Ztráta libida v těhotenství a po porodu, zlepší se to?

hvezdicka5
24. dub 2015

Ahoj,
už v těhotenství jsem neměla chuť na sex a teď mám 5 měsíční minko (kojím) a je to to samý. Před těhotenstvím jsem měla libido na max, což taky není ideál- vlastně tak jsem to měla celoživotně až mě to obtěžovalo. Připadala jsem si jak nadrženej chlap a dost mě to trápilo. Každopádně ten druhý extrém co mám teď - absolutně žádná chuť mě dost trápí. Nejhorší jem, že partner po porodu nemá na sex chuť taky a to mě znervózňuje ještě víc (byl u porodu, ale podle mně byl v pohodě, nevadí mu krev atd.). Asi teď budu muset začínat já, ač nemám chuť - kvůli našemu vztahu. Jinak od porodu jsme ...asi 4 x. Do toho paranoia, jestli třeba nemá milenku....že už ho nepřitahuju...klasika. Ptala jsem se...unavenej. Fakt je, že i dost přibral. No nevím. Vaše zkušenosti? Může se to zlepšit? 😖

veronika182
24. dub 2015

@hvezdicka5 Ahoj, já už před těhu jsem to neměla z mé strany žádnou slávu, ale snažila jsem se. Teď v těhu jsem absolutně ztratila zájem - únava,nevonost...znáš to. A manžel si nestěžuje, dokonce mi řekl, že už si taky odvykl na sex a že mu nechybí. Podle mého, až se spolu párkrát zase vyspíte, přijde to samo 🙂

kytka12
24. dub 2015

Ahoj, ale to je přece v přírodě docela normální, že samice k sobě nepustí v březosti samce a pak se stará o mládě dokud trochu neodroste a až potom k sobě znovu pustí samce. Není to nic divného, nechala bych vše přírodě. Hlavně klid a pohodu, věnuj se miminku.

socialm
25. dub 2015

@kytka12 venuj se miminku? Kdyby nebyl sex tak by mimco nebylo.. a priroda? podle meho scestne vysvetleni.. tim nerikam, ze hormony v tom nemaji prsty.
Dle meho by jste se oba meli zacit snazit obnovit intimitu co jste meli pred tehotenstvim.
Naprosto by mne vydesilo a jako zenu zklamalo, kdyby mi muj manzel rekl, ze si odvykl na sex a ze mu nechybi,. Tak stejne si nedokazu predstavit se s mym manzelem nelibat.. Neni to nic jednoducheho, je tak pohodlne rict, ze ted ne, je treba povesit pradlo nebo se chcete dodivat na ulici.. Muj muz mi za to stoji..

lu777
25. dub 2015

@kytka12 tak do velké míry máš pravdu, že to je přirozené... ale děti odrostou kdy? až půjdou do školy? nebo v 18? do té doby není přece možné dát manželství stopku? kromě toho to není dobrý příklad ani pro děti, oni potřebují vidět funkční vztah muže a ženy, aby ho pak samy jednou měly...

vztah partnerů je základ rodiny... bez něj by děti neměly domov...

@hvezdicka5
rozhodně bych to nenechávala plavat... jen možná začít tím, že se třeba dohodnete, že začnete spíš tulením, povídáním.... ono to pak někdy vyplyne....
když to necháš být, tak to bude spíš horší a vztah vyšumí (obzvlášť pokud muž přibírá a je unavený a taky to nemá chuť nebo sílu nějak řešit).... ale zase na sebe netlač, máš toho s miminkem dost, spíš jde o to vidět to z dlouhodobé perspektivy 😉 ten vztah se někam vyvíjí, teď máte malé dítě, ale na intimitu bych nerezignovala, přináší to pak problémy i v každodenním fungování... někdy to je i lidem jedno, jako by se "zakuklí"... ale nejsou spokojení a pak je "najednou" někdo třetí...

zkuste si udělat nějaký pohodový den, dát na pár hodin pohlídat... třeba i zkusit něco nového, potřebujete jiné prožitky než jen rutinu doma... pro nás bylo třeba super jít na workshop něčeho co jsme ani jeden nikdy nezkusili... bylo to hrozně osvěžující a hned jsme si měli o čem povídat kromě dětí a domácnosti a účtů 😅