Půlroční miminko se budí a pláče

petull77
26. dub 2017

Ahoj, vzhledem k tomu, že jsme s partnerem už oba tak vyšťavení, unavení, nevyspalí, naštvaní a prostě hotoví, rozhodla jsem se napsat sem, třeba mi někdo poradí, pomůže, dá tip nebo aspoň nasdílí zkušenosti. Už ani nevim, kolik nocí to trvá, ale několik přes několik měsíců už jsem se nevyspala. Když miminko konečně přestaly trápit ve 3M koliky a začala normálně prdět a spát, tak jsem myslela, že máme vyhráno. Omyl. Miminko pořád kojím, začali jsme s příkrmy, v poledne zelenina, baští pěkně. Přes den spí krásně 2+2+1 hodinu v kočárku. V postýlce přes den neusne. Ale problém nastane jak padne 7 hodina. Vykoupeme, nakojím, někdy dáme rýžovou kašičku (někdy po ní prdí) a dáme do postýlky, dáme dudlíka, jsme u ní, hladíme jí, zpíváme nebo šíšáme, vydžří hodinu kňourat, pa jí pochováme a konečně usne. Za hodin use vzbudí s řevem, dám prso, usne, za půl hodiny je vzhůru a řve. Pochováme a nepomůže to, dám prso, nepomůže to. Nosíme, houpáme, dáme dudlíka nepomůže nic. Po 40min zkoušení dám zase prso, usne. Pak se vzbudí cca kolem půlnoci, nakojím a v 1 už je zase s řevem vzhůru. Takhle to jde až do 5 do rána, co hodinu, půlhodinu ses budí a řve. Pak už nespí vůbec, takže jsme denně vzhůru od 5 hod. Už jsem jako chodící mrtvola, fakt. S partnerem jsme pak pěkně unavení a protivní, i na sebe. Zkoušeli jsme i večer jet s kočárem, nepomůže, zkoušeli jsme aby spala s námi v posteli, první noc se budila jen 2x ale pak už zase jako vždy, navíc mě děsně kope, takže se vůbec nevyspím. Má někdo nějaké rady prosím? Už uvažuji zajít do poradny pro nadměrně plačící do Motola, jinnak se fakkt asi brzo zcvoknu. Díky všem

petull77
autor
26. dub 2017

Jo a zuby to nejsou. Sice hodně slintá, ale dásně jsou pořád stejné a zuby nelezou, kontroluju to.

j.a.n.i
26. dub 2017

@petull77 Spi 5 hodin pres den, tak si lehni taky... A jinak mi to dle popisu neprijde na nadmerne placici dite.

luscinnia
26. dub 2017

Zuby to byt muzou. Jestli hodne slinta, tak uz se tam neco deje. Dceri se takhle klubaly na tajnacku horni jednicky dva mesice. Pak to taky muze byt nejaka potravinova intolerance. Zkuste zmenit kasi.

Ale jinak vas uklidnim. Dcera se v noci budila s hukotem na kojeni co hodku a pul nebo co dve hodky az do roka. Dokud jsem kojila. Je to opruz. Ale utece to nakonec. Drzim palce. To zvladnete!

andysek2512
26. dub 2017

Tak bych řekla že to můžou být zuby. U malého taky nic vidět nebylo až pak najednou jsem viděla že už má zub venku🙂 a v noci plakal ale jemu stačilo strčit prso a vždy nachvili usnul.
Každopádně na noc kaši bych nedávala, nemůže bolet třeba bříško?

petull77
autor
26. dub 2017

@andysek2512 jak rikam, kasi davam jen nekdy, kdyz mi pripada, ze vypije jedno prso i druhe a porad ma hlad... a chova se uplne stejne i kdyz kasi dam, nebo nedam... a co na ty zuby, kdyby to opravdu byly zuby? ale klubaly by se teda dost dlouho ☹

zmrzka89
26. dub 2017

Jj - taky nám na jedné přednášce říkali, že je kaše těžko stravitelná, takže nejhorší co může být je ji dát na noc - bolí je pak břicho a mají brzy hlad. Prý je lepší zelenina.

petull77
autor
26. dub 2017

@j.a.n.i
vetsinou jsem s ni venku, chodim s kocarem, no a kdyz vyjimecne usne na balkone (naproti nam stavi dum tak je problematicke aby usnula doma na balkone, pac tu furt rve vrtacka, zbijecka, bagr nebo tak), jdu si taky lehnout, ale usnu tak na hodku, max dve, dyl mi ve dne nejde spat :-/ kdyz spi, tak se taky hlavne najim a treba dam pracku no.. ale ted uz preferuju spanek pred praci, nicmene ty noci jsou stejne znat, to hodka dve spanku pres den nenahradi ☹ pak bych mela zas prehozenej biorytmus uplne

petull77
autor
26. dub 2017

@zmrzka89

ok, zkusim kasi nedavat vubec, ale jak rikam, budi se a rve uplne stejne, at ji dam nebo ne...

petull77
autor
26. dub 2017

@luscinnia diky ! no byt to jeste dalsich 6M tak me asi vazne odvezou a pritele taky ☹ jak se vyspal partner u vas? uz vazne uvazuju, ze zkusim spat vedle v pokoji a nechat ji s pritelem aby ji daval v noci jen caj nebo vodu (to mi furt radi mama i babicka), mam chut zrusit nocni kojeni, mozna krkavci matka, ale potrebuju taky fungovat, ta spankova deprivace je fakt katastrofa a to jsem chtela kojit dloouuuho, ale je to opravdu hodne narocne

petull77
autor
26. dub 2017

jo a holky odpovidalo by zubum i chovani: chci prso, dostanu prso, pju, pustim, piju, pustim, taham za bradavku, piju, knouram, zase chci prso, cucnu a pustim... fakt nechapu, co vlastne chce 😀 tohle nedela furt, ale vecer ted pomerne casto

voleskap
26. dub 2017

@petull77 Ahoj, taky si myslím, že to jsou zuby. I to slintani tomu dost napovídá. Má dudlík? Syn s každým lezoucim zubem kouše hodně dudlík na tom miste, kde roste. 😉 No a to noční buzení.. Nevím, nevím.. Dcera byla na UM, syn je kojeny a budili se úplně stejně... To je podle mě prostě dětmi.

zmrzlinka
26. dub 2017

Podle mne jsou to zuby.Musite vydržet.Pritel at se vyspi v tydnu v obýváku a ty pak o vikendu....mimo kojeni teda 😁

yerry
26. dub 2017

@petull77 ahoj. Moje malá bude mít za 10 dní 5 měsíců a do nedávná jsem v noci měla totéž akorát přes den spí podstatně méně spánku než tvoje dítě.... Teď posledních pár dní dostala průjem a paradoxně začala lépe spát v noci.... Já to připisují zubům a to i ten průjem, malá hrozně slinta, kouše co se dá a občas mi dasny kouše a tahá bradavky 😵
Nic méně před nějaký časem trpěla takovým večerním neklidem... Prostě od 16:00 do 20:00 to bylo peklo, nespala, plakala a nic co jsem udělala nepomáhalo.... Zabraly až homeopatika.... Takže pokud máte někde poblíž homeopata tak to stojí za zkoušku 👍

brokovich
26. dub 2017

Meli jsme to stejne a nepomohlo nic. Chodici mrtvoly presne jak pises. Ted je malymu bez mala 20 mesicu a budi se 2x az 3x za noc, ale byla to dlouha cesta. Dokud byl kojenej, tak prostě hrozny noci jako u vas. Ale ani s umelym mlikem nebylo lip. Zjistli jsme jen, ze mu nedelaly dobre ryzove kase. Bolelo ho z toho bříško. Nepomohla jsem, ale aspon vidis, ze na tom jsou/byli lidi stejne.

andysek2512
26. dub 2017

@petull77 hele neuděláš nic, musíš vydržet, max nějaké homeopatika můžeš zkusit🙂 já když jsem na 100% věděla že to jsou zoubky když už měl nateklou dáseň a fakt plakal bolesti tak jsem dala nurofen.....
Ale myslím si že to budou zoubky, někomu fakt dlouho trvá než se vůbec proříznou :-/ takže bych noční kojení nerušila🙂

petull77
autor
26. dub 2017

@yerry homeopatika? hm zajimavej napad, zkusim, kamaradka je homeopaticka, tak treba pomuze 🙂 na vecernni neklid... no a ten vam pak prestal a misto toho zacaly zoubky? jako taky me taha za bradavky, dost to boli, kouose mi porad klouby na prstech, dudlik ma, taky obcas kouse a slinta ajak bernardyn, ale to uz slinta tak dva mesice... porad jsem rikala, zuby zuby, ale porad slinta a zuby porad nikde 😀 😀

petull77
autor
26. dub 2017

@brokovich dekuju! ne ze by me tesilo ,ze mel nekdo stejny utrpeni 🙂 to zas ne... ale ty kase teda zkusim uplne vysadit, nekdy docela prdi v noci, muze to byt asi po nich, ja nic nadymaveho nejim... no a zkusili jste jine kase? jestli treba obilne jsou lepsi nebo tak... fakt je pro me hrozna predstqava, ze se s tim musim smirit, ze to takhle bude treba jeste rok, to je fakt desny, ze nepomuze nic :-/

petull77
autor
26. dub 2017

@voleskap
jojo, dudlik ma, s tim normalne spi, ackoliv ted si ho zacala vyndavat rukou 😀 no jak sjem psala slinta hrozne, kouse taky, me do rukou, do kloubu na prstech, do hracek, ale to uz dela pres dva mesice, a zuby porad nikde no .. .tak nevim :-O

brokovich
26. dub 2017

@petull77 Zkouseli jsme vse mozne, ale zlepseni nic moc. Kase na noc nedavame ani ted. Jen rano. Pres den beha, tak to pripadne vyprdi. No, nekdo ma spave deti a my jsme holt chytli ty knouravy no. Nas zlobila i tolik doporucovana mrkev. Ta ho taky trapila, protoze stavi. Ale i se vsemi snahami rval na stupnici od 1 do 10 tak na 8ce no. Noce byly hrozny, ze clovek proste nemohl v klidu spat ani 2 hodiny v kuse. 3 hodiny to uz byl luxus. Zavinovali jsme, pousteli bily sum, ale sice usnul, ale budil se s revem furt. Nosili jsme kolikrat v noci i v satku, aby byla chvile klidu. 😕

bousovka007
26. dub 2017

Myslím, že Vaše miminko spí přes hodně přes den. Já bych doporučila knihu Každé dítě může dobře spát. Nám sice nepomohla v řešení situace, ale pomohla mi pochopit, co by mohlo být příčinou. Nemá Vaše miminko tendenci při pláči lézt, nebo se převracet? Mohlo by to souviset s psychomotorickým vývojem. Děti právě v období od 6 do 12 měsíců musí udělat obrovský skok od ležícího miminka po chodícího průzkumníka. Takže je možné, že se s těmito obrovskými změnami vyrovnávají i ve spánku. Dětem se velmi často (častěji než dospělým) střídají různé fáze spánku. Pravděpodobně se Vaše miminko při této změně probudí a nemůže samo usnout. Nebo se opravdu budí hladové?
Netvrdím, že zuby nemohou být příčinou. Ale jsou tu i jiné možnosti. Především bych začala bych zkoumáním spánkového režimu, tak aby vyhovoval všem. Vaše miminko už prostě nebude spát půl dne a je na čase se s tím vyrovnat.

petull77
autor
26. dub 2017

@brokovich jojo, to jse mi zapomnela napsat, taky dáváme zavinovacku a poustime sum, kdyz uz neni zbyti, ale nijak extra to nepomůže, ze zavinovacky uz se vykuta a sum nejak zvlast nebere... Ted mam novou manducu tak ji asi zkusim vic nosit, ale bohuzel je to asi tak jak říkáš, nekdo ma spave deti a my ty knourave ☹

petull77
autor
26. dub 2017

@bousovka007 no je mozne ze spi pres den hodne, půlroční deti maji soat pres den klidne az 6 hod, cetla jsem to i slyšela od různých pediatru, nicméně i kdyby to bylo hodne, kdyz vidim ze po 2 hodinách si sudla oči a ziva to ji nemam dat spat? To je trochu nesmysl ne? Vydrzi vzhuru max dve - tri hodiny a pak chce spat, pokud ji nedam soat, bude knourat a bude protivna... A kdyz spi tak mi prijde jako blbost ji budit. Vydrzi spat hlavne dopoledne nekdy az tri hodiny vkuse. Knizku si zkusim stahnout dekuji za tip. Jinak ano, ted se hodne otáčí a kleka si na kolinka. Zatim neleze ale chtela by hodne. Jen se plazi. V noci se prevraci kdyz se budi.

brokovich
26. dub 2017

@petull77 A to jeste neni nic proti tomu, kdyz zacal lezt. V noci asi trenoval. Spi mezi nami a to bylo jak artista v cirkuse. Ze spani lezl sem a tam, do toho brecel...hele, rikej si, ze vzdycky muze byt hur. 😀 A noseni je fakt super. Na zuby to byla bomba. Nemohl chudak bolesti zabrat, rev, ale chvilka houpani v satku a chrupal hned. Samozrejme za 2 hodiny vzhuru, ale pomoc to byla obrovska. Nosime i dnes, kdyz ma nejake trapeni. Btw v tomhle veku nam spal malej 4x denne, to je individualni hrozne.

odula
26. dub 2017

Hele, máme to teď dost stejně, az na to, že malá spí přes den 20 +20. Takže ještě může být hůř 😀 spi hodně přes den. Jo - jinak. Pokud možno bych ji z postýlky nevyndavala a nenosila. Jak jednou ulozis, tak už nenos, pokud možno. Ja to řeším tedy tak, že si ji dam k sobě do postele, připojím ji k prsu a ona tedy chvilku leží, nebo chvilku řve a pak usne. Dam ji zpátky do postele. At ví, že v noci prostě postel - buď vlastní nebo s mámou, ale spí se. Nebo aspoň leží 😉. Jo a ještě jedna věc - připadá mi, že 2+2 hodiny přes den by pro půlroční dítě mělo stačit, zvažila bych jestli nezkratit spánek přes den. Hele a držte se, není to zas tak strašný, jsou horší situace 😉

pajula123
26. dub 2017

@petull77 synovi kazdy zub roste extremne dlouho,problemy dela treba i dva-tri mesice predtim,nez vyroste. Pres den slinta a kouse vse,co muze,v noci porad prso. Takze to muzou byt zoubky.
Nezavrhovala bych ani nejakou potravinovou alergii,syn mel slabsi priznaky (ktere jsem prehledla) hned od narozeni,se zavedenim prikrmu se to dost zhorsilo (pridavala jsem jako tuk maslo) a nakonec se z toho vyklubalo ABKM. Protoze je porad kojeny,presla jsem na bezmlecnou dietu i ja a synovo spani se podstatne zlepsilo,tj.evidentne ho krome zoubku v noci bolelo i brisko.

pajula123
26. dub 2017

@petull77 a s pripadnym buzenim pres den bych byla hodne opatrna,syn jak se nevyspi tak,jak potrebuje,tak v noci spi o to hur a je i daleko tezsi ho vecer uspat.

bousovka007
26. dub 2017

@petull77 Já vím, že je to rada na nic. Zoufalé nevyspalé mamince poradit, přečtěte si knihu. Ale pomůže Vám hodně pochopit. Mohu se zeptat, jak mimiko uspáváte?
Zkuste si opravdu poctivě sečíst kolik hodin denně miminko spí.
Nezlobte se na mě, ale obecnými poučkami od pediatrů bych se v tomto případě moc neřídila. Každé miminko je jiné a je těžké posoudit, co bude vyhovovat Vám i miminku. Vy ho znáte nejlépe, vy jediná můžete najít řešení.
Ještě bych mohla doporučit, že nám krom vynechání rýže, pomohlo i vynechání mrkve a banán jen k dopolední svačině s jogurtem.
Hlavu vzhůru. Je to těžké, ale nebude to trvat věčně.

petull77
autor
26. dub 2017

@bousovka007 ano presne tak, ja ji znam nejlepe 🙂 a vim tedy, ze pokud nebude spat svoje 2+2+1 tak bude pretazena, protivna, nevyspala a noc bude jeste horsi...

uspavam u prsu a pak prendam do postylky, nekdy jen v postylce je sama a ja ji hladim a drzim za ruku

prostejina
26. dub 2017

Vitej v klubu. Malý bude 1. pul roku, usne kolem 19 hodiny (usíná u prsa), vzbudí se v 23, a pak to frci.. Kojim po hodině az hodině a pul. Vstavacka teda "az" v půl 7. Zoubky ji taky nelezou. Stačí ji dat napít a spí. Dost často to jsou prdy, ze je v místnosti teplo, špatný sny... Kaši ji davej dopoledne, odpolko takový těžký věci už ne... Já si i myslím, ze miminka maji i období, kdy prostě potřebují muchlat a potřebují víc cítit mámu. Jestli ti hned usne při kojení, tak ji stačí uklidnění. Ještě bych zkusila při takovým záchvatu rourku. Podle ni poznas, jestli to je bříško. Az bude takhle brecet, tak bych ji ji dala a uvidis, jestli se ji uleví, a bude spát, nebo to bude furt stejný. Proste vylučovací metoda 🙂 preju pevný nervy, musíme to vydržet ☹

yerry
26. dub 2017

@petull77 starší dcera slintačky od 4 měsíců a zuby se vyklubala až v 9 mes.
Homeopatika jsou na kde co a jestli to dělá tvoje kamarádka .... určitě najdete vhodná homeopatika....
Na zuby mám podezření už delší dobu, jestli to bylo až po tom co skončil ten večerní neklid, to nevím, my máme pořád něco 😰