Půl roku po porodu - chování partnerky.

tomas66
28. čer 2020

Ahoj lidi. Půl roku po porodu miminka je neco mezi námi zle. Partnerka vidí pouze to negativní. Člověk si říká ze to po nějaké době bude lepší, ovšem asi se pletu. Jsem cca 4 týdny bez prace, nedohodl jsem se s vedením. Takze uz jsou tu otázky typu co budu a kdy delat a aby nas to uzivilo atd. (Bude i odstupné od zaměstnavatele..) den vypadá tak, ze se vstane, žena jde s mimcem na pult a ja mezi tim chystám sunar, ji kávu, vynasim koše, obskakuju při “krmeni” sotva do sebe hodim pak rohlík a jdu sam s kočárem cca na 2-4 hodiny. Toto se opakuje i odpoledne tahle prochazka. Vecer pomáhám chystat pro mimco jídlo, vanu, postel atd. Kolikrát da člověk dudel o půl vteřiny později do pusy uz je zle... nebo nedej bože aby byl řev z prebalovaciho pultu. To je potom slova Proc ho nezabavis , evidentně ho to nebaví, tak neco udelej nestuj. Totéž při uložení do postýlky, když ditko hned neusne je zle. Poté co přijdete z vycházky a skáče se okolo mimca řekne kolikrát ze musela uklízet a neměla se cas ani najíst , nebo odpocinout... to jsko vazne za tri a půl hodiny??? Člověku ulevit denně bez ohledu na počasí 6 hodin a stejne jste vy kdo nic neděla a s ničím nepomůže a je k ničemu... co delat...? Kolikrát jsem rad ze si okolo 23.hodiny sednu k Telče, nebo si jdu zapálit.... chyba na me strane a pokud nedej boze neco řeknu, tak se to vrací jako bumerang...

daasqua
20. črc 2020

A jaký má partnerka vztah k dítěti? Stará se o něj ráda, hraje si s ním, mazlí se, nebo je to jen ta otravná činnost, která ji bere čas a ona si nemůže chodit po obchodech a nehtach každý den, jako byla předtím ocividne zvyklá?

tomas66
autor
21. črc 2020

@amazonkajanik me se nechce trhat rodinu, přišla s tim sama jako hrdinka... nevim jestli je nějaká šance, nam, nebo i ji pomoci(nebo me, nevim) ale priorita je rodina. Mozma ale odstoupím a uvidíme. Uz vcera se me ptala jestli muze ve středu a pondeli na cviceni a cosi.... Takze jako zajimave. Nevim no. A my naštěstí mame kočár do města, na vesnici u bAbicky by to byl boj, na te ceste😀

tomas66
autor
21. črc 2020

@daasqua Maji se s malou rady obě, obcas mi ale přijde ze nema trpělivost s pláčem, nebo když zlobí u krmeni... jinak by pro ni dychala, ale jak přijdu domu, ideálně abych se ji věnoval ja, měla ji prece děly den. Ve finále jsem byl za půl roku třikrát na pivu(4-5 a v poklidu domu okolo 10. ) jinak nikde nic defakto bez kocaru

amazonkajanik
21. črc 2020

@tomas66 tak zkuste ještě partnerskou poradnu. Můžete se oba mnohé dozvědět,získat jiný úhel pohledu. Nás před lety přihlásil přítel. Bylo to poučné. Dokonce i vtipné. Byla hlavně chyba na mé straně a to komunikace,která je zásadní. Byl to můj první vážně vážný dlouhodobý vztah a neuměla jsem v tom "chodit". Nu,teď jsme spolu skoro 10let,měli jsme tedy pořádné bouře ve vztahu,ale jsme spolu a máme ročního chlapečka

tomas66
autor
21. črc 2020

@amazonkajanik asi to zkusím, snad to pomuze. Chci ji a nam pomoct

amazonkajanik
21. črc 2020

@tomas66 to je dobře. Vlastně ani nevím,kolik vám oboum je let. Věk nemusí být vždy zásadní, ale v dnešní době je to takový odrazový můstek. Když jsem se s přítelem poznala, člověk by mu řekl o 10let víc. Jak vzhledově,tak mentálně. Já na tom byla 50:50. Ale dnes narazit na člověka s 30 na krku,který ví,co od života chce,je zázrak.

tomas66
autor
22. črc 2020

@amazonkajanik je nam pod 30, ona je o rok a půl starší... Víceméně víme, co chceme. Nebo aspon jsme věděli.... ted i přijde ze chce ssi jít pryc, nevim uz. Dnes jsem pred zítřejší návštěvou po praci uklizel(prach, okna , vysavac, kuchyň, koupelna... přišly a bez pozdravu Proc jsem nezalil na terase květiny, jestli jsem si toho jako nevšiml a nechám je chcipnout... člověk se nezastaví a ona vděčnost . Tohle me mrzí, stejne jak jeji oblíbenost v rodině...

natysnovec
22. črc 2020

@tomas66 tak co jak to s vami vypada?Uz se srovnala??

tomas66
autor
22. črc 2020

@natysnovec prave ne.. vyburuje a je nějaká , vypadá unavená, jina. Asi chce jít pryc, nebo nevim co si představuje. Zkusím navrhnout tu poradnu, pokud neni pozdě.. doufám ze ne. I když treba by ji chvíle beze me pomohla k uvědomění, nebo taky ne

natysnovec
22. črc 2020

@tomas66 ver mi,ze pomohla. Mam zazitwk i s ,,poradnou" a nic....

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec myslíš (snad nevadí tykání), poradnu, nebo tu chvíli sama? Ja si tu nechci hrát na otce roku, mozna to tak po tom, co je někde tu napsáno vypadá...

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 ne to vubec..
V pohode.Oboje....ja byla u paroveho psychologa a byla jsem i chvilku po porodu sama a jak me to pomohlo ....ale tim nechci rict,ze jsem se chovala jako tva,,holka".Ja jsem od manzela odesla kvuli tomu,ze jsem trpela poporodni.depresi.Bylo to tezke ale ustaly jsme to....

marti89
23. črc 2020

@tomas66 U nás manžel před návštěvou má akorát umýt záchod a vyčistit okolo papoušků - s oknama bych se teda nedrbala ani já (dělám je pravidelně podle potřeby, většinoujsou stejně ohrabané zevnitř od syna), vysávání řešíme robotickým vysavačem ob den cca (vřele doporučuji pořídit, pokud to finance a obytný prostor umožnuje - ušetří to spoustu času). Je opravdu nevděčná, zalít kytky 1-2x týdně, by ji nezabilo a měla by zvládnout i ostatní věci kolem domácnosti, však není jediná s dítětem doma. Pokud nemusí přivydělávat peníze brigádně, nepěstujete ovoce a zeleninu, květiny na zahradě, nechodí s dítětem na kroužky, tak opravdu nechápu, co celý den dělá, mně by hráblo z nicnedělání - stačí odpočinek chvilku večer u televize nebo knížky..

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec Dekuji za názor. Ja nevim, jestli nema neco podobného. Neco urcite, protoze opravdu nevidí pozitivní vec. Nebo takhle. Deset negativních na jednu pozitivní..fakt si tu připadám, zd jen neříkám, o to mi nejde, chci to zachránit. Kolikrát je i sama se sebou nespokojena a kolikrát ji rozcili i prcek u krmeni ze uz je na nej hnusnejsi..Opravdu ma vse co by chtela, to neberu nad 30tis, tak o tom ze bych nevo ušetřil na dovolenou, nemůže byt ted řec.

tomas66
autor
23. črc 2020

@marti89 tak ona me kope ze to uz nezvládne a vse dela, at to udělám . Vim jsem v tomhle az moc hodný, bohužel odjakživa. Vysavac robot jezdí každy den. Nepestuje nic extra tam, takže tak. Ted dokaze vydržet s kočárem pres den 5 hodin mozna i vic(me by to doma taky zabilo). Vecer jde lezet. Ani spolu moc času u TV netravime, ona jde soat, ja cca hodku po ni. Tedodmitla i nabízenou masaz zad a noh, Jo vypadala fakt ko..

tomas66
autor
23. črc 2020

Zase na jeji obranu ze umí když uz, tak skvěle varit. Ovšem neni to (četnost) jako pred porodem, což chápu.

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 to naprosto chapu.Me zmenilo spousty veci a uz jen to,ze muj manzel mi taky dava ,,vse"co mi na ocich vidi.A jak sem psala,ze jsme byly u toho psychologa tak musim rict,ze nepomogl ale je fakt,ze my jsme byly jen parkrat.Ale co fakt pomohlo pronluvit si nekde na neutralni pude s nekym ke komu mate oba blizko. Nam pomohla sestrenice.Oba jsme ji rekly co a jak ona si s toho udelala obrazek a pak jsme sk promluvily a jeste ten den sem se vracela zpet k manzelovi.😅😅😅😅

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec aha, ja čekal, ze psycholog nebo poradna pomuze, známe pomohla a ted maji po krizi dalšího prcka. Ona ma blízko k jednomu z rodičů... ted mi přijde, ze jsou oba proti me, přitom me maji radi. Nevim jestli tamzajet k rodičům sam, bojím se bumerangu . Ostatně s tou osobou řešila případný odvhod

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 jak jsi zjiatil,ze jsoi proti tobe a zaroven te maji radi??To nedava smysl😅tezko rict jaky mate vztah

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec obecně maji, jen ted jak jsem byl mimo praci uz mi pak byly psány zprávy at neco dělám , ze jinak rodinu neuzivim atd. Přitom jsem hledal praci, byl na pohovorech, penize jssm pobiral dal stejný... sle byl jsem ten co nic neděla 😀😀

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 nechci byt,,zla"ale myslim,ze kdyby ve vztahu mezi tebou a jejimi rodici bylo vse tak jak ma byt tak by ti toto nepsaly a zastaly se te.Ale to je ciste muj nazor. Nikdo nerika,ze to tak musi byt.A nebo sem uplne mimo misu.😊😊🤷‍♀️🤷‍♀️

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec na jednu stranu tvrdí, ze to co dělám neměly jine ženy ani z poloviny , na druhou ze je jejich dcera ulitana. No když neumí odpočívat... to je težké a muzu byt s prckem jen odpo, nebo i dopo tri hodiny a situace stejna. To nejde popsat, v době covidu jsem jim vizil nákupy, vzal je z prace atd. Tam jako takhle problém neni, jen si stojí za jejich jedinou dcerkou..🤷‍♂️😀 ale Chápu , tady to asi nejde rozebrat dopodrobna

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec už jsem i říkal ze ji ten mozek vysu... z hlavy 😄😄😄

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 tak to zase vypada,ze je to z jejich strany nemaj asi s dcerkou jednoduchy...Ja taky neumim odpocivat.Ale funguju na 120%.Jasny kdyz sem byla ted po operaci nosu a mela sem byt v klidu,tak manzel zaskocil na 160%abych mela klid a mohla byt sama v klidu.Asi jak se rika pro dobrotu na zebrotu...Ja nevim...Pripada mi to,ze jsi hodnej az jsi blbej🤣🤣ale jak rikas tady to uplne probrat nejde.A stejne mi prijde,ze se v tom jakoby placate...😔🤔🤷‍♀️

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 tak to je mozna taky jezna z veci ktera by pomohla🤣🤣🤣

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec tak by to mělo byt, ze manžel pomuze. Ja byl po porodu tri týdny s nimi. A ji jedonutim si lehnout, když jdem treba ven s kočárem. To ona vymysli kde co, pak napíše ze si tedsedla. Říkám aha super. Jo hodnej az blbej jsem, bohužel nic noveho u me 😃☹️ To bohužel tak je... Trosku uz se v tom motam, ze nevim kudy kam, jak pomoct a ne jeste tomu ublizit

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec treba ano, zatím k tomu nedošlo. Po porodnich komplikacich to neslo a nebo pak nejsou sily. Na me jde asi jaro teda ted🤣

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 hele ja taky kdyz byl mamzel venku s holkama tak sem taky uklizela,davala prat,myla koupelnu...a az pak sem si dala treba kavu kdyz zbyl cas(ted sem si vzpomela,ze sem si jeste neudelala kafe))🤣🤣A hlavne je to jeji problem.Ona nema pravo ti rikat_ze si vubec nesedla!!Casu mela dost(pochybuju ze chodis s deckem ven jen 20 min) a je to jen a jen jeji problem.A to,ze se v tom placas....Pamatuj,ze na rovnani vztahu musi byt vzdycky dva.Jak mile je jen jeden je to zbytecny...
Ona musi chtit...🤣🤣to znam kdyz nejsou sily🤣🤣🤣😅😅😅

tomas66
autor
23. črc 2020

@natysnovec souhlas, tak nejak to ma, dela předně toto a s kávou je to taky tak. Jsme 2-3 h podle situace venku. Takze tak. Jooo musí byt dva, ona ma nějaký blok v sobě , to nedávno pronesla ze jsem jak spolubydlící a nema Proc ke me se chovat hezky (afekt). Jooo to známe ty ženské veci 😂😂😂 ale byla dlouho pochroumana, fakt ni těch sil moc nebylo. Jsem ji říkal, když se to dole nelepsilo, ze jeste ze ma ten zadecek😂😂😂 tak Prej zapomen po podrodu 🤣🤣🤣🤣

natysnovec
23. črc 2020

@tomas66 boze🤦‍♀️🤦‍♀️detaily znat nepotrebuju....🤦‍♀️🤦‍♀️
Jak rikam ona musi mitt taky nejakou snahu.