Sex a čas na sebe s partnerem po narození miminka

petull77
4. led 2017

ahoj maminky, rozhodla jsem se napsat, protoze uz jsem docela zoufalá a zajima mne, jak to maji ostatní a nebo aspoň tipy a rady jak si zařídit cas na me a partnera... Male jsou 2 mesice a tyden a od zacatku je to kolikove a velmi uplakane dite. Protoze hodne brecela tak jsme si ji naučili chovat a nosit a ted to samozrejme vyžaduje, takze uspavame na rukou a je celkem neodlozitelna, kdyz ji boli brisko, place, nebo nemuze zabrat ci je pretazena vecer. Uz je to lepsi nez driv protoze uz si hraje sama, kouka na hracky, lezi a povídá si, ale to je většinou pres den, kdy jsem tu sama. Vecer kdyz prijde partner, tak ma většinou svoje hysteraky - tak hodinu rve, nekdy i dyl, partner a ja chováme a nosime na stridacku, pak kojeni, zas nošení, pokus o uloženi, usne na nas a po položení do postýlky je jned vzhuru. Jinak celou noc spi ve sve postylce vedle naši postele ale co 2hod vstávám na kojeni a nekdy dela ze spani desne zvuky (chrochta, chrape, heka a prdi) takze ja se moc nevyspim a partner je nekdy tak hotovej, kdyz dlouho uspavame, ze si jde radsi lehnout vedle na gauč. Veškerý společný cas jen me a partnera zadny! Jakmile mala usne tak si jdu radsi lehnout, protoze jsem uplne grogy. Navic kdyz jsme se pokusili o ranní sed napr tak se za par minut vzdy vzbudi. Jakoby to snad vytusila 🙂) jak to děláte? Bydlíme 2kk takze i kdyz prijde hlidat babička tak by nebyl prostor. Navic ta odjíždí většinou vecer s příchodem tatínka. Takze sami nejsme vecer nikdy.... Kdy jste začali mit cas na sebe? Jak ja bych sla nekam sama s partnerem aspoň na hodku dve... Ale vecer nam nema proste kdo pohlidat... Řešili jste někteří chuvu? Diky moc vsem...

veruska007
4. led 2017

@petull77 Ahoj, já mám tři děti po dvou letech, nejstarší bude mít na jaře 8. Babičky víceméně nehlídají, paní na hlídání jsem měla jen kvůli práci. Když seženeme hlídání, jdeme jednou za rok do divadla (povinná akce od manžela z práce) a jednou za rok na ples. V kině jsem nebyla od doby, co máme děti. Na koncert se dostanu leda s nejstarším synem do hudebky, když má vystoupení. Že bychom si udělali s manželem romantický večer, nehrozí ☹.
Čas na sebe nebo na sex máme leda, když děti usnou... což první rok byl vždycky stres, pak bylo ideální období, než děti dosáhly na kliku 🙂.

petull77
autor
4. led 2017

@veruska007 tri deti jsou urcite mnohem vetsi masakr nez jedno, to te obdivuji! Mam kamarádku co ma tri kluky, obcas zajdu na návštěvu a je to hukot... Jinak jsi mne s odpovědi moc nepotesila 😂 achichjo... Jednou za rok do divadla... Kez bychom meli aspoň trochu spave dite.. A vam to takhle vyhovuje? Oba jste spokojeni a v pohode? Diky

g_m
4. led 2017

@petull77 Mám stejně staré miminko, ze začátku taky plakala, ale už se to lepší. A já teda hned od začátku po krmení odložila do postýlky a tak je teď i naučená. Nicméně čas na sebe mám pouze, když zavolá můj taťka, že je doma dřív z práce a jestli chci malou povozit. Nemáš možnost ji někomu dát do kočárku? Ona i hodina je někdy jako ráj na zemi... Nebo nechodíš sama s kočárkem, ať si malá zvyká i jinak než na rukách? Přes den ji taky už nechávám dost pokopkat na přebalováku nebo na hrací dece, je spokojená s holým zadkem...
No a když manžel přijde z práce, tak rychle něco udělám doma nebo si uvařím na další den apod. Sebe v tu chvíli nestíhám. Na sex teda máme naštěstí čas večer, když usne.

petull77
autor
4. led 2017

@g_m jojo s kocarem chodím skoro denne, tam spinka krasne a dlouho, ale to je pres den, horší je to s tim usinanim vecer prave... Na prebalovaku pres den taky vydrzi kopat a povídat si a koukat z okna a na hracky i 40min.. Vcera vecer usnula na tatovi během 5 min ale jak ji položil tak si kychla a hned vzhuru takze zase nosit, zase usnula a jak ji položil tak zase vzhuru... Ale vcera ji asi trosku trápil reflux, docela se prepila vecer.. Ma blbe časy - place proste navečer kdyz prijde partner a to jsme pak zpruzeni oba, ja ze po celým pohodovym dni je zas Rev a on ze prijde domu a zas ji vidi jen rvat ☹ no a pak uz jsme z toho vystaveni takze jdem spat a neni nálada ani na film ani na sex... Filmy koukame o vikendu vsichni tri z postele, kdyz kojim pak kdyz dopije tak na me odpočívá nebo na partnerovi ... Ale sami uz jsme nekoukali hoooodne dlouho. A po tom krmeni kdyz ji odlozis - tak to i pres den i vecer? A je jeste vzhuru kdyz davas do postýlky? A usne hned sama v postylce po každým krmeni? V noci mi spi dobre, to po kojeni spici prendam do postýlky a spi. Ale pres den spi na me a vecer je to cely na levacku

veruska007
4. led 2017

@petull77 Jak kdy. Na jednu stranu bych neměnila, prostě mám pocit, že tohle k rodičovství patří a je to normální. Na druhou stranu závidím všem, co mají hlídací babičky. Samozřejmě by se mi hrozně líbilo, odjet na prodloužený víkend jen s manželem, čas od času zajít do kina, do divadla, jít aspoň na tři plesy, hodovou zábavu, ohňostroje na přehradě... no, to si ještě deset let počkám.

domca89
4. led 2017

No když tak koukám, budu tady asi za matku sadistku, ale pokud ji zrovna bříško netrápí a brečí jen proto, že jste ji položili, co ji chyvilku nechat vyplakat a nezvykat jí a neutvrzovat v tom, že když zapláče, bude se hned chovat což je pro ní mnohem víc fajn, než být sama v postýlce? Mám dva syny, u obou jsme najeli na režim spánku a usínání. u mladšího to trvalo něco okolo měsíce, ale vyplatilo se to. V 18:00 usíná mladší sám, pouze na dudlík a zapnutý kolotoč. V 18:45 usíná po přečtení pohádky sám starší jen při rozsvícené lampičce. Mladšímu jsou 4 měsíce a staršímu 27 měsíců. A od cca 19h máme klid jen pro sebe v obýváku, v pokojíčku je sám starší a v ložnici sám mladší, oba mají chůvičku, aby jsme, kdyby něco, slyšeli.

kkubikula
4. led 2017

Mam 2 deti,je to nekdy zahul,ale jde to skloubit.manzel je do vecera v praci,takze u nas je to pres den pase.jinak starsi syn od osmi musi byt v posteli,a mladsiho ( rocniho) davam od malicka do postylky a tam usne.jsem jenom clovek a taky si musim nekdy odpocinout.

g_m
4. led 2017

@petull77 No, jako film celý film jsem neviděla ani nepamatuju, natož s mužem 🙂 Většinou usíná kolem 8 a po 9 jdu i já, protože člověk nikdy neví, co noc přinese 🙂
Přes den ji odkládám jen ráno, když se sama nestihnu před ní nasnídat, chvíli hledí na kolotoč a brouká si a pak pofňukává, vezmu až když začne doopravdy řvát, ale většinou je počuraná, tka řve i proto. Jinak ji mám přes den po krmení na sobě, usne a já ji pak alespoň na chvilku odložím, ale brzo se už budí. Večer odkládám hned, jakmile si odříhne a troch ublinkne. Někdy začne fňukat, ale není to křik nebo usilovný pláč. Spíš takové kňourání a stěžování si, že jsme ji odložili. Zůstanu ale u ní a držím ji za ruku. Jakmile začne přivírat oči, pustím ji ruku, ale ještě monitoruju a cpu dudlík. Po chvilce odejdu pryč, většinou ještě nespí, ale pak sama usne. Ale jsme na UM, tak nevím, jestli to může být jiné i v tom.

jjustyna
4. led 2017

@petull77 já mám děti 19 měsíců a 4,5 roku a musím říct, že se to zlepšuje. Po porodu vždy stres a únava, teď už si občas dáme spolu vanu, pustíme film nebo je dáme na chvilku k babičce. I když k babi jdou tak jednou za 3 měsíce bez nás. Dlouhoou dobu usínali až 21:30, tak to bylo taky nepříjemné, teď ale 20:15 už spí, tak je do dobré.
Ono je to tak, že teď strašně chcete být spolu a nejde vám to, ale časem to srovnáte a najdete způsob, malá se srovná...
Teď třeba naše malá má období žárlící na tatínka a tak přes den žárlí i pokud jen sedím vedle něj u oběda. Pokud mi dá před ní pusu, tak ho kousne nebo štípne a utíká mi do náruče, hladí mě a říká maminko. Nevím co ji to popadlo 🙂

blahova_andrea
4. led 2017

já se přiznám, že dva měsíce po porodu mě teda nedostatek sexu a času pro partnera vůbec netrápil 😅 jsem měla jaksi jiné priority. asi jsem byla předem smířená s tím, jaká je realita. věděla jsem, co nás čeká a nemalovala si vzdušné zámky o spavém bezproblémovém miminku. nejde vůbec o to, jestli nám to tak stačilo, ale o to, že jsme se rozhodli být rodiči a pak je třeba tomu do jisté míry něco obětovat a přizpůsobit. on někdo má fakt zlaté dítě a po šestinedělí si najedou jako rodinka krásný režim, k tomu někdo povozí občas kočár a nechá mámu dospat či uklidit. ale myslím, že tyto šťastné maminky jsou v menšině 😅 u většiny to trvá trošku déle. u někoho půl roku, u někoho i dva. pokud vás opravdu trápí nedostatek společného času a babička hlídat nemůže, tak co nějaká kamarádka? já bych cizí osobě miminko nesvěřila, takže chůvu bych nezvažovala. ale nějaká sousedka nebo kamarádka, které by se za to něco dalo. koho znám, důvěřuji mu, hm? já se teda taky neskutečně těším na dobu, kdy konečně budeme mít s mužem čas i sami na sebe, na své potřeby, své koníčky, společné aktivity. ale bohužel zatím je vždy něco jiného přednějšího ☹ tipuju, že rok 2018 by pro nás mohl být už lepší. rodiči jsme od 2011 😉 😀

eldrag
4. led 2017

Cas na sebe a partnera a sex? Pro me sci-fi 😂

mrskato
4. led 2017

Ahoj, jak jsem to četla, tak jsem si hned říkala, že je to jak u nás 😀 Máme 5letou holčičku a 3,5měsíčního chlapečka. Dcerka je už v pohodě. Malej taky hodně trpí na bříško, uspávám také nošením, sám nikdy neusne, a přesně jak píšeš, když manžel večer přijde z práce, malej akorát řve 😀 když už večer zabere, jsem u něj co 15-30 minut, aspoň do 23h, v noci kojim po 2hodinách. Manželovi jsem řekla, že prostě musíme mít sex hned, jak obě děti usnou. Musim říct, že se to docela zlepšuje,spánek má malej furt na prd, ale intervaly mezi probuzením se prodlužujou 😀

odula
4. led 2017

Hele prostě to vydržte. Když jsme měli první, tak to byl taky šok (a podotýkám ze jsme prakticky úplně bez babiček pze jsme v zahr.) a bylo to krusny. Ale uz po těch trech měsících se to zlepší, malý se nebude tolik budit (takže nebudeš tolik unavená) a vytvoří si rytmus, takže nebudeš chodit spát s nim. Fakt je to otázka času, tak zatnete zuby 🙂. Jo a ja jsem vyexpedovala manžela z ložnice a soi s dvěma staršíma, takže se vyspí a je to lepší. Navíc mame pro sebe s malou celou dvojpostel a mala spi se mnou, takže k ni nemusim na kojení vstávat - a je to fakt lepší. Forza 😘

alboo
4. led 2017

@petull77 sex me teda po porodu vubec netahl. Ale cas na sebe jsme meli. Hned z porodnice jsme najeli na rezim, ze spala cca od 8 do 8 🙂. Jelikoz nebyla kojena, tak po sestinedeli byla na noc u babicky, obcas na noc u babicek do ted. Ale vecer jsme proste zvykly na klidek a je to teda k nezaplaceni

kkubikula
4. led 2017

@alboo taky tak👍

odula
4. led 2017

@alboo no, ale někdy to prostě nejde, zvlášť když decko je kojeny, nebo je kolikovy. Důležitý je vědět, ze to neni na furt a ze brzo bude lip.

bruckner
4. led 2017

@petull77 ahoj, my máme doma 14ti měsíční dceru a slovo sex-co to je? Vůbec nemáme čas na nic ani na sebe, co se týká toho sexu, to mě ani tak nevadí, od té doby, co jsem byla těhotná a co mám dceru, mi to absolutně nechybí, ale to je věc jiná. Spíš už nedávám to, že jsem pořád jen s malou, přítel chodí z práce až večer a mě už z toho hrabe. Nedostanu se nikam, nemám nikoho, kdo by mi malou pohlídal, prarodiče nefungují, kamarády nemám, protože jsou všichni bezdětní a chůvu jsme řešili, ale zatím nevyřešili:(. Chybí mi vyjít si někam s přítelem nebo sama, do kina, na večeři, kamkoliv jen se jen na chvíli "zbavit" té malé. Už z tohoto důvodu jsem děti nechtěla a další rozhodně neplánuji. Jediná rada VYDRŽET, snad bude líp, anebo si zvyknout:(

odula
4. led 2017

@bruckner přítel chodi do práce kazdej den??

uhz
4. led 2017

@petull77 ahoj, trochu te uklidnim s tim, ze az prejdou koliky, nebude tolik revu, i spaci rezim se pravdepodobne upravi.. moje dvojcata prvni 3 mesice jen rvala a v noci vstavala po hodine, doted nevim, jak jsem to prezila. Pak jsme i striktnejsi najeli na rezim vecerniho koupani, krmeni, polozit do postylky, pohladit, podat dudel a spat. Ted kluci chodi krasne spat mezi 7-8, dalsi krmeni je cca po pulnoci. Jsem tou dobou uz totalne odpadla, ale aspon mam jistotu, ze to je cas pro me/nas. I kdyz co si budem povidat, radsi lehnu k filmu :D Urcite si sezen chuvu, nebo popros kamaradku, a aspon jednou mesicne nekam povinne vyrazte, i kdyby na hodinu mezi kojenim. Nam hlida sem tam mamka nebo bracha s pritelkyni a diky bohu za to, clovek opravdu nesmi uplne zakrnet doma.. on clovek ani nema extra chut, kdyz se vzajemne vidi jen doma v teplacich s urvanym miminem v naruci 🙂

domca89
4. led 2017

@bruckner nechci být zlá, ale proč teda potom to dítě máte, když jste ho nechtěla? Tomu nerozumím.

blahova_andrea
4. led 2017

@bruckner ale mateřská se dá přece krásně užívat i s dítětem "na krku" 😉 zvlášť dokud je maličké a kočárové. mě teda kočárové dítě nikdy nevadilo. šílený je to až jsou trošku větší. do kočáru už je připoutat nemůžeš, co potřebuješ vyřídit je nebaví, nezajímá, pobíhají, všechno tahají, zhazují...to je potom tóčo s nimi někam jít. ale tak ty už se dají líp někomu nechat na pohlídání 😀 mě třeba nevadí s tou mladší jet do brna skoro kamkoliv, ale jsem moc ráda, že ten starší divoch je ve školce a nemusím ho tahat sebou taky 😅

jjustyna
4. led 2017

@bruckner proč nezijes s dítětem? Choďte na výstavy, na dětské akce, do kina, do divadla, co já vím. Já jsem si to s dětma takhle nastavila, děti jsou společenské a starší má 4,5 roku, má koníčky, umí se chovat v restauraci, miluje divadlo, chodí se mnou do knihovny. A všude kam jdeme jsou lidi a zábava. každý to máme jinak, ale mě teda s dětmi život neskoncil

dokument
4. led 2017

cas by byl, ale chut neni

domca89
4. led 2017

@jjustyna Souhlas, mladší ještě spinká v autosedačce, staršího bereme do dětských koutků a nebo je naučený s námi sedět a být hodný, taky nevidím problém s nimi někam jet, zajít. A to mám syny 2 roky a 4 měsíce.

uhz
4. led 2017

@domca89 presne tak.. za me, to vecne uhuskavani je naprd a k nicemu rozumnemu nevede. Ve 2 mesicich je ale jeste hodne mala a ma "narok", jeste bych chvili pockala. Ja teda vyrvat nenechala, ale osvedcilo se mi byt u postylky, mluvit, hladit, trosku pohoupavat za zadicka. Jsem za to mega vdecna, ze po tom celodennim zahulu s dvojkama mam i ja klid a pekne usinaji. At si klidne nekdo rika, jaky jsem krkavec, ale to, ze ho na sobe nemam pricucle 20 hod denne neznamena, ze se mame o neco min radi.

blahova_andrea
4. led 2017

@domca89 u nás nastala krize spíš až po třetím roce. ač je syn společenský, miluje děti, miluje divadlo, pobyt venku atd...rozhodně nevydrží nikde jen tak sedět, rozhodně se nechová vhodně v restauraci atd... ☹ 😅 a to jsem ho opravdu brala od malička všude sebou. holt je to dítě a on tedy hodně živé, hlučné a neposedné dítě. snad se do školní docházky trošku zklidní. jako malej byl miláček. když mu byl rok a půl, tak jsme jeli vlakem tři dny do bulharska k moři a naprosto bez problémů. užívali jsme si to všichni. dneska si to nedovedu představit. z vagonu by byla zmačkaná konzerva a spolucestující by skákali raději za jízdy z okénka než ještě minutu s ním 😀

sonia79
4. led 2017

@alboo neber to vůbec ve zlým ,ale s některým miminkem opravdu na režim od 8 do 8 nenajdeš i kdyby ses na hlavu stavěla, jsou miminka klidná a spava a s těmi to samozřejmě lze, ale taky miminka jako např. můj syn a dcera od zakladatelky @petull77 , kde si můžeš najizdet co chceš ,ale s kolikou, která dětem komplikuje usínání a neustále je budí a prudi máš fakt smůlu . Vím že jsi to nemyslela zle, ale mě to trochu zvedlo že židle . Jako by si člověk mohl vybrat. Jinak @petull77 vydržet ,teď to tak nevypadá ,ale bude líp . Tak prozatím sexujte o víkendu přes den když je malá klidnější 😉

dokument
4. led 2017

@jjustyna zas tak super to s ditetem "na krku" myslim neni.... zalezi na hodne vecech. Uz jenom jestli kojis, nebo ne. Me kojeni silene omezovalo. Ale tak strasne....ze snad ani nic jineho nebylo tak omezujici jako kojeni. Kojila jsem rok a pul a kolikrat neni kde nakojit. Ani od lidi se otocit, decko pri kazdem kojeni kadilo (kaka treba i 4x denne doted. akorat jak zacal chodit do skolky, tak tam ne, takze pak kaka jednou nebo dvakrat az doma, kdyby byl doma a mel klid, tak kaka porad - nemocnej neni)... jako mne spolecnost nechybela, ja si nestezuji. Ale urcite neslo chodit s kojencem (a kocarem) vsude (na vystavy nas skocarem nepousteli, tahat dite, ktery vystava nezajima jsem odmitala, nervy, kde mi zase zacne rvat atd.). Vse bylo obtizne. A vse se zlepsovalo cim bylo dite smostatnejsi. Hodne jsem ho tahala po vyletech, to ano. Ale i tak to bylo tezke. Rozhodne bylo lepsi chodit nekam s dvouletym. Ten zase potreboval v danou dobu spat (ale vyspal se v kocarku), horsi to bylo treba s jidlem pro nej. V podstate jsem mela dve moznosti - bud si jet uzivat po vyletech (to bylo casto), nebo bude mit dite pevny rad a taky nekdy moznost se zklidnit. Ho ty vylety taky vycerpavaly, to se nezda. Vubec u nas neplatilo bud rada za mimi, horsi jsou starsi. Naopak. Cim starsi tim vse lepsi. Ono to i hodne obtezuje to okoli, ne kazdy ma na male deti naladu (vystava, kino???, restaurace). Ja jsem nechtela okoli obtezovat.

domca89
4. led 2017

@uhz Tak nemyslím tím úplně vyřvat, my nechali třeba 5minut plakat, pak jsem přišla, pohladit, utišit, dudlíček, kolotoč, ale ne do náruče a tím, že ho denně nemám od rána do večera na rukou si taky nemyslím, že bych ho tím o něco okrádala, či ho tím měla méně ráda, naopak je fajn v klidu s dítětem na houpátku vedle sebe uvařit oběd.

domca89
4. led 2017

@blahova_andrea Tak to 3dny v jednom vagonu by už teď nepřežil je zlehka akční a občas i obývák bez okamžitého uklízení vypadá jak po výbuchu granátu z 2. sv. války. 😂 😂 😂 😂