Novorozenec a změna. Jak to máte vy?

18. kvě 2021

Holky mám nějaký splin. Máme doma novorozence. To že nespí a má prdy, to znam z dob prvního dítěte, ale nějak se nemůžu szit s tou změnou. Za prvý skoro vůbec nemám čas na naše prvorozeny dítě (jsou mu ani ne dva roky) , protože se snažím rozkojit jak to jde nebo se starám o mimino, za druhý jak mimino nespí v noci, tak jsem se odstěhovala z ložnice, kde jsme dřív všichni spali a spím s nim jinde, protoze bysme je budili a já potřebuji aby chlap spal protože je celý den za volantem. Takže nejsem ani s mužem ani s prvorozenym ditetem, a cítím se tak prostě všelijak, jakoby cize. Je mi smutno. Jsem si nemyslela že by příchod druhého dítěte byl tak náročný. Jak to máte vy? Měla bych si užívat každý okamžik, ale upřímně už chci aby mimino už umělo chodit a normálně jíst.

mourovatakocka
18. kvě 2021

Rozumím ti. Nejsem nadšenec do miminek, děsím se znovu zavádění příkrmů, nočníku. Nejradši bych už přišla k hotovému 🤭 Musíš si opakovat, že se všechno srovná, s laktací si poradíte, jak se bude zlepšovat spaní, budete zase v ložnici všichni. Jak se vše srovná a sedne si to, budeš mít čas i na starší. Co procházky? Spinká v kočárku mrňous? Jestli jo, je to ideální čas na nějakou společnou aktivitu se starsim. A než se naděješ, budou spolu oba něco tvořit, hrát si a vymýšlet lumpárny. Pokud máš možnost, vraz kočárek babičce, mužovi a udělejte si se starším chvilku jen pro sebe, ať ví, že tu pro něj jsi i tak. Bude líp ❤️

Jen pro zajímavost, starší někdy v době, když se malý narodil, chtěla hrát člověče nezlob se, no tak malý má skoro dva měsíce a prostě nebyl prostor na společnou hru 😔 Buď je ve školce, zaplať pánbůh za ní..., nebo jsme venku, případně mám doma práci ať už s domácností nebo se řvoucím synkem. Přitom taková blbost jako si zahrát člověče... Ale ono to přijde a snad dřív než s náma bude hrát i mladej 😁 A kolikrát jsme spolu kreslily nebo něco tvořily a mladej už kňoural, prostě se nerozkrajim 🙄

hankaros
18. kvě 2021

To si sedne. Máš dvě děti, co tě chtějí na 100%, ale 200% času nemáš. Ono se to poddá časem, je to pro tebe nová situace a uspořádání, musíte si všichni zvyknout.

martinajarolimkova
15. črc 2021

Ahoj nezoufej je to jen otázka času až se rozkojis bude lip a nebo das pak mliko a bude také lip ja teď v září čekám příchod svého 4 mimca. No a doma mám 10 let, 4 roky, 1,5 roku a věř mi že tento splin jsem měla taky a budu zase od září mít...s mužem už v ložnici nespime přes rok on hrozně chrape a ja nemůžu spát a malej se často budi. Muž dělá v lese a musí se vyspat a my taky takže sice spíme oddělené a máme takové návštěvy 🙂takže tě chápu ale vše půjde deti porostou a zase se vše bude pomalu vracet ....e to od září čeká znovu

meggie12345
15. črc 2021

Ahoj, mám podobné pocity. První syn je tedy starší než tvé dítko, jsou mu 4 roky, ale neumí si moc hrát sám. A s příchodem sourozence potřebuje pozornost ještě více než předtím. Druhý syn (necelé 3 měsíce) má špatné spaní, nespí v kuse déle než 30 minut, pak je unavený a mrzutý. Kočárek je nepřítel, to samé šátek a nosítko, takže s ním ani nemůžeme ven ☹ Jako nebudu lhát, jsem z toho otrávená, občas mrzutá... Ale vrátit ho nemůžu 🤔 (samozřejmě nadsázka), takže nezbývá než vydržet a doufat, že bude líp...

martinajarolimkova
16. črc 2021

@meggie12345 neboj to se spraví...ja mam teď pocit že jsem úplně neschopna matka...nejstarší syn mi vyčítá že nikam nejdeme dcera zase že chce jít na kolo a ja doma 1,5 roku co ještě moc nechápe co po něm chci a těhotná v 8 mesici ...tak hrůza taky
....