Společně trávený čas s přáteli před těhotenstvím a v těhotenství. Vnímá vás někdo jinak?

jituli84
9. říj 2019

Moje starost není ani tak závažná, ale vždycky mi přišlo, že máme kopec přátel, po večerech sme chodily ven apod. Co jsem otehotněla, tak mi přijde, že mám jen partnera a všichni kolem, teda kdo nemá děti se chovají jako bych měla lepru, kamarádka se kterou jsem se jindy vídala denně tak ted nemá čas furt. Vnímá to někdo stejně?

hasara33
9. říj 2019

@jituli84 ahoj, no bohužel trochu to tak je ...já zrovna nedávno byla domluvená na oběd s další kamarádkou, která je také těhotná plus ještě měly přijít další dvě netěhotné, bezdětné kamarádky z nichž jedna onemocněla den předem a druhá nakonec asi hodinu před obědem napsala, že nemůže (použila nějakou výmluvu) a napsala ať si užijeme "těhotenský den", pak jsem byla domluvená s kolegyněmi z práce, které jsou i mé dobré kamarádky, že se sejdeme někde na oběd, ale nakonec to také asi dvě hodiny předem a obávám se, že tak trochu kvůli mě.... zkrátka těhotenství má takové stigma, že každý si pak představuje, že se těhotná chce bavit jen o miminech, porodech, kočárcích apod ... a přitom já jsem spíš chtěla vypadnout mezi lidi a drbat 😀😀

jituli84
autor
9. říj 2019

@hasara33 Mám to podobně, jako je hezký si povídat o miminku, ale to slyším z každé strany a je mi i dobře s lidma , který o tom furt nemelou dokola 😀 Jako přítel je hrozně ohleduplnej a zlatej, ale není to jako ta prává holčičí drbárna no., už mi taky říká, proč třeba nejdu ven, ale s kým.. samotnou mě to opravdu nebaví

terezatomesova
9. říj 2019

Je to tak z mé zkušenosti mohu napsat" naštěstí " protože jen díky těhotenství jsem poznala ty pravé přátele .

veronika8808
9. říj 2019

@terezatomesova Nápodobně.Pred tehu jsem měla spoustu známých a "kamaradek" . Teď si na mě nikdo ani nevzpomene.Zustala mi ze všech jedna

terezatomesova
9. říj 2019

@veronika8808 nejvtipnější pro mne bylo , když po letech otěhotněly ostatní 😀 pak si na mne všechny vzpomněly, protože jsem byla já se zkušenostmi 😀 a to se jim hodilo do krámu 😀

hasara33
9. říj 2019

@jituli84 právě 😀 já jsem až teď trochu pochopila ty maminky, co shání jiné maminky - kamarádky 😀

cilkat
9. říj 2019

Mám dvě děti, staršímu budou čtyři, mladšímu je půlrok. Moje zkušennost říká že:
1) netěhotní a bezdětní mají fakt jiné starosti a řeči o dětech je těžce nebaví... takže se dá sejít jen nad nějakým jiným tématem a ta schůzka potřebje to téma (ne "jen tak povecat o životě")
2) bezdětní mají jiný časový režim a jiné preference míst (do Národního ani do putiky čtvrté cenové s dítětem prostě nejdu)
3) některé lidi děti děsí (jejich přítomnost je jim vyloženě nepčíjemná). Bohužel, o tyhle lidi přijdu. ¨nštěstí to není víx jak čtvrtina.
4) Spoustu lidí má přehnané ohledy ("nemůžu k nim s rýmou", "nemůžu jí tím obtěžovat", "nebudu ji okrádat o čas", "to s dětma nedá"). Tyhle lidi je třeba vyvést z omylu.

darinka84
9. říj 2019

@jituli84 nemají třeba problém s otěhotněním? Že jim to není příjemné..? Tak mě jen napadlo... Jinak ano vesměs se to na nějakou dobu takhle,, rozsekne,, a pak se třeba po čase s někým zase znovu začneš vídat a s někým ta cesta končí.

veronika8808
9. říj 2019

@terezatomesova To je teda dobrý no 😀

jituli84
autor
9. říj 2019

@darinka84 Jako to si nemyslím, myslím spíš, že děti neplanují a já ani tak nejsem typ , kterej by o tom furt mluvil, max jen když se někdo zeptá. Hold není ale taky nic pro mě už vysedávat v hospodě do pozdních hodin no