěla 3 měsíce po porodu a řeči ve stylu nosila si v sobě dítě 9 měsíce, chce to čas apod znám. Jelikož jsem ale nikdy neměla.problem s váhou, nikdy jsem nepribrala víc jak kilo, je pro mě těžké se na sebe vůbec podívat. Je tedy těžké užít si a mít chuť na sex když nemáte žádné sebevědomí 😑 celkove nemám čas se o sebe starat do ničeho se nevlezu, vlasy , nehty katastrofa, všechen čas venuju mimcu a i když se snažím občas se udělat hezkou, je to k ničemu...partner ví jak to ted mám takže na mě netlačí ale vecne čekat ho asi nenechám a mě tahle situace taky netěší... uz před tím jsem.mela problém se bez studu ukázat nahá a to jsem byla hubena , jak to mám dokázat teď.. zazila některá z vás něco podobného? Máte nějaké rady ? Prejde to ? I když vynechám myšlenky na postavu ani tak chuť prostě není, nějak všechny chutě vymizely a mrzí mě , že jsou mi doteky partnera nepříjemné. Někdy mi vadí i pusa... nechápu čím to je🤦‍♀️Rada bych třeba cvičila ale.neni zatím čas, maly je vysazeny na prsa takže trictvrte dne prokojim a když už by se čas našel, vim ze se nějaké cvičení moc nedoporučuje aby mleko nezmenilo chuť, mimcu to pak může vadit. Jediný pohyb co mám jsou občasné prochazky. U toho je ale.hubnuti na dlouhou trať. Děkuji za pomoc, rady 🙏😊

malinkaelinka
28. kvě 2021

Já bych začala péči o sebe. Pobyt na čerstvém vzduchu, ty procházky jsou super, samozřejmě dvaceminutova couracka kolem domu není žádné terno, takže miminko do kočárku, nasadit tempo a vyrazit . Venku si vyčistis hlavu, pohyb ti udělá dobře, do uší třeba oblíbenou hudbu nebo zajímavý podcasty.... aspoň jednou týdně se věnuj jen sobě. Dej si vanu, opecuj si vlasy a nehty, s láskou ke svému tělu ho opecuj, podekuj mu za to co zvládlo. Doprej si ty i kdyby krátké chvilky pro sebe, i blbe čištění zubů může být chvilka ,kdy jsem sama a dělám něco pro sebe. Zapoj co nejvíce partnera do péče o miminko, odpocivej, var s láskou dobrá jídla. Na chvilky odchodu z domu je perfektni odsavacka. Partnerovi se venuj jinak, nemyslim jen jiné sexuální praktiky, ale celkově, dávat najevo lásku lze mnoha způsoby, jen aby věděl , že myslíš i na něj. A on se postupně vrátí i ten samotný sex. Každopádně bych netlacila na pilu. Pokud nenávidím sve promenene telo, jsi unavena a vyčerpaná, těžko mít uspokojivý intimní život. Vím o čem mluvím.

malinkaelinka
28. kvě 2021

Jo a ta chůze není na dlouhou trať... Já si po porodu vychodila špičkovou fyzicku, nejdřív denně 5 km, pak 8, pak 15, pak klidně 25.. pak to nějak samo přešlo do behu... v kombinaci s dobrým jídlem jsem měla brzy po porodu super figuru. Plus návštěva fyzio, to mi rozhodně taky prospělo.

drep
28. kvě 2021

@malinkaelinka já potvrzuju, každodenními osmi kilometry do kopce už od šestinedělí jsem zhubla asi deset kilo během kraťounké doby.
Zakladatelko, že by sport měnil chuť mléka je kravina, taková nijak nepotvrzená babská povídačka. Ale naprosto rozumím, ono celkově sžít se stou novou rolí trvá často fakt dlouho (já třeba neměla problém se sexem ještě během šestinedělí, ale paradoxně nejvíc jsem se necítila tak asi v roce, kdy se dcera odstavila a mě docela dlouho byly skoro nepříjemné dotyky). Přes koleno to nezlomíš a nemá to ani cenu. Začala bych drobnostmi, každá jsme vysazená na něco jiného, někomu nejvíc zvednou sebevědomí vlasy, jinému nehty, tak bych to prostě takhle řekla muži (miláčku, potřebovala bych si...) a tím bych začala.

treasurka
28. kvě 2021

Taky doporucuju sviznou chuzi, ta hodne pomaha. A jeste terapii co se tyce tveho vztahu k sobe a svemu telu. Neprijde mi to uplne v poradku, zvlast, pokud jsi mela problem uz predtim...

autor
28. kvě 2021

Máte pravdu každopádně není to jednoduché, partner ma 2 práce takže ho nejde moc zapojit, maly mi v kočárku zatím moc dlouho nevydrží takže zvladneme necelou hodinku, což si myslím není zase nejhorší.. věřím že čím větší bude tím bude i více možností a o ty procházky budou delší. Bojím se že dokud se nezbavím toho bricha nepomůže nic , ale vyzkouším vše co se dá . Nechci se pořád cítit tak jak se cítím. Někdy si říkám že líp bych se cítila bez partnera, ale to jsou jen takové myšlenky, realizovat to nehodlam, pocity se mi.meni o hodinu. 🤦‍♀️😅

barmil
28. kvě 2021

Chodila jsem celé těhotenství, ještě den před porodem jsem byla na 13km prochazce.hned po porodu jsem začala chodit s kocarkem, v tehu jsem nabrala 8kg, ted, za chvilku rok po porodu, mám dole 19kg a jsem na váze, co jsem měla naposledy ve 20, ještě před prvním dítětem(bude mi 35).
Chodila jsem 2x denně s kocarkem, dopo a odpo, od konce 6ti nedeli doma cvicim pilates/kettlebells, pak začal beh, ted i kolo a plavání. Manzel taky hodně sportuje a syn (11mes)a dcera (11let) jsou vždy s nami. Na vlasy jdu 1x za 2mesice, při corone jsem si odvykla chodit na gelové a dělám si doma p shine. Ráno si vždy dám sprchu, upravím se, hezky se obleknu. je důležité se cítít doma dobře, žádné vytáhane hadry, pak se nemůžeš cítit dobře ani před partnerem. Musíš si ten čas na sebe udělat hned a držet si ho, jinak se k tomu se sebou něco dělat nedokopes nikdy.

malinkaelinka
28. kvě 2021

Taky jsem měla takové myšlenky, že vlastně kdybychom s dcerou byly samy, bylo by to lepší. Byl to varovný prst. Musí mít partner dvě práce? U nás manžel pořád dělal něco kolem domu, já na všechno sama, největší hrdinka, že to přece v pohodě zvládnu. Ale ty chvilky sama pro sebe jsou strašně důležité. Moc doporučuju mluvte, mluvte co jste dělali přes den, co budete dělat, plánujete společný čas, podělte se o povinnosti, řekni nahlas, že potřebuješ tu trochu času pro sebe. Na cokoliv, co ti udělá dobře, pitomá sprcha v klidku, návštěva fyzio ( tam by se hodně dalo pořešit to bříško). Nezapominej, že jsi pořád ta stejná holka jako před porodem, nejsi jen mama, jsi to pořád ty. Moc ti držím palce, ať najdeš blanc, naučíš se říkat o pomoc a vzkveta nejen miminko ale i ty a tvůj vztah ❤❤❤❤

qistyna
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
28. kvě 2021

@qistyna tak to mě.mrzi, ze i vy se takto trápite. 13 měsíců je dlouha doba , to si neumím ani představit. Máte štěstí v tom, že vás přítel dokáže alespoň svést. Ten můj tohle prilis neovládá a když ne zrovna tak jak by se mi to libilo takže na tohle ani nečekám . My jsme se sexem měli trošku potíže už pred mimcem, každý má rozdílné představy a i když jsme to otevřené řešili, nestihli jsme to doladit takže o to hůř ted.. to je možná taky důvod proč se mi do něj ani nechce , přispívá to k tomu. Asi nám nez9nic jiného než doufat že to prejde ...držím palečky