Do kdy dávat umělé mléko? 19měsíční syn ho přestal pít

misulicka69
10. říj 2014

Můj 19-ti měsíční syn přestal pít UM. Ještě před týdnem mu chutnalo, vypil většinou ráno 150 ml a večer totéž. Teď byl trochu nemocný a od té doby nevezme mlíko do pusy. Tak jsem mu koupila mléčnou kaši (krupicovou s kakaem), a ta mu taky nechutná. Jogurt do něho taky dostanu jen občas, tak přemýšlím, jak do něj dostat nějak vápník, aby byl zdravý apod. Zkoušela jsem už i jednou kakao, ale taky jsem neuspěla, o normální krupicové kaši ani nemluvě ☹

bjoucik.15
10. říj 2014

ahoj dcerka ho přestala pít na 13m, a taky nechce krupičku a kakao jen někdy. Jogurty mi poslední dobou taky nejí... takže kupuju takové ty tyčinky jogurtové a to mi jediný sní, ale ne jahodové.. je to potíž s těmi ratolestmi 😒

janaturk
10. říj 2014

Pokud dítě odmítá, tak bych to až tak neřišila. Sám si zase řekne. Dcera mě přestala pít kolem 13 měsíce úplně a teď to v 19 požaduje a sama si řekne. Tělo možná ví, proč to nechce. Ještě existují alternativy jako rýžové mléko. Je přirozeně sladké. Prodává se v DM, myslím 42 Kč/l. A je obohaceno o vápník...

luciamala1979
10. říj 2014

Ahoj. Syn to robil od troch rokov nepil a nejedol nic mliecne Snazila som sa skryvat do bramborovej kase omacok pomazanok, proste aby nieco mliecne dal. Preslo ho to asi po troch styroch mesiacoch 🙂 uz zase pije zje atd. Nenut, proste sa menia chute, to su take obdobia ;)

fiollette
10. říj 2014

Píšete, že byl nedávno nemocný. Pokud bral antibiotika, může to být reakce na ně. Některé děti při antb odmítají cokoli mléčného. To pak během několika dní odezní 😉 Jinak, vápník je i v máku.

lv
11. říj 2014

Vápník je v tvrdých sýrech, oriscich, tvarohu, máku /nejvíc/, brokolice, květák, vaječném žloutku.. Dej si "obsah vápníku v potravinách" do vyhledávače a vyjede ti tabulka..ze nechce mlicko nevadí.

aaa
11. říj 2014

U nás bylo to samé, období asi dvou měsíců, kdy odmítal jogurty, lipánky i UM. Nejdřív jsem stresovala, ale pak jsem ho nechala být. Nabízela jsem, ale nenutila. Začal znovu sám od sebe. UM si dá už jen večer, cca 150-180ml, snídá jogurt a nic víc mléčného do něj nedostanu, pokud nepočítám omáčky ochucené smetanou, ty má rád 🙂 Jinak jí dobře a téměř všechno. Takže za sebe radím nenutit, až bude chtít, řekne si sám 🙂 Pevné nervy 😉