Za jak dlouho vám nastoupila MS po ukončení kojení?

elisss7
9. srp 2016

Ahoj, zajímalo by mě, za jak dlouho po ukončení kojení vám nastoupila MS. Ja s 5. Měsíční pauzou, kdy jsem byla těhotná podruhé, kojila tři roky. Ted je to zhruba měsíc, co jsem malou odstavila, mlicko se mi ještě maličko dělá, když zmáčknu prso objeví se. Stejnou dobu pozoruji bolení v podbřišku, jako jsem mívala při MS, ale pořád nic. Ne že bych se těšila, to vůbec ne, ale jsem trochu nervní, že nic. Jak jste to měly vy? Děkuji za odpovědi 😉

biene007
9. srp 2016

Mne ms prisla behem kojeni, 4,5 mesicu po porodu...

katievee
9. srp 2016

Jsem 2 měsíce po porodu a neco k tomu, červenou jsem dostala v neděli. Zhruba od čtvrtka nekojim. Takze u me ten nástup byl rychlý 🙂

ivatko0406
9. srp 2016

I pri plnem kojeni se ms dostavila presne 8 tydnu po porodu. K vzteku fakt 🙂

suzen1
9. srp 2016

Já jsem to měla úplně stejně, po ukončení kojení jsem MS dostala až po skoro 5 týdnech. Při prvních dvou dětech jsem ji dostala ještě behem kojení, tak jsem byla nervózní, že co se děje, ale někde jsem se dočetla, že MS se může dostavit až do 6 týdnů po ukončení kojení... Tak myslím, že se brzy dočkáte 😉.

elisss7
autor
9. srp 2016

Gynekolog mi řekl, že když se nedostaví do deseti týdnu, tak mi ji vyvolají ... Ne že bych chtěla menstruaci, ale radši přirozeně než vyvolávat 😞

elisss7
autor
9. srp 2016

@ivatko0406 jeee tak to já jsem si od toho aspoň pěkně odpočinula...

ivatko0406
9. srp 2016

@elisss7 no vidis to. Ja se na to tesila - jak neprijde dokud budu kojit. Kojila jsem max po 3h. A stejne prisla! 🙂

elisss7
autor
9. srp 2016

Tohle je asi taky strašně individuální... Je fakt, že dost kamarádek mělo MS taky i přes kojení. Asi jsem měla kliku 😀 Ale teď už chci vědět, jestli to budu mít taky tak bolestivý jako před dětmi nebo ne...

lenkas1982
9. srp 2016

I přes plné kojeni jsem MS dostala měsíc po porodu. Skončily mi očistky, par dni jsem mela klid a pak přišla...

elisss7
autor
9. srp 2016

😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱 tak to vůbec nezávidím.

lenkas1982
9. srp 2016

@elisss7 Jeste k ty bolestivosti, ja na ni teda nijak zvlášť netrpěla, tak nějak přiměřeně, ale po porodu (8 měsíců) me pri tom nic nebolí. Zato ji mam podstatně silnější a tak o 1-2 dny delší. A periodu držím stejně jako pred otehotnenim nějakých +/- 24 dni. Fakt zajímavý, jsem zvedava, jestli se v tomhle neco zmeni, az přestanu kojit.

elisss7
autor
9. srp 2016

Pokud bych to neměla tak bolestivé, tak snad přežiju i kdyby to bylo delší. Setrim na nitroděložní tělísko, tak snad to s tím bude taky lepší. Snad.

katievee
9. srp 2016

@elisss7 taky nad nim uvažuji, ale furt nevim. Názory se různí, ostatně jako u všeho. Asi do toho pujdu, snad mi sedne, aby "neletěly penize oknem " :/

ko87
9. srp 2016

Pátý den po úplném ukončení kojení. Ale už pár týdnů před tím jsem toho moc nenakojila. Od té doby to mám rozházené, delší (10 dní) a s křečema, který jsem nikdy předtím neměla 😖 Doufám, že se to vrátí do normálu.

elisss7
autor
9. srp 2016

@katievee přesně každé to sedne jinak. Ja do toho jde určitě. Tabletky nechci a injekce taky ne.

elisss7
autor
9. srp 2016

@ko87 já právě dobře 14 dní před tím, než jsem malou útla uplne, už taky málo kojila.... Tak uvidíme. Vlastně by se mi to hodilo spíš až na září, teď mám brigádu 12tky ranní noční a to si moc nedovedu představit 😖 ale když to přijde,ctak to přijde. Spíš se opravdu bojím, aby mě to neskolilo víc, než bylo normální.

elisss7
autor
9. srp 2016

@ko87 já právě dobře 14 dní před tím, než jsem malou útla uplne, už taky málo kojila.... Tak uvidíme. Vlastně by se mi to hodilo spíš až na září, teď mám brigádu 12tky ranní noční a to si moc nedovedu představit 😖 ale když to přijde,ctak to přijde. Spíš se opravdu bojím, aby mě to neskolilo víc, než bylo normální.

katievee
9. srp 2016

@elisss7 ja trpěla na menstruační bolesti pred těhotenstvím moc, kolikrát jsem nemohla skoro ani chodit a furt jsem se kroutila jak žížala (teda ne vzdy). Ted po porodu dobry, akorat mam hrozny návaly horka a občas se mi trošku zamotá hlava, ale to bylo tak nejak i předtím. Takze u me docela pohoda 🙂 Nebojte, zvládla jste porod, zvladnete uz vsechno jak ja rikam :D

zoyka
9. srp 2016

V červnu se malá odstavila (v necelém roce), v září jsem měla první menstruaci. Silnější mi přišel jen PMS, samotná menstruace stejná.

sara84
9. srp 2016

Ja stale kojim hodne a ted po 15m.prisla. a fest :( az jsem se motala, uplne slaba.. ale diky Bohu bez bolesti!

elisss7
autor
9. srp 2016

Taky si říkám, že když jsem zvládla porodit dvě zdravý děti, tak vydrží všechno 😅

lajla
9. srp 2016

Po roce a půl

elisss7
autor
9. srp 2016

@lajla po roce a půl od ukoncenyho kojení 😱 tak to by byl mazec....

sakalpredator
9. srp 2016

Asi po mesici od ukonceni kojeni

lajla
9. srp 2016

@elisss7 Ježíši😂😂😂 od porodu😂 pardon,jsem Nak mimo😂

andelka
9. srp 2016

U obou 11 měsíců po porodu,to jsem ještě kojila. Akorát po prvním mi cyklus hned naskočil pravidelně a po druhém až po odstavení,do té doby anovulacni,dlouhe,nebo se spinenim,nebo s krátkou luteální fází..srovnalo se to až po odstavení během tří měsíců.

dzungala
9. srp 2016

3 měsíce po porodu při plném kojení 🙂

veritanas
9. srp 2016

Já jsem to dostala až skoro tří měsíce, fo jsem přestala kojit..😉doktor mi řekl, že když to nepřijde do tří měsíců tak mi to vyvolá..ale jinak to neřešil, říkal, že tělo musí dostat příležitost se zregenerovat..😉😉

elisss7
autor
9. srp 2016

@andelka 😂😂 některý slova ani neznám

elisss7
autor
9. srp 2016

Mě se právě taky moc nelíbí, že by mi měli vyvolávat puntík, jak tomu říká moje sestra ( dělá si puntíky do kalendáře) 😀