Půl roku po porodu - chování partnerky.

tomas66
28. čer 2020

Ahoj lidi. Půl roku po porodu miminka je neco mezi námi zle. Partnerka vidí pouze to negativní. Člověk si říká ze to po nějaké době bude lepší, ovšem asi se pletu. Jsem cca 4 týdny bez prace, nedohodl jsem se s vedením. Takze uz jsou tu otázky typu co budu a kdy delat a aby nas to uzivilo atd. (Bude i odstupné od zaměstnavatele..) den vypadá tak, ze se vstane, žena jde s mimcem na pult a ja mezi tim chystám sunar, ji kávu, vynasim koše, obskakuju při “krmeni” sotva do sebe hodim pak rohlík a jdu sam s kočárem cca na 2-4 hodiny. Toto se opakuje i odpoledne tahle prochazka. Vecer pomáhám chystat pro mimco jídlo, vanu, postel atd. Kolikrát da člověk dudel o půl vteřiny později do pusy uz je zle... nebo nedej bože aby byl řev z prebalovaciho pultu. To je potom slova Proc ho nezabavis , evidentně ho to nebaví, tak neco udelej nestuj. Totéž při uložení do postýlky, když ditko hned neusne je zle. Poté co přijdete z vycházky a skáče se okolo mimca řekne kolikrát ze musela uklízet a neměla se cas ani najíst , nebo odpocinout... to jsko vazne za tri a půl hodiny??? Člověku ulevit denně bez ohledu na počasí 6 hodin a stejne jste vy kdo nic neděla a s ničím nepomůže a je k ničemu... co delat...? Kolikrát jsem rad ze si okolo 23.hodiny sednu k Telče, nebo si jdu zapálit.... chyba na me strane a pokud nedej boze neco řeknu, tak se to vrací jako bumerang...

lucka662006
29. čer 2020

Píšeš, že "někomu ulevíš na 6 hodin denně" Měl bys to brát jako že jsi doma, tak se staráš o mimi, stejně jako manželka, ale ne jako že jí ulevuješ, že je to její povinnost, protože pro ni je to práce, je to teď její zaměstnání. Možná se celou noc nevyspí. Myslím, že sekýrování plyne z ponorkové nemoci, když jste oba doma.

prejeta_zaba
29. čer 2020

Ale ale, tady si někdo honí ego. 😃 Kdo tě nutí chodit 20 kilometrů denně se řvoucím kočárkem a vyřizovat pracovní záležitosti k tomu? Nedělej z toho takový drama. Co budete dělat, až bude chodit? Povoláte armádu, aby dítě zabavila? No tak postav kočár k lavičce, semtam pohoupej a strč chrastítko. Že vyneseš koš nebo zaliješ sunar je sice fajn, ale taky to není na svatořečení. Bydlíš tam s nimi, tak se podílíš, to je přirozené, žena ti asi taky nepředkládá seznam činnosti, které udělala, abys ji za všechny chválil, ne? Partnerka by nemusela tolik kritizovat, ale kdoví jak to je. Ty na ní taky nenecháš nit suchou. Najdi si pořádnou činnost a přestaňte řešit malichernosti. 👍

pucka08
29. čer 2020

@tomas66 můj manžel mi pomáhá taky jsk může ale jsem za to vděčná málo který chlap je takový měla by si vás víc vážit co nejdříve najít práci ona si pak uvědomí co ve vás má 👍

hany84
29. čer 2020

@prejeta_zaba Milá dámo, pán si nehoní ego, dělá toho dost. Těch 20 km denně dělá proto, aby nemusel pořád poslocuhat ty její kecy. A jestli je pro Vás zabavení dítěte zachrastěním chrastítka, tak to o Vás něco vypovídá...Pán se snaží, co to dá, a paní je věčně nespokojená. Nestraním se ani jednoho. Nevidíme do jeijch domácnosti.Dva na lásku, dva na život, dva na dítě. Oba stejnou měrou. Právě teď, když jsou doma spolu oba dva, by měli táhnout za jeden provaz. Problémy jsou od toho, aby se řešily, hlavně, když jsou v tom děti. Mezi rodiči může vládnout nedorozumění ve vztahu a výchově, ale to dítě bude mít vždy oba rodiče stejně rádo.

malenka11
29. čer 2020

Podle mě jí prostě vadí, že ses "nedohodl" s vedením, aniž bys měl jinou práci, tj. "neplníš svoji roli živitele" , naopak teďka opruzuješ doma, kde jí narušuješ její zavedený režim a fušuješ jí do řemesla.

teeerez
29. čer 2020

Ja bych chtela vedet jeste jednu vec (mozna to tu nekde napsano je, jen jsem prehledla). Kdyz prijdete domu a je uvareny obed, podekujete zene? Kdyz vyluxuje, podekujete ji? Jak vypada den z jeji strany? Asi by stalo za to si v klidu! s partnerkou promluvit, rict si co dal, odpoved ji na jeji otazku co budete delat, domluvit se napr. ze dopo se stara o dite ona, jde na prochazku a treba vari, vy mezitim mate "klid" + budete si aktivne hledat praci. Odpoledne se prohodite a vy mate prcka + nejakou pomoc v domacnosti. Treba si pri jasnejsim vymezene co kdo dela budete oba pripadat lepe, mene vykoristovane a vice ocenite toho druheho

la_amanita
30. čer 2020

@teeerez přesně. Já v sobotu vypěnila po mužově poznámce, že jsem jemu nic neupekla. V neděli jsme měli oslavu s kamarádkami, tak jsem odpoledne, když byl venku s dítětem a psem, tři hodiny pekla proviant. Mně to tak zamrzelo! Za prvé protože "jemu" také peču, za druhé protože mi přesně nikdy za nic nepoděkuje, nic neocení. A to je můj muž vlastně uvědomělý, co mu zbývá, když si vzal feministku. Ale na pohodlí se lehce zvyká a rychle se začne brát za samozřejmost. Úplně živě vidím, že tazatel sám sebe považuje téměř za světce, vůbec se nezmiňuje o nějakých partnerčiných kladech, zato on jimi přímo přeplývá. Jasně, když nás někdo nasere, tak to touto optikou vidíme. Jen mne mrzí, kolik žen tady mu na to skočilo.

95newmommy2020
30. čer 2020

@pasiba Takoví chlapi existují. Jeden exemplář mám doma. Za celou dobu naseho vztahu jsem neuvarila jediný jídlo. Nepustí mě do kuchyně. :D Když se narodil malej, tak ho nechtěl dat zas z ruky, a vyhovovalo mu, ze kolem nej muže litat. Porad ho tulí a porad s nim chce bejt, chce koupat, prebalovat, krmit. Posila mě na wellnessy ať si odpocinu, ale je to o tom, ze je na něm zavislej. :D Pracovní dobu si muže nastavit tak, ze je 90% času doma, takže jsme spolu fakt furt.

pasiba
30. čer 2020

@95newmommy2020 Na jednu stranu mooc závidím, ale na druhou by to pro mě byla velká konkurence u dětí 🙂 bála bych se, že vedle dokonalého chlapa bych vypadala extra nedokonale 😁

95newmommy2020
30. čer 2020

@pasiba Jojo je to tak. Třeba když někam jdeme jako rodina. Teď je to například plavání. Tak oni se tam spolu tak muckali a blbli. Ze se mě pak jedna maminka v šatně i zeptala “oni jsou na sebe hodně navázáni ze ?” :D Ono je to i na první pohled vyloženě vidět, a malej je fakt zavislacek na tatkovi. Zadnej mamanek, jak to tak bývá.

pasiba
30. čer 2020

@95newmommy2020 Můj přítel udělá vše okolo baráku. Opravy, sekání, bazén, nenutím ho doma uklízet. Aby vytiral nebo záchod umyl. To vůbec. Jsem ráda, že mám v domácnosti nenahraditelnou roli. Abych žila spokojený život tak musím mít pocit nenahraditelnosti. Což u nás doma rozhodně mám 😁

95newmommy2020
30. čer 2020

@pasiba Spousta žen by nesnesla, kdyby jim najednou chlap začal pomáhat jinak než jak jsou zvyklý fungovat. :D

tomas66
autor
1. črc 2020

@daasqua Přesne takhle si ted taky připadám. Urcite je pravda, ze vic dospělých si nekdy zavazi a pod nějakým tlakem nebo jak říkáte , když je srumec se zvládne více. To ano koupit neco ona dokáže nebo udělat radost, ale větší radost bych mel z toho, kdyby se chovala normalne a ne tak povýšeně.. Tak rodina az ted začíná kopat ze bych mel neco delat atd. Nicméně dělám ted co jde a obepisuji odvolávam...

tomas66
autor
1. črc 2020

@teeerez dobrý den, ano poděkovat umím i za polévku například, nebo neco v tom smyslu.... zajímavý napad s prohozenim. Dekuji

tomas66
autor
1. črc 2020

@madbetka dobry den, mozna to s tim ma souvislost, ale ona nikam nechce , mel bych si pry zajít ja. Asi to udělám, protoze neříkám , ze jsem bez chyby nebo super man to vubec, spis tady bude problém jinde. Tady me i mezi ze kopou, ac penize chodí a ja hledám co jde...

tomas66
autor
1. črc 2020

@hany84 Dekuji, asi tak nejak to je, i kdyby to byl km, jde o princip. A zabavit dítě chrastitkem jak dáma píše... člověk se mu musí během te doby věnovat, pokud teda Nespi a ma chvíli klidu. Ale to asi dáma nechápe. Snad se to zlepší ...jsem stejného názoru.

tomas66
autor
1. črc 2020

@miba10 Dekuji , ono je to jen blbe vozeni (nepočítám cas s dítětem doma) ale tolik času denně nema každá ... nechci se nejak vyzdvihovat. Ale uz tohle je úleva, myslim .

madbetka
1. črc 2020

@tomas66 Ona si to do souvislosti s porodem (a s tím, že má nějaký problém) třeba vůbec neumí dát. Mně to došlo všechno až zpětně a trvalo to fakt dlouho. V tu chvíli jsem taky měla pocit, že psychologa potřebuje manžel, protože je najednou úplně jiný, ne já. A fakt mi na něm vadilo snad úplně všechno. On se naštěstí nedal, taky mě mohl poslat do háje. Můj manžel je taková výhra v loterii ❤️
Pomohlo mluvit, mluvit, mluvit. To pomůže ve většině případů, ať už je u vás důvodem cokoli...😉

tomas66
autor
1. črc 2020

@madbetka mate pravdu, kolikrát i nálada je ze je vse špatne jak pisete( aniž by to bylo tak vazne) a vy nevíte Proc je az tak špatná a naštvaná a pak treba lusknutim je zas v pohodě a mysli pozitivneji(bohužel to neni časté, ale je to tak). Ani pro me to neni jednoduché, člověk se snaží držet, obcas to neudrží.. ale většinou zatnu zuby... uvažoval jsem jestli jít k psychologovi, nebo odejít úplně .... mluvit a mluvit bude potřeba . Dekuji ❤️

miba10
1. črc 2020

@tomas66 tak to já neposoudim. Já mám děti pořád. Hlídání není, mamka mi pohlídat jen přes poledne když jedu na nákup nebo něco zařídit. Je jí 73,takze víc chtít nemůžu. Nicmene pokud nepracujes, tak to ber jako práci. Ženská má 24hodinove směny a zvládat to musí. Zkus to brát tak, že teď je to tvoje zaměstnání bez ohledu na to, kolik má partnerka času pro sebe. Teď je to pro ni bonus, protože jsi doma, pak to mít nebude.
Sedni si s ní a v klidu si promluvte. Nezavrhuj to dopředu. Zkoušejí to, pořád a pořád.

dzalli
1. črc 2020

Jako objektivne z tveho popisu mi prijde, ze se o miminko krasne staras a zena by te mohla na rukou nosit, ale......kdyz si to predstavit u sebe, tak jako mama musim rict, ze je pro me neuveritelne dulezite mit pocit, ze jsme jako rodina zabezpeceni, ze muj partner vydelava a jsme zajisteni. Proste diky tomu mam pocit bezpeci a mit partnera doma bez prace by me hrozne znejistilo. Nerikam ze to tak je, ale mozna, ze tvoje zena je proste jen v hroznem stresu z toho, ze nejste dostatecne zaopatreni. A dalsi muj postreh - je uzasne, kdyz muj partner "dela chuvu", ale cim vic ji dela, tim min mi pripada jako chlap a tim oskliveji (a nepravem) se k nemu nekdy chovam, jako kdyby najednou ztracel moji uctu, protoze se chova jako zenska. Tak treba i najit nejakou rovnovahu🙂

tomas66
autor
6. črc 2020

@dzalli Dekuji za názor, naštěstí jdu následující pondeli zpet do prace, tak uvidíme... mate urcite pravdu. Když on ji člověk chce ulevit atd s ono se to jeste proti němu takhle otočí. Defakto dnes přišla s tim ze to nema smysl. Tak nevim co si představuje. Ono by ji mozna sklaplo kdyby se musela starat a zajišťovat bydlení atd. To uz by nebyla kavicka, vlasky nehty a nákupy hader....neni to jen muj názor, ale neco na tom je..tim neříkám ze bych se malého zřekl nebo mu neco nekoupil a nestaral se o nej, než začnou někteří psát ze by mi byl jako klasickýmu chlapovi jedno, tak to rozhodne ne! Je na prvním místě

tomas66
autor
6. črc 2020

@miba10 Dekuji. Však ja nic proti hlídání nebo zapojovani se nemám. Spis mi jde o to, ze misto sby člověk byl rad tak hledá další negativa. Asi bude treba si promluvit,pokud neni uz pozdě..

miba10
6. črc 2020

@tomas66 na mluvení není nikdy pozdě. U nás to Teda funguje tak, že přítel vstává s dětmi, hraje si s nimi, pomůže mě doma atd., ale přiznám se že občas taky buzeruju. Ale proto, že bych byla nevdecna, nebo že by to dělal blbě, ale prostě jsem zvyklá dělat věci po svém a ve svém tempu. Pak mě dokáže popichnout třeba jen, že nejde dost rychle k malému, když se rozčiluje atd. Ne, že bych k němu lítala hned jak si hejkne, ale nenechám ho se rozčilovat třeba 3 minuty 😁 jsou to takové kraviny, ale ví, že to nemyslím špatně. Ještě si ze mě pak utahuje 😂my jsme celkem posahana rodina 😂😂😂😂😂😂😂

tomas66
autor
18. črc 2020

@madbetka dobry den, uz jsem v praci a pro zmenu ted je na vse sama. Do toho mi řekla at se do měsíce odstěhuju buď ja nebo ona s prckem. Ze jsem pritez, ze je vse spatne, nic si neužívá... jako opravdu nevim uz co by chtela? Takhle ma co potřebuje...

sudylichozrout
19. črc 2020

@tomas66 Je mi to moc lito. Asi nechce tebe... Netusim proc. Muze to byt tisic duvodu, mozna se k sobe nehodite, mozna si to vsechno predstavovala jinak, mozna te mela jen jako ploditele, mozna jsi ji necim skutecne nastval a nam to zde opomnel rici. Pokud o ni stojis, zkus zabojovat, ale ja osobne bych asi nezvladla zit s nekym, kdo si me nevazi. A to nevim, jestli se da zmenit.

misicka1988
19. črc 2020

@tomas66 Trochu mi přijde že je zaskočená z toho, jaké je to doopravdy mít miminko. Ze praxe je naprosto jiná než původní představy. A dosud se nesmiřila s tím jak je to perné... A teď je pro ní vše špatně, je flustrovaná, naštvaná . Může hrát roli i ještě poporodní depka. A ty jsi ta nejbližší osoba na které si to vybíjí, čímž se jí možná trochu ulevuje. Ale třeba se mýlím..

miba10
19. črc 2020

@tomas66 souhlasím s holkama. Těch důvodů může být několik. Od milence, přes uvědomění si reality až po tu depresi. Sama jsem si to představovala jak Hurvínek válku. No... Hodně rychle jsem se probrala z té diskotéky. 😂
Každopádně držím palce, ať tuhle krizi zvládnete

amazonkajanik
19. črc 2020

@tomas66 asi by chtěla všechno a neumí si najít tu střední cestu. Když byl mužský doma,štval mě výpadek příjmu,ale zase se věnoval malému,umí si spolu krásně hrát. Teď je v práci a když přijde,je rád,když si může lehnout. Ale i tak se snaží malému věnovat,jen už je to méně a já o to méně stíhám,jelikož máme období "já,já,já,jenom já "😁
Když půjdete od sebe,tak buď zjistí,že udělala chybu a měli jste ideální podmínky,nebo to byla a je záminka,jak se rozejít,jen se k tomu snažila dotlačit tebe,abys udělal ten první krok a ona by byla za chudinku ...

tomas66
autor
19. črc 2020

@sudylichozrout Joo nastvalo ji to, ze nechci (za co asi?) koupit nove auto. 8 let stará octavia v combi i s automatem neni dost dobra, ideálně neco velkého 😀 mate pravdu, taky mam dlouho zatle zuby, cas pro sebe skoro nemám a když Jo tak vecer az usnou. Netuším jak zabojovat, leda ze bych po noci uklizel kvartyr.. ne popravde nevim...a to jeste řekla abych platil jsk své, tak jeji bydlení