Netěší mě role matky 😞((

lenkagsxr
1. čer 2014

Ten pocit ze mě musí ven. Mám 3 měs. miminko a namísto toho, abych si užívala roli matky, tak jsem nešťastná a dítě mi leze na nervy ☹ 😨 Po 6 nedělí, kdy jsme se zbavili kolik, jsem si říkala, že teď už snad bude jen lépe. Role matky mě začínala těšit. Ale posledních pár dní se Tobiáš začíná vztekat stále častěji a málokdy se stane, že dokáže být 20min. v klidu. Hrazdička s hračkama mu spíš začala lézt na nervy a vzteká se v ní, tak ho do ní radši nedávám, v košíku být nechce, chovat ho věčně taky nebudu protože mi připadá, že si na to začal zvykat. Chovám jen když už opravdu se vztek mění v pláč. Kolikrát ani to nepomůže ( a to si ho beru i ven na zahradu ). Navíc mám problémy s usínáním. Usínám 2 hodiny. Tobiáš chodí spát v 9 večer, vstává v 5 ráno. Často bývám unavená, nevyspalá, a z toho následně vzteklá. Přes den když Tobiáš usne třeba na 2, 3 hodky, tak nemám šanci si jít lehnout s ním, protože než usnu, už se probouzí. Málokdy se mi povede že do hodiny zaberu . Večer... když už usíná, se děsím následujícího dne, kolikrát se zase navzteká a zvládnu to, aniž by mi ruply nervy??? Manžel mi naštěstí pomáhá ale také bývá často na nervy, např. když se celý týden těší na oblíbený závod Moto GP a nemá tu chvilku klid, protože malej večně kňourá. O víkendu spí u něj on, takže alespoň o víkend se vyspím. Ale od pondělí do pátku je to boj ☹ Říkám si poslední dobou, kdybych mohla vrátit zpět loňský rok, kdy jsem se rozhodla otěhotnět, protože mě ten stereotyp nebavil, rozhodla bych se nyní pro to: nemít dítě. Všude kolem sebe jsem slyšela jak je krásné být matkou, jak se ti změní život k lepšímu ale já to tak necítím. Je mi do breku když se tu o tom rozepisuji a nenávidím se za moje pocity. Ale já už to neumím v sobě dusit. Musí to ven i za cenu odsuzujících komentářů . Má matka mi cca v 1měs. věku Tobiáše nabídla, že si malého vezme na pár dní (bydlí 100km od nás), ale to jsem zavrhla. Jednou jsem jí řekla, že Tobiášek užívá tyto a tyto léky a že si nepřeji aby ho v období 6nedělí brala kočárkem do obch. center a nedokázala to respektovat. Není to jen tento důvod, proč jí ho nechci půjčit. Dalším důvodem je ten, že by mi moc chyběl, i přes to, co tu teď píši. Na druhou stranu si nedokážu představit, že bych o něj přišla. To bych nepřežila.
Jen si říkám, kdy budu zažívat ty pocity, které tu všechny matky pociťují: užívání si role matky, nejšťastnější období v životě, nepopsatelná mateřská láska apod. Kdy? Přijde to vůbec někdy nebo budu jen zažívat ty nepříjemné pocity, které zažívám poslední dny a děsí mě to!!!
PS: tento příspěvek prosím nekomentujte pokud mě chcete soudit, jak špatná máma jsem.

zelenaesmolda
19. kvě 2018

@bruckner lepit se na sebe jak v jeskyni to me pobavilo :D
s tim spanim v posteli souhlasim,postel je pro mamu a tatu a dite ma spat ve sve postylce i kdyz treba v loznici s rodicema.
tak u 2.5 leteho ditete je to neco jineho,to dokaze uz pochopit,ze ho zrovna ted nemuze maminka vzit na ruce,ja mela na mysli miminka

dora13
19. kvě 2018

@zelenaesmolda dite ma spat tam, kde to jemu a jeho rodicum vyhovuje a je jedno, jestli je to postel nebo postylka, na to zadne zavazne pravidlo neexistuje. Nebo ano? Kdo ho urcuje?

zelenaesmolda
19. kvě 2018

@dora13 tak ja nevim ale predstava ze se muj partner kvuli diteti musi odstehovat z loznice protoze si do postele nakvartyruju ditko a to si na to tak zvykne,ze je pak boj ho to odnaucit me docela desi.nedivim se pak ze spousta chlapu prichod ditete nezvlada kdyz se najednou octnou uplne na vedlejsi koleji a nepatri jim doma uz ani jejich postel

dora13
19. kvě 2018

@zelenaesmolda to ze tebe to desi neznamena, ze nekomu jinemu to nevyhovuje, kazda rodina ma jinou dynamiku. Navic dite v posteli neznamena, ze musi chlap na gauc, my u prvorozeneho spali vsichni spolu a bylo to v pohode, mame velikou postel a nemame kazdy metrak, spalo se nam pohodlne. Mne se zas naprosto prici predstava, ze bych miminko mela v postylce, ale v zivote bych si netroufla tvrdit, kam dite patri nebo nepatri, na to opravdu neexistuje univerzalni pravidlo, kazdy je jiny a vyhovuje mu neco jineho🤷‍♀️ Je v poradku, kdyz dite spi v postylce a je v poradku, kdyz spi s rodici v posteli, jedine na cem zalezi je, aby to vsem vyhovovalo.

ilonne
19. kvě 2018

@zelenaesmolda Tak muj manzel se s prichodem.kazdeho miminka odstehoval z loznice a to mam vsechny deti v postylce - vyhovuje mi to tak. Proste se musi do prace vyspat, ma narocnou praci. Naproti tomu kamaradka spala s manzelem.i s detma v jedne loznici. Takze je to o tom, co komu vyhovuje.

bayt
19. kvě 2018

@zelenaesmolda Jako ono totiz neexistuje jediny spravny manual k diteti. Moje mimco se mnou spat chce a ja se rada pritulim. A to o vyspaly mame - prave ze kojim i 10x za noc, takze je nesrovnatelne pohodlnejsi nakojit mimino lezici vedle nez vstat a pokazdy ho tahat z postylky...

Obavam se ze u chlapu, co zarli na dite, nejde uplne o postel.

miklovka
19. kvě 2018

Ty se pěkně vyliskej, anebo běž k doktorovi....že po 3 měsících tě nebaví role matky....přeju malému, ať se mu matka brzy uvědomí.....

dora13
19. kvě 2018

@miklovka je to ctyri roky stara diskuze, navic o par prispevku zakladatelka pise, jak to dopadlo. Zkus si priste precist neco vic, nez nekoho obratem odsoudis...

brokovich
19. kvě 2018

@bruckner No, ty mluvíš o jeskyni, ale tvoje názory jsou jak z doby "za krále Klacka". Dnes se naopak podporuje kontaktní rodičovství, přečti si nějaká stanoviska České pediatrické společnosti. Už dávno to není "hoď dítě vedle do pokoje a nech ho tam vyřvat a nebo hoď ho do kočáru". Ba naopak, společné spaní, nošení dětí, kojení na požádání až do saoodstavu apod. Protože jsi nikdy nenosila své dítě, tak to nemůžeš objektivně hodnotit. A pokud jde o spaní, já teda chtěla spát u rodičů i když jsem byla větší, vždy mi u mamky bylo super, přitulit se, popovídat si. A to miminko to má úplně stejně. Ano, dnes je pro ženu mateřství náročnější, protože nežijeme v komunitách, kde by se o dítko postarali během dne i jiní členové rodiny/společenství, ale holt žijeme povětšinou jen s partnerem a ten je přes den práci, takže my se z toho hroutíme, protože skoro nespíme, abychom vše zvládly. Někdy stačí si uvědomit, že nemusí být doma napucováno a vždy teplé jídlo na stole, hlavní je udělat si pohodu sobě i miminku a když chce dítko pochovat, tak ho prostě pochovám nebo ponosím i když mu bude 2,5 r. I to je stále miminečko, které se rádo chová a rádo usíná u maminky, třeba když mu maminka zpívá večer ukolébavku apod.

dominikaromanova
19. kvě 2018

@bruckner, mám tři děti, všechny jsem nosila at už v šátku nebo jen na rukách (to nejmenší stále nosím). Dokonce s námi spaly v posteli ( to nejmenší spinka s nami teď). Nikdy jsem si nepripadala nevyspana ani já ani partner. Je to, jak již zde bylo zmíněno, o nastavení a pocitech každé rodiny, někomu to vyhovuje, někomu ne. A nepriadam si ani jako opice, když děti nosím, ale věřím, ze to muže být někomu nepohodlné a nepříjemné.

tehuiveta24
19. kvě 2018

Kdyz to tady ctu, musim rict ze lituju deti tech super modernich matek co vyzaduji disciplinu a pravidla a asi co nejmin emoci? To male miminko musi byt stastne a spokojene, kdyz breci, vola maminku a chce pomazlit. Ale matka neprijde, ptz prece nebude jak opice a nehodla se z toho zblaznit 😀 to je tak super pristup!

tehuiveta24
19. kvě 2018

Doufam ze se v pristim zivote narodim mamince ktera me bude pusinkovat, nosit v satku, vecer v posteli mi rikat pohadku a rano se probudime vedle sebe, obe stastne! Ne nejaky trapny zly huse, ktera me soupne do postylky, necha me rvat a vyzvedne me rano 😀!

bruckner
19. kvě 2018

@brokovich me je celkem jedno, co dnes kdo doporucuje , co je dnes "in" a hlavne stanoviska Ceske pediatricke spolecnosti se meni kazdym dnem....kazde matce a diteti vyhovuje neco jineho a nevim, proc bych mela kojit treba do tri let ditete, kdykoliv si pozada, kdyz je mi to proti srsti a je to momentalne v mode. Kdo rekl, ze je to nejlepsi? Ano materske mleko je to nejlepsi pro dite, ale kdyz diteti nestaci, nebo nevyhovuje nebo se pri kojeni budi 20x za noc, nebo proste jen kojit nechci z jakehokoliv duvodu, tak proc bych to lamala pres koleno? Stejne tak s tim nosenim atd. Ale kazdy to ma jinak a samozrejne chovani miminka kdyz place a neco ho boli je samozrejmosti a nutnosti, to nerikam, ze ne! A propos, kral Klacek byl kdo?😁

zelenaesmolda
19. kvě 2018

@bruckner kral Klacek mel velky klacek :D

brokovich
19. kvě 2018

@bruckner Kojit není moderní, kojit je NORMÁLNÍ. Na to, že ČPS mění stanoviska každým dnem, jsi přišla jak?

semanren
19. kvě 2018

@dominikaromanova já taky nosím a spíme s miminkem v posteli... malý má 10 měsíců, je hodně kontaktní rád se mazlí, ráda kojím a naprosto nám to vyhovuje.. Se starším synem jsem to dělala stejně

zelenaesmolda
19. kvě 2018

@semanren kdyz spite spolu v posteli nemas strach ze ho treba primacknes?ja kdyz obcas usnu s malou v kresle tak proste jenom tak drimu,neusnu poradne,mam strach ze by se mohla treba nejak prekulit a spadnout tak nevim jestli bych dokazala usnout mit ji vedle sebe v posteli...

bruckner
19. kvě 2018

@brokovich ano, normalni, ale jak pro koho, nase generace vyrostla skoro cela na Sunaru a taky zijeme. Ale nechci to zlehcovat, znovu rikam, jak ktere mamince to vyhovuje.....

brokovich
19. kvě 2018

@bruckner Tak hláška ... "dělalo se to tak a tak, a taky žijeme" je úplně nejvíc. Já myslim, že spousta lidí/dětí žije, ač se jim děje spousta hrozných věcí, ale asi to pro ně není to nej. Kdybych teď byla miminko nějaké maminky a mohla si vybrat, chtěla bych, aby mě má maminka raději kojila než Sunarovala, aby mě raději nosila v šátku hezky u sebe na hrudi/u srdíčka než vozila v kočáře, pomáhala mi usnout a nenechávala mě někde o samotě (tím spíše ne plačící), aby mě hýčkala. Ale chápu, že tohle všem matkám nevyhovuje. Některé asi chtějí dítě jen na okrasu, aby se s nim mohly chlubit, že už mají dítě, nebo já nevim proč, nebo možná proto, že už jim táhne na x let a okolí na ně tlačí a prostě se sluší mít dítě, tak do toho prostě praštěj, ať je "urodíno", ale pak tomu dítěti nedají to, co dítě nejvíc potřebuje. Jinak si prostě nedokážu vysvětlit, že matky děti ignorují nebo na ně vřískají nebo je dokonce bijí. A ano, i ty děti, co byly bité, tak žijou. Je otázka, jestli by to ty děti pro sebe chtěly.

semanren
19. kvě 2018

@zelenaesmolda
Měla jsem obavy ze začátku, ale když ležím a spím, tak se nehybu a než se pohnul tak se probudím... Malý když mu něco nevyhovuje se hned razantně přihlásí. Ale usne většinou v postylce nebo v náručí nebo u kojení pak spí v postýlce tak kolem 12 se probouzí a chce za nama do postele
Leží mezi mnou a manželem. Ale pokud se bojíš že ho zalehnes zkus si dát do postele hnízdecko a ulož ho do něj. Akorát na kojení si ho musíš vyndat. Ale na ten strach a pro větší jistotu je to fajn

zelenaesmolda
19. kvě 2018

@brokovich jo ta hlaska me taky dostava.taky nechapu proc si nekdo poridi dite a pak se o nej nestara nebo je na nej zly,vzdyt to dite za nic nemuze.nedavno jsme v obchode videli matku s asi peti detma a jeste byla tehotna,me tech deti bylo tak lito kdyz jsem slysela jak s nima mluvi,moc inteligence ocividne nepobrala,chudacci deti v takovehle rodine typickych socek.
Souhlasim s tim,ze si spoustu problemu prenasime do svych vztahu jako ty tyrane deti to biti.u nas se treba nikdy neresily problemy v klidu,vsechno s revem a ja to mam stejne,nedokazu se ovladat kdyz se nastvu a chtela bych se tomu u sve dcery vyhnout

bruckner
19. kvě 2018

@brokovich me uz zase nebavi nazory utlocitnych matek, ktere si mysli, ze delaji vse nejlip a vse jen a jen pro to sve dite, z ktereho vyroste rozmazleny, egoisticky jedinec. Proc by melo byt spatne mit dite na UM, v kocarku a v jeho postylce? Rozhodujici je laska co mu davam, ale ne ta opici, jak se rika, ta mu muze jen ublizit. Myslim, ze z kazdeho muze vyrust uzasny clovek, stejne jako blbec, nehlede na to, jestli byl kojeny nebo ne. A ano, ja jsem z tech matek, ktere nemaji mit dite za svuj zivotni cil, ale chci pro ni to nejlepsi a proto jsem ji davala podle sveho uvazeni to nejlepsi mlicko, vozila ji v pohodlnem kocarku a spinka v bezpeci sve postylky.

brokovich
19. kvě 2018

@bruckner Kontaktní rodičovství není opičí láska, je to naopak to nejpřirozenější, co může matka/otec pro dítě udělat. Samozřejmě, že někdy kojení prostě nejde a samozřejmě, že jsou děti, které usnou kdekoliv a kdykoliv, tedy i samotné v načančané postýlce v jiné místnosti a i chápu, že některé matky nemohou dítě, třeba ze zdravotních důvodů, nosit. Ale ignorantský přístup matky typu, takhle se to vždycky dělalo a žijeme a přece nebudu zjišťovat, jak to dělat líp, to je asi to nejhorší, co může jakékoliv dítě potkat. Rozmazlený a egoistický jedinec vyroste tehdy, pokud mu výchovou nejsou dávány mantinely a je mu neustále ustupováno, to ale nemá s kontaktním rodičovstvím nic společného. Malé mimino, ale ani větší dítko nerozmazlíš nošením, chováním, mazlením, společným spaním, kojením. Ale že z dětí, které jsou "odstrkávány" a nechávány "vyřvat", vyrostou deprivovaní a neurotičtí jedinci, tomu bych věřila.

veronicka89
19. kvě 2018

Jee nemyslim si ze jsi spatna .super ze si to tak dokazes rict. Nepises co domacnost a ty ...ale to bych treba proste nechala jit stranou ...3 mesice uz je celkem hexky vek ze se mimco smeje reaguje atd ...ono jde i o ten pohled a hl. Celkovou pohodu a nastaveni si to v hlave .
Ted uz je hezky vem kocarek kup si nositko zajdi si na zmrzku na kavu k rece povidej si s malym nebo mu kup nejakou krasnou hracku a zkus vsechno hodit za hlavu ...ono to ze jsou mali trva chvilku a ikdyz je to nekdy na palici bude lip i bude hur 🙂
Zkus si spis rict co tobe udela radost a to delej . Hl je se vyspat no . ecistuji i v dm nake pripravky na kludne usinani a spanek na prirodni bazi tak to treba zkus. A hlavne se nenech vykolejit tim debilnim hitem internetu kdy je matka i dite nadberna vsichni jsou hubeni krasni vse je jak z pohadky a komentare typu to ze mam dite je to nejlepsi co me potkalo ....

Proste delej co mas rada a zkus nejak poresit tvuj spanek a uvidis bude zas dobre 🙂

veronicka89
19. kvě 2018

Jo a hl. Zapomen na to ze chovas jen kdyz uz je to moc...prave to to muze vse zpusobovat ...ze vi ze ikdyz se chxe tulit a mazlit a knoura a ry na to nereagujes ze to musi vyhrotit aby citil tebe...spis bych zkusila ty vase mazlici chvilky navysit...lehnete si spolu do postele ...zpivej povidej mu cokoliv ... I klidne to co pises tady ...ze jsi trosku unavena atd a drz ho. Za rucicku hlad ho ...mazlete se ... Dite fakt vycite vse ❤

veronicka89
19. kvě 2018

To je z 2014 sakra 😂😂😂tak snad jste to nejak zvladli

bayt
20. kvě 2018

@bruckner nic ve zlym, spis to pusobi jako by ti nekdo slapl na kuri oko - pises klasicky postaru flaska, kocar, postylky. Kdybys s tim byla srovnana, nebudes mit potrebu utocit do druhyho tabora

bruckner
20. kvě 2018

@bayt jezisi, me jen vytaci to dnesni odsuzovani vseho co je proti puvodnimu "prirodnimu" nebo jak to napsat, stylu zivota a vse ostatni je spatne. Vsechny ty biomatky, satkovacky a maminy, kterym visi na kazdym prsu dve ditka pomalu skolniho veku😂. Tot vse

bayt
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
20. kvě 2018

@bruckner A kdo tu koho odsuzoval, krome tech vyroku o lepeni se v jeskyni? mimochodem nejen ty to pojimas furt jako nejakou volbu matky, to me vzdy fascinuje 🙂) ja bych tisickrat mohla chtit vozit v kocaru, ale kdyz prcek chce jen do satku??